Отговори
# 75
  • Мнения: 98
честито на Любчето  Hug  bouquet  ylinfant
и пак ще ви публикувам думите на класи4ески хомеопат за арниката- когато не се използва правилно хомеопатията много може да навреди  Peace
"
Ако две седмици преди раждането започнете да вземате по 5 гранули Arnica вие със сигурност ще докажете хомеопатичното лекарство, а това на прост език означава, че ще си докарате ригидна шийка на матката, неефективни контракции, съществува опасност от голяма кръвозагуба, както и опасност да не ви хване упойка, ако не дай се боже се наложи да се използва. Това са все неща, които НЕ искате да ви се случат. Нямам за цел да ви плаша, а само да ви информирам.

Начинът по който стоят нещата в хомеопатията и останалата медицина са диаметрално противоположни, нямат нищо общо.

Пак повтарям - лишено от хомеопатична логика е да пиете Arnica и то в такива дози преди раждането. Може много да си навредите.

Има логика да пиете Arnica  за възстановяване, след раждането.

В хомеопатията лекарства НЕ се пият превантивно, а се вземат само когато има картина изискваща прием на конкретно лекарство. Вие ще имате картина на Arnica, когато родите, не преди това.

Бихте могли да си вземете Arnica montana 30 CH, да разтворите една гранула в чаша с около 50 мл вода, или в малка бутилка от минерална вода със същото количество вода и да вземате от този разтвор 3 пъти в първите 24 часа след като сте родили, а след това да разредите приемите по два пъти дневно за следващият ден и при нужда по един път дневно за следващите няколко дни. Това ще бъде предостатъчно за да си помогнете във следродилното възстановяване.

Ако не вярвате на писаното във форум, то тогава посетете класически хомеопат и се консултирайте с него''

# 76
  • Мнения: 2 473
Честито Любче! Бебе Мария да расте жива, здрава и добра!
А това е за теб!

# 77
  • София
  • Мнения: 862
И аз се радвам за родените бебенца, да са живи и здрави!
Selania, защо докторката ти е казала така? newsm78

# 78
  • Мнения: 27
Здравейте! Новата тема започва прекрасно  Hug

Честита дъщеричка, Любче! Пожелавам ти да расте здрава, умна и красива и да ви донесе много щастие в семейството! Бързо възстановяване!


selania, тази ужасна акушерка как може да говори такива неща Shocked Направо е недопустимо...

Ние с мъжа ми купихме вече почти всичко - легло, корито, одеала, дрехи, завивка, памперси, олио и душ-гел на Hipp и т.н. Останаха разни дребни неща за бебето и за мен нощници, сутиени и т.н. за родилното.  Малко съм по-спокойна по отношение на покупки, но пък ме хваща все по-голям страх от раждането... И ми е едно тъжно от няколко дни, общо взето без съществена причина - явно вече съвсем съм изкукала...  Laughing

# 79
  • Мнения: 6
 Честита дъщеричка, Любче!  Hug

# 80
  • Varna
  • Мнения: 81
Искам да попитам,мажете ли си зърната с някакъв крем ,за да ги подготвите? Ако да ,с какъв?
Аз тъкмо спретнах чантата за родилното,да е готова.
Само незнам за бебка какво трябва да нося?

# 81
  • Мнения: 24
Еххххх, че хубави новини днеееееееессссссс!!!!   bigdance2   Честита радост на мама Люба, скорошно и безпроблемно възстановяване и желая от все сърце, а на малката й и без съмнение прелестна дъщеричка - здраве, късмет и попътен вятър в живота!!!
Аз само искам да ви се похваля, че (след като ви разказах за нашите истории покрай свекърите и споровете за името)днес с таткото решихме единодушно да си кръстим децата на нас си ( той не искал да са просто имена.... понеже не били уловени от гората  Laughing Laughing Laughing) и това бебе ще се казва Христо като таткото... иначе отказваше да коментира изобщо др.имена... ако не бъдело поне на нас... да "съм си го кръщавала както искам"... и така...от днес името Христо ще ми е 2 пъти по-любимо  txtloves preggo 
Тъкмо ( в кръга на майтапа) ще минаваме с 1 подарък за Коледа и имен ден...и с една обща Коледна трапеза за именния им ден  на двамата ми хубостници Laughing Laughing Laughing
Много се радвам, камък ми падна от сърцето...а и името се смята, че пази от всякакви лошотии и зли очи..понеже все пак ...закрилник е не просто някой светец, а самият Христос  Heart Eyes а бебето ще е Христо Христов Христов...3-те хикса  Joy Joy Joy Joy
на мама сладура...днес мн.ритка откакто се разбрахме с тати му за името... май е доволен...или пък аз съм... за първи път съм толкова спокойна и щастлива от факта, че ще си имам син, ето какъв ми бил проблема... името!!!
Вече който каквото ще да коментира и да ми приказва и да се сърди...бебето е наше... ще се казва Христо и точка  Peace
Много благодаря и аз за страхотното оформление на темичката...   bouquet вълнуващо е, че мамите почват да се показват и в др.графа, освен за термин  newsm30
Относно Танев от Аг Варна да кажа... днес се чух със щастливия татко на бебе Борис, роден на обяд на 06.01 ( при термин 11.01) - синът на Berry от Януарки 2012-та.... тя тъкмо го кърмеше... преди изписването им днес.... че говорих с таткото..каза ми, че мама е мн.доволна от д-р Танев...нямала и 1 забележка..бебето е било 3850 гр ( с 500 гр по-тежко, отк. го изкарал видеозонът на Танев предния ден вечерта )... и уж нямало да е скоро раждането..не и близките 2-3 дни..но като се прибрали вечерта след прегледа....и се лиснали водите....след вечеря... и хайде, пак към болницата....и бебето се родило чак в 11:55 на обяд... цяла нощ контракции...разкрития....  Танев не и настоявал за секцио въпреки , че било гол. бебето и малко трудно минало.... съобразил се с нейното желание и в кр. сметка се наложили само няколко шева долу.... но не е фатална работата... майката е добре, бебето също, кърмата и слязла още на др.ден... и сега се кърмят, гушкат и обичат..днес е първата вечер вкъщи за бебе Борис...
Така де, за  д-р Танев...още един ++++++++++++++ коментар на 100%!!!

