2012-та, добре си дошла, ЯНУАРЧЕТА носиш под всяка елха

  • 35 634
  • 753
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 343
И аз не съм чела, но искам да споделя, че тази нощ в 2.35 тукашно (9.35 бг) време се роди и нашето моменце - 3430, 49 см. Само успях да стигна до леглото и той излезе, много бързо и лесно. Имам 2 козметини шева и сега се гледаме и кърмим. Каките много му се радват, но си няма име още, аз нали не исках да раждам Crazy

# 46
  • Мнения: 4
Здравейте, мами и бебета - родени и все още очаквани! Честито на всички щастливи майки!!!!!!! Вие вече сте герои! Добре дошли на всички новородени бебоци! На всички пожелавам здраве и много усмивки !!!!!
Аз много дълго не съм писала - първо се местихме от София в Сливен... настаняване, багажи... После празници, знаете,... срещи с родата и прочие. После - липса на нет, накрая счупен компютър... та най-после ето ме и мен. Не съм родила още. Много одисеи покрай мен - нямаме все още реализирана среща с докторката, при която искам да родя. Странно, но не съм притеснена, поне не толкова, колкото всички около мен. Утре се моля най-после да успеем да се видим с д-рката все пак. Терминът наближава, бебето е голямо и всеки момент може да прояви желание да види белия свят Simple Smile Тежи ми доста, както вероятно на всички. Големият проблем е, че не мога да спя през нощта. Приспива ми се в 8/9 часа, после се събуждам към 3 и будувам до 6/7... не е заради ходенето до тоалетна, просто не мога да спя newsm78  ... чета книги и мисля... това мислене и прекалено вглъбяване не ми действа добре обаче... Мисля, че съм тръгнала да изпадам в депресия - за първи път от 9 месеца се чувствам наистина грозна, неориентирана и ми се реве постоянно. Ама ми се реве, като на бебе, с глас и без обяснение Simple Smile  Мъжът ми не знае какво да прави, горкият. Говори ми, успокоява ме и дори се опитва да се шегува - "Дано бебето не реве колкото теб". Тези хормони направо ме разтърсиха!
Стискам палци на всички, които раждат или ще раждат тези дни! Успех, момичета!!!!!!!
Стискайте ми и на мен палци за прегледа утре... възможно е да насрочим дата за секцио, ако се окаже, че бебето е прекалено голямо за вече установената ми диагноза - "тесен таз"... Simple Smile

# 47
  • Мнения: 0
ДА ВИ СЕ ПОХВАЛЯ СТАНАХ МАМА. БЕБЧО СЕ РОДИ ДНЕС В 11:40 КАЗВА СЕ САМИ ТЕЖИ 3040 ВИСОК Е 50 СМ. РОДИХ СЕКЦИО ПО МЕД ПРИЧИНИ.

# 48
  • Мнения: 2 980
Григ, вземаш приза за най-скоростно раждане ти!  Shocked В полунощ писа, в два вече сте се гледали. Да ти е живо и здраво мъничето!

# 49
  • Мнения: 27
Здравейте, момичета! Темата започва страхотно с прекрасни новини за нови бебчета и мами! Честито на всички! Пожелавам да имаме само хубави и позитивни новини! Peace Hug  bouquet

Аз съм най-назад от всички, дори официалният ми термин е 3 февруари... Но ми харесва вашата тема, а и освен това бебето ми върви с 7-8 дни напред и все си мисля, че ще се роди януарче.  Hug

Поздрави на всички! Късмет и успех!

# 50
  • Мнения: 9 903
Григ както роди, така ще си  и ходи вкъщи да продължи с приготовленията за партито Simple Smile

честито и на останалите/някои от които честно, не познавам, сега да почнат да пишат повече  Wink /
Вероника и бистрица, големи бебета сте си носили  Hug

# 51
  • Мнения: 1 732
Честита ни нова тема!Все хубави новини да има в нея!
Честито и на новите мами с бебчета,живи и здрави да са и много да ги радват!  bouquet
Момичета,благодаря ви за хубавите и мили пожелания!Ние с бебка Дари сме добре и се напасваме лека,полека,като имам време ще пиша повече!
Успех и късмет на всички през новата 2012 година!

