Интериорен стил по аматьорски 4

  • 64 900
  • 745
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 232
Привет и от мен в прекрасната темичка!pina,   bouquet
За пръв път и на мен да ми хареса нещо,австралийското жилище много ми хареса  Peace
И да ви поздравя с едни чудесни каталози!
pina,в третия има страхотни прибори!
Елинор /мисля,че тя беше/,има и много неща от цветно стъкло!

# 16
  • Мнения: 1 172
Ах, колко приятно е да видя,че и неплетачки споделят страстта към плетивата! ( отбелязвам,че обичайно хората около мен се изненадват и реагират с недоумение на това мое хоби и желанието ми да го експозирам в дома си). аз също мисля да си правя плетено одеало, но не като вашите ,а такъв тип 1 или ако ме мързи по-лесничко 2

Абсолютно обожавам и също трябва да седна да си изплета класическа покривка за легло на една кука например като втората снимка или

А мен днес в тая гадна киша ме стопли тази снимка 3
има всичките ми любими цветове, само дамаската на тъмния диван не ми допада и греблата над прозореца. Много ми е топъл, уютен и хармоничен. Започвам да мисля как да вмъкна оранжевия цвят в дома ни.

Едни познати имат излишни столове точно като тези от австралийската къща - с плетената седалка - и обещаха да ни ги подарят, дано не се откажат докато отидем да си ги вземем.

Хриси, май си пропуснала да сложиш каталозите  Simple Smile

Последна редакция: сб, 21 яну 2012, 15:44 от Amelly

# 17
  • Мнения: 1 059
Галя, и аз обичам тухли, ама в този лофт някои кътчета ми харесват, други са
ми странни. Кухнята и трапезарията са приятни, може би без пластма-
совите столове (Пантон ли бяха?), но нещо тези кръгли пространства не са добре усвоени,
 а банята пък хич не ми харесва с това заиграване с различни материали и цветове...
 Австралийското жилище е много приятно, а разгледах и други интересни
интериори от линка на Пина.

# 18
  • Мнения: 232
А,ето го и линка към каталозите,забравих да го пусна  Embarassed http://www.horchow.com/store/catalog/templates/F0.jhtml?itemId=c … er_onlinecatalogs

# 19
  • Мнения: 11 747
Amelly, аз да можех да плета такива чудесии, пък нека ми се чудят като искат! Всичките одеала и завивики, които си показала ги харесвам и особено за първото одеало колко съм мечтала, ама няма шанс. Аз само лице- опаце знам да плета и то от ученичка не бях плела, когато си плетях шалчета (калпави, не ставаха за употреба) и плетох гащи на котарака, с дупка за опашката - по идея на майка ми, но той не пожле да ги носи - каква изненада!  Crazy  Та на тия детски спомени се хванах и някак си взех, че го оплетох. Но моето одеало е малко - 120/90см, защото не ми останаха нерви за по- голямо. *Галя* , аз да имах кого да сложа да плете..., ама не плете майка ми. Пък свеки знае английски и има чувство за хумор  Laughing 

hrisi74 , чудни каталози! Да можех и да забърша нещо от там...

# 20
  • Мнения: 6 296
По повод на плетивата: http://in-good-style.blogspot.com/2011/09/cozy-home-of-artist-ineke-visser.html

Скоро пуснах същия линк в една друга тема, така че се извинявам за повторението пред тези, които следят и двете теми.

