Търся жилище под наем или ходене по мъките

  • 78 669
  • 937
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 695
Съветвам авторката да се обърне към агенция за доверително управление на имоти -
Може ли линк към подобна агенция?

# 31
  • София
  • Мнения: 932
...

Какъв е този апартамент за 650 лв  Shocked , за тази цена апартамента трябва да е тристаен  с лукс обзавеждане и ремонт, както се казва с посудата да ми го дават.

На съседната улица наскоро дадоха необзаведен тристаен за 600 лв. със стара дограма. Не изпадайте в голям оптимизъм за хубаво и евтино.

Щом е имало кой да го наеме защо не, може и за 700лв. да го дадат. Мои познати на квартира, масово живеят в двустайни , не по-скъпи от 300-400лв., като тези за 400 са обзаведени.  Не луксозни изпълнения, но не и бардаци.
Пример, наше приятелско семейство плащат 350 лв, за голям двустаен, като хазяина им даде пари за ремонт на банята, още преди да се нанесат (беше окаяна) и приспада от наема всяко едно подобрение по апартамента, за което е дал одобрението си. Смениха дограма,настилки, пребоядисаха стени и наема не се вдигна, а жилището стана прекрасно.
За мен това са свестни наемодатели  и свестни наематели. Да рядко се намират и двете страни да са такива, но е факт че има.
Нашите хазяи също си правят устата, че биха поели евентуално някое подобрение от наша страна Simple Smile , но засега само на думи, а и нас за момента ни устройва така, ако направим някакво подобрение то ще е дребно и за наша сметка, за по-големи може да говорим след време евентуално ако се стигне до там Simple Smile.   Но според мен не сме чак такива късметлии, намират се свестни жилища на нормална цена.

П.П. За дългото пребиваване съм съгласна , не може да се нанесеш за два-три месеца и да искаш да преобразяваш апартамента, да искаш пари за ремонт или да дупчиш където ти падне, само защото не е твое.  Ние още една дупка в стена не сме направили, нищо че сме от половин година в жилището , а договора ни е за година. Стремим се да сме максимално коректни.

Последна редакция: пн, 09 яну 2012, 15:45 от nellyani

# 32
  • Мнения: 4 916
Цената, за която съм писала, е нормална за квартала. В същия район има и по-високи цени за необзаведени в зависимост от сградата - ниво на сигурност, има ли паркинг, на какво разстояние от комуникациите е.

# 33
  • Мнения: 46 587
BirdsFlu, не е точно така. Повечето договори (и при управлението, и по принцип) са с едномесечно предизвестие, ако наемодателят реши, че се връща в България или ще пусне да живее някой друг в имота си, за наемателя няма никакво значение дали ще контактува със собственик или упълномощено от него лица. С две думи - ако човекът е коректен, и при директен контакт си е такъв, ако не е, пак ще се намери за какво да направи проблем...

За мен това предизвестие обезсмисля срока на договора, но е факт че и двете страни в повечето случаи го искат.
Лично за нашия имот подписваме без предизвестие - срокът е 1 г., ако се наруши която и да е точка, включително за срока, дължат неустойка в размер на 1 месечен наем.

Който иска стая за преспиване, има си хотели.

Последна редакция: пн, 09 яну 2012, 15:57 от Не се сърди, човече

# 34
  • София
  • Мнения: 932
Цената, за която съм писала, е нормална за квартала. В същия район има и по-високи цени за необзаведени в зависимост от сградата - ниво на сигурност, има ли паркинг, на какво разстояние от комуникациите е.
Съгласна съм Simple Smile. Аз говоря за квартали като Красна Поляна, Разсадника и т.н. в района. Блоковете за които говоря не са ново строителство , но входовете са поддържани и се заключват повечето. Явно говорим за различни квартали и сгради Simple Smile.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 484
На сестра ми наскоро поискаха 6 месеца предплата...

# 36
  • Мнения: 4 916
На сестра ми наскоро поискаха 6 месеца предплата...

Има страни, в които е нормално, но ако сестра ти е в България най-добре да поиска леко намаляне на наема в замяна на това плащане два пъти в годината.

