Статистика възраст

  • 8 392
  • 109
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 16 213
Да, ама като спрат да се развиват в инкубатора на 4 ден (80% от моите перфектни на делене и външен вид ембриони спират на 4 ден), на 5 ден няма ЕТ, което означава поне минус 1200 лева за клиниката...Ембриолозите и те няма да си вземат парите...Какво значение има дали ще има имплантация или не, нали имаме отчетено пълно инвитро.

# 91
  • Мнения: 1 661
Да, ама като спрат да се развиват в инкубатора на 4 ден (80% от моите перфектни на делене и външен вид ембриони спират на 4 ден), на 5 ден няма ЕТ, което означава поне минус 1200 лева за клиниката...Ембриолозите и те няма да си вземат парите...Какво значение има дали ще има имплантация или не, нали имаме отчетено пълно инвитро.
Съгласна съм със Sharky. Ако сте забременяли след трансфер на 2-ри ден сте извадили късмет, тъй като те се правят предимно от комерсиални подбуди. Никоя уважаваща себе си клиника не прави трансфери на 2-ри ден.

# 92
  • София
  • Мнения: 16 691
и аз такива съмнения имах, каквито казват шарки и жълта роза. Може би има значение в самата клиника каква е системата на плащане на доктори и ембриолози(ако са на % от изкараните пари, значи схемата е ясна) newsm78

# 93
  • ...в най-дългото очакване на щастие...
  • Мнения: 834
Аз съм на 37г., а той на 38г. Имаме едно неуспешно икси през ноември 2011. С мъжки фактор сме - астенотератозооспермия, а при последната спермограма преди по-малко от месец диагнозата е -олигоастенозооспермия. Правена е хормонална терапия на половинката преди процедурата. Стимулация по къс протокол -от 9 извадени , 7 оплодени и върнати 2 на стадий бластоцит на 5 ден. Неуспешен опит приключил с биохимична бременност. Може би и при мен има проблем, въпреки че хормони и други изследвания са в норма, тръби леко нагънати, но пропускливи. Продължаваме напред и дано успеем още един опит да самофинансираме в близките месеци. Осъдихме варианта с кокултивиране при предстоящия опит и ще го приложим със сигурност.

# 94
  • София
  • Мнения: 6 232
Да, ама като спрат да се развиват в инкубатора на 4 ден (80% от моите перфектни на делене и външен вид ембриони спират на 4 ден), на 5 ден няма ЕТ, което означава поне минус 1200 лева за клиниката...Ембриолозите и те няма да си вземат парите...Какво значение има дали ще има имплантация или не, нали имаме отчетено пълно инвитро.
Съгласна съм със Sharky. Ако сте забременяли след трансфер на 2-ри ден сте извадили късмет, тъй като те се правят предимно от комерсиални подбуди. Никоя уважаваща себе си клиника не прави трансфери на 2-ри ден.
Peace Абсолютно  Peace поне има достатъчно информация в интернет за клиники и в Европа и в САЩ,за да си направим изводите,че това е практика на единици клиники у нас...ако беше толкова по-добре да се развиват в матката, защо ,уж напредналите в това отношение, лекари от други държави,не го практикуват...успеваемостта им щеше да скочи още повече  newsm78

# 95
  • Мнения: 6 730
Ако сте забременяли след трансфер на 2-ри ден сте извадили късмет

И аз това казах, ама ме изкараха учудена и че не мога  да смятам до 2. doh

# 96
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 270
Ако сте забременяли след трансфер на 2-ри ден сте извадили късмет

И аз това казах, ама ме изкараха учудена и че не мога  да смятам до 2. doh

Аз съм имала и трансфери на 3-ти и 5-ти ден- неуспешни.
Успях  с трансфер на 2-ри ден. Може и да е било късмет. Peace

# 97
  • Русе
  • Мнения: 571
За последен път спамя в темата. Щом говорите за комерсиални подбуди, за всяка уважаваща себе си клиника и т.н. ; вие нямате доверие на докторите и клиниката, как тогава очаквате успех на финала. Аз не казвам, че трябва да се прави трансфер само на 2ри, само на 3ти или само на 5ти ден, а че трябва доверие в доктора, в екипа му, и ако той е преценил трансфер на Х ден, аз му се доверявам. Все пак той е учил и знае по-вече от мен в тази област.

