Да спрем ЦИГАРИТЕ заедно! - 4

  • 68 087
  • 743
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 282
Не пуша от 07.01.2011 год.- почти 40 дни.Не ми беше трудно отказването,нямала съм кризи , не съм била по нервна  от обикновенно ,нито пък съм с повишен апетит.Не съм качила килограми, въпреки ,че казват че след спирането на цигарите метаболизма отслабва.Е , понякога ми се пропушва , особенно към 3  следобед, но изпивам чаша чай на екс и  желанието отминава.С течение на времето и тези позиви за пушене стават все по редки. Надявам се  да не ми прищрака нещо и пак да започна да пуша .Най - важното според мен е да не си позволяваме дори и едно дръпване , защото нещата след това излизат от контрол и се започва , айде само една цигара , айде само 2 цигари и както беше казал някой в предишните постове  след седмиза вече ще пушиш толкова колкото  и преди да ги откажеш.Пожелавам на всички успех и силна воля в борбата с гадния порок.
П.П Пушех по 1 кутия на ден.

# 76
  • Мнения: 354
Момичета,чета ви и много ви се радвам.Надявам се скоро и аз да ви се похваля,че съм спряла тая пуста напаст Mr. Green В момента чета книгата на Алън Кар.Няколко мои познати уж като са я прочели са спрели цигарите,но да видим...за сега съм на никъде.Желание да ги спра огромно,воля никаква Blush и ангелите ми са толкова слаби.Дано успея!
Има ли тук някои,които именно след като е прочел книгата да ги е спрял?

# 77
  • Мнения: 0
Хаха и аз съм на това дередже като теб и чета същата книга Simple Smile

Трима мои познати ги спряха именно с книгата, обаче двама пропушиха три години по-късно отново. Само девойката не ги започна пак, но тя роди и предполагам, че и това беше фактор при нея.

# 78
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Аз пък съм (явно) от единиците, на които този Алън Кар не повлия. Спрях ги и 3-4 месеца, когато прочетох книгата,  след това пак пропуших. След време ходих на групова терапия по метода на Кар- 2 дни въздържание.

Моят човек е Джилиан Райли!  Grinning Да е жива и здрава, много съм й благодарна!


# 79
  • Мнения: 293


Моят човек е Джилиан Райли!  Grinning Да е жива и здрава, много съм й благодарна!




Кажи ни малко за нея. И тя ли има книга ?

# 80
  • Мнения: 354
Моят човек е Джилиан Райли!  Grinning Да е жива и здрава, много съм й благодарна!

Кажи ни малко за нея. И тя ли има книга ?

да и мен ме интересува Grinning

# 81
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Мога да пратя книгата в електронен вариант, но ми трябва мейл или скайп.

Съвсем накратко: Джилиан акцентира върху приемането на желанието за пушене и управляването му.
Насърчава човек да не променя изобщо навиците си- ако ходи по задимени кръчми- да продължава, да не спира кафето, да продължи да пие алкохол ако има такъв навик, дори препоръчва в началото човек да си носи цигари  Grinning Учи ни как като решили да се превърнем в бивши пушачи да не възприемаме като забрана и наказание това, че не пушим.

Книгата е интересна, полезна и я препоръчвам!

# 82
  • Мнения: 354
Ери пращам ти на лични мейла си,ще съм ти много благодарна да ми я пратиш Hug
Ако книгата на Алън Кар не ми помогне(вече съм до средата и все още нищо Blush) да я имам и тая под ръка  Grinning

# 83
  • Мнения: 0
Оказа се, че и аз имам книгата на Джилиан Райли, свалих я като резервен вариант, но не съм стигнала до нея още. Хубаво е, че споделяте опита си с нас Simple Smile

# 84
  • София
  • Мнения: 3 092
месец и половина, ще взема да сложа лентичка, че не мис е броят дни Simple Smile не мога да кажа, че желанието е изчезнало, но се боря.

# 85
  • Мнения: 293
Започнах книгата на Райли.
Има добра логика и насока.  Peace
Много мълчите ? Да не пушите, ей ?  hahaha

# 86
  • Бургас
  • Мнения: 6 470

 Embarassed Embarassed Embarassed

Спирам скоро изцяло Twisted Evil

# 87
  • София
  • Мнения: 3 092
аз не Simple Smile ама ми стана интересно какво пише в тази книга, че всички сте я зачели Simple Smile някой може ли да синтезира малко поне, че съм си взела два романа от преди месец и тях не съм седнала да чета още, ако разчитам да седна да чета книга, няма да го бъде  Laughing

# 88
  • Мнения: 293
Общо взето - най-важното е да спрем да подтискаме желанието си за цигара. Да го оставим да си съществува и вместо да се борим с него и да се опитваме да го елиминираме да се научим как да му отстояваме  Laughing Колко лесно звучи, нали ?!
Другият момент е,че изборът е винаги наш.
Ние избираме да не пушим. Не се лишаваме от нещо насилствено нито,защото трябва ,нито заради някого.Това е наш избор. И когато ни падне мотивацията трябва да се присещаме,че винаги имаме избора да пушим,по избор не пушим, а не , защото така трябва.
В повечето случаи пушачите се чувстват като жертва, едва ли не им се отнема нещо много ценно насилствено! - такова мислене е обречено на провал и връщане към цигарите.

# 89
  • Мнения: 10


Седем месеца без цигара!
Лек и бездимен ден!!!!

Общи условия

Активация на акаунт