В колко часа вечеря детето ви

  • 7 350
  • 105
  •   1
Отговори
# 75
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 406
Iventse  Rolling Eyes охх, аз сега научавам от теб за 4 пъти на ден........уффф, не съм знаела, а това че често има крем за следобедна закуска - също сигурно спада към бройката newsm78

# 76
  • Мнения: 15 379
...а това че често има крем за следобедна закуска - също сигурно спада към бройката newsm78

Ако е млечен крем - да.

# 77
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 406
Накарахте ме да се замисля...... Thinking много ми стана тъпо, че не знаех
Да, винаги му давам млечни кремове Peace
Добре, ами как се разбира дели са му достатъчно на детето млечните продукти, които приема на ден? Или просто трябва да се спазва, това за 4 пъти/дето аз сега научих Blush/?

# 78
  • Мнения: 15 379
За дете на почти 3 години около 400-500 грама трябва да е течното мляко - прясно, кисело.
В това влизат и млечните, но в грамове - сирене, кашкавал, извара. Мисля, че 30 грама сирене се равняваше на чаша мляко.

# 79
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
Сега като се събуди ще пробвам да й предложа плод, а после кремче. А преди сън млякото. Благодаря..   Peace

# 80
  • Мнения: 3 241
RadoLin4eto_Mac!,
под 1 млечен продукт имам предвид:
1 порция сирене (30г)
1 чаша мляко (150-200мл)
125г кисело мляко

Ти като даваш мляко+сирене сутринта + кремче + сирене вечер ги докарваш Simple Smile
Не се притеснявай  Hug

# 81
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 406
Много ви благодаря, момичета за разясненията Simple Smile

# 82
  • София
  • Мнения: 721
Иве, супите от ДК вярно са гола вода. И не зная откъде е тази "мода" това да се дава за вечеря+натрошен сухар вътре?!
Толкова пъти сме го коментирали и винаги съм писала, че супата е "антре", един вид разядка и преход към основното ястие и се консумира на обяд, а не вечер.
И колкото и едно дете да не е от ящните, вода с 2 парченца картофче, люспа морковче и 2 сухара не е достатъчно питателна вечеря.

Съгласна! Даже и педиатърката ми каза да му давам супа вечер- което е супер тъпо (аз да не ям супа я?!). Когато дойде момента да вечеря (още пие преди заспиване адпте),по-подходящо ми се струва нещо леко, или постна манджичка. Нали идеята е да не се товари стомаха нощем, да е спокоен съня...

# 83
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз пък не виждам нищо лошо в супата. Моите до ден днешен (почти на 4) в къщи ядат само супа и вечер, и събота и неделя на обяд. Манджи не обичат особено, освен мусака и кюфтета. Зависи все пак обаче каква е супата. Аз говоря за домашна гъста супа, с много зеленчуци, винаги със застройка от мляко и яйце, редувм месни и постни. Хляб рядко давам. Ако е постна слагам сирене. Обикновенно за вечеря 250-300 мл супа (не знам колко е като грамаж) и 200 гр кисело мляко им е напълно достатъчно. И смятам че е доста пълноценна вечеря. Но това разбира се не важи за супите от ДК (поне не от държавна ДК), които по мои спомени са предимно вода, брашно и тук таме някое морковче.

# 84
  • Мнения: 15 379
Савина, това, което ти им даваш си е баш манджа - много гъста супа.
Вярно ли, че на едно ядене поемат почти 500 грама храна?

# 85
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Да. На 4 год са все пак, колко да приемат?

# 86
  • Мнения: 116
Аз съм много доволна от ДК или поне от тази, която аз взимам. Супата им не е само вода. Даже от септември започнаха да не  пасират толкова много продуктите. Слагат ги на кубчета и още повече ни се харесва. Никога не съм дробила хляб в храната. Обича да си го хапва отделно.

# 87
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
Преди малко настъргах ябълка. Добавих сиренце и предоволно си го излапа.  Hug Благодаря, Чери.

# 88
  • Мнения: 15 379
Кати, моля Hug.

Савина, учудвам се Simple Smile. Моят син е на 4 години и половина и за него такова количество е немислимо, макар че е доста висок за възрастта си.

# 89
  • София
  • Мнения: 721
Аз съм много доволна от ДК или поне от тази, която аз взимам. Супата им не е само вода. Даже от септември започнаха да не  пасират толкова много продуктите. Слагат ги на кубчета и още повече ни се харесва. Никога не съм дробила хляб в храната. Обича да си го хапва отделно.
Сави в коя кухня сте, мисля да пробвам и друга за разнообразие.

Общи условия

Активация на акаунт