Ако няма доверие, по добре не прави опит при дадения специалист. Много важни за успеха на един опит са спокойствието, доверието, не случайно се предлага и психологическа помощ на двойки с нашите проблеми.
Пожелавам успех на всяка една от вас и вярвайте в екипа, борбата е обща -на двойката и екипа.
  bouquet

# 98
  • София
  • Мнения: 16 213
Ох, аз от доверие забременявах само като млада. Сега от доверие давам (по-точно подарявам) 4 х 5000 лв. Ако ако го нямах доверието нямаше да правя опитите, ама оправда ли се доверието Joy Joy Joy.

# 99
  • София
  • Мнения: 16 691
аз от доверие така попадах на какви ли не измамници- уж доктори, та само се чудеха как да ми взимат парите- не говоря за ин-витро специалисти, а за разни други гинеколози преди години. Не, че им нямам доверие, ама не ги познавам лично, за да знам какво мислят и какво им е в главата. Психологическата помощ едва ли е за липсата на доверие към лекарите....

# 100
  • Мнения: 515
Ох, аз от доверие забременявах само като млада.
Laughing

Психологическата помощ едва ли е за липсата на доверие към лекарите...
Мда  Laughing

# 101
  • Русе
  • Мнения: 571
 Оставам без коментар от отношението ви  ooooh!
Останете си със здраве, друго нама смисъл да казвам.

# 102
  • София
  • Мнения: 16 213
Ама разбира се, ние незабременяваме точно от негативизъм, а не от докторско претупване на работата им, обаче уви, и със здраве не можем да си останем, защото и него (вече) го нямаме. Само негативизма - да подчертая ОБОСНОВАНИЯ си негативизъм, си имаме. И това, нашето е отношение, а на докторите какво е? Не е отношение? Какво е? Случайност? Май нещо сме прекалено много от статистичска гледна точка случайностите.

Сит на гладния не вярва. Не искам да спорим, ти си има какво да мислиш в момента и на всеки го пожелаваме това, дето го носиш в себе си. Да са ти живи и здрави бебета. На доктора можеш да му благодариш лично, че при теб е успял. Ние ще му благодарим, когато успее при нас.

# 103
  • ...в най-дългото очакване на щастие...
  • Мнения: 834
За последен път спамя в темата. Щом говорите за комерсиални подбуди, за всяка уважаваща себе си клиника и т.н. ; вие нямате доверие на докторите и клиниката, как тогава очаквате успех на финала. Аз не казвам, че трябва да се прави трансфер само на 2ри, само на 3ти или само на 5ти ден, а че трябва доверие в доктора, в екипа му, и ако той е преценил трансфер на Х ден, аз му се доверявам. Все пак той е учил и знае по-вече от мен в тази област.

Ако няма доверие, по добре не прави опит при дадения специалист. Много важни за успеха на един опит са спокойствието, доверието, не случайно се предлага и психологическа помощ на двойки с нашите проблеми.
Пожелавам успех на всяка една от вас и вярвайте в екипа, борбата е обща -на двойката и екипа.
  bouquet
  202uu

# 104
  • Мнения: 6 624
Ама разбира се, ние незабременяваме точно от негативизъм, а не от докторско претупване на работата им, обаче уви, и със здраве не можем да си останем, защото и него (вече) го нямаме. Само негативизма - да подчертая ОБОСНОВАНИЯ си негативизъм, си имаме. И това, нашето е отношение, а на докторите какво е? Не е отношение? Какво е? Случайност? Май нещо сме прекалено много от статистичска гледна точка случайностите.

Сит на гладния не вярва. Не искам да спорим, ти си има какво да мислиш в момента и на всеки го пожелаваме това, дето го носиш в себе си. Да са ти живи и здрави бебета. На доктора можеш да му благодариш лично, че при теб е успял. Ние ще му благодарим, когато успее при нас.

  202uu newsm10 само да допълня: и се налага да се самообразоваме, за да можем да отсяваме по-добрите доктори и специалисти...съвет към всички момичета: момичета, НЕСЕ ДОВЕРЯВАЙТЕ НА СЛЯПО!!!

Общи условия

Активация на акаунт