До къде ни стигат парите и причина ли са те за дразги между нас

  • 34 825
  • 712
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 4 916
Не че защитавам секънд хенда, но това с енергийната памет на дрехите ме впечатли.
Дали дрехите първа употреба, шити от гладни деца от третия свят, на които не им разрешават дори да ходят до тоалетната, имат по-положителна енергийна памет? Много ми е важно да знам.

# 676
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 567
О, моля ви се, още от тийн-периода си съм надживяла всякакви предразсъдъци и откровени простотии относно секънд хенд. С най- голямо удоволствие купувам от там дрехи и често не е заради липсата на средства, а точно заради тръпката. Нито препаратите ме притесняват, нито енергийна памет  Crazy То понеже дрехите от редовен магазин са от чисти по- чисти  #Crazy

# 677
  • Мнения: 75
Само аз ли знам, че повечето секънд хенд дрехи са крадени от контейнерите на Хумана и други подобни от чужбина? Разбиват капака, дърпат чантите и товарят на буса. И предавания съм гледала на тази тема; не е като да е тайна.

Не съм секънд хенд човек - не нося секънд хенд. Виж, ако нямам пари, а имам нужда, може.

# 678
  • София
  • Мнения: 62 595
Зная, че е чисто суеверие, но аз не искам да нося дрехата на някой неидентифициран обект. Отделно, по нашенско внасят предимно боклуците. Отделно ми е много неприятна картинката на купчина жени, които ровят като кокошки. Моля, не се обиждайте! Аз и без това съм си малко с мъжко мислене.

# 679
  • Мнения: 2 805
Не че защитавам секънд хенда, но това с енергийната памет на дрехите ме впечатли.
Дали дрехите първа употреба, шити от гладни деца от третия свят, на които не им разрешават дори да ходят до тоалетната, имат по-положителна енергийна памет? Много ми е важно да знам.

Това с енергийната памет на дрехите не вярвам на потребителката да й е дошла мисъл свише.
По-вероятно е да го е чула от едни много "симпатични" лелки по телевизията, които дават съвети как да изчистиш енергийната памет на дрехите втора употреба и зареждат енергийно чаши с вода поставени пред телевизора.
Интересно, много интересно би ми било да чуя и аз отговора на твоя въпрос.
Защото е повече от резонен...

# 680
  • София
  • Мнения: 23 124
Аз пък да си кажа, че два пъти съм влизала в секънд хенд и двата пъти получих нещо като задух и ми се наложи да избягам навън.  Confused Явно ще да е от миризмата на препаратите, знам ли и аз с какво обработват дрехите.

# 681
  • Мнения: 46 593
Зная, че е чисто суеверие, но аз не искам да нося дрехата на някой неидентифициран обект...

От гледна точка на суеверията за енергията на предишния собственик, и жилището трябва да е чисто ново, но пък как да намерим и парцел на който никога нищо не е строено и никой не е живял хиляди години назад  Simple Smile

tonkabonka, не всички миришат Peace

Нямам предразсъдъци, ако една дреха ми хареса, бих я взела, без значение какъв е магазина. Пък и в секънд хенд има доста нови неща, да не казвам силна дума, но 80% от нещата, които съм взимала са били нови, с етикет, а и то си личи дали са носени. Освен това ново, ново, ама го пробвали 20 човека  Simple Smile

# 682
  • Мнения: 931
Откровено казано, не ми се задълбава в обяснения, но да кажем, че отдавна науката е установила, че енергията е по своето същество материя и в този смисъл мисълта може да въздейства върху материята. На мен лично не ми е приятно да нося дрехи дори и на познат човек, които той/тя е носил дълго и те са поели неговите емоции и мисли. Производството на дрехи няма нищо общо с носенето им, както и пробването - обикновено периодът е достатъчно кратък.
За жилищата също вярвам, че имат такава памет. Който сменил повечко жилища (квартири) със сигурност е установил, че всяко жилище носи различно усещане.
Но да не отклоняваме повече темата, исках само да вметна още някаква причина, поради която някой може да не иска да ползва втора употреба Simple Smile

# 683
  • Мнения: 481
и коя наука го установила това?

# 684
  • Мнения: 10 547
Преди време една уважавана тук потребителка беше споделила, че децата й са най-добре, модерно и интересно облечените из цялата им околия. А аз си виках- да бе, да. Ама- да.

# 685
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 892
Цитат
За жилищата също вярвам, че имат такава памет. Който сменил повечко жилища (квартири) със сигурност е установил, че всяко жилище носи различно усещане.

Съжалявам, не мога да се съглася. Не придавам емиции или сантименти на квартитите, в които съм живяла, а съм сменила 9 за 11 години. Никакви вибрации не съм усещала, освен от ремонта на комшиите. Laughing

# 686
  • София
  • Мнения: 5 884
Само аз ли знам, че повечето секънд хенд дрехи са крадени от контейнерите на Хумана и други подобни от чужбина? Разбиват капака, дърпат чантите и товарят на буса. И предавания съм гледала на тази тема; не е като да е тайна.
Това ми е от основните резерви, затова и питах откъде идват.
Че от чужбина, ясно, ама как ги събират тия дрехи? Как ги изкупуват и на каква цена, та да ги превозват през океани и да имат печалба при продажни цени от 3-5 лв на парцал? И кой печели от цялата работа? Пък тя мащабна дейност ми се струва. Thinking
По ми намирисва на спекула с дрехи, събирани с благотворителна цел.


Като изключим, че съм гнуслива, за момента не съм до там изпаднала. Може някой и префърцунена да ме нарече, няма да се обидя. Миризмата на химикали се носи и по тротоара пред този тип магазини. От разпродажби, по интернет, ако няма достъп до тези опции, и български дрехи може да си купи човек с по ограничени възможности. За себе си бих предпочела по-малко и обикновени дрехи, отколкото втора ръка.

# 687
  • Мнения: 46 593
... От разпродажби, по интернет, ако няма достъп до тези опции, и български дрехи може да си купи човек с по ограничени възможности. За себе си бих предпочела по-малко и обикновени дрехи, отколкото втора ръка.

Не мисля, основният фактор е финансов. По-скоро виждаш нещо, харесва ти, но не можеш да го намериш ново. Да не говорим, че за жените с повечко килограми, там се намират много добри неща, ако си имала такъв проблем, предполагам си наясно какво се предлага в бг магазините за тях, ако въобще се предлага. А откъде са - другите все едно ги знаем дали не са от насилвани малки дечица, никога не можем да сме сигурни.
В крайна сметка, всеки има право да си има предразсъдъци и страхове, и спрямо тях да си подреди покупките  Simple Smile

# 688
  • Мнения: 2 885
По ми намирисва на спекула с дрехи, събирани с благотворителна цел.

Баш такова си е. Събират се за бедните и после се намират в БГ магазините.

Познавам служебно група отракани девойки от преди няколко години, които държат магазини на видни места в София......

Не купувам секънд хенд. Предпочитам следколедните намаления.

# 689
  • Мнения: 11 214
Я, че интересно това за третирането с препарати и енергийните полета...

А в хотели ходите ли? Ми те и в петзвездните хотели чаршафите вече са ползвани от стотици хора... и кърпите... и халатите... Че и с белина прани! И енергията на предишните клиенти носят, а пък не само енергията, ми и телесните им течности често! Как ги обличате и как спите в тях, да попитам аз?

Общи условия

Активация на акаунт