Philips - Lumea - фотоепилация

  • 643 595
  • 3 051
  •   1
Отговори
# 855
  • Мнения: 667
Ами аз не правя слънчеви бани и не хващам тен. Дори да ходим някъде, то аз плаж не посещавам и рядко се събличам, обикновено съм даже с ризи и панталон или клин, т.е. слънцето не ме плаши. Денем и по улиците рядко съм за повече от 20 минути-влизам в офиса сутрин рано и излизам ранния следобяд, но съм с кола и се прибирам директно. Кучето лятно време извеждам след като слънцето се поскрие, защото му е тежко на него, така че дори ежедневието ми не предполага престой на слънце.

# 856
  • Мнения: 80
Момичета, сега има 90 дни тест период, в комбинация с 0% лихва за изплащане, така че се навих да си взема Лумеа. Но колкото повече чета, толкова повече се обърквам:
Каква е разликата между BRI956, който е 999 лв, BRI956, който е 819 лв и CS1997, който е 530 лв?
И трите имат 250 000 импулса, сензор за кожата и малки приставки. И въпреки, че на последния не пише, че е подходящ за лице, до колкото разбрах, много момичета го ползват и за там.
Разликата в цената е огромна, какви са им разликите в характеристиките?

Коригирам се, и на последния пише зона лице. Значи ли че разликата е само в цената?

# 857
  • Варна
  • Мнения: 2 263
Аз пък ходя на плаж между 1-3 пъти седмично, но то след този месец вече ми идва време да разреждам и смятам, че ще го наглася някак с графика.

irishka на 1997 в книжката е дадено, че може да се ползва прецизната приставка за лицето.Аз лице не правя, но съм сигурна, че може.

# 858
  • Мнения: 519
и аз това се чудя, каква е разликата и на кой модел да се спра

# 859
  • Мнения: 2 720
И аз вече се замислям дали да не се сдобия с такъв уред. Малко съм тома неверни и затова още обмислям

# 860
  • Мнения: 1 451
Аз моя фотоепилатор на Филипс си закупи от един онлайн магазин- на промоция беше 430лв. В момента цената му е по- висока,, но пак е сравнително ниско. Няма приставка за лице, над 250000импулса е и е с кабел, което май е положително, защото си епилирам цялото тяло без да се съобразявам с батерията. Кабелът е достатъчно дълъг и след 4 процедури ефекта е невероятен, с изключение на триъгълника, където съм на петна и на ръцете, където процедурите са ми само 3 до момента, но ми е по- трудно да ги епилирам и минавам с обикновен епилатор там  Peace
Когато купувах разгледах всички модели и честно казано не намерих някаква разлика, освен кабела и приставката за лице  Peace

# 861
  • София
  • Мнения: 3 849
Записвам се в темата като собственик на Lumea Prestige.Години наред съм посещавала салон за фотоепилация.Отдавна нямам окосмяване под мишниците.Веднъж месечно съм си правила на лицето,но ми се прииска да си имам собствен уред.
Днес, след покупката, прочетох книжката към уреда и не разбирам каква е връзката между метаболитните заболявания и фотоепилацията.Някъде коментирано ли е или пък някой да е попадал на конкретна информация?

# 862
  • Варна
  • Мнения: 2 263
Аз доста настойчиво попитах в другата тема, където отговаряше дерматолог по повод Лумеа и някои заболявания, т.к. аз имам инсулинова резистентност и това е преддиабетно състояние/ не е диабет/.А в книжката пише да не се ползва при диабет.Та с много усилия изтръгнах отговор, защо не можело, казаха, че кожата при тези заболявания била  фото-чувствителна и били възможни изгаряния.Но тъй като моята кожа изобщо е склонна към изгаряния, реших да си купя уреда.След консултация с моя ендокринолог и дерматолог, те ми казаха, че няма проблем да си ползвам уреда.Правя се на 5-та / най-високата степен/ и нямам проблем.

Моят съвет е да пишете ако искате на Филипс да ви отговорят по-подробно, но след като сте ходила и преди на IPL, вероятно няма да има проблем.Защото и уреда се води същото.Поне така мисля аз Peace

# 863
  • София
  • Мнения: 3 849
Аз доста настойчиво попитах в другата тема, където отговаряше дерматолог по повод Лумеа и някои заболявания, т.к. аз имам инсулинова резистентност и това е преддиабетно състояние/ не е диабет/.А в книжката пише да не се ползва при диабет.Та с много усилия изтръгнах отговор, защо не можело, казаха, че кожата при тези заболявания била  фото-чувствителна и били възможни изгаряния.Но тъй като моята кожа изобщо е склонна към изгаряния, реших да си купя уреда.След консултация с моя ендокринолог и дерматолог, те ми казаха, че няма проблем да си ползвам уреда.Правя се на 5-та / най-високата степен/ и нямам проблем.

Моят съвет е да пишете ако искате на Филипс да ви отговорят по-подробно, но след като сте ходила и преди на IPL, вероятно няма да има проблем.Защото и уреда се води същото.Поне така мисля аз Peace

Много благодаря! bouquet  Аз също открих написаното в другата тема.Да си призная се изненадах доста като прочетох днес книжката, защото никой ендокринолог не ми е споменавал забрана за фотоепилация.Аз също съм с инсулинова резистентност и сега пък се боря с един от хормоните на щитовидната жлеза.

# 864
  • Мнения: 2 838
Момичета, докато ползвах фотото ми се появи проблем. Индикаторите за степента започнаха да мигат и не спират. Включих и изключих и нищо. .пак не спират да мигат и не мога да го ползвам. Някой с подобен проблем?
Изключвам да е загрял, понеже си минавах лицето и реално съм го ползвала само няколко минути.

# 865
  • Гр. София
  • Мнения: 22
Здравейте и от мен. Аз се включвам след дълго четене на доста теми по въпроса, вече като собственик на Philips Lumea Prestige.  До тук мога да споделя моя опит, като ще се радвам да помогна на някоя от вас с избора евентуално  Simple Smile  . Значи аз закупих моят епилатор миналата година в края на октомври, като първото ми ползване беше в първите дни на ноември. От тогава си направих 3 стриктни процедури през 2 седмици, като използвах 5та степен за крака и подмишници, както и за по-външната част на триъгълника, а за по-вътрешната използвах 3та, защото иначе това ''пощипващо'' или ''парещо'' чувство не ми харесваше особено. След тези 3 процедури определено забелязах разлика в зоната на подмишниците и на краката. В зона на триъгълника също имаше, но не толкова колкото на другите места. След това от абсолютна безотговорност спрях да използвам уреда и косъмчетата особено под мишниците отново се сгъстиха. Преди около месец и малко отново използвах уреда и моментално окосмяването на вече третираните зони намаля значително. Сега съм се заела да го ползвам редовно както трябва и се надявам на съвсем добри резултати за летния сезон Simple Smile Пожелавам успех на всички дами, който тепърва започват употребата на уреда, а за тези които се колебаят дали си заслужава аз определено бих казала да!  smile3525

# 866
  • Berlin
  • Мнения: 11 238
Те не мигат ли по принцип?  newsm78 Последно, когато ползвах моя, си мигаха светлините на степените, но го ползвах без проблем. Не си спомням обаче дали спряха да мигат.

# 867
  • Мнения: 2 838
Мигат постоянно и когато го настроиш на определената степен спира да мига. При мен започнаха да мигат всички и епилатора не работеше. Включвах и изключвах от бутона и нищо, после изключих от контакта и пак нищо... накрая извадих кабела от епилатора и разгеле тръгна.

# 868
  • София
  • Мнения: 9 457
Явно е имало остатъчно напрежение, което се е разредило в последствие.

# 869
  • Мнения: 39
Мигат постоянно и когато го настроиш на определената степен спира да мига. При мен започнаха да мигат всички и епилатора не работеше. Включвах и изключвах от бутона и нищо, после изключих от контакта и пак нищо... накрая извадих кабела от епилатора и разгеле тръгна.

Аз имах същия проблем с моя и го изпратих в сервиз,от там казаха че уреда е за директна замяна

Общи условия

Активация на акаунт