"Освободен" или чист простак?

  • 26 787
  • 466
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 365
На колко години е девойката? Понякога не се усещат кога вече не са деца и трябва някой да им подскаже, особено на момичетата. Е, и на момчетата.

# 16
  • Мнения: 481
такива приятелки изобщо не бих позволила да идват у дома, нито дъщеря ми да ходи у тях

# 17
  • Мнения: 75


Да, всъщност логичен е въпроса, твоята възпитана дъщеря защо си избрала за приятелка такава простачка Thinking

Не знам, много ми е тъпо, ама какво, да й забраня да се виждат ли? Чакай да порасне детето и ще видиш колко е трудно да избираш средата на тийновете. Ходят на балет заедно, харесват Джъстин Бибър; тоест имат някакви общи интереси. Лошото е, че щерката не иска да говори с нея, а аз не искам да я карам да се чувства зле, иначе сто пъти да съм заговорила девойчето.

Моята е на 13, гостенчето на 14.

# 18
  • Мнения: 6 365
Ами кажи й, че балерините са грациозни и не им прилича, хайде, пусни й една муха, че е дама! Дай шанс, на 14 си е дете и попива примери!

А на 19 вече пикаят върху мъртви талибани...

# 19
  • Мнения: 1 788
Може неволно да подметнеш следващия път за вратата (без обиди, без присмех, без намеци за възпитание, поведение и т.н.). Без да е нужно да я превъзпитаваш чак.
Ако е умно дете, ще разбере. Ако не, няма смисъл от нищо...

# 20
  • Мнения: 2 457
Учителката ми по немски като че ми го наби това за събуването като дете. Нещо преди часа в клас говорехме и стана въпрос за гостуване, та тогава тя каза
"Много мразя да отида някъде на гости , хубаво облечена, с елегантни обувки и да ме накарат да се събуя  - като патица се чувствам така  боса по чорапогащник притичквам по коридора."
Просто си го представих образно и наистина не е хубаво.
Това съм го запомнила,  а съм била в 7-ми клас Simple Smile
За това никога не си карам гостите да се събуват.

# 21
  • Мнения: 1 788
В България това с несъбуването не е особено подходящо, според мен, защото навсякъде е мръсно.
И всичката тази мръсотия да я вкараш в нечия всекидневна - на мен самата не ми е удобно, да принуждавам домакините да чистят след мен, да дишаме всички внесения прахоляк и то точно с обувки.
В разни чужди държави не съм се събувала, но там не съм и виждала такава мръсотия, каквато е у нас. Там и по двора до улицата боса да изтичам, пак няма какво да ми се лепне за краката.
Виж, в Индия съм се събувала (да не говоря, че се събуват и в някои офис помещения също - примерно, отиваш да копираш документ, в копирното студио - малко, но се събуваш отвън). То там даже и с отворени обувки не е желателно да ходиш, па макар че е 40 градусова жега...
Може и до култура да е. В Япония е чисто, но и там се събуваш...

# 22
  • Мнения: 4 300
Аз 'простак' казвам на съвсем друго нещо. Описаното си е липса на възпитание и маниери. Сигурно е лечимо, но с много усилия.
Не би забранявала на детето си да общува с такъв човек ако няма друга причина, но бих обяснила какво не е наред.
За мен лично условностите са важни- като почнеш от ключалките на 00 и банята, privacy-то, и стигнеш до салфетката на масата.

# 23
  • Мнения: 10 547
Въпрос на гледна точка, Палада. За теб въпросната е простачка, за родителите й твоето, например, свито и подтиснато.

Имаме си роднини, само съпругата е българка, при които е напълно естествено да се изпърдиш на масата, но да се уригнеш- не. Наказвали са сина си, че се държи невъзпитано, уригвайки се след чаша кола. Майка ми мислела, че само младите са така, но била на гости у тях, при техни чичовци, лели, братовчеди и пр. и никой не сдържал газовете си.

# 24
  • Мнения: 2 457
В България това с несъбуването не е особено подходящо, според мен, защото навсякъде е мръсно.

В разни чужди държави не съм се събувала, но там не съм и виждала такава мръсотия, каквато е у нас. Там и по двора до улицата боса да изтичам, пак няма какво да ми се лепне за краката.
Това е така,да Peace

# 25
  • Мнения: 201
Имала съм сблъсък с подобно поведение на съученичка на дъщеря ми, дете на много добри и ерудирани хора, но възпитанието на маниери противоречи на схващанията им. Дори точно за отворената врата на тоалетната се наложи да разговаряме (страх я било, така била свикнала, да сме си говорели). Но аз съм от подвида майки "правещи забележки на чуждите деца" и изобщо не се церемоня, казах и директно как се прави у нас и че отворена врата на санитарно помещение не понасям, независимо дали е празно или заето. У тях да и уважават навиците, у дома аз налагам правилата. Другият и коронен номер беше, като и се сервира нещо, особено парче сладкиш и тя реши, че няма да го яде, да го размаже с ръка #Crazy Sick Или пък да ми разглеждала гардероба ooooh!, дето няма да стане! Имаше и "забравила съм си четката за зъби, може ли да използвам твоята?" при което щерката щеше да припадне и чух, че и разяснява надълго и нашироко как някои вещи са си строго лични!
Всичко е въпрос на светоусещане обаче,  например у дома всички четем в тоалетната, а предполагам за други това би било неприемливо.  Затова пък онзи ден овиках дъщеря ми, че не си е свалила шапката и ръкавиците, докато влязохме за малко у една позната, за мен това пък е непоносимо и невъзпитано, ха де, тиха лудост?

Та в твоя случай  освен да и правиш забележки всеки път, когато нещо не ти харесва, друг метод не виждам, колко тактично зависи от теб, аз не съм по тая част. Иначе ще търпиш и ще се гнусиш докато им трае приятелството. За пукаканките поне можеш да си спестиш емоциите, като им дадеш на всяка в отделна купа или фунийка.

А за събуването или влизането с обувки, когато навън е киша и кал и някой дойде у дома, си се събува, без да се налага да го моля, предполагам и за собствено удоство. При сухо време не ми е проблем, кой както иска да влиза. Когато отида на чуждо място, съответно процедирам по същия начин. Осоено ако видя, че домакините са с обувки, няма начин аз да "шляпам" по чорапи.  

# 26
  • Мнения: 373
Въпрос на гледна точка, Палада. За теб въпросната е простачка, за родителите й твоето, например, свито и подтиснато.


Не съм Палада, но да питам. Какво общо има откритото и приветливо поведение с човъркането на очния нерв посредством ноздрата? newsm78 В крайна сметка се касае за момиче на 14 години. Та някои на тази възраст правят секс... докато си бъркат в носа.

Когато аз отида на гости и видя чистичък и спретнат дом, подредено, хубаво, сърце не ми дава да нахълтам с калните подметки. Така че- събувам се.
Приятелите , които идват у нас винаги се събуват. Не по мое настояване , по тяхно си усещане.Повечето са инструктирани да не обличат роклите с голите гърбове като идват в моята резиденция, за да не се чувстват некомфортно по чорапи. Wink

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
При общуване с моето дете, ако се наложи винаги си казвам на другото дете това, което не ми допада по тактичен начин.Първо питам причината за действието и след като получа отговор си казвам мнението и това, което според мен е редно в конкретния случай.
За описанията от авторката относно конкретното дете, директно бих си казала нещата, все пак дружат заедно с моето дете Simple Smile

# 28
  • Мнения: 10 547
Въпрос на гледна точка, Палада. За теб въпросната е простачка, за родителите й твоето, например, свито и подтиснато.


Не съм Палада, но да питам. Какво общо има откритото и приветливо поведение с човъркането на очния нерв посредством ноздрата? newsm78 В крайна сметка се касае за момиче на 14 години. Та някои на тази възраст правят секс... докато си бъркат в носа.

Е, как така не е потисната като майка й е учила да не изпуска газове в обществото? Човек така не си ли потиска естествените нужди?

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 6 589
Уф,има такива хора.За мен е невъзпитано т.е.не ти пука за околните да се държиш по този начин.
Например моят свекър спокойно може да се изпърди шумно пред чужди хора и да каже,че хубав човек лошо не държи.Това е неговото извинение с една дума.Да се въздържи или отиде на определоното за тези нужди място за него е недупостимо.Що да го прави като зверски му се пърди?
Другите ДГД!

Общи условия

Активация на акаунт