Търся жилище под наем или ходене по мъките

  • 78 684
  • 937
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 052
А на Сливница в една сталинска тухла (хол, спалня и кухня) живееха майка, баща, 3 деца (над 18 г.), баба и куче, санбернар  Joy  

Това наистина ли предизвиква заливане от смях?

# 61
  • Мнения: 380
BirdsFlu, като се замисля и в 1-ст, преустроен на 4-ст. съм влизала  Mr. Green
А на Сливница в една сталинска тухла (хол, спалня и кухня) живееха майка, баща, 3 деца (над 18 г.), баба и куче, санбернар  Joy  
Как са се натъпквали, на триетажни легла?
А ползването на тоалетната на какъв принцип става? newsm78 Rolling Eyes

# 62
  • Мнения: 46 630
...
Това наистина ли предизвиква заливане от смях?

В конкретния случай да. Хора с нормални финансови възможности за самостоятелен живот. Просто робуваха на предразсъдъци, че понеже едно време са им дали общинско жилище в центъра, сега пак трябва да купят там, а е ясно, че за 4 апартамента (и то не какви да е, а 3-ст. кеш), няма как да събере човек на 20 г. Но това кредити, панели и квартали се оплюваха и осмиваха. Така че - да, смятам, че определен тип мислене заслужава заливане от смях  Peace

Янтра , баба + куче спяха в кухнята, 2 от децата в спалнята, а третото с родителите - в хола.
За тоалетната - не съм се интересувала, но поне беше отделно от банята, което си е преидмство в тази ситуация.

Последна редакция: пн, 09 яну 2012, 22:47 от Не се сърди, човече

# 63
  • Мнения: 169
Аз забелязвам, че има много обяви за прехвърляне на партаменти срещу обгрижване на възрастни самотни хора. Какво мислите за това? Пробвали ли сте?

# 64
  • Мнения: 1 788
Наемите в България са изключително високи. И абсолютно неадекватни.
Да не говорим за продажните цени на апартаменти и къщи, ама това е друга тема.

# 65
  • Мнения: 2 052
...
Това наистина ли предизвиква заливане от смях?
В конкретния случай да. Хора с нормални финансови възможности за самостоятелен живот. Просто робуваха на предразсъдъци, че понеже едно време са им дали общинко жилище в центъра, сега пак трябва да купят там, а е ясно, че за 4 апартамента (и то не какви да е, а 3-ст. кеш), няма как да събере човек на 20 г. Но това кредити, панели и квартали се оплюваха и осмиваха. Така че - да, смятам, че определен тип мислене заслужава заливане от смях  Peace

Благодаря за пояснението, Не се сърди, човече. Без него думите ти оставяха много място за интерпретации.  Peace

# 66
  • София
  • Мнения: 6 011
На мен ми откраднаха едни снимки от обява като частно лице и се въртяха из агенциите дълги месеци, може и още да предлагат имота.  Peace

Тук имаме една съфорумка, живее в гарсониера, тя, мъжа и, 3 деца /вече, щото беше бременна, когато го четох това/, баба и дядо свекъри. Надълго обясняваше как са разпределени 40-те квадрата, но твърдеше, че имало място за всички.

# 67
  • Мнения: X

Тук имаме една съфорумка, живее в гарсониера, тя, мъжа и, 3 деца /вече, щото беше бременна, когато го четох това/, баба и дядо свекъри. Надълго обясняваше как са разпределени 40-те квадрата, но твърдеше, че имало място за всички.

Не беше една, цяла тема наскоро имаше с такива в Нашите деца. Освен че имало място за всички, казваха и че са щастливи, което сигурно е вярно.

# 68
  • София
  • Мнения: 6 011
Може, може, не съм чела конкретната тема, но тази съфорумка я запомних с това обяснение.  Peace

# 69
  • Мнения: X
Наемите в България са изключително високи. И абсолютно неадекватни.


Те наемите са различни в София, Варна, Бургас и т.н. Какво значи изключително високи? В общи линии се определят от търсенето. Като се сетя какви бяха преди 3-4-5 години.  ooooh! И пак имаше повече наематели, поне за офиси.

# 70
  • Мнения: 2 885
Наемите в България са изключително високи. И абсолютно неадекватни.
Да не говорим за продажните цени на апартаменти и къщи, ама това е друга тема.


Високи наеми? В София? Ха. Не знаете какво е висок наем.
Скоро въобще няма да ми щукне идеята да дадем жилище под наем в БГ.
Заради ниските цени и че след това от лукс ще намеря като след война....

# 71
  • София
  • Мнения: 5 884
Така е, така с парите. Като ги даваш, са много, като ги взимаш, са малко. Mr. Green

# 72
  • Мнения: 1 788
И в София, и във Варна - все са си незаслужено високи. Изключения и адекватна преценка от страна на собствениците също се намира, но доста по-рядко. Панелката, колкото и да я оправяш и тъкмиш - не може да стане тухла или къща.
Много зависи какво всеки разбира под лукс.
Това, че са ми сложили вградена кухня, с вградени уреди на неизвестна марка, не е никакъв лукс, например. Или че са ми купили нов диван от Аико или Зайко също...
Не живея под наем, нито пък давам под наем, но като виждам разни мои познати с какво се сблъскват...

# 73
  • Мнения: 2 885
Nekomusume, заплатите в БГ са нереално ниски. А не наемите да са високи.
Панелка и лукс са ми несъвместими.
Все пак от любопитство направих справка в имоти.нет. Малко обяви обаче има. Това май не означава, че има търсене?!....Из пресата се пише, че пазара е залят с тухла, ново строителство.....

# 74
  • Мнения: 4 916
За лукс си има определени изисквания - преди всичко площ и местоположение, всичко друго е поправимо. За София това са три-четири района в 2-3 квартала, за Варна сигурно са по-малко.
Що се отнася до наемите - не са високи. Има формула, по която се определя каква е доходността от имота, по нея повечето имоти са с доста нисък наем.

Общи условия

Активация на акаунт