Търся жилище под наем или ходене по мъките

  • 78 656
  • 937
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 694
Сменила съм три квартири и винаги съм ползвала агенция просто защото нямам друг избор. Като ми се обадят и ми кажат имаш 30 дена да освободиш апартамента нямам голям избор, това с разлепването на листовки из квартала и разпитване на познати може да отнеме неопределено време което аз принципно нямам... Понеже съм от другата страна (бабата на не знам си кои вече не иска да живее на село и т.н) със стандартния срок за предизвестие от един месец имаш точно около 2 седмици време да избираш (чудиш) между наличните жилища в исканите от теб квартали. Безмислица или не в такива срокове няма как да мина без агенция за съжаление  Tired
BirdsFlu  Peace - мечтая си разбира се за собствено жилище, но не на всяка цена - 30 години по 800  лева на месец за 45 м2  Thinking

# 46
  • Мнения: 192
Ад, чист ад..... 6 квартири в София смених, за 3 години... Преминах от бабката, която не ми даваше да изплаквам дрехите, който съм изпрала с течаща вода, през малка стая в която имаше само легло и пиано  Shocked, през стара къща с бълхи, но с дворчеее  newsm78, през гараж, преустроен за живеене, който нямаше стопляне и зимата навън бе по- топло, и т.н. и т.н. Попаднах само на едни коректен наемодател, с който се разделихме с добро. Сега сме в общежитие и все пак е нещо...
Това с агенциите си е мъка. Пробутват каквото им падне и те убеждават, че това е най-доброто. А с предплащането на 1 или 2 наема е вече практика при всички. Има и обяви от частни лица, но за съжаление са малко.
Успех на търсещите и по- малко главоболия!

# 47
  • Мнения: 2 885
BirdsFlu, би ли споделила адрес/линк на споменатата от теб агенция/агенции. Може и да ми потрябва след време.
Какво по-нормално от едногодишен договор с 1 м предизвестие?! И тук е така. Но си има агенция за наемодателите, права и задължения, плащат данъци, защита на наемателите, коректни договори.
В Белгия моя приятелка наеха апартамент с 8 г договор. Е, това вече много ми идва, да.

# 48
  • Мнения: 2 114
Вчера двама продавачи от квартален магазин (живеят на семейни начала) на висок глас уведомяваха всеки купувач, че търсят в идеален център самостоятелни стая и тоалетна/баня и искат наемът да е не повече от 270 лв. като в сумата влизат и разноските за ток, вода и ТЕЦ.

Реално търсят именно това и уведомяват хората.

# 49
  • Мнения: 4 841
Съветвам авторката да се обърне към агенция за доверително управление на имоти -
Може ли линк към подобна агенция?

BirdsFlu, би ли споделила адрес/линк на споменатата от теб агенция/агенции. Може и да ми потрябва след време.

Видях въпросите, но искам да си актуализирам информацията, тъй като ми е от преди две години, а това е доста време в интензивните времена, в които живеем  Peace Ще проуча и ще пиша на лични.

# 50
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 255
А с предплащането на 1 или 2 наема е вече практика при всички.

Всичките ми наематели са ми оставяли 1 месечен наем като депозит. И е много просто - сметките за тока, водата и парното идват в месеца, когато наемателите вече са напуснали. Та с депозита се уреждат тези сметки и остатъкът се връща на хората.

... че търсят в идеален център самостоятелни стая и тоалетна/баня и искат наемът да е не повече от 270 лв. като в сумата влизат и разноските за ток, вода и ТЕЦ.

Те от Юпитер ли идват?  Shocked

# 51
  • Мнения: 30
С тези квартири положението е ужасно.Миналата година решихме да вземем квартира ,намерихме на що-годе нормална цена,но вътре беше ад.Мърсотия и боклуци до колене,нямаше мивка,контакти,ключове,общо взето нищооооо,само боклук.Хубаво навихме се да го ремонтираме и да ни приспаднат няколко наема...Накрая се получи така,че ремонтирахме едно хубаво,вложихме ужасно много пари,а накрая поживо -поздраво ни изкара измамници..Много месеци сме искали да не плащаме,само 3 месеца ни отпусна,което беше смешно,дори не можахме да живеем там един ден,пренесохме си наново мебелите,оставихме и ремонта,а накрая ми каза,че сме били неблагодарни,за кое питам се аз,че и изчистихме мръсния и вонящ апартамент и го ремонтирахме?!?...Тъпа работа,затова повече не се занимавам с такива хора,свързахме се с агенция,там пък условията им все едно-няма да наемаме жилище,а ще правим нз какво..Навсякъде гледат да те прецакат,да те измамят и да те оставят да се чувстваш като глупак,защото си искал нещата да станат така,както трябва...

# 52
  • Мнения: 380
И аз скоро се зачетох в обявите в голям сайт за имоти.

Харесах си няколко, набелязах си ги и реших да си извадя телефоните на агенциите и да почна да звъня. Тука идва интересното.
Агенциите уж са различни, с различни адреси, но номерата на мобилните им телефони се различават само по последните 2 цифри.
Разговор 1: Ало, добър ден. За еди-коя-си обява се обаждам.
Отговор 1: Аааа, тази тъкмо я дадохме, ама вие какво търсите?
Предупредена предварително за сценария, казвам - тази ми хареса, нея исках, мерси, дочуване.
Разговор 2 - като разговор 1.

Следващи екстри, обявите уж са нови. Но не са. Те са обновени съответния ден. И все току-що са дадени. Иначе снимчици - супер, цена - и тя. Ама тея жилища вероятно никога не са се давали под наем.
Да им имам и "агенциите" #Cussing out


BirdsFlu
, би ли могла да споделиш за някоя читава агенция? Благодаря предварително  bouquet

# 53
  • Мнения: X


Следващи екстри, обявите уж са нови. Но не са. Те са обновени съответния ден. И все току-що са дадени. Иначе снимчици - супер, цена - и тя. Ама тея жилища вероятно никога не са се давали под наем.
Да им имам и "агенциите" #Cussing out



Стар брокерски номер.  Joy Слага се нещо хубаво за да се обаждат хората и после им предлагат, каквото има.
Точно за седмица може да се обиколи всичко, от което се интересува човек от частните обяви и при всички случаи се намират много по-добри неща, от предлаганите от агенциите. При тях просто няма как да има нещо хубаво. Хубавите неща се вземат бързо, а каквото остане агенциите го въртят до безкрай.

Чудно ми е също защо хората си мислят, че агенциите защитават правата им или предлагат издържани договори. Нищо не предлагат, вземат си комисионната и толкова. В България не подлежат на лиценз или регистрация и контрол, а брокер може да стане всеки безработен.

# 54
  • Мнения: 380
а брокер може да стане всеки безработен.

Единственото условие е, да има телефон. А каква неграмотност!
Цитирам по памет:

"Апартамента е обзаведен. Буиро и футуьол в хола"
 Crazy #Crazy

# 55
  • Мнения: 46 562
... По същата логика аз мога да попитам: а живот ли е цял живот да блъскаш за една панелна кутийка, в която да се напъхат пет поколения, и да не може да се диша от напрежение  Wink


Моите наблюдения са, че много поколения се бутат в старо строителство или къщи. Идеята за самостоятелно живеене е или под наем, или с кредит, или чакат в родителското жилище, да им прехвърлят някой наследствен имот...

Наблюденията на glare са много точни, и въпреки че уж съм в тази сфера, искрено се интересувам каква им е целта, освен че тотално объркват и търсещи, и предлагащи, но реално не могат да реализират сделка, каква им е изгодата, спекулации, пране на пари?  newsm78 И това не е от днес, по принцип си има такива фирми.


...
"Апартамента е обзаведен. Буиро и футуьол в хола"
 Crazy #Crazy

Фаворит са ми АПК (ЕПК) и ТЕЦ, телефон, топломери (ТТТ)  Mr. Green

# 56
  • Мнения: 4 841
... По същата логика аз мога да попитам: а живот ли е цял живот да блъскаш за една панелна кутийка, в която да се напъхат пет поколения, и да не може да се диша от напрежение  Wink


Моите наблюдения са, че много поколения се бутат в старо строителство или къщи. Идеята за самостоятелно живеене е или под наем, или с кредит, или чакат в родителското жилище, да им прехвърлят някой наследствен имот...

Без да разводнявам темата, само като куриоз ще спомена, че сега около Коледа гостувах в апартамент в Дружба - стандартен двустаен, престроен на ... четиристаен. С четири поколения вътре, общо 7 човека... И едва ли са някакво изключение.
Извинете за отклонението.

# 57
  • Мнения: 11
Не мога да повярвам какви имоти се предлагат, визирайки някои от предните постове. Ние започнахме да правим ремонт на един апартамент, защото си мислехме, че никой няма да го вземе, понеже не е луксозно, макар да е чисто и уютно. Направо се чудя дали си струва да се ремонтира или просто да се направят козметични подобрения и да се предложи приличен наем.

# 58
  • Мнения: 46 562
BirdsFlu, като се замисля и в 1-ст, преустроен на 4-ст. съм влизала  Mr. Green
А на Сливница в една сталинска тухла (хол, спалня и кухня) живееха майка, баща, 3 деца (над 18 г.), баба и куче, санбернар  Joy  

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 23 777
BirdsFlu, като се замисля и в 1-ст, преустроен на 4-ст. съм влизала  Mr. Green
А на Сливница в една сталинска тухла (хол, спалня и кухня) живееха майка, баща, 3 деца (над 18 г.), баба и куче, санбернар  Joy  
Как са се натъпквали, на триетажни легла?

Общи условия

Активация на акаунт