Предстои ми лапароскопия - тема 6

  • 95 914
  • 766
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 758
Веднага, ама колко да е веднага. След интервенцията не е желателно да се прави секс около две седмици. Как ще се прави бебе същия цикъл newsm78 Аз се възстановявах две седмици и първата седмица се чувствах доста зле от упойката. поискай да ти направят тестове за упойка предварително. Може би долу-горе след месец се чувствах напълно добре. Т.е. без притеснения правех всякакви движения. Не знам защо директно искат да ти направят лапаро. Ако ЦС се направи качествено може да даде доста инфо за качеството на тръбите, а възстановяването е един ден.

# 721
  • Мнения: 970
white duck, благодаря за отговорите и информацията, за това дали да е цветна снимка или лапароскопия д-р Николов ми обясни кое какво е, какво се вижда и прави при едното и другото и изборът е мой, само дето не съм го направила още. Страх ме е от ЦС, по-скоро от болката, отделно ако не стане, т.е. има запушване все едно не съм правила изследване, лапарото верно си е операция, но ми се струва, че много повече неща се виждат, а вече честно не ми се чака, онзи ден станах на 34 години, нямам цялото време на света още повече, че искаме 2 и повече деца.

# 722
  • Мнения: 3 758
Както решиш. Болката от ЦС е 5 минути. Можеш да се подсигуриш с обезболяващи и да не е толкова силна. Не те разубеждавам. Аз съм правила и двете. Ако се спреш на лапаро трябва МНОГО прецизно да избереш кой ще ти го прави, защото ако нещо не е наред от диагностично обикновено минава в оперативно. Тогава е много важно колко добър е специалистът. Той трябва да вземе много бързо решение как а процедира, да има добър опит да направи корекция на тръба или нещо друго. Аз лично имах голям страх да не ме осакатят. Защото после връщане назад няма.

# 723
  • Мнения: 107
Моята ЦС мина в понеделник и съм много щастлива, че и това ми се махна от главата. За болката не ми се говори. Хубавото е, че наистина отнема 5 минути. Сега обаче ме притеснява, че след самата снимка имаше малко кървене, ама нищо стряскащо. Така и на втория ден, когато беше съвсем маркиращо. Да - обаче тази сутрин шурти ярка кръв и това доста ме стресна. Не знам дали е нормално и ще звънкам на доктора. Как е вашия опит в тази насока.   

# 724
  • Мнения: 1 334
Герганка, аз съм правила хидротубация, но все пак мога да изкажа мнение.Имах леко кафеникаво зацапване 1-2 дни.Та индивидуално е.При някои жени е повече като количество.Ако те притеснява нещо, по-добре е да звъннеш на лекаря си.

# 725
  • София
  • Мнения: 16 691
Моята ЦС мина в понеделник и съм много щастлива, че и това ми се махна от главата. За болката не ми се говори. Хубавото е, че наистина отнема 5 минути. Сега обаче ме притеснява, че след самата снимка имаше малко кървене, ама нищо стряскащо. Така и на втория ден, когато беше съвсем маркиращо. Да - обаче тази сутрин шурти ярка кръв и това доста ме стресна. Не знам дали е нормално и ще звънкам на доктора. Как е вашия опит в тази насока.   
нормално е чак до следващия цикъл да имаш зацапване или кървене.

# 726
  • Мнения: 991
Drazena, аз и в друга тема бях писала по същия въпрос. На мен ми правиха ЦС и тръбите ми бяха съвсем проходими. След 2 месеца трябваше да ми направят лапаро заради кисти и се оказа, че и двете тръби са тотално запушени. Моята докторка каза, че винаги си има едно наум с цветните снимки.

# 727
  • NE
  • Мнения: 10 999
Не знам защо директно искат да ти направят лапаро. Ако ЦС се направи качествено може да даде доста инфо за качеството на тръбите, а възстановяването е един ден.
При мен ситуацията е по-особена. Моя док се съмнява за увреждане на маточни тръби след прекарана тежка инфекция след първия ми кюретаж. Тогава имах задържани съсираци и части от плода. За всичко това мога да бъда крайно "благодарна" на една уж много известна докторка от Варна. След това претърпях втори кюретаж. И след дълго време опити за забременяване, такова няма. За протокола първия път забременях от раз. Peace
Относно док имам вяра само на един и само на него ще дам да ме дупчи. Peace
Drazena, аз и в друга тема бях писала по същия въпрос. На мен ми правиха ЦС и тръбите ми бяха съвсем проходими. След 2 месеца трябваше да ми направят лапаро заради кисти и се оказа, че и двете тръби са тотално запушени. Моята докторка каза, че винаги си има едно наум с цветните снимки.
Абсолютно подкрепям. Peace

# 728
  • Мнения: 970
Drazena, аз и в друга тема бях писала по същия въпрос. На мен ми правиха ЦС и тръбите ми бяха съвсем проходими. След 2 месеца трябваше да ми направят лапаро заради кисти и се оказа, че и двете тръби са тотално запушени. Моята докторка каза, че винаги си има едно наум с цветните снимки.
Лекарят при когото ходих ми каза, че при ЦС има поне 20% грешка, отделно аз съм с един аборт и няма гаранция какви са последствията, аз вече се реших за лапарото, остава да уредя подробностите и да събера кураж, благодаря на всички които ми писаха и ще пиша пак  Hug

# 729
  • Мнения: 1 787
Здравейте момичета! Аз също имам правена ЦС и то два пъти, възможно ли е и на двете цв. снимки да покажат, че имам проходимост на тръбите (правени са при различни док-ри), а всъщност да са запушени? Нали вкарват контрастно вещество, което или преминава свободно през тръбите, или не. Знам, че понякога тръбите могат да направят спазъм и да покажат, че има запушване, (което не е така) при вкарване на контраста.

# 730
  • Мнения: 1 334
smile_86, щом показва на ЦС, че са проходими, значи са.Обратният вариант е възможен обаче - да покаже, че са запушени, а те да не са.Но са редки случаи.Не разбирам защо се притесняваш?

# 731
  • Мнения: 991
Смайли, аз очевидно съм от случаите, при които това е възможно. Въпреки че на мен само една ЦС ми бяха правили, при теб са две, така че е по-вероятно да са с верен резултат.

# 732
  • Мнения: 1 787
Благодаря за отговорите Simple Smile! Притесненията ми идват от това, че сме с неизяснен стерилитет и всичко излглежда наред, но бременност няма. Та затова буквално във всичко се вглеждам да не би да е там проблема. Трябваше да изчакам след ЦС няколко месеца ( евентуално за  EFP) и сега ми предстои диагностично лапаро.( Weary)

# 733
  • Мнения: 991
Не се притеснявай от лапарото, още повече че ще е диагностично. Но си говори с доктора да проверят и те проходимостта на тръбите, въпреки че сигурно ще го направят. При мен най-голямото неудобство след лапарото (освен предварителния страх) бяха последиците от този газ, който вкарват. Ужасно ме боляха раменете и врата, усещането е нещо средно между настинка, схващане и мускулна треска. Иначе болки на малките разрези едва ли ще имаш. Успех   bouquet

# 734
  • Мнения: 107
Лапароскопията е по-лекото, през което трябва да се мине според мен, особено диагностичната.

С моята една проходима тръба и при лапарото и при ЦС тъй или иначе нищо не се случва в насока бременност. Явно е проходима, обаче под налягане, а яйцеклетката няма как да я вкарам под налягане вътре...  Hug

Общи условия

Активация на акаунт