В колко часа вечеря детето ви

  • 7 349
  • 105
  •   1
Отговори
# 60
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
От 2 дена започнах да и предлагам супата от ДК. Около 18:30-19:00ч. След 2 часа си пие млякото и заспива. За сега яде добре...  Peace

# 61
  • Мнения: 15 379
От 2 дена започнах да и предлагам супата от ДК. Около 18:30-19:00ч.

А защо?
Супата от ДК определено не е подходяща вечеря. Обикновено се дава с натрошен сухар, което лично аз не приемам за правилно.

# 62
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Около 19ч.

# 63
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
От 2 дена започнах да и предлагам супата от ДК. Около 18:30-19:00ч.
А защо?
Супата от ДК определено не е подходяща вечеря. Обикновено се дава с натрошен сухар, което лично аз не приемам за правилно.

Хапва много малко от следобедната закуска. В 19ч вече много мрънка. Гладна. Не и предлагам друго и реших супата да и предложа. Какво по леко за вечеря от супата? А за супата не съм виждала следи от сухари. Може по различен начин да се приготвя в градовете.  Peace

# 64
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 406
Даваме му да вечеря към 19.30 приблизително.
Иначе и аз давам супа от ДК за вечеря, ако имам готвено/супа, което харесва му давам от нашето.
Той си яде от нашата храна, но аз напоследък взимам от кухнята, за да се облекча и да не готвя всеки ден, а поне през ден Wink

# 65
  • Мнения: 15 379
Кати, имах предвид, че сухари се добавят в супата от майките, за да стане като манджа.
Супата не е основно ястие и в този смисъл не е подходяща вечеря, освен ако не е домашна гъста супа с много зеленчук и месо например.
Нещо леко за вечеря е например някаква постна манджа. Но бебето ти е много малко.
Предполагам, че даваш каша за следобедна закуска? Ако е така, без притеснение можеш на мястото й да дадеш пресен плод, а вместо водната супа в 18.30-19.00 да предложиш кашата. И млякото преди заспиване да си остане, естествено.

# 66
  • Мнения: 116
Моята госпожица ходи на ясла. Там явно не и стига храната, защото като я взема към 17:30 е много гладна. У дома сме към 18:00 часа и вечеря супата от ДК с плод, а в дните които е много гладна си изяжда и второто от ДК. Към 20:00 мием зъбите и другите атрибути Wink и към 21:30 вече е заспала. Тя никога не е пила АМ, след като отказа кърменето остана на режим с 4 хранения.

# 67
  • Мнения: 3 241
Вярно ли децата ви вечерят по една гола супа?
Поне малко сирене не ядат ли?

На мен ми се струва страшно малко ядене това  Tired

# 68
  • София
  • Мнения: 12 569
Вярно ли децата ви вечерят по една гола супа?
Поне малко сирене не ядат ли?

На мен ми се струва страшно малко ядене това  Tired

Това си зависи от детето. Има деца, които просто се засищат от малки количества. Моят син пък е на периоди. Понякога хапва по-малко, понякога повече.

# 69
  • Мнения: 15 379
Иве, супите от ДК вярно са гола вода. И не зная откъде е тази "мода" това да се дава за вечеря+натрошен сухар вътре?!
Толкова пъти сме го коментирали и винаги съм писала, че супата е "антре", един вид разядка и преход към основното ястие и се консумира на обяд, а не вечер.
И колкото и едно дете да не е от ящните, вода с 2 парченца картофче, люспа морковче и 2 сухара не е достатъчно питателна вечеря.

# 70
  • Мнения: 3 241
Е едно е да е период, едно е да му предлагаш само супа за вечеря.
А млечен продукт?

Sourcherry, да - антре си е Simple Smile

# 71
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
Кати, имах предвид, че сухари се добавят в супата от майките, за да стане като манджа.
Супата не е основно ястие и в този смисъл не е подходяща вечеря, освен ако не е домашна гъста супа с много зеленчук и месо например.
Нещо леко за вечеря е например някаква постна манджа. Но бебето ти е много малко.
Предполагам, че даваш каша за следобедна закуска? Ако е така, без притеснение можеш на мястото й да дадеш пресен плод, а вместо водната супа в 18.30-19.00 да предложиш кашата. И млякото преди заспиване да си остане, естествено.

Възможно е. Имаш в предвид с плода да поогладнее още малко, за да си изяде сл. закуска /каша отказа преди месец/.  Предлагам и др. неща.

# 72
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 406
 На моето, му слагам винаги натрошено сирене ако супата е постна и му давам малка филийка хляб. Ако е месна супата - пак с филийка хляб Peace Аз пък, например никога не съм трошала сухар в супа, винаги с хляб....сухар му давам сутрин в попара, когато му правя.
 Давам сирене или кашкавал всеки ден за закуска и чаша с мляко, и затова не се притеснявам за приема на млечни продукти Wink

# 73
  • Мнения: 15 379
Кати, да. Като дадеш пресен плод на мястото на следобедната закуска, бебето ще огладнее достатъчно, за да си изяде онова, което си приготвила за вечеря и да може да си изпие млякото преди сън.

# 74
  • Мнения: 3 241
Аз на моето, му слагам винаги натрошено сирене ако супата е постна и му давам малка филийка хляб. Ако е месна супата - пак с филийка хляб Peace Аз пък, например никога не съм трошала сухар в супа, винаги с хляб....сухар му давам сутрин в попара, когато му правя.
Аз обаче давам сирене или кашкавал всеки ден за закуска и чаша с мляко, и затова не се притеснявам за приема на млечни продукти Wink

Хубаво правиш, че слагаш сирене Simple Smile
На тази възраст нормата за млечни е 4 на ден и най-добре на всяко ядене.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт