"Малък сечко навън вилнее, а сладкото ЮНЧЕ на топло се смее."

  • 25 660
  • 732
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 158
Добро утро!

Честита месечинка на Нико!Да е здрав и засмян! Hug

Нека вляза и аз в клуба на недоспалите-цяла нощ Краси преревава,мрънка,не съм спала изобщо.Аха да заспа и той се размрънкал,а дори спа при нас,за да ми е наблизо за млякото,ама тццц.....За сметка на това пък се събуди в 8:00ч,но мен грам ме няма още.

А тази зима вече много ѝ се моля да си ходи,тая депресия дето е обсебила всички/включително и мен/ няма край.Отивам да правя супа,че ще използвам днес,че мама е вкъщи да изляза малко на разходка,че ми бръмна главата.

Хубав ден на всички  Hug

Ирето благодарско за кафето и закуската  Hug[ /color]

# 676
  • Мнения: 4 370
Никола преди малко изхвърча като тапа от кошарата. Покачил се върху купчина събрани играчки и се надвесил напред. Хем шетам наоколо, но само го видях как хвърчи и се приземи на глава. Ох, това дете се спука да пада. Смъкнах съвсем нивото и сега му стига до челото.
Сложих го спи и днес ще го наблюдавам.  Confused

# 677
  • Мнения: 2
Добро утрооо от нас с Магчо Party

heberlea, чудесна новина...дано се продава като топъл хляб Peace

Честити месечинки на бебоците..да са живи и здрави    babyuu

Vache, при лекарката няма такъв ден специален, а би било добре.Сега всички майки,болни,стари,деца стоят в коридора и си чакат реда...е с предимство винаги са бебетата.Много е натоварено при нея..дори понякога с бебето съм чакала 1 час Rolling Eyes

Шунка, бързичко да се оправя това носле Hug

ichkata83 направо ти съчувствам с това недоспиване...но стисни зъби..ще отмине..използвай моментите докато спи и ти да подремнеш ако можеш Rolling Eyes


Аз както вече споменах захранвам педагогически на моменти комбинирам със захранване водено от бебето,но предимно за по твърди храни.. Бебето яде от общата храна,нашата храна,но в малки количества...Започнах от 6-и месец да й давам.Плодове яде всякакви вкл. и банани, мандарини, портокали, манго ...всичко.Единственото,което не съм давала е риба-никаква,мляко,яйца...Засега алергии не е имала Wink

Относно коликите и предизвикващите ги храни в майчиното мляко не съм забелязала някаква особена връзка..Аз не съм се ограничавала докато кърмех, яла съм и боб(защото обожавам Crazy) и грах и зеле...нямаше отражение върху нея.Колики по принцип имаше, но ги понесе много мъжки..само се прививаше,но не е плакала изобщо.

# 678
  • Мнения: 149
Е това е днес се предадох ... реших да прекарам повече време в леглото, че освен традиционно недоспала съм и настинала.  Confused В кухничкодневната ни много духа (а уж нова дограма Thinking) и просто вчера усетих как се изстивам. Сега съм със запушен нос и схванати мускули, за главата не ми се и пише... приспах дзверо, увих се с юргана и метнах компа да мен и влизам на топличко при вас...

Благодаря на всички за пожеланията! А дано, че толкова труд и средства вложихме, дано се изплати... Хелън, Чин - само кажете и за вас ще има с големи отстъпки и автограф от автора... Wink Ей тук има качени няколко странички (все нямам време да си оправя сайта Confused) http://ecotourconsulting.eu/publish.html

ПаО дано ти харесат чушките с елда - аз ги направих последно за Бъдни вечер като сложих и нетрадиционни подправки като куркума и кимион и стана доста приятно на вкус. Ваче засега още не съм му готвила на Оги от елдата, но днес ще взема да опитам само с ориз. Иначе му дадох да опита 1-2 микро дозички от чушките и му хареса. Мисля, че това е добър вариянт когато мине на обща храна, само ще трябва почти да не слагам подправки.. Досега не съм готвила булгур, а много ми се иска да го пробвам - я дай идея как го правиш!

Шуши
- и аз още не мия в миялната...само ползвам някои от нащите чаши за кашите, но тогава ги изплаквам допълнително.
Да ти кажа аз затова харесвам педагогическото захранване и със съвсем малки дозички подавам храна нарочена за алерген - така организма по-плавно привиква с новите храни. Досега нямаме алергична реакция...

