Предстои ми лапароскопия - тема 6

  • 95 988
  • 766
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 1 334
Аз съм оперирана от Попов, но нямам диск.Но не съм и питала защо нямам, де.По време на операцията всичко е огледано, освен че е махана киста.

# 751
  • Мнения: 695
От негови пациентки знам, че не се заплаща отделно, просто трябва допълнително да го попиташ и да отидеш да си го вземеш. Аз самата не съм искала.
Проходимост на тръби прави на всички, няма нужда да се уговаряте предварително.

# 752
  • Мнения: 43
Аз съм оперирана от д-р Попов във Вита през май 2011 г и имам диск.Не съм искала изрично, но той ми го даде при изписването.Ако  му кажеш мисля, че няма да има проблем да ти направят.

# 753
  • Мнения: 16
Много ви благодаря за отговорите. Вчера забравих да питам, но имам и два малки миомни възела, които лекаря видя на прегледа те дали могат да се махнат. Съжалявам, че разпитвам вас, но когато лекаря ми каза,че ще ме оперира така се стреснах,че си глътнах граматиката и за нищо не питах( дори забравих да си платя прегледа и се връщах  Laughing)

# 754
  • Мнения: 695
Могат разбира се. Каза ли ти къде точно се намират?
Неприятното е, че ако са във вътрешността на матката (интрамурални субмукозни) след операцията трябва да изчакате 6 месеца преди да възобновите опитите за бебе (ако правите такива разбира се) за да може матката да зарасне.
Не се притеснявай лапарото изглежда по страшно отколкото всъщност е.
Не ги мисли сега тези миоми предполагам Попов по време на операцията ще реши как да процедира.

# 755
  • Мнения: 16
За съжаление не знам точно какви са възлите. Но ако наистина трябват 6 месеца за зарастването по добре да си стоят там и ще ги наблюдавам. Вече 6 месеца правим опити и бебето не става не искам да губя още толкова. Знам че е строго индивидуално, но все пак кога най- рано бихме могли да продължим с опитите според вас?

# 756
  • Мнения: 1 334
Memolita, моя приятелка беше с миомни възли, но по време на бременността нараснаха значително.Малкият се роди преждевременно.Дали това е причината, нямам идея.Аз лично бих се оперирала.Но все пак думата на лекаря е по-важна.
А това колко време да продължат опитите си го решава всяка двойка.

# 757
  • Мнения: 695
Ако ти се чувстваш добре може да започнете с опитите за бебе още на следващия цикъл.
А дали миомите трябва да се махната наистина по добре Попов да прецени.

# 758
  • Мнения: 209
здравейте аз от днеска почвам с опитите Simple Smile  махна ми конците преди малко  .малко ме наплашиха като ми казаха че тези сраствания могат да се появят нанова ,затова няма да губя време  и да ви питам  нещо с овулацията променя ли се сега след операцията

# 759
  • Мнения: 1 334
Цикълът ми стана точен и овулацията стана много редовна.Лентичката в подписа ми го доказва.Успех Hug

# 760
  • Мнения: 3 154
Момичета, за нова тема сте вече.

# 761
  • София
  • Мнения: 8 131
Пуснах нова тема, за да не ни заключат. Заповядайте: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=713269.0

Мисля да събера малко обобшено инфо от тази и да редактирам тия дни първия пост.

# 762
  • Мнения: 3 154
Можеш да редактираш първия пост до 24 ч. след пускането му.

# 763
  • Мнения: 2
Здравейте, нова съм във форума...Предстои ми лапароскопия във Вита при доктор Попов за евентуално отпушване на тръбите. Моля, ако имате отзиви и ако някой вече е минал по този път да ми каже какво ме очаква...Благодаря!!!

 

# 764
  • Мнения: 74
Здравейте, нова съм във форума...Предстои ми лапароскопия във Вита при доктор Попов за евентуално отпушване на тръбите. Моля, ако имате отзиви и ако някой вече е минал по този път да ми каже какво ме очаква...Благодаря!!!

Ако започнеш да четеш темата отначало, по-дългите коментари ще получиш напълно изчерпетена информация. Успех   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт