"Малък сечко навън вилнее, а сладкото ЮНЧЕ на топло се смее."

  • 25 661
  • 732
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 819
                                                          Здравейте.

Излизахме и ние - и вчера и днеска, че не се издържа.В същност и малко се постопли (разбирай -7° Mr. Green) та става за кратка разходка.
И Даниела вади горен зъб, доста се криви, но поне нощем спи.(чукам на дърво)

Абе чудя се,  как така може бебетата да сънуват кошмари? newsm78Нали кошмарите са на база преживявания, нещо, което сме видели, нещо, от което се страхуваме, и по време на сън мозъка създава тия картини.Та в този ред на мисли, какво са видели бебоците, че да сънуват кошмари?Практически, те мозъчетата им са празни още.Странна работа.

И при нас девойката не се хаби много да работи.Седи си с играчките, нито пълзи, нито се изправя сама.В бънджито скача яко, ама паяка не го обича много.Иначе като я взема в ръце скача, мята се насам-натам, ама толкова.

Кърмя я 5-6 пъти на ден, като следобед към 16 часа яде най-малко.Каша правя около 130-150 грама и добавям плод около 50-60, та ги докарвам до 200.Не винаги изяжда всичко.

Хеберлеа, дано да имате успех с пътеводителя.Ще се опитам да го прегледам.
МамаАни, стискам палци нещата да се оправят и да тръгнат към добро.
Къдрокоске, къде си?Как сте всички?Оправят ли се мъжовете ти?

Момичета, знаете ли защо Аурора Зора спря да пише? newsm78Аурора, да се обозначиш, моля. Hug

ММ е няколко дни с остър гастрит.Превива се, зле му е, та за това нямам много време и желание да пиша.

Накрито изчезна също.

Шунке, големи премеждия.Детето не стига, че пострада, ами сега и ти.От какво се обрина?

# 706
  • Мнения: 40
Пеперудке, да, точно на база преживяване са. А бебетата преживяват адски много всеки ден и за това толкова спят - за да обряботят новата информация. Някои твърдят, че в началото сънуват оново и отново раждането, което е голям стрес. След това могат да сънуват какво ли не - къпането в банята; инжекциите; педиатрите; че са гладни, а няма цица ноколо; разни непознати хора, които ги пипат и стресират (визирам баби, лели и др), а може и да си измислят техни си страшни неща, които за нас не са такива - прахосмукачка, сенки по стените и др. Има хиляди неща, които могат да станат кошмар за 1 бебе (дори някоя нова играчка, вилица, лъжица, шапката на главата на мама). Главите им далеч не са празни - точно обратно, препълнени са, защото за тях всяко нещо е ново - косъм, памуче, памперс, дрехи, легло, одеало... всичко, дори собствените им ръце и крака.
За това и спят толкова добре навън в шумното или вкъщи при друг фонов шум - защото шумът не позволява навлизането в този дълбок сън, когато се започва сънуването. Но да не влизам в детайли Simple Smile че стана дълго Simple Smile По-добре, че нямате такива премеждия Hug

Последна редакция: чт, 09 фев 2012, 18:41 от Шуши-

# 707
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Нямам идея от какво е тъпият обрив, не съм алергична към нищо, а и не съм яла нищо ново. Освен от лекарството да е, обаче чак пък на 8ми ден ли... Не сварвам да се обадя на доктора, че малкия само реве (сега спи, ама върху мен  Tired). Утре ще му звъня, няма повече да пия хапчета, и без това не действат, сега съм омазана с алергозан и съм се увила, че ми е студено.

# 708
  • София
  • Мнения: 545
Шунка, алергията не е задължително да се явява на 1вия ден, понякога и трябва натрупване особено при лекарствата му трябва време.
Уф притесних се с това самостоятелно сядане, как да го тренирам тая гад  Thinking

# 709
  • Мнения: 141
Хелънче,на кутията на кашата го дават към 180-200гр.Аз толкова му правех,сега варя елда или ръж и слагам каша само за вкус.
Шуши,имам заместено хранене,даже две-на обяд и следобяд.Реших го,защото Ани2 каза,че са му нужни 500мл кърма на денонощие,а той суче най-малко 5 пъти,заради нощните кърмения.Все трябва да му се събира това количество та и повече.Плод реших сутрин да давам след млякото в 9ч,защото много добре се отразява на перисталтиката му.
Днес слушах онлайн лекция на ЛЛЛ за захранването.Според тях до годинка калориите идват основно(около 75%) от кърмата,а не от твърдата храна,защото тя може да е в количества,но не винаги се усвоява,та дори и излиза същата.Това го забелязвам при Мартин от известно време.Ака по 3 пъти на ден,почти след всяко ядене-твърдо и този месец е качил по-малко от предишния,когато ядеше по-малко пюрета и повече мляко.Но пък той обича твърда храна,като види бурканчето се разтреперва от кеф,а пък и суче нощем да наваксва.Но ще забавя въвеждането на закуската засега,просто ще му вкарам масълце и сирене на обед.
Зверче,аз съм на "Я спокойно!"  Mr. Green
Маслинката,за кисела-гледах някакви готови в Кауфланд,обаче като им видях съдържанието  ooooh!  Naughty Е-та колкото искаш.Момичетата коментираха по едно време как се прави,но не помня,като реша ще търся в гугъл за някакви рецепти.
Даги,как 6  Shocked Дано сега спре малко тоя зъборастеж.То си е за оплакване  ooooh!
Ани,аз като прочетох реших,че Нико вътре в кошарата е паднал.По другите постове разбрах,че е летял  Shocked милинкия,ама и той бързо мъж ще стане с толкова поПадения.: ) Дано да е добре!

# 710
  • Мнения: 2 456
Лелеее, Шунче. Ако не помага Алергозана, Урбазон, от какво ще е това чудо пък сега?  Rolling Eyes

Зверче, не може, а и не е редно да се заключва, просто ние се отпускаме и пишем повече лични неща.  Rolling Eyes

Даги, много зъби, браво... дано само да е спокоен, пък нека си растат.

Маслинката, вариш примерно царевично нишесте и добавяш плод или сок от плод...

Пеперудке, много неприятно. А какво взима за този гастрит? Брат ми е с гастрит и направо пие зехтин, когато има кризи.

Хеберлеа, много неприятно, явно не са ви сложили дограмата както трябва.  Rolling Eyes

ПаО, има нещо вярно в това, което пишеш, защото Нико преди ми качваше адски много, а откакто започнах да го захранвам спря да качва. Не съм му спирала млякото, но все пак пие много малко, когато яде и твърда храна.

# 711
  • Мнения: 36
Едвам смогнах за компа и аз днес,Ние като гледам водим класацията за най малко пиене на мляко.До сега пиеше само вечер преди лягане и към  през ноща към 2.
От  дни имам даже проблем не иска да пие вечер мляко давайте съвети може ли да му давам от тези каши на хип лека нощ дето ги водят при положение че в -16-16,30 му давам каша.Вече не знам какво да го правя това дете и с попарата сутрин водим война но поне яде нещо от нея.
За кашата и аз гледам по опаковката там пише 150 вода и аз така правя с няколком лъжици каша и на око плодово пюре,а ако кашата е с плодове не слагам пюре.
За кошмарите и ние имахме един такъв период дето постоянно се стряскаше и плачеше, и се оказа че се е уплашил от играчката над леглото му и я махнах.

# 712
  • Мнения: 40
ПаО, абсолютно си е така - каквото влиза, това излиза Simple Smile аз за това гледам все да има картофи или ориз в зеленчуците, че да му се лепи нещо и се получава за сега, а също въведох 1 нощно хранене (преди си ядеше само 5 пъти през деня). Но при Камен май вече започва да се усвоява и от твърдата храна, защото не излиза чак така цяла както преди - то това е и целта да се случва, де. Аз и за това държа да кърмя на всяко ядене. Ами ти ако след половината бурканче пюре му даваш малко мляко да си цокне няма ли да се успокои? Или пък ако нещо го заиграеш с някоя "забранена" играчка и да забрави за храната, че да не трепери... той и Камен е така - не може да яде по малко Simple Smile или всичко, или нищо Simple Smile и не смея да давам между храненията нищо  Whistling

# 713
  • Мнения: 26
Ох, момичета, не е лошо това, което става около мен, ама точно заради пустите гости (по-точно една от тях) не мога още да ви кажа. Добре сме, не се притеснявайте (Кити  Hug ) просто ми е още много объркано в главата. Чета ви, обаче изобщо не мога да намеря дар слово да коментирам каквото и да било.
Много ви прегръщам всички  Hug

# 714
  • Мнения: 49
МАМО АНИ, радвам се, че е хубаво:)

ШУНЧЕ, и аз съм обрината- стриите по корема, краката и гърдите ми (а те са много!!!) са станали кърваво червени,болят и сърбят ужасно, също така ръцете и бузите ми са много зле, като изпръхнали, при условие, че не съм спирала да се мажа и не съм излизала от седмица ...........

ЧИН, еми тъпо е, честно казано това, което се случва- в крайна сметка форумът освен за обмяна на опит, е и за споделяне, за да ти олекне.......съчувствам ти много.........

# 715
  • София
  • Мнения: 13 206
Ичка, смей се сега на "НЕ"-то, че после няма да ти е до смях като го чуваш  Mr. Green Mr. Green

Зверче, да, по наследство е при Ралка. Саша е твърдо убедена, че Ралица е наследила от нея пола си  Rolling Eyes Не можем да я убедим изобщо е противното  Mr. Green Mr. Green

Ичка, аз хвърлям всички бурканчета вече. Отидох и си купих от пазара малки бурканчета с нормални капачки винтови и в тях затварям. Днес сготвих супичка, намачах я и я прибрах в 4 бурканчета. Имам и пилешко замразено на дозички. Ралка добре похапна днес  Wink
А ти гледай да спиш с Дара. Гадно е, ама скоро ще мине тоя период! Hug

Хеберлеа, видях пътеводителя! Чудесен е!  Hug

Ех, Исиии, да се оправя Жорката бързо!! Hug Hug Не е страшна розеолата. Бързо оздравяване!  Hug



# 716
  • Мнения: 9
Добър вечер ! Tired
Два дни ми е много скапано!Днес цял ден лежа и дремя ,заедно с бебка.То ще е и при мен от времето.
Честити месечинки на всички бебочета от вчера и днес! Hug
Красчето 449-пробвала ли си в млякцето да му сложиш 2,3 лъжички плодово пюренце или бисквитка разтворима ,може като се промени вкуса и повече да му хареса на малчо?! Peace
Аз не съм давала кисел,но редувам един ден каша с плодово пюре вътре,а на другият само плодово пюренце с  една лъжичка АМ .Във зеленчуковото също слагам 1 лъжичка АМ.Така си набавяме ние млякото Peace
За количеството каша правя 150 мл мляко и към него добавям 4,5 лъжички на око каша и половин пюренце от малките бурканчета.Засега й стига.
Гледам ,че сте коментирали за цитрусите,аз давам от края на 6 месец пресни портокал и мандарина да си смуче,невиждам защо да го лишавам детето,още повече ,че сега са сезонни плодове.Разбира се не прекаляваме.От всичко трябва да се опита Simple Smile
Тук ,даже в схемата, дадена ми от педиатъра пише натурален сок от портокал Shocked Това вече ми е малко прекалено де! Laughing
Даги -много зъби, бре!браво на малкото човече! Hug
Хеберлеа-успех и много продадени броеве от пътеводителя!  bouquet
Ани-много премеждия тези дни има малчо Laughing Вече е печен по каскадите! Simple Smile Дано отминава бързо и леко! Hug
Иси- скорошно оздравяване на бебче! Hug
мамо Ани-радвам се ,че новините са хубави,дано постигнеш замисленото Hug
Шунче,Кити-от какво пък тези обриви ooooh! Звънкайте на педитата!дано не е нещо сериозно! Praynig Hug
Алекс, днес се изправи на коленца в кошарката и се надвеси през нея Shocked ,та сега мисля вариянт, как ще я смъкваме на долното ниво.От преносимите е, и ако махна това горно ниво следващото е направо най -долу,а  в този студдд Laughing Мислех си за допълнително матраче да купуваме ....или нещо да подложим ,ама кво да е то  newsm78  Голям ми е страх да не се прекатури през нея,че подът ни е плочки.... и общо взето все кисна край леглото й.
Днес най -после успях да дам червена чушка,това дете ака 3 пъти,това не и се случва на нея,ака по веднъж ,най-много 2 пъти на ден.Последният път беше в зелено.Дали може да е някаква реакция от чушката Rolling Eyes Сега се чудя да продължавам ли и утре да давам или да изчакам и след известно време пак да пробвам..
За всички Hug

Последна редакция: пт, 10 фев 2012, 01:17 от @ALEKS@

# 717
  • София
  • Мнения: 3 071
Добро утро  Simple Smile

Днес аз съм най-ранобудната, моето дете се наспа в 6.15  Simple Smile
Ето по едно кафенце:



Аз само да кажа, че не мога да я понасям вече тази зима, толкова ми писна, чееееее.......
Нямам търпение да се запролети, ей... Аз не извеждам Виктор, защото тротоарите около нас не са разчистени и последния път едва се придвижвахме. Няма смисъл. Социалният ми живот в момента се изчерпва с пазаруването когато дядо му го взема. Последните две седмици излизахме с мъжа ми и приятели в събота вечер, че иначе издивявах по цяла седмица в нас. Искам си дългите разходки, срещи, бирички на открито и т.н. Знаете как е  Laughing

Чин, моя аватар изчезна от нета, бях го копирала, ама нещо бгмамата не го хареса. Сега с тази картинка чак аз не мога да се позная  Simple Smile Я, сега пак се е върнала малкия вариант на старата  Laughing
Шунче, бързо да минава  Hug
Пеперудке, и аз съм се затъжила за Аурора.
МамоАни, браво за хубавата промяна, като му дойде времето ще ни кажеш  Simple Smile
Даги, честити ви нови зъбчета  Simple Smile

Момичета, надявам се гостените по балкона да не ви спират да пишете. Явно сме им интересни пък   Whistling
Сега ще се върна назад да видя мога ли да се включа повече.

Приятен и усмихнат ден на всички!

Последна редакция: пт, 10 фев 2012, 06:59 от Maidenly

# 718
  • Мнения: 43
Добро утрооо,момичета и момче!

Ние пак си говорихме с моята щерка на разни теми от 2 до 4ч. Laughing После към 5,30ч. вече памперсът беше пълен и трябваше и да си поревем ,та така събират ми се към 4ч. сън тази нощ-ееее ми стига ми толкова  Laughing
Красчето,и ние сме така -Дара хапва към 3 или 4 ч. през нощта и после чак след банята към 19ч. Така че предполагам ,че вече този месец няма да е наддала толкова ,но колкото толкова !
Алекс,аз също понякога добавям 1л.АМ в зеленчуковото ,но не винаги ,само ако по-течно.
Дагиии,ехеее честити ви зъбки. Hug
Ваче ,смея се аз ,смея ,после ще ми се реве LaughingИ аз имам такива бурканчета ,в които свеки ми е затваряла круши и праскови.
Дескаааа,как се зарадвах като прочетох ,че си спала цели 2 часаааа.Браво на Йоанка ! Hug
Пеперудке,знам какво е да имаш гастрит -много е болезнено!Дано му мине бързо! Hug
Честити месечинки на всички порастнали бебочета!  bouquet
Чинчеее,аз да ти кажа относно споделянето на лични неща ,на мен ми дойде времето да си кажа ,че оттук насетне не бих била толкова откровена относно личния си живот ,защото после си давам сметка ,че не е трябвало и ми се ще да се променя ,да не бъда толкова доверчива към хората.
МамоАни,радвам се ,че промените са положителни и ти желая късмет и само напред!
Ирето,радвам се ,че си върна настроението ,според мен си една от най-позитивните и с чувство за хумор сред нас и много ти се радвам. HugОтносно чалгата беше писала -да ти кажа и Дара си я слуша с кеф ,но и не мисля да я лишавам от това.Мисля,че тя сама като порастне ще реши какво да слуша,пък щом сега се смее и даже заспива на тези песни -еми ще използвам това!В крайна сметка майка ми като е слушала Лили Иванова и Паша Христова аз не слушам ! Laughing

# 719
  • Мнения: 43
Сега се замислих ,че от казанато последно сигурно излиза ,че вкъщи сме чалга фенове  LaughingДа ,слуша се и Планета ,и City и The Voice.......
 Та затова да кажа ,че обожавам баладите на Guns N Roses-специално за Хелънчетооо Hug


Обожавам Snap,Eurythmics,


Обичам Alicia Keys ,Мария Илиева ,Белослава,Whitney Houston иииии много много и различни неща !
НО това не ми пречи да изтанцувам някоя чалга песничка с приятелки ,когато ми е весело-Глория има наистина хубави песни ,а има и страхотни народни песни ,на които с глас съм плакала ,особено изпълнени от Деси Добрева и Десислава.
Да не говорим ,че имаше период ,в който Дара заспиваше на нищо друго ,а само и единствено на баладата" Мой ангеле" на Сашо Роман-еми само това я приспиваше!!!!
Та това беше отклонението ми за музиката.

Последна редакция: пт, 10 фев 2012, 07:51 от ichkata83

Общи условия

Активация на акаунт