До къде ни стигат парите и причина ли са те за дразги между нас

  • 34 841
  • 712
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 5 577
Аз от магазин бельо, лъскав и нов, щях да си купувам корсет, дори нямаше да го меря, и целият беше омазан с ФДТ. Ужасна гледка беше, мисълта, че това го е обличал някой, бляк.
Това беше преди няколко месеца, още не съм го превъзмогнала напълно  Crazy

Аз никога не меря дрехи, когато купувам. Само дънки.
Блузи, ризи - не.  Rolling Eyes
След пране, всички енергийни полета изчезват.  Crazy

Иначе е вярно, че на коледните намаления се намират супер дрешки, нови и изгодни.
И все пак, опитайте да намерите черна изчистена пола, без сако - няма да намерите, освен на втора употреба - или на шивач. Поне в по-малките градове.

# 691
  • Мнения: 10 547
300 тона дрехи от благотворителност, които ежеседмично зареждат верига магазини с над 400 души персонал, хм?

# 692
  • Мнения: 157
Само аз ли знам, че повечето секънд хенд дрехи са крадени от контейнерите на Хумана и други подобни от чужбина? Разбиват капака, дърпат чантите и товарят на буса. И предавания съм гледала на тази тема; не е като да е тайна.
Това ми е от основните резерви, затова и питах откъде идват.
Че от чужбина, ясно, ама как ги събират тия дрехи?

И к'во викате - собствениците на такива магазини отиват в чужбина, оглеждат се за контейнер с дрехи на Хумана, изчакват да мръкне, оглеждат се, ослушват се и бам - разбиват капака, мятат в буса емнайсе кила дрехи и право в Бг. Така е.

А ето и друга версия:

http://www.striebel-textil.de/index.php?How-we-work-ru&listp … clelistcontain1=1

Темата е невероятна, развитието й - също.

# 693
  • Мнения: 5 577
Новите дрехи в магазините втора употреба идват от така наречените :дрехи, с фабрични дефекти.
често дефекта е в етикета., т.е. не се забелязва.
Или останали последни бройки в магазините. В чужбина има магазини, които нямат право да не предлагат пълната номерация от даден модел и след изчерпването му, останалите неща се дават. ПОне така са ми казали.

 Peace аз също съм намирала нови неща, със всички етикети по тях. една такава блуза имам, ръкавите са в различен нюанс на сиво, ама мен си ме кефи. тя беше дори в найлона и имаше небутнати кодове.

не, че защитавам втората употреба, кой от където иска да пазарува, но при късмет и набито око /а аз претендирам за такова/ може да се намерят интересни находки.

# 694
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 593
300 тона дрехи от благотворителност, които ежеседмично зареждат верига магазини с над 400 души персонал, хм?

Нека си вярват...

 
А в хотели ходите ли? Ми те и в петзвездните хотели чаршафите вече са ползвани от стотици хора... и кърпите... и халатите... Че и с белина прани! И енергията на предишните клиенти носят, а пък не само енергията, ми и телесните им течности често! Как ги обличате и как спите в тях, да попитам аз?

Преди години в някаква тема бях попитала като си носят хавлии от- до на почивка, чаршафи носят ли си. Оказа се, че ССФ не тръгва никъде без поне 5 хавлии и поне 2 комплекта чаршафи  Whistling Иначе в Бг не почива, не й отива...

Последна редакция: ср, 18 яну 2012, 18:00 от Тарталета

# 695
  • София
  • Мнения: 5 884
Е, колкото и пренебрежитерно или подигравателно да се изказвате, поне кажете откъде идват 300 тона дрехи? Това питам само. Хубаво, не са от благотворителност.
Иначе става "Не знам как е, ама не е така."

Не мога да вържа сметката иначе. Хващам се за полата от 3 лв.
За чий (извинете) ще иде някой да "продаде" старата си черна изчистена пола? За 1 лв? Аз не бих отишла.
Че и 1 лв е много, до 3 лв къде ще се вместят всички останали разходи по транспорт, дистрибуция, търговия на дребно, персонал, печалба по веригата? Все съм чувала за икономии от мащаба, обиране каймака на пазара и последващи намаления на цената до фаза продажба под себестойност, ама те са съвсем друга бира. В този бизнес някак си не ми излиза сметката, освен ако стоката не е условно безплатна. Thinking

Може и да ви правя весело Laughing, ама наистина бих се радвала, ако някой компетентен разясни въпроса.

