Предстои ми лапароскопия - тема 6

  • 95 985
  • 766
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 787
Аз ще си правя диагностично лапаро във Варна при д-р Александров. Някой правил ли си е лапаро при него?
Искам да ви попитам до колко дни трябва да се  занасе болничния на работодателя?
Какви изследвания се правят преди лапарото освен за кръвната група?


Благодаря ви предварително! Simple Smile

# 736
  • Мнения: 64
Аз ще си правя диагностично лапаро във Варна при д-р Александров. Някой правил ли си е лапаро при него?
Искам да ви попитам до колко дни трябва да се  занасе болничния на работодателя?
Какви изследвания се правят преди лапарото освен за кръвната група?


Благодаря ви предварително! Simple Smile

Привет , болничния се носи до седмица след като ви е даден от лекаря на работодатела. Изследванията са няколко преди лапарото ,поне при мен беше така и седмица преди самото лапаро ми дадоха вагинални глобули превантивни (нямала съм проблеми ,като течения гъбички ит.н) поставях ги 3 дни и след лапарото още 3 дни .На мен ми беше издаден болничен лист за 35 дни ..
Само да уточна че моето лапаро е в Пловдив.

# 737
  • Мнения: 209
здравейте предстой лапароскопия в петък ще е  при д-р александров варна . мисля че ще е оперативна отстраняване на сраствания .... та се питам след като тези сраствания се отстранят ще мога ли да забременея .цв ми  снимка е лоша едната тръба не пропуска а другата частично заради срастванията . и ако може да споделите малко опит да ми дадете малко кураж   #Crazy

# 738
  • София
  • Мнения: 8 131
Смайл, трябва да ти дадат инструкции там, където ще те оперират. На всякаде имат различни изисквания. Успех, няма нищо страшно.
Дидка, никой не може да ти обещае, че ще забременееш. В следствие на какво са тези сраствания, установено ли е?

# 739
  • Мнения: 209
периовариални сраствания пише

# 740
  • Мнения: 1 334
didka89, само лекар може да ти каже какви са ти шансовете за естествено забременяване.Зависи доколко са срастванията, колко са запушени тръбите.Но след лапароскопията ще получиш тези отговори.Можеш да споделиш след това.

# 741
  • София
  • Мнения: 8 131
Това е вида на срастванията.
Каква причина посочи док и как разбра, че ги има тези сраствания? Имаш ли предишна операция или някаква нелекувана инфекция? Хламидии изследвала ли си?

# 742
  • Мнения: 209
цветна снимка ми  е правена от там се разбира ,имам за хламидия да отрицателен  хормони всичко е наред спермограма добра ,следене на овулация и там всичко е наред .предишна операция имам   на маточната шийка по повод плосък кандиолом 2010 .г беше .инфекций освен бяло течение което излекувах нямам  Hug

Последна редакция: вт, 26 мар 2013, 13:19 от didka89

# 743
  • Мнения: 1 787
Благодаря ! Знам, че те трябва да мми кажат какво ще е нужно ама нали се бързам, уж да съм по-подготвена  Simple Smile. Ще видим какво ще стане. В четвъртък ще се обадя да разбера какво ще правим.

# 744
  • Мнения: 209
здравейте мина всичко  при мен  не болеше да успокоя всички на който им предстой . цветната снимка много повече ме боля . състоянието на тръбите ми  е било доста лошо хидросалпингс в ляво отстранен  и фимоза в дясно доколкото рабрах означава че тръбата ми е била много тясна и я разширяват .доктора каза че имам шанс и  за нормално  забременяване 50 на 50  да правим опити  1-2 год ако ли не инвитро  .моля ви споделете и вие вашето мнение има ли забременяли по естествен път след като е отстранен  хидросалпингса

# 745
  • Мнения: 1 334
1-2 години е много дълго време.Поне според мен.Обикновено след махане на хидросалпингс се предприема инвитро.Не е важно кой е забременял с такъв проблем и колко време му е отнело.Защото е много, много относително това.Всяка двойка сама преценява колко време може да си даде.

# 746
  • Мнения: 209
да но може би имам шанс с другата тръба аз вярвам че сега ще стане нз . така го усещам  убеснявам си го че досега това е пречело а и няма как да се забременее с  хидросалпингс доколкото знам

# 747
  • Мнения: 1 334
Не, няма как.Течността, която се отделя при хидросалпингс е токсична за ембриона.Желая ти успех, каквото и да решите.

# 748
  • Мнения: 3 758
И според мен имате шанс, защото с хидросалпингса няма как да стане. Ако всичко е наред с другата тръба, разбира се. Успех!

# 749
  • Мнения: 16
Здравейте, момичета. Искам да попитам тези, които са правили лапароскопия при Попов във Вита, дали са им дали диск от операцията, понеже аз съм от Варна и ако ми се налага да ходя по лекари отново да имам какво да показвам. И още нещо, т.к. на мен ще ми махат киста дали трябва да помоля доктора да ми провери проходимоста на тръбите, или то се подразбира и винаги го правят?

Общи условия

Активация на акаунт