другото го забравих...сега ще събера сили че трябва след малко да излезна да купя на Оги каша и да си платя телефона, че ще ми го спрат иначе... Sad

# 679
  • Мнения: 52
Здравейте!
Ани пак инцидент при вас,милите  Hug - дано е добре Никола и да не се е уплашил много.ООо и честито зъбче и аз мислех че имате 4 и това е петото  Simple Smile

Шуши за таблетките,аз си слагам бебешки прибори в миялната и в момента слагам Somat и хич не му се притеснявам.Достатъчно големи са вече според мен.Но ако беше първо дете щях да се замисля сигурно,определено с второто си по смел в много неща  Peace

За цитросите и аз давам банан и мандарина от време на време.

Ние отдавна преместихме кошарата на най-ниското ниво.Краси се научи да се изправя преди месец някъде,а преди това започна да сяда, но се обръща по корем и тогава сяда.При нас мисля че батко му го тласка напред в развитието,защото иска д аго копира.И много му се иска да ходи вече,но нямам кръст да го държа,след две поредни бременности гледам да се щадя.

Аз записах купони за детска кухня,питах педи и тя каза добре,имам карта за баткото иначе при нас е от 9 навършени.ДА видим как ще му понесе.Въвели сме жълтък,риба, месо, глутен.Само кисело мляко не съм давала.Ама мисля скоро да забъркам с бисквитки.

Кърмещите мами през деня колко често кърмите?Краси отказва да суче следобед и май останаха само вечерното,сутрешно и нощни кърмения.

После ще се включа пак,че пускам детско на компа....


# 680
  • Мнения: 2 456
Здравейте. Честита месечинка на Ники.

Моето дете още спи, събуди се в 8 да пие мляко и пак заспа. Аз си направих един чай, защото пети ден нямам кафе в нас и седнах да ви чета...


Ирето, къде се изгуби...

Бюти, и аз чакам вече с нетърпение, въпреки че всеки ден излизаме по малко със Слав и кенгуруто. Дано не се тупне някой с детето.

Шунче, как е Макси и носът му... ?

Зверче, аз сериали не си тегля, ама фокс лайф не го сменям.

 За глутена- от овес, направо на пшенична каша с плодове минах. Не ми се занимаваше с този ръж, да се надяваме да не съм направила лошо на детето. При нас няма алергични, но ето, че Нико се обрина от козето сирене. Днес мисля да му дам краве  и ми е едно свито....  Rolling Eyes
На Никола петънцето по чурката пак се появи, Бюти, вашето изчезна ли ?

Последна редакция: чт, 09 фев 2012, 11:06 от chin

# 681
  • гр.В.Търново при моя любим
  • Мнения: 622
Здравейте,не съм ви чела...Жорко е още с температура,разстройство и от тази сутрин с обрив по корема....май ще се окаже розеола...ама на обяд педи ,като го види ще каже.Като за капак му избива 5-то зъбче-резец Shocked ииииии аз вече 3-та нощ не съм спала,а от кога не сме излизали ooooh!

Ще се опитам сега да ви попрочета малко,докато спи бебето.Надявам се да ме извините ,че не съм редовна с писането Hug

# 682
  • София
  • Мнения: 142
Честита месечинка на Ники!  bouquet
Ани, стискам палци да е добре след скока Praynig

чинче, на Лора петънцето й мина и не се е появявало от тогава Rolling Eyes
Не вярвам да е проблем, че си минала направо на пшеницата.  Просто другото е по-предпазливият подход, но като гледам малко мами го следват.  Дано няма реакция от сиренето днес Praynig

иси Hug

# 683
  • Мнения: 149
Чин - а ти защо бързаш със сиренцето newsm78 ... да ти кажа аз чета на много места, че се препоръчва млечни (краве) да се дава след 10-11 месец 

# 684
  • Мнения: 141
Момичета,бебоците треперят ли с ръчички като искат нещо?

Мартин,сутрин изяжда половин бурканче плодово пюре и като свърши предвиденото такъв рев настава...  ooooh! Да му давам ли още?Цялото ще го изяде ако му дам.Много ли е 190гр плод,който е м/у храненията. : , предполагам,че ако го изяде ще се увеличи паузата м/у закуската и обяда...

Иси, Praynig бързо да ви задмине болестта.
Чин,стиснати палчета да нямаш повод за притеснения днес.

# 685
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Здравейте!
Много здраве на болните, останалите да се пазят!
Хеберлеа, внимавай с това духане, в старата квартира така хванах толкова ужасна пневмония, направо мислех, че умирам.  Confused

На Макси му е добре и нос, и пръсти, ще оцелее.  Laughing

Някои напълниха устата със зъби, нашият герой няма ни един още!

Хеберлеа, аз все се каня да коментирам книжката, но не мога да сваря да я прочета. Но дотук съм впечатлена, по нашия маршрут коооолко неща сме изпуснали, все едно нищо не сме видели!
В интерес на истината доста от тях ги бях маркирала, но нямаше време, а някои не ги открихме.