# 21
  • Мнения: 11 747
Значи ако си намеря такива куки и такива 'въжета' мога да изкарам нещо на лице- опаце  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 301
Радвам се, че ви харесват нещата, които пускам   bouquet Понеже имам пропуски и не съм прочела всички предишни теми, ще ме прощавате ако повторя нещо  Blush

По повод плетенето - и аз като pina, това което знам е последно тренирано в ученическите ми години и все не искам да се пробвам, че да не се излагам  Crazy

А австралийското жилище нещо не ме грабна... не знам защо. Нещо май безлично ми дойде  Thinking

Днес от мен един шкаф терариум

Изключително НЕдетска стая но много стилно

Прекрасна клетка  Heart Eyes направо е приказна

# 23
  • Мнения: 11 747
О, аз детските стаи ги харесвам да са недетски, в този смисъл. Шаренията и крещящите цветове ме ужасяват. Розовата мания за момиченцата им е внушена от разни дисни принцеси сигурно  Thinking  Конкретно тази стая не ми е идеална, дървото не е просто тъмно ами към черно отива и не ми допада, както и скрина ми идва доста груб. Не за детска стая, изобщо за всякаква. Някой ден като правя детска стая си мисля да я направя по- фина и интелигентна, да не се впускам в дисни реализации.

# 24
  • Мнения: 11 338
  animal037

pina,   bouquet

# 25
  • софия
  • Мнения: 386
Много ми хареса жилището от линка на Pina.Видях реализирана една моя приумица за непретенциозен дървен стелаж до стената.Даже съм си набелязала такива в Икеа и ще ги изтипосам някъде из дома.

# 26
  • Мнения: 653
Няколко теми по-късно да се включа отново.
Твърде бързи сте, момичета Grinning. Аз забих в един блог - the boo and the boy, който някоя девойка пусна още в първата тема и съвсем се отнесох. Е, поне откъм детски стаи се чувствам обогатена по случая Laughing.
Виждам за плетива и надписи сте говорили тук. Първите обожавам! Жалко само, че не мога да плета. Струва ми се прекрасно и отпускащо, но... ще се учи Grinning. От много време обмислям някоя пачуърк завивка, но да видим и до такава кога ще стигна.
Вторите, надписите, хем ми харесват, хем не. Харесват ми, защото могат да създадат определено настроение и лесно да се подменят, ако са в рамка. Нещо несменяемо и така тематично не бих си причинила. Някои ми напомнят на плейстейшън игри... "Не забравяйте да ядете и ходите до тоалетната" или пък "Не прекалявайте и правете почивки за сън" Laughing.

Аз се включвам с няколко бани и въпрос.
Първата, втората и особено третата.
Интересно ми е някой влизал ли е в подобна баня. Старо строителство, няма нищо вкопано, всички тръби и тръбички минават отвън... Какви впечатления бихте споделили?

# 27
  • Мнения: 1 172
Amelly, аз да можех да плета такива чудесии......... особено за първото одеало колко съм мечтала, ама няма шанс. Аз само лице- опаце знам да плета

Първото одеало също е плетено само чрез лицеви и опакови бримки, но се правят едни кръстосвания през определен брой бримки, за да стане фигурката. Във Варна имаме много добри плетачки (например Хриси), събират се в един фризьорски салон и дават уроци -  това е инфо в случай,че решиш,че не можеш да живееш без такова одеало  Peace

Аз също като изявена и страстна плетачка държа това да личи в дома ми  по линия на интериора. Одеалата няма да станат бързо, но си мисля за спалнята да си изплета абажур 1 2 3
Само още се чудя как да го обработя против прах....
или ако ме домързи да плета изящен абажур, резервен вариант са  тези постига се чрез намотаване на конец върху надут балон, поливане с лепило и при желание отгоре лак.

В тази връзка, почти не мога да си харесам лампи /абажури/полилеи - нито по магазините, нито тук в темата от безбройните снимки. Или са ми твърде постни и студени, или свръх изразителни ( да не кажа кичозни).

# 28
  • Мнения: 824
За тръбите отвън,ами грозно ми е .На майка ми в банята е така и не мога да си обясня, защо са оставени отвън  Rolling Eyes

# 29
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Пина,   bouquet

И аз не ги харесвам външните тръби, то не стига всичко останало, но и тях трябва да чистя.

За плетивата - не мога да плета, но ако събера от баба ми нещата не една кука, може да изкарам някой лампион.

Онази нишичка в оранжево е прекрасна.

Общи условия

Активация на акаунт