Хайде да броим калории 2

  • 62 566
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 24
Здравейте! Ето и моят отчет за днес:
Закуска: 20 гр овесени ядки с мляко, малко сушенки и ядки 150 кал
Закуска 2: сандвич с тост и нискомаслен кашкавал 140 кал
Обяд: варено пилешко бутче без кожата, зеленчуци 300 кал
Десерт: обезмаслена извара, пюре от круша, един орех, канела 120 кал
Следобяд: 4-5 кашу, 4-5 шам фъстък, сушена смокиня 100 кал
                    ябълка, банан 300 кал
Вечеря: чушка, праз лук, яйце, малка лъжичка зехтин 250 кал
Общо: около 1300 кал
Днес ходих да тичам и правих в къщи упражнения от клипчета, че инструкторката по степ била болна. Crossing Arms
Лека вечер!  bouquet

# 31
  • Мнения: 207
Здравейте момичета   bouquet
Аз се навъртам наоколо  Laughing Чета ви и ми е интересно.Особено постовете на Бишкотиня.Задържам килограми и внимавам, но не броя засега.Сложно ми се струва.
Непокорна голяма си скица и имаш страхотен аватар.Ежко е много сладък.Включвам се да ти реша задачата  Grinning Процента ти е 21.485% по сметките от сайта на Любомир Иванов.
Този сайт между другото е много интересен и има какво да се научи  Wink

Успех на всички   bouquet

# 32
  • 1st floor
  • Мнения: 9 077
tqna , благодаря ти!!!  bouquet Благодаря и на Елл!!!  bouquet
Аз съм много разстроена от сутринта!!!  newsm45 Качих се на гадния кантар и въпреки всичките ми усилия - качила съм още един кг. Хем броя, хем започнах да подскачам у нас с Били /не съм спортувала от ученическите си години /...и какво? Освен мускулна треска имам и килограм още за сваляне... smile3518 Единственото ми прегрешение са сладките нещица и хляба...От днес ще се помъча да спра първите и да намаля второто. За шоколада от опит знам, че ако не ям няколко дена , после не ми липсва чак толкова...Дано се справя. Tired

# 33
  • София
  • Мнения: 3 824
Добро утро момичета Simple Smile
НеПоКоРнА, хич не се разстройвай. Забелязала съм, че винаги след силна тренировка качвам отгоре, но след като мине мускулната треска всичко си идва на мястото. Някъде бях чела, че това е защото мускулите се пълнят с вода или някаква течност, но нямам представа дали е вярно.

Относно формулата, за всички като мен дето бъркат в сметките направих една табличка, която сама си смята https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Ao5LuYgfbjGgdHlQMFp … mp;hl=en_US#gid=0
Само не пишете в клетките оцветени в червено.

# 34
  • Мнения: 71
Добро утро момичета Simple Smile
НеПоКоРнА, хич не се разстройвай. Забелязала съм, че винаги след силна тренировка качвам отгоре, но след като мине мускулната треска всичко си идва на мястото. Някъде бях чела, че това е защото мускулите се пълнят с вода или някаква течност, но нямам представа дали е вярно.

Относно формулата, за всички като мен дето бъркат в сметките направих една табличка, която сама си смята https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Ao5LuYgfbjGgdHlQMFp … mp;hl=en_US#gid=0
Само не пишете в клетките оцветени в червено.

табличката е страхотна   bouquet

при мен таблицата и кантара съвпадат като % мазнини

принципно кантара го ползвам за мазнините само ориентировачно не му се доверявам на 100% пък и за мен като цяло е най-важно какво виждам в огледалото когато сложа банските Mr. Green не толкова килограмите и мазнините

лек и отслабващ ден от мен, довечера ще мина за отчет  Hug

# 35
  • 1st floor
  • Мнения: 9 077

НеПоКоРнА, хич не се разстройвай. Забелязала съм, че винаги след силна тренировка качвам отгоре, но след като мине мускулната треска всичко си идва на мястото. Някъде бях чела, че това е защото мускулите се пълнят с вода или някаква течност, но нямам представа дали е вярно.
E, дано.
 Днес варих зелева супа. Това ми бе обяда + зелева салата Crazy с морков и царевица , а за закуска чаша прясно мляко с Нестле Фитнес/  Stop знам, че не е много "фитнес", ама.../
 Ще вечерям пак от супата...дано успея само с това да се размина...И нещо зверски ме боли главата...
И аз пробвах табличката на Елл, голямо улеснение е  Mr. Green . Мерси!!!

# 36
  • Мнения: 465
Започвам от днес да се отчитам, та да се мотивирам по-силно.

До преди Нова Година ходех всеки 3 от 4 дни на фитнес. За съжаление отидох да се уча да карам ски и си докарах много тежка травма на коляното. Сега освен бавно ходене, на друго не съм способна и то не на дълги разстояния.

Мисля скоро да започна пак да ходя на фитнес, да тренирам поне гръб/гърди/корем/рамо. Долна част на тялото няма да мога още доста време според мен. Много ми липсва физическата активност.

Засега обаче, освен диета, нямам с какво друго да си запазя тялото прилично. Диета не мога да пазя, храня се сравнително здравословно с всички хранителни групи. Ям протеини и не се пазя от мазните храни (добрите мазни). Въглехидрати избягвам максимално и гледам да ги ям до 16 часа... Плод по един на ден и много зеленчук.

