До къде ни стигат парите и причина ли са те за дразги между нас

  • 34 803
  • 712
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 885
Нали в моловете има марки, които правят намаления до -70% - Next, Zara, Mexx...Не пуснаха ли старите колекции с намаление след Коледа, за да разчистят място на новата "пролет-лято"?

# 706
  • Мнения: 5 710
Нали в моловете има марки, които правят намаления до -70% - Next, Zara, Mexx...Не пуснаха ли старите колекции с намаление след Коледа, за да разчистят място на новата "пролет-лято"?

Има намаления в момента в София, да. Приятелка ми е купила нещо за 14 лева, много намалено от Зара.  Но може да не знаят, че има, ако са по 2нд хенд магазините.
Иначе в София си има много прилични намаления и извън сезона на разпродажбите

# 707
  • София
  • Мнения: 5 884
Не съм наясно, но съм си задавала въпроса и аз с големите намаления.
Не зная така ли е, но си мисля, че ако една дреха струва 5 евро, то надценката е голяма и на дребно се продава за 25 евро, например. След това се пуска с  намаление 50%, но пак си остава добрата печалба.
При беден и свит пазар такива надценки са немислими.

Горе-долу такава е идеята. Първоначарно се задава висока надценка и постепенно се сваля цената. След реализиране на желаната печалба или сезонно, като при дрехите, може да се продава и под себестойност с цел освобождаване на склада. Mr. Green Важното е, че е достигната печалбата, заложена предварително за определена "партида", най-грубо казано.
Ако визираш нашия за свит пазар, не мога да се съглася. По надценки сме ненадминати, поне според личните ми странични наблюдения, включително и преките в областта, в която работя.

# 708
  • Мнения: 172
 Не съм за или против магазините ВУ. Колкото и да го говорим...в крайна сметка си е въпрос на личен избор. Не мога да убедя целия свят , че нещо е хубаво само защото ми харесва или че е лошо, защото аз го отричам.
 Половинката поработва и поживява в германия и ми беше много интересен един момент. Пред къщите на хората има контейнери за боклук- всеки си има личен негов и заплаща не малко пари, за да минава фирма която да му го опразва. По тази причина и контейнерите са заключени. Може и да не е така из цяла германия  Thinking но мисълта ми беше, че на хората им е по изгодно да излязат да си продадат парцалите и старата техника и т.н. Неизползвани неща на битака или в определен ден от седмицата да си ги изнесат пред къщите и да им ги съберат други хора, подвизаващи се на така наречените битаци. Допускам че има и места където срещу малка сума приемат сортирани непотребните вещи- дрехи, техника и т.н.  Не твърдя че всички дрехи ВУ са събрани по гози начин...но просто си споделям мислите.

# 709
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Преди време една уважавана тук потребителка беше споделила, че децата й са най-добре, модерно и интересно облечените из цялата им околия. А аз си виках- да бе, да. Ама- да.

Еми да  Mr. Green

# 710
  • Мнения: 685
Само аз ли знам, че повечето секънд хенд дрехи са крадени от контейнерите на Хумана и други подобни от чужбина? Разбиват капака, дърпат чантите и товарят на буса. И предавания съм гледала на тази тема; не е като да е тайна.

Какви са тези контейнери? За първи път ги чувам.

# 711
  • Кюстендил
  • Мнения: 67
Как не ви омръзна вечно да се оплаквате за пари! ooooh! Всяка втора тема на българина е за пари.. Sick
Ми като не ви стигат, значи толкова сте кадърни! Доходът е най-прекият показател за това кой колко струва.
Работете повече(или по-различно) и получавайте толкова колкото поискате!

В началото на темата съм, но докато стигна до края ще те забравя, та да ти го кажа сега: Много си проста!

# 712
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
По тази причина и контейнерите са заключени. Може и да не е така из цяла германия  Thinking но мисълта ми беше, че на хората им е по изгодно да излязат да си продадат парцалите и старата техника и т.н.

контейнерите се заключват защото винаги има "хитри", които нощем си изхвърлят боклука в чужди кофи и така си намаляват разходите за сметка на потърпевшите.
не навсякъде са заключени контейнерите Peace
не се плаща за всеки контейнер  Peace опаковките и хартията се събират безплатно, защото се преработват и от тях фирмата, която ги събира печели пари  Peace
плаща се за хранителни и битови отпадъци.

старата техника се събира безплатно, ако си я закараш на определени депа даже пари можеш да получиш Peace стоят на тротоара, защото има определени дни в годината, когато минават и ги събират. е преди това минават и с буса и си избират това, онова... Wink
има си дни, в които събират и стари мебели.

в Германия ми се струва малко трудно да продадеш използваните си дрехи, освен ако не са маркови (под маркови не включвам Ст.Оливър, Зара и прочие), защото просто на разпродажби дрехите са доста евтини. дрехи, които не нося давам на Червеният кръст безвъзмездно. там ги сортират и разпределят - за продажба, за изхвърляне или за нуждаещи се.

има и контейнери, където могат да се дарят дрехи, обувки, завивки - пише си на коя организация са... дали е Червеният Кръст, Каритас или друга...

случавало ми се е в Италия на битак да намеря разкошни кашмирени пуловери с немски етикети, напълно нови, които никога не бих намерила на тази цена в Германия  Rolling Eyes
в Германия намален кашмирен пуловер струва над 50Е, а в Италия струваше 20Е  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт