"Малък сечко навън вилнее, а сладкото ЮНЧЕ на топло се смее."

  • 25 659
  • 732
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 26
Здравейте,
аз да се обознача, че сме добре. Вече и Сиана спря да кашля. Ще я водя да я прегледа доки след малко и после ще се поразходим из мола, че и на мен вече не ми се седи вкъщи.
Аз съм тука, чета ви от време на време, но съм се захванала да помагам на майка ми и не ми остава много в главата от това, което сте писали. Стават тука и разни други работи около мен, има вероятност много да ми се промени ежедневието скоро, та и затова ми е хем нервно, хем сдухано и затова гледах да не пиша много, че да не правя негативни постове  Embarassed Нещо и диетата зацикли - от 3 седмици не съм свалила нищо  Sad
Та искам, не искам, то си се получи негативният пост  Rolling Eyes та затова спирам

Ние нямаме нищо ново около храната. Утре е последният прием на Суметролима и ще почваме с рибата. Между другото, пуснали са пюрета на Семпер в Била.  Peace Сутрин яде попара, овесени ядки или грис (което й е любимо); на обед или от нашата храна или намачкани зеленчуци с или без месно пюре + бисквитка за десерт; следобед/вечер каша с плод; понякога плод с извара помежду обеда и вечерята. От кашата изяжда цяло бурканче, всичко друго 3/4 от 200 гр.
Честити месечинки днес   bouquet
На всички много  Hug
Събуди се диването, излизаме.

# 691
  • Мнения: 49
Честити месечинки!

АНИ, дано на Никола му няма нищо :pray

ХЕЛЪН, направо с попара почнах- с пълнозърнести сухари.... Днес мисля да дам и каша с глутен... И Дара суче след всяко хранене....

ИСИ, браво за зъбчетата, дано неразположението е от тях.

ХЕБЕРЛЕА, не се давай!

ШУНЧИ, МАМО АНИ- радвам се, че всичко е наред!

ИЧКА, поспивай през деня, наистина!

МАМО АНИ, казвай какво става, притесняваш ме............Майната й на диетата, аз каквото свали беше първия месец...

# 692
  • гр.В.Търново при моя любим
  • Мнения: 622
Такааааа сега се прибрахме и бързам да се отчета...Жорко е с шеста болест или така наречената розеола.Сега трябва обрива да се увеличи и до 3 дни всичко да отшуми и температура и разстройство и обрив и да спаднат лимфните възли.Зачервеното гърло е свързано също с болестта.Изписа ни само Фенистил,Ентерол и Панадол при нужда.Най-важното е,че левкоцитите са се увеличили,което значи че организма сам се бори и нарастват имунните защити.Ами това е... Mr. Green

Отивам за кафе..че умирам за сън Hug и после се включвам адекватно в редиците Party

# 693
  • Мнения: 40
Хайде добро утро и от мен Simple Smile
вие днес доста сте писали, ама да видим по диагонала какво запомних Simple Smile

Честита месечинка на тапата Никола!!! Дано няма проблеми и да расте здрав и щастлив  Hug

Зверче, Ичка, Бюти, тая работа с коликите, бобовите и т.н., както пише на повечето места, се открива на принципа проба грешка, защото на всяко дете различни храни му влияят (аз самата имам язва и ям без проблем доста от уж забранените неща, така че знам, че стомашните неща са строго лични). Но на мен педи, която е една компетентна и модерна педи, ми ги забрани, а отделно после в Токуда като ми направиха диетата също ми казаха, та така... Радвам се за всички бебчовци, които не са имали проблеми с коликите и храните  Heart Eyes

Бюти, то и аз точно за това питам дали изобщо има някой доволен от някакъв препарат, защото доколкото знам всичко що е за миялна си е здрава химия и аз също смятам, че не се плакне достатъчно добре - нямам вяра, ама просто всички тия тенджери, чинии, лъжици, шишета, биберони... много ми дойде, та викам да проверя дали не бъхтам залудо  Rolling Eyes Благодаря и на всички, които споделиха мнение - Шунка, ПаО, Хиберлеа, Криси-фил... Hugизвинявам се ако пропускам някой

Ирето, днес стилът ти ми харесва максимално!

Деска, дано Йо бързо да си свикне в нейното легло, а пък за бибата - тя е голяма кака вече и скоро сама ще почне да си я пъха. Дано да урържиш фронта до тогава Simple Smile

# 694
  • Мнения: 4 370
Моето дете с тези падания (опити за летене) скоро може да се научи да лети. Сега видях че доста си е прехапал езика и може би затова е плакал. И едната му бузка е много червена, на нея е паднал явно. Все го натискам да разбера дали е пукната. Не протестира, а само си извърта главата. Дано да е само нацедена.

Криси, не съм броила колко пъти кърмя през деня, но поне 3 пъти, защото го приспивам кърмейки!

Иси, бързичко да оздравява Жожо!

Да Бюти! Точно на месечинката му, добър купон му устройвам.  Embarassed И ММ се дърпа да ходим днес на снимка. А какво слънце пече и като ви слушам как извеждате децата, и на мен ми се иска, ама няма.

Хеленче, кашата - правя около 100гр и слагам още 30гр пюре и винаги му остава по малко на дъното.

Пао, щом иска давай му. Никола половин бурканче със зор яде. То аз не го насилвам де и остава. И то още ползвам по 125 или по 80грамови пюрета. А когато аз му наготвя - т.е. да има какво да дъвче, яде повече. Вече се чудя дали да се отказвам от пюретата. Но пък с пюрета има по голямо разнообразие и затова се мъча с тях още.

Шунче, последно банана в коя категория е!?  Laughing Hug

МамоАни, щом не е към по добро промяната в ежедневието ти, тогава стискам палци да не се променя! Отначало си помислих че ще се похвалиш я с ново жилище , я с нещо подобно....

# 695
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Уф, ще се побъркам, изринах се цялата от нещо, аз се чудя що всичко ме сърби цяла сутрин.... Има ли емотикон със самоубиващо се човече?

Струва ми се, че ако съдомиялната не плакне добре, то проблемът е в нея, а не в препарата.  Mr. Green Не, че тази констатация ще помогне по някакъв начин де.

Ани, ужас, колко ли го е боляло Никола!
Бананът не го знам точно от кои е, така ми се види от рода на доматитУ Joy, всъщност Хеберлеа сигурно знае.  Simple Smile

# 696
  • Мнения: 40
Криси-фил, аз гледам да кърмя на всяко ядене (6 са), защото и без това ми е малко кърмата и да не спре. Твърда храна давам 2 пъти дневно и тогава кърмя съвсем по малко след храненето. Камен яде 5 пъти през деня и 1 път нощем.

Чин, и аз да се присъединя към Хиберлеа за млечните след 10ти месец, но щом си решила сега...дано няма проблем. Hug

Пао, Камен много трепери с ръчички не само като иска нещо, но и като се събуди рязко и се шашка, като се вълнува от каквото и да е. Даже се чудя дали да се притеснявам вече. А за плодовете аз давам на следобедното хранене 190гр, но то не е междинно... а ти защо не заместиш цяло хранене щом човекът си иска Simple Smile

Шунка ме изпревари за цитрусите - манго и банан не са цитруси, но да не повтарям и аз...

БейбиЛейди, Ире, бе ще почна и аз с тези микродози да давам глутена май... аз бях фенка на този вид захранване, за да яде от нашата храна, ама той като иска да яде по 200гр... нямах избор #Crazy

Хиберлеа, ей сега ще разгледам и аз пътеводителя Simple Smile стискам палци да се изкупят всички бройки до една Simple Smile

# 697
  • Sofia
  • Мнения: 40
Привет мами,

Добрах се и аз до компа. Изникнаха ни поредната партида зъбки горни резци.  вече сме с 6 Shocked не се хвалим, ами се оплакваме как за няма и два месеца изникнаха всички. Голяма мъка беше за него и за нас. Надявам се за поне 2 седмици отдих че да мога да си поспа малко. Иначе няма какво да казвам, не спим денем почти а нощем голям рев. По едно време реших че са кошмари.
Шуши, май ти беше споменала че сте имали такъв период или греша? Как се разбира ако детето има кошмари?

Вчера ходихме на гастроентеролог и вече може да пробваме с попарата и овче сиренце и да въвеждам глутен.
За уменията, седим, пълзим,сами сядаме ставаме, изправяме се навсякъде и даже и крачки се опитва да прави около дивана но настрани. За ръце не го водя мисля че му е рано, като реши сам да ходи. И без това на едно място за повече от 30 секунди не се задържа за целта от третия месец и нещо го държа на земята само, че с тия падания ...
С играчки по предназначение не играем, само лапаме всичко. Оня ден видях че е изгризал железните дръжки на чекмеджето което стига. Не се опитва да комуникира много с мен, което доста ме притеснява.
За храненето ние ядем завидни количества от както смесвам всичко с брокули, но домашното пюре ни е проблем, явно много бавно ще стане въвеждането.

Чин, сядаме от всякакво положение, аз така и разбрах че може да стои като си седна сам. Аз като го слагах той се бутваше на някъде и отиваше да играе и си мислех че не е готов.

Бейби, и аз все още имам забележими остатъци от линеа негра, но не бих се отказала от малкото удоволствия които ми се предлагат. Иначе отдавна трябваше да се е махнала.

Шунче, добре че е само одраскано. Не ти е леко и на теб.
Ани, дано всичко е наред. Честито ви зъбче, изникнаха ли предните горните .
Хеберлея , браво за пътеводителя.
Пао, ми давай му като иска, добре си е едно бурканче.
Краси, и ние сме с същия брой кърмения вече май повече от 3 седмици.
Иси, дано да я прекарате леко, розеолата я водят най леката (щях да застрелям лекарката като ми го каза хич не ми беше леко), като знам какво ми беше на мен.
Тина Hug

Ох, викат ме, и без това стана дълго.
Слънчев и топъл ден Hug

# 698
  • Мнения: 547
Здравейте!
Хеленче,тук съм ,но не съм се наспала и ми едно кривочесто..Нашичката реши да играе от 24.00 до 02.00.Такова чудо не ми се беше случвало.Голямо ставане и борене със препядствия(на баща й шалтето и краката ooooh!)Е сега поспах още час,та мааалко ми просветна.Иначе борим сополите,но има още.
Ваче,мерси за капките,но тук около нас няма,та Мм ще проверява и на други места. Peace
Ичка,и ти си  с голяма нужда от сън.Милата. Hug
Шунка,сега пък обриви.И ти нямаш спокойствие. Crazy

Пао,бебичка яде по половин суров ,но престоял банан+3 лъжици каша(млечна или безмлечна).Получава се около 200 гр.Взех вчера и глутенова каша и както Ирето е решила и аз така съм го замислила.Ще прибавям първо по една лъжичка и постепенно ще увеличавам.(дано няма реакции Praynig)

Чинче,вече пишеш по-рядко.Да не е от гостята на тераската.Все имаме по трима четирима.В другите теми специално влизах да видя.Еми няма такова чудо. newsm78Иначе сега гледах за неграта-почти е изчезнала newsm44

Цвети,радвам се че си прекарвате добре и че Мона-Кокона е добриче.(добро момиче) Wink
Ани,Ники ще става пилот-изстребител JoyСериозно сега-дано вече не прави такива опити да спира на мама сърцето. Praynig
Е,Даги сега видях-много сте се озъбили. hahahaИ почти описваш моето детИ.Само дето дупето ни е остро Joy и не седим стабилно на него още. Twisted Evil
Иси,много гуш и да се оправяте бързо. Praynig
А Тинче,нямам думи за Мт.Пак да не ти  говори.Абе луда работа.Я и ти се заинати веднъж да го видим колко е ербап. #Cussing out

# 699
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен Simple Smile Не съм писала вчера,но просто нямаше кога.Цял ден чистене оправяне и после ходихме до Росиньол да си накупим грейки,та се обзаведохме всички Simple Smile
Имам едно въпросче: давате ли на малките кисел???

Честити месечинки на всички Simple Smile

Шунче,бързо оправяне на малкия,дано не е нищо сериозно  Hug

Чин,Люси не сяда,не лази,общо взето дай му да седи и да мързелува нищо още не се опитва да прави..... Трябва ли да ме притеснява това?  Rolling Eyes На бънджито много скача,бръмчи си,"говори" си и ей такива работи.....

Силве бързо оздравяване на малката  Praynig Hug

Ичка миличката,дано скоро да ти се отдаде шанс за сън  Hug

А за линеа неграта,моята я няма вече,незнам кога и от какво зависи да се махне ....

Исис бързо оправяне ви пожелавам  Hug

Самимами аз съм на 90-дневната  Peace

Честити зъбки на всички  Party Hug

Тинче,трябва да си силна и да се справиш....С мъжете няма оправия... Hug Hug Hug

Малкия се събуди лек ден от мен Wink  Hug

# 700
  • Мнения: 4 370
Даги, предни горни още няма!  Laughing

Маслинка, аз до кисел още не съм стигнала, но има мами в темата дето вече дават!

# 701
  • Мнения: 40
Даги, да, аз писах за кошмарите. Ами как се познава...като при възрстен - спи си и почва да диша тежко, очите се въртят под клепачите и изведнъж се буди с писъци и ужас в очите. Вижда се че е упашен много и се оглежда докато установи къде се намира и че всиччко е било сън. Понякога трябва да го гушкам 5мин и да му покажа нещо познато, за да му мине стреса. Слава Богу май от месец-два не е ставало така като се замисля...