Да вметна, че бананът не е цитрус! Цитруси са портокал, мандарина, банан, лимон, помело, лайм и такива разновидности. Манго, папая, банан, личи и т.н. са екзотични, но не и цитруси.


Пао, това половин бурканче у нас вече отдавна не е величина.  Laughing

# 686
  • Мнения: 378
Ей, много месечинки имало вчера и днес, честито на всички перкрасни бебочета Tada

Пао, трепери Mr. Green, направо се тресе и крещи даже Mr. Green Щом плаче дай му още малко, но не веднага цялото, 2/3 например, така ще си разпределиш 2 бурканчета за 3 дни. И моята ламя вече иска да хапва по-големи количества, но по-рядко. До скоро бе на 5 хранения + 1 междинно плодово, от два дни вдигнах ръце и вече е на 4 + 1 плодово и вече спи само два пъти на ден, но заспива по-раничко вечерта Party

Иси, и Жорката много напред със зъбките бе, цели 5  bouquet

Чинче, тук съм, ама нещо бях сдух и не ми се пишеше Rolling Eyes

Шунче, браво на Макси - герой е, като се озъби, ще си връща на заека Mr. Green

За глутена - не е нужно да спазвате поредността овес, ръж, ечемик и т.н. зърна. Подредбата е по най-малко съдържание на глутен, т.е. със същия успех може да добавяте направо лъжичка пшеница в безглутенова каша и пак да ограничавате количеството глутен. Аз от Бъдни вечер, когато захраних със залче от питката, си му давам трохички, микро дози почти всеки ден Peace

# 687
  • Мнения: 445
Хеберлеа, супер е пътеводителя   bouquet. Успях малко да разгледам докато малкия спи Wink А ти оздравявай бързичко Simple Smile
ПаО, аз не давам между храненията плодово - слагам му го към кашата следобяд. Но си мисля, че ако давах бих увеличила щом му харесва, а и няма да прави по-големи паузи, защото не е тежка храна  Peace
А Алекс стяга цялото тяло, потреперва и мучи силно когато иска нещо или се кефи ( най-често на рекламите по ТВ-то).
Тъкмо щях да казвам, че банана не е цитрус и Шунка ме е изпреварила  Wink
Крисифил, аз давам на Алекс да суче след всяко твърдо хранене, с изключение на обяда. Уффффф, така се изказах - аз досега давам само пюре на обяд и каша с плодово следобед  Embarassed. Но мисълта ми беше, че си суче доволно детето - мое мнение е, че си е цицоман и трудно ще се отбие. Затова промених малко първоначалния план да няма заместено хранене до 1 годинка. От вчера пробвам да давам само пюре на обяд - малко се размрънка, но после забрави;)
Ани, миличкия Ники, много падане му се събра. Дано му няма нищо, той си е здраво дететнце. Пиши как е.
Ани2, къде си?
Силве, и ти не си писала. Накри и тя се изгуби пак, дано й оправят нета скоро...
Чин, мерси за инфото за овесената каша. Аз тъкмо щях да питам кашите с глутен какво съдържат и видях - пшеница. По-лек вариант ли е с каша да се въведе пшеницата, от попарата?
И друго  Embarassed - за 8 месечно бебе колко е горе-долу количеството каша в следобедното хранене? Знам, че е индивидуално, но при нас не върви тая схема, че ще ми изяде и ушите, а и килцата са повечко. Питам, защото досега му правех 60 гр. каша + 60 грама плодово пюре и после сучеше малко. Ако искам и следобедното хранене да заместя колко ще му е достатъчно? Наясно съм, че количествата са индивидуални, но споделете при вас как е  Hug

Ех, как си личи, че таткото се занимава с малкия, 2 поста написах за нула време  Rolling Eyes

# 688
  • Мнения: 52
Много месечинки днес.Честито на всички пораснали бебоци!

# 689
  • Мнения: 3
Здравейте!
Честити месечинки на всички бебчета   bouquet
Zzvercheto:Pretty Little Liars е много як сериал и аз го гледах.Даже започнах 2 сезон ама нещо по едно време спряха да го превеждат и го забравих,сега ме подсети ще го търся Laughing
ichkata83:Аз давам за закуска понякога филийка с крема сирене.но не знам докъде сте със захранването Peace
baby lady:Съжалявам,объркала съм те с някоя друга мама EmbarassedPeace
Ани:Горкичкия Никола,ама той голям каскадьор милия Hug
Krisi_fil:Когато и да и дам ще суче през деня такава е цицоманка,но аз избягвам да давам защото ми се струва,че няма да има отбиване!
issi_82:Дано бързо ви минава!
PaO:Дай му го цялото защо не,вече е достатъчно голям.
Чин:Самуела се сяда сама само от позиция за лазене,лази лази и като достигне крайната цел сяда.
Хубав ден!

Общи условия

Активация на акаунт