# 52
  • Мнения: 0
Само да допълня ей тук...

...Точните думи на док бяха, тръгваш при изтекли води или контракции....
И третият случай е при кървене от влагалището  Peace

Да е жив и здрав гигантът Валери на мама bistrica, по-всичко личи, че ще е бебето с по- ПО- НАЙ- размерите сред януарските бебета  Grinning

Ani_Kitanova, а ти какво направи с твоя хемоглобин? Писа, поиска съвет и после няма отчет  Blush
Здравейте,
ами след коледните празници за Нова година бях в провинцията,
Кафенце не си забравила за моя проблем Simple Smile
относно хемоглобина положението ми не е добро,свързах се с др.Лилова от болницата по хематология в Дървеница,като разбра,че 3 месеца съм пила Ферофолгама по 4 на ден без по-обстойно изследване на желязото,направо ми каза,че лекарката от ЖК е "луда"(то и аз съм си виновна,но от къде толкова мозък)разбрахме се 10 дни да почивам от всякакви лекарства и след това подробно изследване,след като си го направих хемоглобина ми се беше покачил малко на 100 а желязото е в норма.Док каза,че може да е в норма заради големите дози хапчета,които съм взимала и,че това си е лечение на сляпо(не знаеше какво да ме прави)разбрахме се да продължа да взимам Ферофолгамата само сутрин и вечер по едно,за да не ми спадне желязото рязко.
На 15.01. ако не съм родила ще давам пак кръв за ново изследване и така..........

Да дам отчет от днешната ЖК-водите намалели,бебчо слезнал ниско долу до срамната кост,плацентата узряла,но док каза,че 10 няма изгледи да раждам.

На всички,които не са родили като мен и Кафенцето пожелавам,леко и безпроблемно раждане!!!
Спокойна нощ на всички.

# 53
  • Мнения: X
wow, Григ, направо щях да падна!  Наистина скоростно раждане! Дай Боже всекиму така  Wink 

Янажар, стискам палци за теб, защото изглежда много си се измъчила тези дни Sad Дано малката скоро се появи  Hug

Честито на новите мами!  Бързо възстановяване и послушни бебета!
  bouquet Голям бебевалеж на големи бебета днес Simple Smile

Ламичке, най-важното е да не се стресираш ... но е напълно нормално да ти се плаче ... Аз след като се роди сина ми бях в лека депресия ...  Бяха ме налегнали едни мисли колко хубав и лесен беше живота преди бебето да се появи ... плачеше ми се с причина и без причина. Най-важното е да не криеш чувствата си, а да ги споделяш с близките си! 

За епидуралната упойка някой беше питал - ами аз лични нищо не чувствах след като ми я сложиха ... което беше добре от гледна точка на това че гледах телевизия, спах, почивах си ... ОБАЧЕ, когато дойде време да напъвам, аз нищо не можех да направя ... Просто при всеки е много индивидуално колко време ще мине от упойката до времето, когато започва раждането и дали тогава тя все още действа...

Мерси за страхотното оформление на темата   bouquet

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 1 200
Щъкелова вест:
Днес, в 20:15 часа се е родила Иванина на мама hrisiikole с тегло от 3250 кг, нормално раждане!
Жива и здрава да е малката принцеса!

Григ, честита ви трета радост!Жив и здрав да е бебчо и скорошно възстановяване на теб!

# 55
  • Мнения: 8
 Здравейте мамчета,честито на новородените ни съкровища да са живи и здрави и много да радват мама и тати.Simple Smile

# 56
  • Мнения: 239
Здравейте, момичета!  Simple Smile
Първо- благодаря на всички за прекрасните пожелания!  Hug Искам и аз да честитя на всички нови мами рожбичките им, а на все още очакващите- леко раждане!
Сега да взема да разкажа за нашето появяване на белия свят Simple Smile Ами, беше много неочаквано (тук таткото би ме поправил как може нещо да е неочаквано, щом го чакаме вече 9 месеца ) На 02.01. вечерта си разпределих задачки за цялата седмица. С мамите ученички в София си чукнахме среща за следващия ден за кафе, сряда тонове и обяд с приятелки и т.н. Доволна от добрата организация за седмицата се наместих пред компютъра при тати да гледаме филмче. Във филма имаше една жена на която и изтекоха водите и роди. След филма се гушнахме с тати и аз блажено започнах да се унасям. Изведнъж ми се припишка, но някак неконтролируемо- в момента, в който усетих позивите вече бях мокра. Реших, че най-вероятно съм сънувала в следствие  на филма и просто се обърнах, но точно след една минута "сънят" се повтори и аз отваряйки само едното око за да не се разсънвам станах да проверя какво става все пак. По краката ми се стече малко топла вода и аз седнах да умувам дали това са водите. След  третото бликване вече не умувах, а вдигнах таткото да ни кара към болницата. Натоварихме се в колата и потеглихме. Пътьом звъннах да доктора ми. (2:50ч) До болницата много се забавлявах с мъжа ми, който беше много притеснен и много сладко се опитваше да се владее. Simple Smile В болницата вече ме чакаше акушерка, която да ме прегледа. Шийка на 50 %, разкритие 1 см, главата на бебето- високо, тонове перфектни. (3:30ч) Обади се на доки и му "докладва" и ме заведе в една стая да поспя до сутринта, каза на мъжа ми и той да се прибере да си почине. Обясни, че ще чакаме около 6 часа да тръгне родова дейност и ако не се случи ще ми пуснат система. Към 4:00ч вече бяхме приключили с клизма, оформяне на документи и др и аз се опитах да поспя. Започнаха да се появяват менструалните болки ниско в корема и да ми се повръща. Разконспирирах ги, че са контракции и се поуспоких, че до 6 часа има шанс да тръгне родовата дейност и да мина без система. Започна да наболява по-силно и в един момент вече откровено си болеше. Тогава си помислих, че упойката не е лош вариант, щом в началото започва така да ме боли явно към края наистина си боли. Междувременно докато разсъждавам върху упойката явно съм започнала да простенвам защото акушерката дойде и ме попита да не са започнали контракциите и да включим едни тонове контролно да видими какво е положението. Включи ме и каза: "Абе, момиче, ти имаш контракции на 1-2 минути!!! Отвори бързо краката да те погледна." Бръкна и вика: "Ама ти си с 9 см разкритие! Раждаш!" Изтича да говори с док дали идва и да сформират екип, като ми повтаряше не напъвай, че ще родиш, ей сега доктора е тук, не напъвай! А на мен така нечовешки ми се пишкаше, че трудно успявах да се удържа да не напъна. Доктора дойде и ме преведоха на магарето. За 3 контракции Далия се роди. (7:38ч) Дадоха ми да я гушна за секунди и я взеха да я мерят и къпят. Казаха ми, че ще ме упоят за 10-15 мин за да ми зашият епизиотомията. Относно дишането и напъните в училището ми се получаваше доста по-добре, когато се съсредоточаваш само върху едно нещо, но когато бебето напъва от вътре и 4-5 човека около теб говорят е доста по-трудничко да го направиш по правилния начин. Simple Smile
А относно срещата с бебчето много ми се иска да мога да разкажа, но се страхувам, че няма да намеря правилните думи. То е вълшебно! Просто трябва да се изживее! Единствено мога да кажа, че жените сме благословени и да благодаря на Господ, че станах майка!
На всички мами, които скоро ще се срещнат с дечицата си- много  Hug и кураж- предстои ви най-хубавото нещо!
Крисита- стиснати палчета!    Heart Eyes

# 57
  • Мнения: 1 309
Шоки, тъкмо щях да пиша щастливата вест за мама hrisiikole, тъй като ме беше избрала за вестителка и ми писа смс, че е родила.Както и да е, явно е писала и на двете ни Laughing Да им е жива и здрава малката Ива, а на мама бързо възстановяване  bouquet

# 58
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Браво Григ, точно такова бързо и леко раждане искам и аз. Честито   bouquet. Да не си раждала в къщи?

Честито на hrisiikole и на roseto   bouquet.

Костилка, вярно доста позачезна. Как си?

Усмивка, ще премине този период и аз минах през такъв. Гледай да се разсейваш с нещо, да се виждаш с хора, които не те натоварват.

lovelybrud и при теб е минало леко и бързо  Grinning. Мерси за споделеното.

Крисита, леко секцио утре.

# 59
  • Ботевград
  • Мнения: 335
За раждането накратко..
Както ви писах в 2:54 се събудих от болка.Направо на 2 минути.
В 5 бях в родилното.И до 11 си и поспивах даже.Откказах система и сигурно затова продължи малко по-дълго,но не съжалявам.Гадно беше самото изгонване.Тч си се роди 4080 и си беше бая зор,но вече е минало и не искам и да си спомням,чееее #2gunfire Sick
Сега се "кърмихме" в 6 и от тогава спи непробудна Simple Smile
Иначе сме заедно от 2 часа и не я давам на никой до 12.Тогава ще я вземат за да си почина,че ще ми станат 2 нощи без сън Crazy
Пожелавам на всички раждане много по-лесно от моето и прекрасни бебчовци.
Ето я и моята Ваялин

Общи условия

Активация на акаунт