# 696
  • Мнения: 2 885
Тук има определени дни или места за събиране на запазени дрехи и обувки. Нямаш право да изхвърляш дрехи на контейнера, както и електроника, крушки, играчки, лекарства и пр. Моя приятелка редовно изхвърля дрехи, дори с етикетите. Дрехите са много евтини. Има българи, които пътуват до Северна Ирландия да пазаруват алкохол, храна и дрехи, т.к. даже там са още по-евтини. Аз още не съм го посетила тоз Белфаст...

# 697
  • Мнения: 5 710
ако мога да си намеря хубави и запазени неща 2нд хенд, бих с удоволствие. лошото е, че не мога.
това, което ме дразни в тези магазини е общата неразбория, модата ала 80тте,  и миризмата на дезинфектанти.

научно е установено, че след изпиране, предишната енергия изчезва и дрехата е годна отново да поеме нови  и нови енергии  Twisted Evil


# 698
  • Мнения: 157
Е, колкото и пренебрежитерно или подигравателно да се изказвате, поне кажете откъде идват 300 тона дрехи? Това питам само. Хубаво, не са от благотворителност.
Иначе става "Не знам как е, ама не е така."


Eлица, имаше един виц - чукча не читатель, чукча писатель.

Само няколко поста преди твоя бях сложила линк към сайта на една от "фабриките", където се обработват тези дрехи. Описан е целият процес - от събирането, през сортирането до изходната суровина. Тези фабрики са много, има ги в доста страни в ЕС - Швейцария, Италия, Германия... Събират дрехите или от нарочни контейнери или в определен ден по квартали, или изостанали миналогодишни непродадени дрехи от вериги като Лидл и др.
Но да не ти преразказвам - прочети сама, има и много снимки.
Търговците се свързват с тези фирми и пазаруват от тях. Цените на доброто качество започват от 7 евро нагоре.

# 699
  • София
  • Мнения: 5 884
Ех, видях, видях, lady_Blu Peace
От разделно събиране на отпадъци един вид?

Аз явно не мога да го асимилирам тоя пазар с толкова евтини дрехи, че да ги купувам и да ги изхвърлям с етикетите или обличани по веднъж... И впоследствие други нуждаещи се хора да купуват отпадъка на по-високи цени.
А мащабът на абсурда явно е грандиозен. Laughing

# 700
  • Мнения: 293
Парите или по-скоро липсата им стават причина за много дразги и напрежение.
Няма какво да се лъжем,че е обратното.

# 701
  • Мнения: 157
А мащабът на абсурда явно е грандиозен. Laughing

Грандиозен е.
Като например да купиш пиле и да ядеш хормони.
Или да мислиш, че е зеленчук, а то - пластмаса... и т.н.

# 702
  • София
  • Мнения: 5 884
А всъщност сега ми просветна защо няма при нас намаления като из "белия свят"... Иначе кой ще консумира отпадъка от консуматорското разхищение. Логично.
Съвсем ми се затвърждава убеждението да не участвам. Sunglasses


Въпреки че не отхвърлям напълно и другата теза за спекулата.

# 703
  • Мнения: 157
А всъщност сега ми просветна защо няма при нас намаления като из "белия свят"...

Не съм наясно, но съм си задавала въпроса и аз с големите намаления.
Не зная така ли е, но си мисля, че ако една дреха струва 5 евро, то надценката е голяма и на дребно се продава за 25 евро, например. След това се пуска с  намаление 50%, но пак си остава добрата печалба.
При беден и свит пазар такива надценки са немислими.

# 704
  • Мнения: 5 710
глупости, при тениска от 3 евро нищо не печелят, връщат някакви инвестирани пари, плс данъка печалба намалява. себестойността на тениската е над 3 евро ( цифрата е примерна) такова падане има при малко неща, обикновено застояли дрехии и т.н. нормално намаление е 30-50 процента, ( когато се запазва печалба някаква), 70 процента и нагоре не носят нищо, само някаква възвращаемост и място за нови количества.

Общи условия

Активация на акаунт