# 702
  • Мнения: 4 413
Аз поспах от 12 до 14, супер беше. Йоана се беше събудила преди мен, седнала до мен и си играе. Добре че спря да ми рови в очите като се събуди  Mr. Green

Шуши, тя само 2-3 дни спа с мен (иначе си спи в леглото) докато се научи да се изправя, че новите умения ги усвоява посред нощите все  ooooh! Трябваше да смъкнем само нивото на матрака, че да не последва опита за летене на Нико. Бибата си я слага, ама нали трябва някой да я открие  Peace А пък фронта ще го държа аз, имам ли избор  Laughing

Иси, да минава бързо на Жожо тази шеста болест  Hug

МамоАни, дано не е нещо много неприятно това, което се случва около теб.

Хелън, аз правя 3 супени лъжици каша (водата е на око) и май слагам около 50гр пюре, горе долу като количество го докарвам на 200гр, но тя не винаги го изяжда. Ако изяде цялото количество после прави по-голяма пауза и така. Можеш да пробваш, той Алекс ако е гладен ще си покаже.

Хеберлеа, дано се продава пътеводителя  Hug Дано не си настинала сериозно.

Честити месечинки на всички дечица днес.

Ани, дано Нико не получава повече такива подаръци. Надявам се, че е добре.

Ей като съм поспала съм доста разговорлива май  Crazy

# 703
  • Мнения: 2 456
Здравейте...

Силве, да, не пиша вече често и една от причините е хорицата на балкончето. От друга страна нещо не смогвам напоследък.

Хелън, аз правя около 100-150гр каша и половин бурканче пюре.
За пшеницата- може би е по-добре на каша, ако в попарата сухара има яйчен белтък...  Rolling Eyes

Хеберлеа, иска ми се да го запиша на ДК, т.е до 10-тия месец трябва да е хапвал повечето неща, затова бързам със сиренето, въпреки че спрямо някои-доста съм закъсняла.

Иси, бързо оздравяване на Жожи...  Hug

Съчувствам на всички, които не спят напоследък, като добавим неприятното време, сигурно  депресията ви е тотална. Аз днес пак излизах с кенгуруто. Не може само вкъщи...

Може би много неща пропускам, но напоследък акъла ми въобще го няма.

Хубава вечер на всички.   bouquet


# 704
  • София
  • Мнения: 169
Здравейтеее Hug
Аз днес излизах, с баща ми де, че неговата кола е много проходима, закара ме долу до баба ми и майка ми (преди това го накарах да минем през старбъкс да си взема едно кафе, че получих абстиненция, не съм пила старбъкс от 2 седмица Twisted Evil). Малко се разсеях, то се оказа, че не и толкова студено. Крисчо заспа на връщане в колата и сега съм го пренесла със столчето вътре, отворила съм леко прозореца (защото не мога да го съблека) и чакам да се наспи, като зъзна до него #Crazy Mr. Green
Честити месечинки на бебоците Hug
Ани, ама ще вземе Нико наистина пилот да стане с това летене Laughing
Шунче, от какво пък да си се обринала, помисли какво си яла, или си се мазала, много неприятно...бързо да се оправяш Praynig
Деска, браво за наспиването...и аз си мечтая, ама през деня не мога да спя...за това Крис при мен цяла нощ, само се будя и давам цица (по 1834727424 пъти на нощ)...
Иси, бързо да му минава на Жожо...от къде пък я е хванал newsm78
Пао, и на Крис така му треперят ръцете, понякога целия се тресе, обичам да му казвам стига нерви! Ама не само като иска нещо, понякога и като хвърля разни неща напред назад, абе в различни ситуации...мислех, че само той го прави, явно не е така #Crazy
Даги, честити зъбчета, толкова много Laughing
Мамо Ани, сподели, за да ти олекне, ако искаш...стискам палци, всичко да е ок Praynig Hug Браво на Сианка, скоро да е забравила, че е била болничка Praynig Hug
Хелън, за количеството каша, аз май на око давам...от тези чашките на Авент, дето са за кърма, сипвам каша до средата ( на малка чашка), доливам вода и слагам половин плодове пюре, така цялото количество става до горе, което обаче не знам точно колко е...не че и Крис изяжда цялото де, винаги му остава Rolling Eyes
Чин-че, ама как така хората на балкончето те спират да пишеш, ще ги бия #2gunfireИма ли как да си заключим темата, за да не я виждат непознати и само ние, които пишем да я виждаме - демек да няма шпиони Mr. Green newsm78
Охх докато напиша поста съвсем замръзнах....брррр ooooh!
Отивам да шетам нещо по другите стаи Hug

Общи условия

Активация на акаунт