Грижи за косата - 87

  • 71 034
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
Какво бихте ми препоръчали да ползвам след като си направя къдрици с пресата?Преди преса използвам защитен спрей:
http://www.amazon.co.uk/TRESemme-Defence-Smooth-Styling-Spray/dp … 537483&sr=8-1
Но след като си направя къдриците изглеждат сухи и не се задържат дълго-искам нещо хем фиксиращо(но не лак! ) хем да ги омекотява и да придава блясък?Има ли такова изобщо   newsm78

Този не е лош, но и фиксация няма почти, може би съвсееем лека  Peace

# 16
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
sweety Simple Smile  Peace ако държиш на лореалска маска - пробвай интенс рипеър или лумино контраст

иначе - помисли за еластисайзер и файбърсютик, инфра серията на ЧИ  Peace, 2 минутния реконструктор на Афоджий  Peace

# 17
  • Мнения: 616
potrebitel22 научно  и на практика проверено, биотина повлиява на разтежа. Пълноценно хранене със всички нужни витамини микроелементи + протеин е важно, но не засилва разтежа.

Rusalka:) благодаря з а милите думи!

a.l.e.n.a труда е предимно твой!  Laughing  bouquet

sweety Simple Smile + 1 на съветите на Алена.  2 мин. на Афоджий задължително, аз бих добавила и 1-2 дози от протеина в две стъпки, да я съживим ударно тази коса. В добавка бих избрала Интенс рипеър от лореалските. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО някакъв термопротектор, ако не ползваш преди преса.

# 18
  • Мнения: 41
a.l.e.n.a,MissNellie  много много много благодаря за съветите,веднага си купувам това което ми препоръчахте и се заемам да съживя косичката си,само да допълня че също си поръчах и макси хеър и биотин Peace Hug  bouquet Heart Eyes

# 19
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
добро начало  Peace  bouquet

# 20
  • Мнения: 1
Аз искам да питам нещо,което въпреки многото теми,изписани тук,не разбрах...от какво се влияе растежа на косата?Аз съм пробвала да пия биотин,цинк,вит.А и Е,хининова вода,себорал форте,фитовал,шампоан с хинин,витамини с цистин,обаче от толкова много неща не мога да преценя кое има ефект и кое си е само реклама и си се говори просто ей така.По моята логика трябва да е нещо,което да се приема вътрешно..от кое от изброените неща според вас ще има ефект върху растежа?

Начинът на хранене има огромно значение. Косата е съставена от около 85% кератин, който е твърд вид протеин. Ако не приемаш достатъчно достатъчно протеини с храната (месо, пиле, риба, яйца ..), това може да забави растежа на косата.

# 21
  • Мнения: 1
Сега видях, че Miss Nellie е отговорила същото, така че  Peace от мен.

# 22
  • Мнения: 75
Момичета, днес си взех това http://www.bgdrogeria.com/index.php?main_page=product_info&c … p;products_id=186
Добро начало ли е според вас?

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 1
Здравейте Simple Smile
Искам да попитам кой  шампоан против косопад  бихте ми препоръчали от тези (за мъжки скалп става въпрос) и кой според Вас е най-добрият :
1.ДЮКРЕ АНАФАЗ ШАМПОАН ПРОТИВ КОСОПАД
2. Витаминен билков шампоан [ http://prirodo-lechenie.blogspot.com/2011/05/blog-post_03.html ]
3. Билков шампоан Кралска Орхидея [ http://prirodo-lechenie.blogspot.com/2011/06/blog-post_18.html ]

Също ако може да препоръчате най-добрата хининива вода,която сте използвали или чували за нея!
Благодаря Simple Smile

# 24
  • Мнения: 3
здравейте момичета.
рокси доволна съм много от КОКОНА

аз направих голяма грешка да се подстрижа на етажи , а косата ми е чуплива...Ползвам тривитаминол,хининова вода, кристали,купешки маски(по-рядко),спрея на GLISS без отмиване,но имам един проблем ,с който не мога да се справя .След като се изкъпя изправям косата си със сешоар и четки ,и стой добре ,като лягам я връзвам - на сутринта косата ми е във всички посоки  yahoo_49 и го разбирайте буквално!

Вече не знам какво да правя...помогнете ако имате решение на този проблем 

# 25
  • Мнения: 3 675
мисля, че тази серия не е за всеки и отнема обем, приглажда  Peace

по-добре лумино контраст или лис ултим, евент. интенс рипеър - но зависи от косата  Peace

a.l.e.n.a, защо си написала, че Liss ultime е по-добре? Това е серия за приглаждане на непокорни коси и като такава е нормално да отнема от обема и да предотвратява бухването на косата и според мен е тежка серия и също като Absolut repair не е за всеки.

# 26
  • Мнения: 147

аз направих голяма грешка да се подстрижа на етажи , а косата ми е чуплива... 
Ужасно е, особено, ако най-горният пласт е много къс Sad ..

# 27
  • Мнения: 4 593
Момичета , преди къдрене с дифузер какво да ползвам, досега съм слагала пяна , но искам да я заменя с нещо по- щадящо или с пяната става най - добре и да не включвам друго ?Вие какво позвате?

# 28
  • Мнения: 0
здравейте момичета.
рокси доволна съм много от КОКОНА

аз направих голяма грешка да се подстрижа на етажи , а косата ми е чуплива...Ползвам тривитаминол,хининова вода, кристали,купешки маски(по-рядко),спрея на GLISS без отмиване,но имам един проблем ,с който не мога да се справя .След като се изкъпя изправям косата си със сешоар и четки ,и стой добре ,като лягам я връзвам - на сутринта косата ми е във всички посоки  yahoo_49 и го разбирайте буквално!

Вече не знам какво да правя...помогнете ако имате решение на този проблем 


По-добре спри да я връзваш преди лягане, вместо това веднага след изправяне я пръсни с малко лак с по-лека фиксация. Но пръскай малко, защото може да се слепи и да стане на клечки  Rolling Eyes
Моята коса е абсолютно същата, вържа ли я на кок след 1 час всеки косъм е на различна страна, косата ми има просто невероятни чупки  Laughing Но при мен лошото е, че не помага обикновеното изправяне със сешоар и четка, трябва си преса, затова я изправям на другия ден след миенето, за да не е веднага след измиване, защото това много я уврежда. То когато и да я изправяш със преса, все я уврежда де, но...

# 29
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
мисля, че тази серия не е за всеки и отнема обем, приглажда  Peace

по-добре лумино контраст или лис ултим, евент. интенс рипеър - но зависи от косата  Peace

a.l.e.n.a, защо си написала, че Liss ultime е по-добре? Това е серия за приглаждане на непокорни коси и като такава е нормално да отнема от обема и да предотвратява бухването на косата и според мен е тежка серия и също като Absolut repair не е за всеки.


написала съм го от личен опит с моята коса - лична преценка; за мен лично абс. р-р е доста по-тежка от лис ултим, която съм ползвала с удоволствие  Peace (в опр. моменти, когато съм имала нужда)

Общи условия

Активация на акаунт