Фотография - 69та тема

  • 39 383
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 199
Ох, наистина съжалявам, за камерата.

Последна редакция: ср, 11 яну 2012, 00:12 от Суха Мащерка

# 16
  • Мнения: 31
Запис!!! Никога не съм стигала до първите десет пък какво остава за втора страница Laughing

Селма, това е направо ужасно! Съчувствам ти...дано всичко да се оправи бързо въпреки, че според мен е абсурдно камера от този клас да дава дефекти Shocked
А иначе да ви кажа - моя опит показва, че не само шипинга на Никоните куца - магазините като фотопавилион не държат никаква по-скъпа техника на склад и се оправдават с Канон България/ в моя случай/, дават някакви смешни срокове, които дори не могат да гарантират, а и което е най-абсурдното искат ти капаро и накрая ти продават и на по-висока цена  Crazy казаха ми, че ще ми доставят 85 1.2 след месец и половина Shocked, да платя мин 400лв. капаро и цената е абсурдна! Обективът си го поръчах от Германия, отне ми около 10мин., пристигна за 9дни до вратата ми и ми излезна точно с 1080лв по-евтино...после как да си им клиент...много исках, но просто не става/чак ме беше яд после, че до този момент съм похарчила към 6000лв. при тях/ Ужасно направо!

Много хубави снимки във фликр!
Честит Рожден Ден на Пипи и от мен! Много весело детство и пожелавам!

И аз реших да започна 52-седмичния проект - поне децата ще имат снимки от цялата година:)))

И ето първата - валеше много приятно и светлината беше хубава:


1/52 weeks - Palechka by palechka* busy, on Flickr

И едно мъничко съкровище на 7 дни на моята приятелка - абсолютен сладкиш:


New Baby Boy by palechka* busy, on Flickr


Alexander by palechka* busy, on Flickr

# 17
  • Мнения: 2 199
Още малко  Praynig
Аз съм гледала цени на обективи за Никон в чужбински сайтове и няма никаква разлика в цената, която ми се предлага в България. Явно Никон държат стандартни цени за България. Нямам идея  Rolling Eyes
Как стои въпроса с гаранцията в този случай. Изобщо искам като си купя обектива от тук да мога да разчитам  на гаранция и застраховка.  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 1 313
Тъкмо вече бях започнала да се самонавивам за Д7000 и какви неща говорите сега Shocked
Селма, това е направо ужасно!

Хора, затрили са ми никон кепчър като са ми преинсталирали компютъра, аз не ползвах, предимно PSq но в редки случаи ми се налагаше, някой да помогне, дори и с едномесечната безплатна версия. Много ми трябва, а не откривам от къде да си я дръпна Embarassed Дръпнах я от едно място, но ми дава, че са ми изтекли дните?!

Последна редакция: ср, 11 яну 2012, 01:16 от esy

# 19
  • Мнения: 31
Суха Мащерка, има много добри сайтове, но трябва много да сравняваш цените...примерно немския сайт, от който си поръчах 85-та имат доста по-добри цени на Канонски обективи отколкото в бг,но за Никон не беше така т.е. явно са дилъри на Канон. Има такива и за Никон - само трябва да се разтърсиш, много съм доволна от германците:) нали знаеш, че преди година-година и половина направиха гаранциите местни т.е. Гаранцията не ти важи тук - трябва да го изпратиш там, но аз не виждам някакъв проблем при положение, че ми пристигна за по-малко от 10 дни срещу 1.5м тук, предполагам, че и със сервиза са така. За застраховките не съм наясно...някой да сподели

Кеми не мога да помогна за съжаление, с канон съм

# 20
  • Мнения: 2 575
Привееттт!!!
Гледам за Никон се ядосвате, че имал проблеми, а аз влизам само да споделя, че днес държах в ръце D4!!!! и дори поснимах с него и разни незнайни за мен обективи, а каква презентация му направиха с 85/1.4 и сватбена фотография - 1 час не можах да се откъсна от щанда на Никон в изложението CES ( Las Vegas).
Има и репортажни снимки, но чак като се прибера в София Confused

# 21
  • Мнения: 2 309
Да взема и аз да кажа запис  Rolling Eyes


crop by Jaly by Daeneris, on Flickr

# 22
  • Мнения: 2 199
Esy пробва ли да инсталираш кепчъра с прекъсната интернет връзка  Embarassed
И след инсталацията да забраниш да се връзва с интернет.  Embarassed

Асинка, Асинка завиждам ти за D4, но най-много за 85/1,4. Аз такъв си харесах, но да видим къде ще го търся  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 1 630
Асинка,
85 1,4 е моят любим обектив.

