Проявяваме ли ненужна показност?

  • 22 468
  • 553
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 10 547
Aз съм убедена, че ако този човек беше женен, никога нямаше да успее да подари компютър на детето на Касита  Mr. Green. Жените обикновено моментално регулираме подобни прояви на "ненужна" щедрост, освен ако не са насочени към нас самите /нашите деца, нашето семейство/.

И обратното- аз съм доста широкопръста и обичам да подарявам, но често мъжът ми коригира щедростта ми или по-меко казано- поривите ми да зарадвам кого ли не дори и с нещо дребно.

# 526
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239


И обратното- аз съм доста широкопръста и обичам да подарявам, но често мъжът ми коригира щедростта ми или по-меко казано- поривите ми да зарадвам кого ли не дори и с нещо дребно.
Да, и при нас е така, но това е по-рядкото съчетание май. Обикновено жените са "цедката".

# 527
  • София
  • Мнения: 62 595
Ази, колкото и мъжете да са джаста-праста, все като мъже успяват да съобразят дали едно нещо пракраачва границата и територията на друг мъж. Искам да кажа, че е подобно на някакви неписани мъжки правила, които ги карат да се държат на дистанция от чуждите жени, поне в повечето случаи. В противен случай досега мъжете да се бяха изпотрепали. Говоря за тоова, което го има и в природата - мъжките екземпляри спазват някакъв код, който е легитимиран чрез ритуали, миризми и др. Вярно, има хора, които не се усещат кога навлизат в чужда територия, и са водени от добри чувства, но мъжът или жената от другата страна обичайно усещат и поставят някаква граница, намекват, показват, че е премината границата. Мислиш ли, че например твоят мъж (примерно) ще е много хепи, ако някой започне да оказва толкова топло отношение към семейството му? Сега, възможно е и да я има работата с йерархията, срещу него да стои твърде авторитетен и силен мъж, та и да не му е приятно, да си трайка.

# 528
  • Мнения: 75
Моите пък впечатления са че жените дават с по-широка ръка. Мъжете са по-практични и за подаръци също не се изхвърлят. За децата на приятелка съм готова да купя света (ако имам средства)!

# 529
  • Мнения: 2 172
За мен ненужна показност/или по-скоро дразнеща простотия/ е някой да си позволява неща,вследствие на което да прибегне до заем,за да закърпи месеца  ooooh!   И после да се хвали наляво и надясно какво парти е направил за РД Sick Като нямаш,няма да правиш.Може и с 2 и 200.Но само за да се изфукаш пред другите ,че и ти празнуваш с детски център.....и в същото време тези пари да са назем,еми повдига ми се  Whistling

За мен нормалното е всеки да се простира според възможностите си без да е банкрутирал в края на месеца и да се налагат заеми.Дали ще има скъп телефон,или скъпи обувки,или ще ходи по екскурзиии...не ме интересува,всеки си има приоритети.За едно харчи повече,за друго по-малко.
А тези,които харчат по много за всичко са богати,тях не ги мислете  Laughing

# 530
  • Мнения: 76
социалния ни статус? я поясни:)може ли леличка в детска градина да има айфон?
Може, майка ми има такава колежка. Дъщеря и е женена за милионер и като си купи нов телефон или нещо друго, старите ги пробутва на майка си.  Mr. Green

# 531
  • В Космоса
  • Мнения: 9 886
За мен ненужна показност/или по-скоро дразнеща простотия/ е някой да си позволява неща,вследствие на което да прибегне до заем,за да закърпи месеца  ooooh!   И после да се хвали наляво и надясно какво парти е направил за РД Sick Като нямаш,няма да правиш.Може и с 2 и 200.Но само за да се изфукаш пред другите ,че и ти празнуваш с детски център.....и в същото време тези пари да са назем,еми повдига ми се  Whistling


А ако просто родителите са искали да зарадват детето, което се натъжава от факта, че връстниците му празнуват в детски център, а то не?

# 532
  • Мнения: 3 066
социалния ни статус? я поясни:)може ли леличка в детска градина да има айфон?
Що да не може?
И тя заплата взема,щом е преценила,че може и има да го плаща...

# 533
  • София
  • Мнения: 3 480
За мен ненужна показност/или по-скоро дразнеща простотия/ е някой да си позволява неща,вследствие на което да прибегне до заем,за да закърпи месеца  ooooh!   И после да се хвали наляво и надясно какво парти е направил за РД Sick Като нямаш,няма да правиш.Може и с 2 и 200.Но само за да се изфукаш пред другите ,че и ти празнуваш с детски център.....и в същото време тези пари да са назем,еми повдига ми се  Whistling


А ако просто родителите са искали да зарадват детето, което се натъжава от факта, че връстниците му празнуват в детски център, а то не?
А ти не се ли натъжаваш понякога, че нямаш на разположение 25 футова яхта и частен боинг, а колко твои връстници имат.
След като родителите са преценили, че нямат възможност да му организират празника в детски център, ще празнува ако трябва в тесен семеен кръг с торта, която майка му е приготвила. Ако се налага и с кексче със свещички ще празнува.
Същата работа като с абитурентските балове. На Мимето родителите отишли в Париж да и избират рокля за пет бона, наели лимузина с шофьор за бала, поканили целия клас с родителите да се почерпят и отделно родата до девето коляно да изпратят детето в живота.
И на Мишето родителите какво следва на направят, на свой ред да повторят салтаната с роклята от Париж или Лондон за разнообразие, лимузината и панаира с родата и класа, за да не останат по-назад.
Или да кажат, че желаят на Мимето успех в живота и Мишето ще я изпратят с рокля за сто лева, обувки за още сто и ще се почерпят в тесен семеен кръг и с това ще приключи.
Ние не сме длъжни да се водим като стадо, децата може да имат склонност да искат каквото видят, но те затова са деца, родителите са тези, които преценяват кое, до къде и до колко е разумно и следва да се направи или да се купи.

Андариел, естествено, че има и логика в това, аз изобщо не твърдя, че ако ей сега някой мъж ме засипе с подаръци мотивите ще бъдат светли и безкористни, но в случая на Касита с лап-топа допускам и другата възможност, която коментирах вече.
Но нищо не пречи мотивите да са една идея по-топли чувства към нея, отколкото към детето и, важното е, че границата не е прескочена по мое мнение, въпреки, че както виждаш, на нея не и е станало съвсем приятно и се е почувствала леко неловко така или иначе.

Последна редакция: пн, 23 яну 2012, 16:49 от Azzy

# 534
  • Бургас
  • Мнения: 372
Аз пак да попитам - нужно ли е всички материални придобивки да са от един стандарт? Не може ли някой да спестява или пък да вземе заем за нещо, което харесва и иска, без значение дали му е необходимо? Или това е немислимо и задължително е показност Laughing?

# 535
  • Мнения: 12 692
Аз пак да попитам - нужно ли е всички материални придобивки да са от един стандарт? Не може ли някой да спестява или пък да вземе заем за нещо, което харесва и иска, без значение дали му е необходимо? Или това е немислимо и задължително е показност Laughing?

Може, ама не казвай във форума.

# 536
  • София
  • Мнения: 3 480
Значи дали е показна една придобивка, зависи най-вече от мотивите при покупката и или там обстоятелствата, свързани с придобиването и.

Ако мотивите на нейния собственик, за да инвестира в нея са с цел да я покаже и да я видят околните по различни причини е с цел демонстрация и показност, без значение може ли или не може да си я позволи, спрямо материалния статус.

Това е с думи прости.

Ако придобивката задоволява някакви душевни или други потребности на собственика си и това е мотива да я придобие, не може да се дефинира като показна.
Без значение какво ще си помисли широката общественост и как ще я дефинира.

# 537
  • Мнения: 3 066
Аз пак да попитам - нужно ли е всички материални придобивки да са от един стандарт? Не може ли някой да спестява или пък да вземе заем за нещо, което харесва и иска, без значение дали му е необходимо? Или това е немислимо и задължително е показност Laughing?

Може, ама не казвай във форума.
+1
Живей си живота както ти харесва, и не споделяй тук важни неща.....

# 538
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Всяка придобивка задоволява някаква потребност у човека. Няма никаква ясна граница кое е "показно", а кое е "за душата", защото и нуждата да се покажеш си е душевна нужда. Не зависи по никакъв начин от моментното финансово състояние.

# 539
  • София
  • Мнения: 3 480
Абсолютно си права Лоана, но аз имах предвид приоритетно.
Защото ако в ранна детска възраст, а някои и до дълбока старост приоритетно ти е да те видят с новия айфон, примерно, в една зряла възраст се предполага, че приоритетно новия айфон ще задоволява твоята удовлетвореност от придобивката, преди да се отрази в очите на околните.

Общи условия

Активация на акаунт