Малко мина, много остава, но всяка от нас СЕПТЕМВРИ ще бъде мама!

  • 29 554
  • 738
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 468
Silvi_7878 БХС и ФМ се прави от 11-13гс и после още два пъти. Проследява се развитието на плода на различни етапи от развитието. Решението е твое, но аз не бих се отказала от ранния скрининг. Ако има проблем е добре да се знае рано, за да се вземе адекватно решение. Трите изследвания са взаимно допълващи се, а не взаимно заместващи се.  Simple Smile

 За храните - мисля, че наистина трябва по-малко да четем  Simple Smile Има някои ограничения, с които е добре да се съобразяваме като колбаси, неминали термична обработка или меките сирена, рохки или пък сурови яйца. Но има и глупави неща. Например скоро четох, че магданоза бил вреден, щото съдържал някакво вещество, което ако се натрупа в организма, уврежда. Да, ама това важи, ако изям един кг магданоз, а не един стрък в салатата. Тъй, че според мен всичко трябва да е с мярка.  Wink

Да ви питам вие какво количество плодове изяждате на ден?  Аз ям по една-две ябълки, един портокал или пък няколко мандарини и киви. Ама не знам дали това количество, няколко плода на ден, е достатъчно. как мислите?

# 736
  • Мнения: 237
Фейт, за съжаление не е. Но мисля, че е от клиниката, защото там ехографа е 35лв., на всяко ходене плащам толкова. А доколкото съм чувала, на други места е около 25-30 лв.. Но те ми помогнаха много да се случи това бебче, при мен имаше много малък проблем, който обикновените АГ- та не ми откриха, и благодарение на това 15 месеца мъки и сълзи защо не става бебето. Скъпо ми идва и на мен, но ще продължа да ходя там, защото се убедих, че са професионалисти.
А за феталната - лекарката ми каза в коя седмица да отида  Peace

Silvi_7878 БХС и ФМ се прави от 11-13гс и после още два пъти.

Моята лекарка ми обясни, че ако на първото БХС няма проблем, не е необходимо да се правят следващи. Ако излезе нещо притеснително се прави второ, и последваща амниоцентеза.
При БХС задължително се прави ултразвуково изследване, но това не е ФМ.

Последна редакция: вт, 14 фев 2012, 15:47 от Мартичка

# 737
  • Мнения: 468
Да, съгласна съм. Лекарят ми обясни, че в 12-та седмица ще съчетаем БХС-вземане на кръв с първата ФМ и после още два пъти ще има ФМ. Ако е пропуснато ранното вземане на кръв, може да се направи и втория път. Моята идея беше, че колкото по-рано се направи, толкова по-добре, за да има време за реакция при проблем. Разбира се желая на всички само хубави резултати и никакви проблеми  Hug

# 738
  • Мнения: 2 802
Хайде дами ... заповядайте в  НОВАТА НИ ТЕМА    Hug

Общи условия

Активация на акаунт