Мащерка, не знам какво значи в чужбински сайтове? По мои наблюдения доста често варират цените.
Добре, че има интернет човек да търси и сравнява.
Аз на няколко пъти съм поръчвала от тук  http://www.fotokonijnenberg.nl/


Като съм почнала с линкове....
Тези от вас, които ползват фeйсбук, приятели ли сте с фотошоп  Joy
Пускат много добри обучително клипчета https://www.facebook.com/Photoshop
Друг сайт с добри клипчета http://phlearn.com/



Rain by Ralitza, on Flickr

# 24
  • Мнения: 2 199
Цената на 85 /1,4D e 866 GBP, което е близо 2040 лв. без доставка (не видях дали се заплаща такава). В България е 1999 лв (с тази разлика, че го няма  Joy)
http://www.fotokonijnenberg.co.uk/product/6416/nikkor-af-d-85mm-f-14-if-ed.html

Под чужбински сайтове имах предвид тези за фототехника и амазон. Благодаря за линка.


Предполагам проблема с доставката на техника за никон е резултат от наводненията на техните фабрики, но ако и за канон не доставят Thinking
Ще чакам за сега  Embarassed без това в момента нямам възможност да снимам.
Esy  мога да ти дам да снимаш с Никона да видиш колко е готин  Hug

# 25
  • Мнения: 0
Селма, много неприятно!

Аз също съм на мнението на Палечка, че не е проблем ако гаранцията ти важи за чужбина. Ще дам пример. Лаптопа ми е Сони Вайо, които нямат сервиз в България. Наложи ми се да го пратя на ремонт, звъннах на посочените телефони в България, хората до 2 часа изпратиха куриер до вкъщи, който ми донесе кашон и инструкции, след като опаковах лаптопа, пак звъннах и куриер дойде да го вземе. Пращат лаптопа в Германия и са длъжни до 7 работни дни да ми го върнат.

Понякога си мисля, че е по-добре сервиза да е извън България, защото тук, колкото пъти да ми се е налагало да ползвам услугите на хора, които "разбират" от работата си, толкова пъти съм се разочаровала.

# 26
  • Мнения: 1 313
Esy пробва ли да инсталираш кепчъра с прекъсната интернет връзка  Embarassed
И след инсталацията да забраниш да се връзва с интернет.  Embarassed

Ох, ама това ми звучи сложно и въобще не знам как да го направя Embarassed Много съм неграмотна тук Simple Smile)))

Цитат
Esy  мога да ти дам да снимаш с Никона да видиш колко е готин  Hug
Ти с Д7000 ли си?
Аз съм сигурна, че е готин, но с тези оплаквания на Селма, като се знам какъв съм карък то при мен все ще дойде нещо с дефекти hahaha

Хайде да пусна един бебо от вчерашната сесия Simple Smile


Й. by Photography By Kemi H, on Flickr

# 27
  • Мнения: 641
Не смогвам да ви изчета още от предишната тема, 20 страници назад съм

ElФin, изключително неприятно. Дано бързо заменят апарата
Софи, честито! Много, мноог ес радвам за вас! Лека и безпроблемна!
Мини, да ти е жиав и здрава Пипи!

От мен за записване в новата тема, стара снимка, която сигурно повечето сте видели

IMG_0794 by daniela.stoianova (Espa), on Flickr
и една нова

IMG_1264 by daniela.stoianova (Espa), on Flickr

Хубав и усмихнат ден!   bouquet

# 28
  • Мнения: 2 199
Esy пробва ли да инсталираш кепчъра с прекъсната интернет връзка  Embarassed
И след инсталацията да забраниш да се връзва с интернет.  Embarassed

Ох, ама това ми звучи сложно и въобще не знам как да го направя Embarassed Много съм неграмотна тук Simple Smile)))

Цитат
Esy  мога да ти дам да снимаш с Никона да видиш колко е готин  Hug
Ти с Д7000 ли си?
Аз съм сигурна, че е готин, но с тези оплаквания на Селма, като се знам какъв съм карък то при мен все ще дойде нещо с дефекти hahaha

За кепчъра Райън обясняваше как се работи без ключ с прекъсване на връзката към интернет само за кепчъра през защитната стена firewall. Аз не ползвам кепчър  Rolling Eyes
С d7000 съм да. За Селма много неприятно и то няколко пъти  Rolling Eyes Но мисля, че със всяка техника може да се случи.  Praynig

# 29
  • Мнения: 694
Една нимфа от мен за запис...


Under the sea..... by lidya_gadjeva, on Flickr

Общи условия

Активация на акаунт