Отговори
# 60
  • Мнения: 83
Петя ,искам да те питам тази коли4ка на Абц,3 тека  удобна ли  е за бутане и по принцип?Сестра ми роди преди 3 месеца и си купи Абц но Мамба  ,като ходихме за коли4ка с нея 3тека ми се стори доста трудно подвижна спрямо Мамбата ,принципно 3тека ми харесва пове4е защото си падам по триколки но я сподели мнение ще ми е интерсно,но каквато и да е ще е на Абц така съм решила  Simple Smile

# 61
  • Мнения: 11
Здравейте момичета и от мен!  Heart Eyes
Добре дошли на всички нови маминки, страхотно е че си имаме бебенца близначета.  Crazy
Никол, аз от  последното ЖК бях също отслабнала с 2 килца, и като споделих на шефката, ви се скара, че трябвало повече да ям. Но като  Sick постоянно, поне при мен, как няма. Та ходи обеснявай  Laughing
Относно покупките за бебо, аз също обикалям и си правя списък с нещата от които ще имаме нужда. За количка съм за ABC Disain Cobra. Тя май ще ни е първата покупка. Братовчедка ми живее в Мюнхен и каза, че при тях са доста по евтини, да сигурно следващия месец ще си я купя от там. Ако си имаме мъжле, повечето неща сигурно ще ги използвам от нея, защото на малките разликата ще е близо 2 години. Така, че каквото мога да използвам от нея ще е супер, пък другото ще си го набавя от тук. Относно количката тоято коментирате за 2000 лв, за мен е супер неудобна, бебко стои постоянно полу изправен. А и доста мнения съм чула, че май е повече за перчене, че е скъпа, отколкото удобна за самото бебче. Това е лично мое мнение, пък и 2000 лв. ми се виждат доста за количка  Embarassed . За креватче, все още си мисля дали да е комбинирано, после което става до 7 годинки, или две отделни, първо легълце, пък после по- голяма. Но от  страна на финанси, може би първото ще избера.
Темичката ни е страхотна момичета, толкова се радвам, че Ви има, и си споделяме радост и неволи. Обичам Ви! Вие сте ми голям кураж!  Hug
Стискам палчета на всички, които днес, утре или скоро са на преглед! Чакаме добри новини!  Heart Eyes
Аз утре съм на преглед при моето АГ, за да ми погледне резултатите. Дано всичко е наред.  Praynig
Хубав обяд от мен, красавици!  Hug

П.С. Дидка, аз също съм си харесала триколката, изглежда страхотно, ще видя тук къде мога да й направя преглед, и ако ми хареса я вземам. Аз също съм решила на тази марка да е!  Grinning

Последна редакция: вт, 10 яну 2012, 13:03 от Ema08

# 62
  • София
  • Мнения: 131
Здравейте момичета  Hug
Като ви чета колко сте компетентни и започвам да се сдухвам  Laughing Чак марки на колички обсъждате....  Laughing Въобще не знам какво ще правя! Безкрайно незапозната съм откъм колички, проходилки, креватчета и тн, но поне с парите съм запозната и определено 2000 лева за количка не мога да дам...Даже 500 ми звучи безумно  Thinking
Аз ще продължавам да ви чета де  Laughing Пишете си, аз ще се уча и може да се включвам от време на време!  Joy


# 63
  • София
  • Мнения: 3 787
Добре дошли на новите попълнения Hug Сигурна съм,че ще се чувствате добре тук и ви пожелавам хубави здрави бебета на финала Grinning

ninka76,много ми хареса количката ти Flutter Точно по такива модели си падам и аз Laughing

Момичета,радвам се, че сте на моето мнение относно прекалено скъпите покупки Peace Че четох едни теми из форума,лелеее-не ми се коментира Sick
Продавалника е нелош вариант за някои неща наистина,а аз имам и доста от баткото,които ще ми влязат в употреба.

На мен ми е зле с пълна сила,но слава богу, все още без повръщане Wink
Коремчето ми все повече се закръгля напред и днес не можах да си закопчая дънките.Радвам се,че от известно време ходя само с рокли почти,които се разтягат много,че да не се притеснявам за дрехи сега Mr. Green

За килца не ми се говори.Аз стартирах с няколко над нормалните ми килограми/в следствие на много почивки,ядене,лежане и плаж през лятото Mr. Green/,но пък досега от бременността не съм качила нищо.Просто усещам как ще започна с главоломна скорост в най-скоро време Mr. Green. Със сина ми в тези седмици вече бях +5,в началото на 5 месец бях +7 Crazy Но до края качих 15 общо и после ги свалих сравнително лесно.

Хайде,лек и спорен ден на всички Hug

# 64
  • Мнения: 0
Привет и от мен мили мами! Добре дошли на новите ни мами!
Толкова отдавна не съм ви писала, но бяха едни "тежки" празници - не станахме от масите  #Silly Е, само в моментите, в които трябваше да отидем до леглото   sleepuu
Много ни е хубава новата темичка, като гледам снимките с басейните и бебетата се сещам, че тази година ще пропуснем морето, поне тези от нас, които са далеч от него... Може пък едно късно море да направим към септември - октомври - в Гърция и Турция по това време е супер.. И ще сме тримата заедно!!!!! Нямам търпение!!!!
Снощи бях на ФМ и до този момент в живота си не съм била по-развълнувана.. Ето как беше... Щом започна "пътуването" в моя корем към малкото човече, цялата започнах да треперя. Малко по малко опознавах всяка част от него.. За първи път видях личицето на марсианчето от толкова близо.. беше толкова красиво! Боже, никога няма да забравя усещането.. Само аз ли съм такава ревла  cry Направо ме боли от щастие...
Колкото до гащичките - ще обувам сини! Разбира се не е на 100%.. Утре рано съм на БХС. Стискайте палци всичко да е наред.
По темата за килцата - качила съм към 3 кила. Все още влизам във всичко старо, но в някои панталони/дънки - по-трудно и ги нося по-смъкнати в колана  Wink като чичковците с големите шкембета, които си носят панталона под шкембето  Crazy
Покупки - виждам, че пазаруването в интернет от чужди сайтове е доста разпространено сред общността на майките, но не съм пазарувала до сега. Изпадат изгодни неща, но трябва да се следят. Нищо не съм купила до момента, едвам се сдържам, чак ми се реве (отново), защото искам да изхарча ВСИЧКО за бебето  Blush Ще почакам още малко, не знам до кога.. А първата покупка по стари суеверия ще е бяла шапчица - да излиза по-лесно бебето  Laughing
И завършвам с един можеби ТЪП въпрос: кога всъщност се влиза в 4 месец ако започнем да броим от първия ден на последната менструация, според различните календари е различно - в 12, в 13, в 14 г.с.??? Объркващо е!
От мен това е засега скъпи, до скоро и се пазете, бъдете спокойни, гледайте весели филмчета, слушайте релаксираща музика, глезете се - сега е моментът  newsm18

# 65
  • Мнения: 7 995
Mamitta, няма тъпи въпроси, но в миналата темичка го обсъждахме това и някой беше дал подробна информация. Бременноста може да се смята в календарни или лунарни месеци. В лунарниия 4-ти се влиза с началото на 13-та г.с.  В календарния се влиза в края на 14-та.

# 66
  • София
  • Мнения: 131
Мамита, много приятно ми беше да прочета писмото ти Simple Smile Тези емоции никак не са ми чужди и сега се върнах отново към тях! И не - не само ти си ревла  Laughing Аз всеки път задължително роня по някоя сълзичка. Дори последния път притрепервах и лекарката си помисли, че ми е студено...  Laughing
Иначе за 4-тия месец - аз знам, че се влиза с началото на 14-та г.с Simple Smile