Ето менюто ми вчера:
З: 2 бъркани яйца със сирене и масло - 400кал
О: сьомга и целина стръкове на салата - 250кал
Сл.З: кисело мляко с боровинки - 150 кал
В: Задушени зеленчуци и малко кафяв ориз (не биваше да го ям него, ама пуста лакомия) - 250кал

Тотал ~1050кал.

Успешен минусов  и усмихнат ден на всички   bouquet

# 37
  • в колонките
  • Мнения: 510
               wavey wavey wavey,привеееет, Hug
   Колко е хубаво,че темата е оживена. Laughing.
   Maci, Hug и аз като теб искам да изглеждам добре, да се харесвам,щото в Гърция плажа започва от края на май. Heart Eyes.Пък подкожните мазнини...да вървят по дяволите. Laughing
     Сега да се отчета за вчера: 1.мандарини - около 200кал. 2. пълнозър.спагети с пуешко филе и пармезан - около 850кал.  3. бадеми сурови - около 200кал. Тотал - 1250-1300кал.Сутринта отново минусче,доволна съм. Heart Eyes. В края на седмицата имаме едно излизане - ей тогава ме е страх от сладки изкушения. Heart Eyes.Боли ме левият крак,дано не съм го навехнала та никаква гимнастика тази сутрин. Cry.Ако не отшуми болката ще посещавам ортопеда,няма как.
    Приятна и режимна вечер на всички.  bouquet

# 38
  • Мнения: 71
и аз минавам на бъзо за отчет и отивам да гледам детско с детенце  Mr. Green

закуска:
мюсли+прюсно мляко - 300ккал.

обяд:
мляко с нес - 150ккал.
мандарини - 50ккал.
кашкавал - 100 ккал.

вечеря:
2 принцеси с кашкавал и домат - 400ккал.
мандарини - 50ккал.

общо за деня: 1050ккал.

малко ми е, но ще хапна още нещо след малко но не повече от 200ккал.

лека вечер от мен   bouquet

# 39
  • Мнения: 24
Здравейте момичета!

Гледам, че всички са редовни, мотивацията е налице!
tqna , поласкана съм! Аз пиша доста и за да не става досадна, после скъсявам до най-важното.  Поласкана съм, че ти е било интересно!  Blush Дано съм ти помогнала с нещо!
Елл, супер табличка! Благодаря ти! Искара ме много малко мазнини, по-малко, отколкото кантарчето, само мога ]да се радвам! Joy
НеПоКоРнА, килограмите варират +/- 2.5 при мен, +1 не е тема за плашене.  Аз мисля, че наистина мускулите събират течност,  и колкото повече мускули направи човек ( от много тренирания, режим на хранене) , толкова повече течност те събират, но по принцип тази течност е предпочитаното бързо гориво за организма, точно и затова се събира в мускулите.  След тренировка би трябвало тази течност да намалее, да се изразходи, не да се увеличи.  Затова след тренировка човек се захранва и тази течност се възстановява.  Според мен минусът ти може би има връзка с дневните цикли на тялото, по едно и също време ли измери и двата пъти?   newsm78
При мен за днес,
закуска: кисело мляко с мюсли (купешко, обезмаслено, разфасовка 150 гр.) : 114 кал
                портокал: 61 кал
закуска номер 2: геврек с краве масло и сьомга маринована: 270 кал
Обяд: варено яйце (75 кал), триъгълно сиренце нискомаслено (51 кал) , картофени крокети 3 бройки по 20 гр. (95 кал.)
Следобедна закуска: две бисквити с пълнеж шоколадово фуре: 180 кал  hahaha
После фитнес.
И вечерям още в момента: варено пилешко бутче без кожата (224 кал) , едни варени бейби червени картофчета с коричките + магданоз (60гр. 57 кал.), 2-3 китки прясно броколи, но тях не ги броя.
Ще си направя чай по-късно.
Общо бройката: 1159 кал.
  
Лека вечер, момичета! Всичко хубаво!   bouquet

# 40
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Здравейте Simple Smile  аз нещо не се оправям с табличката по- нагоре

# 41
  • София
  • Мнения: 3 824
Бишкотиня, много благодаря много за разяснението!
Роузи, ако имаш предвид табличката за % мазнини, пиши в оцветените в зелено клетки, без да се притесняваш, че има данни в тях.

# 42
  • Мнения: 465
Отчитам се за вчера. Simple Smile

З: 2 бъркани яйца със сирене и масло - 400кал
О: задушени зеленчуци с кафяв ориз - 300кал
     1/2 протеиново барче - 100кал
Сл.З: ябълка - 100кал
В: пиле със зад. зеленчуци - 200 кал

Тотал: ~1100кал

Днес закусих пак яйца. Друго не съм яла все още, понеже съм малко назад с времето. Simple Smile

Хубава вечер на всички   bouquet

Отивам да опитам да си изчислявам мазнините.

# 43
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Изчислих ги..имам 11 кг мазнини  Cry Confused т.е. трябва да съм към 52 кг ли ?

# 44
  • Мнения: 71
Изчислих ги..имам 11 кг мазнини  Cry Confused т.е. трябва да съм към 52 кг ли ?

не  Naughty

човек трябва да има мазнини без мазнини неможе в тялото да се извършват нормалните процеси - около 6-7 кг. мазнини е идеалното, но и твоите 11 не са кой знае какво   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт