Хотел Тетевен, град Тетевен

  • 10 955
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 542
 Mr. Green значи ако никой не сподели мнение ,ще чакаш аз да си дойда ,имам резервация за 21 и 22 август ....Дано имаме късмет и прекараме добре Praynig . За мъжа и сина ми е важен басейна, а за мен и майка ми ,която ще дойде с нас е важно да има къде да се разходим с бебка  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 252
Mr. Green значи ако никой не сподели мнение ,ще чакаш аз да си дойда ,имам резервация за 21 и 22 август ....Дано имаме късмет и прекараме добре Praynig . За мъжа и сина ми е важен басейна, а за мен и майка ми ,която ще дойде с нас е важно да има къде да се разходим с бебка  Simple Smile
Оооо, разбира се - ще чакам! И за нас е важен басейна - в кой комплекс - цени.. И ви желая едно незабравимо изкарване на почивката!

# 17
  • София
  • Мнения: 672
Една колежка бяха ходили в края на миналата година в хотела и са доволни.
Има ли по-скорошни мнения от там?
Благодаря предварително.  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 68
..... гледам никои нищо конкретно не споделя, за това да се намеся, макар и не конкретно за хотела; бяхме в началото на август в гр. Тетевен за около 20 дена; изкарахме си есктра с дете на година и половина!! От друга страна града е регистриран по М-во на здрав.... заради чистия въздух и се препоръчва на деца и хора страдащи от белодробни заболявания; друго което искам да предопредя че по това време вече - септември- сутрините  ивечерите са доста хладни! Наистина не е лъскав град, но ние и не търсим това; но каквото ми е потрябвало за детето /храни, някоь дрешка, козметика ..../ всичко ми беше под ръка от детските магазини, същото се отнася и за хранене. В същия период почиващите от Рибарица се видяха в чудо защото селото бе препълнено от туристи; от водоподаването решили да увеличат налягането на водата, уж за по добре, изпукали се тръбите , и стояха без вода известно време .... така че мое мнение е че града винаги е за предпочитане, а иначе растоянието е малко - има и градски транспорт , но освен природа , лобното място на Г. Бенковски- Костина, или да си купите жева пъстърва, друго няма .... а природата е същата в града, не случайно Вазов е казал " .... ако не бях дошъл в Тетевен, щях да остана чужденец за майка България..."! От едната страна е впечатляващия Гложенски манастир, като забележителност, а от другата през с. Брестница е пещерата Съева дупка. В самият град има красиви водопади, препоръчително е към тях да се ходи в сухо време, иначе  е хлъзгаво. Има църква и малко манастирче, също исторически музей, които би бил интересен за някои родолубец; също има атракционен парк - въжета по които се ходи между дърветата; На центъра има люлки, пързалка и безплатен батут за малчуганите; също на самият площад има добро заведение, мисля че се казва Тавия, по надолу по главната улица има др. добро заведение Шалма, тип пицария. При хубаво време ходихме на басейнчета; Късния следобед се събираха цяла тайфа малки дечица на стадиона и играеха на топка или се гонеха на спокойствие и без коли. Там има и добро кафене. По същата улица /от автогарата на горе посока пазара/ има една механа "хан Козуря" която има  и готвено и скара и детски кът!!! Препоръчвам. Пазара в събота е идеален да се запасите със сезонни плодове, зеленчуци, мед и др. от производители и чисти райони! Впечатление ми направи че цените са нормални по магазини и заведения, и местните работещи хора обядват ежедневно по заведенията, така не се застоява храна. Има всичко от което се нуждае човек и най вече чист въздух, спокойствие, релакс /вече зависи кои какво търси/. На всички избрали тази дестинация - приятно изкарване!

* хотел Тетевн се намира в единия край на главната улица, отвън изглежда много добре поддържан.

# 19
  • Мнения: 49
Eee най-красивото място за почивка,всяка година си ходя там за поне една седмица,дано и тази година успея да ида Hug Hug Hug

Дидинка90 , мислим за един ден да отскочим до Съева дупка и на връщане да минем през Тетевен. Къде можем да хапнем там? Какво ще ми препоръчаш?
Съжалявам,че виждам толкова късно,но все по-рядко влизам в бг мама,иначе има толкова прекрасни места за хапване на мен лично едно от любимите ми е при Шалмата,има си и детска площадка за игри на деца,града си е чист въздух,спокойствие,тишина,реката може да се разхождате там,за мен лично си е много хубав града и няма много шум ето малко снимки на ресторанта

# 20
# 21
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
Някой скоро да е ходил в хотел Тетевен?Моля за отзиви.

# 22
  • Мнения: 0
...но освен природа , лобното място на Г. Бенковски- Костина, или да си купите жева пъстърва, друго няма ....

dessia, четох че в Тетевен има три къщи-музеи от 19 в., посещавани от Левски и други революционери: Бобевската къща, Хаджиивановата къща и Йоргова къща-музей. Предполагам са в центъра на града...Вие видяхте ли ги? Знаеш ли дали могат да се посещават вътре? Благодаря!

# 23
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 733
Хаджиивановата къща - доколкото знам функционира като механа и е точно до църквата в центъра на града /над нея/.

Навремето са били две съседни еднакви къщи на двамата братя, сега за съжаление е останала само тази. За мен тя е част от семейната история, тъй като съм пра-пра-внучка.

# 24
  • Мнения: 0
Да, и аз прочетох, че първият етаж е превърнат в механа, като оригиналната обстановката е максимално запазена. Но доколкото разбрах горният етаж функционира като къща-музей. Надявам да е отворено за посещения, както и другите две къщи. Изглеждат много интересни и красиви.

Общи условия

Активация на акаунт