# 67
  • Мнения: 10
Здравейте!Не успях да ви изчета, но сега ще се върна назад.Аз вчера бях на първата ФМ и БХС, та всичко мина страхотно.Бебето е здраво и май ще е момче, но като се има предвид,че д-р Сигридов е страхотен едва ли е сгрешил.До дни ще ми излезе и БХС дано и там нещата да са добри въпреки че аз на това изследване не залагам много.По отношение на килограмите, понеже видях че ги коментирате, до момента аз се движа добре въпреки големите ми опасения, но и доста се съобразявам.Сега съм +500 грама.За количките АВС е страхотна, но на мен ми се струва безсмислено да дам над 1000 лв. за количка, засега се спирам на Haukc за 600 лв-три в едно, но има още време да помисли.Засега мислите са ми заети с избора на имена, защото женско имахме, но за момче........ голям проблем е избора , а и консенсус нямаме.Чао започвам да ви чета.До сега нямах настроение , но сега съм спокойна че всичко е наред и ще бъда активна.  bouquet

# 68
  • Варна
  • Мнения: 21
Ema08 , didko_st   - да, доволна съм много от триколката на АБЦ Дизайн - предното колело всъщност са две колелца едно до друго и е стабилна!!!

Коша за новородено е с твърда основа , широк и на моята бебка и беше много комфортно чак до 6-ия месец вътре. Предимство голямо е , че летния кош се върти в двете посоки и когато те напече слънцето лесно можеш да обърнеш коша , а не да се чудиш как да нагласяш чадърчето, за да не пече на бебчо в очите. Имат много големи и удобни чанти, което е за сметка на не толкова големият багажник, но аз не обичам да си трупам количката с всякакви неща, така че малкия багажник за мен не беше недостатък.

Според мъжа ми, който я тества в магазина има един съществен недостатък - има опасност от обръщане ако влезете в завой с над 30км/ч newsm62  Joy newsm62

Функционална е , стабилна е, красива е - ако харесвате триколки разбира се! newsm10!! Доста мои приятелки заложиха на четириколките на " Jane "http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … products_id/17378 - и също са много доволни!!!

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 239
Здравейте момичета кокичета! Ех че хубава компания сме се събрали и се множим ли множим Grinning Да са ни честити и двете двойки близначета Hug На всички новодошли - добре дошли  bouquet
Пепина, миличка, чакаме те с много добри новини! Praynig
Неотразима, имам две приятелки, на които д-р Сегридов следеше бременността и двете го богославят! Явно докторът ви наистина е доста добър и вдъхва доверие на пациентите си Wink
За килограмите - аз съм +1 Grinning Ям си доста добре, но аз по принцип съм си чревоугодник и си похапвам  Blush Слава Богу метаболизмът ми явно все още работи добре Peace
За колички - от каката количка нямаме, защото се счупи! Сега съм се спряла за сега на Peg Perego! Много ми я хвалят, но ще видим, има още време! Искам да попитам вие мислите ли да взимате колички с кош? Предвид това, че бебетата ни ще са летни, не знам дали ще е необходим newsm78 Вие как мислите Thinking

# 70
  • Мнения: 852
Здравейте милички, как сте днес?
Аз съм изправена пред голяма дилема и ви моля за малко помощ. До сега за установяване на бременността и вторият преглед ходих при д-р Иванова във ВМА. Но нещо започвам да се колебая дали тя ми ми следи цялата бременност, прочетох и доста негативни мнения из форума. А и сама аз на  втория преглед бях малко разочарована от въпросната лекарка.
Молбата ми е да ме посъветвате къде бих могла да си водя ЖК и да ми препоръчате някой лекар.
Мисля живот и здраве да раждам в ОБ, но още не съм решила окончателно newsm78

# 71
  • Мнения: 2
Радвам се че има мами като  мене,аз също не мога да си позволя да дам някаква кой знае каква сума за количка.С баткото от начало една приятелка ни беше заела нейната за няколко месеца, а после купихме лятна Bertoni, но но тя определено не става за новородено.Сега ми се иска да вземем 3в1 и разглеждах в продавалника също има голям избор само дето не съм се спряла на никакъв модел,но има време пък и вие ще помагате с избора.Колкото до кошарата баткото беше със сгъваема на Chopolino и съм доволна.Вече му е малка и му взехме по голяма дървена ,така че живот и здраве бебко ще е в старата.Дрехи също имам,но се надявам да ми се наложи да купя някоя розовка все пак.
За килограмите не ми се говори.Първият път качих 25,от 60 станах 85.Този път ще видим,засега много не мога да се храня заради гаденето,но устремено почнах да се разширявам в таза.
Чао момичета,че моят юнак се наспа и сега ще иска ам-ам.

# 72
  • Мнения: 0
Здравейте и аз съм вече тук!Поздрави на всички, бъдете здрави и по- малко притеснения.
PraynigИскам да помоля всички бъдещи и настоящи майки от Варна да се свържат с мен чрез лично съобщение. Много ви благодаря предварително.  bouquet
При мен всичко засега е наред. Ходих на изследвания- кръв и урина. Ще ходя пак февруари месец.И да ви се похваля аз през първите три месеца нямах нито гадене, нито повръщане. За корем си имам и ми си личи. Крайно време е и вие да наедреете Simple Smile preggo

# 73
  • Мнения: 3
Здравейте и от мен!
Първо да кажа на Ния Петрова, че аз съм от Свищовския регион и около датите, за които говориш очаквам на съм в Свищов при майка си,тъй като ще имам сесия, така че може да се видим живот и здраве март месец.  Simple Smile
За количката, ох сложен избор, имам от каката, но е от братовчедка ми и издаде багажа почти напълно, така че ще трябва да купувам друга, но съм се спряла на вариант продавалника или в Свищов има едно много хубаво оказионче за бебешки и детски стоки, където цените са ниски, а нещата много запазени, а и можеш да огледаш и изпробваш нещата на място, което е много важно преимущество. Просто смятам че след второто едва ли ще имам друго та няма смисъл да купувам нова и да стои... Легло ще трябва да вземем, и на мен ми се иска сгъваема кошара с две нива и колелца, това за мен са най-важните неща, защото искам да мога да почиствам отдолу(каката е с дървено легло и отдолу е немислимо да се почисти, все има играчки и прахоляци, и понякога като вземе да чопли отдолу чак гнус ме хваща), а и често гостуваме при майка ми та ще ми трябва лесно преносимо легло. А дрехи, ако е момче съм наникъде, понеже каката беше първо внуче, племенниче, дете и т.н. постоянно и носеха туники с клинчета, роклички и всякакви женствени дрехи в много красиви розови и лилави десени, а като кажех да е нещо различно от розово все ми се казваше ама виж колко е сладка, намразила съм розовото. Така че ако е момченце, на което силно се надявам и много искам ще подновяваме гардероба почти напълно. Та общо взето съм на едно мнение с тези които сме с втора бременност че ще използвам това, което мога а другото ще си го набавя.
Последно да кажа вчера бях на преглед, всичко е наред бебчо расте, пуснаха ми изследванията, днес ми излезе кръвната картина и урината, всичко е наред, даже хемоглобина ми е 128, чак се учудих.
Оставям ви че изписах страничката.
П.С. Пепина стиснати палчета всичко да е наред, чакаме да кажеш как е минало.  Hug

# 74
  • Мнения: 79
Момичета, здравейте,

Някоя има ли инфо за Пепи?
Аз се върнах от Марковс. Атанасова много ме похвали за бебето и го нарече ТЯ.
Страшно се радвам, че е ТЯ. Само дето всички дрешки от баткото май няма да стават на ТЯ.
Виждам, че имаме нови бременелки. Леко бременеене, момичета и здрави бебчета на лято.

Аз също не мисля, че количка за 2000 лв е нормална покупка. Не че не мога да си го позволя, но зная цената на парите и кое колко може да струва.Ще й купя количка за 2000 лв, ама с дизел  Laughing От Алекс ми е останала зимна количка, както и лятна. И двете са в добро състояние и ако не се почупи нещо, дано ни изкарат. Иначе придвидливо съм скътала дрешки, ама ще видим дали ще са от полза. За моята фамилия приемственоста винаги е била на почит и уважение.

Приятен ден момичета - отивам да почивам, че от толкова емоции, бебка се измори.

Последна редакция: вт, 10 яну 2012, 15:20 от мама Рая

Общи условия

Активация на акаунт