# 82
  • Мнения: 8
Честита бебка на мама Любомира   bouquet!
Аз тъкмо си влизам вкъщи-бях по задачки и на отворените врати на Окръжна болница в Пловдив. Толкова съм умилена, защото ни показаха 2 бебчета и направо нямам търпение да гушна моето  Simple Smile . Между другото едното бебче беше 5,570 кг-направо ме разбиха Laughing. Такива бузки, направо беше като втори месец.

Dariparova, аз съм избрала за педиатър д-р Златарева  от 4-то ДКЦ в Смирненски по препоръка на моя приятелка. По принцип винаги ще има доволни и недоволни от един лекар, затова се отказах да чета и направо ще пробвам при нея. Даже утре ще свърша точно това-ще я питам дали е съгласна да запишем бебка при нея.

# 83
  • Мнения: 2 473
Primavista, моят син също носи името на баща си и това е чудесно!
Освен това е роден също при д-р Танев и имаш от мен още едни 100% плюс за този доктор!

# 84
  • Мнения: 24
Цитат
Primavista, моят син също носи името на баща си и това е чудесно!
Освен това е роден също при д-р Танев и имаш от мен още едни 100% плюс за този доктор!
Peace Peace Peace
Страхотно, a_tita И аз смятам, че е прекрасно...само се чудя няма ли да е объркващо като викна от другата стая  'Ицоооо"  Laughing Laughing Laughing ....ама тъкмо -  ще имам винаги вниманието и на двамата  Joy Joy Joy Joy Joy

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 399

Dariparova, аз съм избрала за педиатър д-р Златарева  от 4-то ДКЦ в Смирненски по препоръка на моя приятелка. По принцип винаги ще има доволни и недоволни от един лекар, затова се отказах да чета и направо ще пробвам при нея. Даже утре ще свърша точно това-ще я питам дали е съгласна да запишем бебка при нея.

Ще кажеш ли после мнение за първото ти впечатление, че и на мен ми е най-близо 4то ДКЦ (на 10 мин пеш ми е)? Иначе четох добри отзиви и за д-р Маткунска, та се колебая.


# 86
  • Мнения: 2 475
Ани,и моя син носи името на татко си.Така го почувствах така и го кръстих.Никой не ми се е бърка,нито правил някакви намеци,не вярвам и някой да е очаквал да го кръстя на него.Дори мъжът ми не ми се е бъркал.Ама пък и баткото му е "одрал кожата",страшна прилика. LaughingСега се чудя да взема да измисля име на второто като все едно е на мен та да ми вземе поне сините очи(но да си е мургаво,не харесвам бозави мъже,с бяла кожа и червени бузки). Crazy

# 87
  • Мнения: 1
Честито Любче!!!!!!

 Да е жива и здрава малката Мария и мн, мн да ви радва!!!

Някой беше питал за упойките, тестването не е болезнено и за около 20-30 мин излиза резултата. Слагат на вътрешната част на ръката по една капка от упойките и след това с различни иглички боцват съвсем лекичко и вкарват под кожата от тях, оставят те 20 -25мин да постоиш пред кабинета и след това ти преглеждат ръката и ти казват дали има някаква нежелана реакция.

Новата ни темичка е страхотна и започна с прекрасна новина Simple Smile

Искам да попитам има ли мами, които мислят да раждат във Вита?

Някой може ли да ми препоръча педиатър в района на Румънско посолство, защото това ни е голямо притеснение...

# 88
  • Варна
  • Мнения: 301
Браво Анииииии,много хубаво име! Е,ве4е си по-спокойна и сто пъти по-радостна!!!!!!  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 89
  • Мнения: 115
Не дочетох цялата страница обаче ми аправи впечатление за две мамчета в моето емоционално състояние-рев и тъга без абсолютно никаква причина.....Не че ме успокои, но все пак има доза успокоение.Предния път като се сетя къв рев падаше....Сега поне се усетих че е хормони, да се опитам да не им обръщам внимание.Връщам се да почета.

Общи условия

Активация на акаунт