Бродирана красота - Гоблени 91

  • 94 604
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 961
Здравейте! Да покажа и аз малък напредък в детското гобленче.



Искам да помоля и за схемички на тези три гоблена :

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2884/196744267152347498013287 … 6fs4efsPq0PxQ.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2969/148545413815641280221328 … LAGlv7o1QNkEL.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1680/156514287415877990021328 … efVCGaPlG9jCO.JPG

Мерси предварително  Hug

# 691
  • Мнения: 482
ИнаТ, Бачийска, колко са големи прозорчетата в см  т.е. колко е светлия отвор, че аз ще взема да поръчам, но си мисля да не се окажат по-големи дупките на картончетата от мотивчетата, които наших.

Има различни размери на прозорчетата - 9/9 см, 10/10 - квадрати, 11/9 за овал, 8/6.5 - овал, кръг 7.5, 8/8 квадрат, 7.5/7.5 - квадрат. Те са или накъдрени, или с някаква друга форма, няма класически кръгове или квадрати, както се вижда и от снимките.

# 692
  • Мнения: 265
Ааа, ИнаТ Hug благодаря. Все ще се вмъкна внякой размер, че отстрани на 2 бродерийки ми остана само по 1.5см

# 693
  • Мнения: 2
ИнаТ, може ли да качиш схемите и на останалите цветя?
Много ми харесаха и ми се иска и аз да ушия някои от тях  Heart Eyes

plams, кое детско гобленче шиеш, от показаното етапче не можах да го позная? Ако някой намери схемата на последния гоблен, който търсиш (с двете мечета), може и на мен схемата?

Последна редакция: чт, 09 фев 2012, 11:05 от ali4e

# 694
  • Мнения: 961
ИнаТ, може ли да качиш схемите и на останалите цветя?
Много ми харесаха и ми се иска и аз да ушия някои от тях  Heart Eyes

plams, кое детско гобленче шиеш, от показаното етапче не можах да го позная? Ако някой намери схемата на последния гоблен, който търсиш (с двете мечета), може и на мен схемата?


Ето това :

# 695
  • Kneja, Vratsa, Bulgaria
  • Мнения: 448
Отворите на моите картички са къдрав кръг (може би неправилно се изразих, но е назъбен) и е 7,5 см. Снощи ги сложих и една идея е по-малък отвора от бродерията, но стана. Купих специално и двойно залепящо тиксо и направих набързо две картички - защото толкова бях бродирала. Добре, че не се заплеснах да шия още защото може би вече трябва да се съобразявам с отвора.

Аз се чух по телефона с момичето и то каза същите думи.

# 696
  • Мнения: 265
ba4iiska то правилния начин предполагам е първо да си вземеш картончетата и после като знаеш колко е голям отвора, да си нашиеш мотивчето и чак тогава да си отрежеш панамата - като прецениш размера на прозорчето, ама то аз....пак отзад напред я захванах hahaha, че затова питам Laughing

# 697
  • София
  • Мнения: 3 789
Ето какво ми написа Юлия във Фейсбук:

"Изпратих ти нещата днес и сега като видях каква реклама си ми спретнала в БГмама-та ме хвана яд, че не ти изпратих повече неща, но едва ли това ще е последната ти поръчка, та ще имам възможност да се поправя. Ама вие сте много и така ви се радвам, не мислях, че толкова дами шият и съм много приятно изненадана - Благодаря ти, че ми върна вярата в уменията на българката! Преди време в едно интервю бях писала по въпроса, че ми е мъчно, че ще забравим уменията на бабите си в ръкоделието. Ти сега ми помогна да видя цял един нов свят. Едва ви насмогвам, но го правя с огромна радост, момичета! Предай специално моите поздрави на дамите от темата, защото не съм регистрирана и не мога да го напиша лично и им Благодари от мен, че се занимават именно с това - ръкоделието! Прегръдки на всички!"

Изключително мило!  Hug

# 698
  • Kneja, Vratsa, Bulgaria
  • Мнения: 448
ba4iiska то правилния начин предполагам е първо да си вземеш картончетата и после като знаеш колко е голям отвора, да си нашиеш мотивчето и чак тогава да си отрежеш панамата - като прецениш размера на прозорчето, ама то аз....пак отзад напред я захванах hahaha, че затова питам Laughing
Да, това е ПРАВИЛНИЯ начин. Но защо трябва да се спазват правилата, като си имаме наш акъл  Crossing Arms

# 699
  • Мнения: 4 309
Ако сте си изрязали предварително панамата и е по-малка от отвора, можете да апликирате с нещо - картон, плат, сатенена панделка. Ще се получи подобно на паспарту. Ако се експериментира с някакъв дребен цветен мотив или с основен цвят от бродерията няма начин да не се получи хубаво. Peace

Освен с двойно лепещо, другият вариант за залепяне на бродерията е чрез сгъване на картона на 3, но при готовите форматирани картички трудно ще се получи.
Другият вариант е да се залепи бродерията на самозалепваща хартия, която е изрязана с размера на страната на картичката. И така да се прикрепи. Става по-чисто отзад.

# 700
  • Мнения: 101
Момичета търся някакви великденски мотиви за една квадратна покривка .Преди няколко дена си намерих нещо,но не съм запаметила и сега не мога да открия къде съм го гледала .Покривката е ленена с бордюр 5см  за бродерия.

# 701
  • Мнения: 19
Момичета търся някакви великденски мотиви за една квадратна покривка .Преди няколко дена си намерих нещо,но не съм запаметила и сега не мога да открия къде съм го гледала .Покривката е ленена с бордюр 5см  за бродерия.
Peace имаш поща boneli

# 702
  • Мнения: 1
Момичета търся някакви великденски мотиви за една квадратна покривка .Преди няколко дена си намерих нещо,но не съм запаметила и сега не мога да открия къде съм го гледала .Покривката е ленена с бордюр 5см  за бродерия.
http://club.osinka.ru/topic-54591?p=8337529&#8337529
http://club.osinka.ru/topic-54875?p=6145873&highlight=#6145873

(п.с. това не е покривка, а салфета, търси по дума салфетка Hug)

Последна редакция: чт, 09 фев 2012, 13:28 от vishenka

# 703
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 215
Момичета търся някакви великденски мотиви за една квадратна покривка .Преди няколко дена си намерих нещо,но не съм запаметила и сега не мога да открия къде съм го гледала .Покривката е ленена с бордюр 5см  за бродерия.

дай имейл и ще ти пусна няколко списания на Рико  Hug

# 704
  • Мнения: 101
Благодаря за предложенията. Heart Eyes

vishenka правилно си отбелязала,че е салфетка ,но с една широка дантела плетена на една кука ще е покривчица за една малка масичка.За това казах покривка,а не салфетка.

Последна редакция: чт, 09 фев 2012, 14:13 от boneli

Общи условия

Активация на акаунт