# 37
  • София
  • Мнения: 15 489
     Извинявам се,че се намесвам, но това живот ли е, да се местиш от жилище в жилище, и то понякога по два-три пъти в година? Никога не съм разбирала това , да живееш под наем и да даваш напълно излишни пари. Като ще даваш всеки месец такива суми, поне да са вноски за собствено жилище.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 484
На сестра ми наскоро поискаха 6 месеца предплата...

Има страни, в които е нормално, но ако сестра ти е в България най-добре да поиска леко намаляне на наема в замяна на това плащане два пъти в годината.

В България е...отсвири ги, ставаше дума за едногодишен договор.

# 39
  • София
  • Мнения: 2 484
    Извинявам се,че се намесвам, но това живот ли е, да се местиш от жилище в жилище, и то понякога по два-три пъти в година? Никога не съм разбирала това , да живееш под наем и да даваш напълно излишни пари. Като ще даваш всеки месец такива суми, поне да са вноски за собствено жилище.

Наемът на жилището като сума е поне наполовина на вноската по кредит- в България.  А и при купуването трябва да имаш една кръгла сумичка в началото.

# 40
  • Мнения: 4 916
На сестра ми наскоро поискаха 6 месеца предплата...

Има страни, в които е нормално, но ако сестра ти е в България най-добре да поиска леко намаляне на наема в замяна на това плащане два пъти в годината.

В България е...отсвири ги, ставаше дума за едногодишен договор.


Имаше едно момиче във форума, което беше договорило по-нисък наем в замяна на еднократно плащане на наема за цялата година - собственичката живееше в Канада и така й беше по-удобно. Та съгласиха се, но договориха отстъпка.

Тайне,
в момента цената на кредитите е висока и е по-евтино да се живее под наем. Освен ако не става въпрос за ведомствено жилище, което ще ти продадат евтино, или пък някакъв фирмен кредит за служители, не е по силите на много семейства.

# 41
  • София
  • Мнения: 15 489
Цитат
Наемът на жилището като сума е поне наполовина на вноската по кредит- в България
Това не го знаех,Аз си мислех, че са еднакви. 

 

# 42
  • София
  • Мнения: 2 484
Цитат
Наемът на жилището като сума е поне наполовина на вноската по кредит- в България
Това не го знаех,Аз си мислех, че са еднакви. 

 

Моя приятелка е наемодател. За жилище с еднаква квадратура наемът, който получава е една трета от месечната ми вноска  Tired. С уговорката, че нейното жилище е в една идея "по-непрестижен" квартал.

# 43
  • Мнения: X
Да, в момента е много по-изгодно да се плаща наем. Моя приятелка преди 3 години си купи апартамент с две спални. Вноската й по кредита е 600 евро, като плати и в брой някакви пари (договори се с банката да е 10%). Отделно апартамента се довършваше и обзавеждаше. Сега е в Австралия, опитваше се няколко месеца да го даде под наем за 600 лв. Накрая го даде за 400. Районът е централен, но не идеален център. В него пък има големи луксозни апартаменти за 600 лв и такива в добро състояние за 400. В обявите на агенциите обаче цените са по-високи.

п.п. Не знам за другите, но на мене ако ми се наложи да си наемам жилище, а съм търсила доста за приятели и клиенти, не мога да се сетя за нито една причина за да ползвам услугите на агенция. Пълна безмислица.

# 44
  • Мнения: 4 841
    Извинявам се,че се намесвам, но това живот ли е, да се местиш от жилище в жилище, и то понякога по два-три пъти в година? Никога не съм разбирала това , да живееш под наем и да даваш напълно излишни пари. Като ще даваш всеки месец такива суми, поне да са вноски за собствено жилище.

Живот е, да  Laughing Има си своите предимства, има си своите недостатъци... Всичко е въпрос на избор, преценка, възможности... По същата логика аз мога да попитам: а живот ли е цял живот да блъскаш за една панелна кутийка, в която да се напъхат пет поколения, и да не може да се диша от напрежение  Wink Ама няма да питам, защото темата е за друго  Peace

Общи условия

Активация на акаунт