За питането "Колко пари изкарвате"

  • 20 402
  • 229
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 241
Зависи кой и защо пита. Ако някой с моята професия се интересува, за да си направи сметка дали заплатата, която му предлагат, е добра, или се мъчат да го изпързалят, не виждам защо да не кажа.

И аз в такива ситуации го дискутирам, но с познати както и по принцип сред най-близките.
Иначе на непознат е тъпо и не води до нищо.  Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 6 366
Зависи кой и защо пита. Ако някой с моята професия се интересува, за да си направи сметка дали заплатата, която му предлагат, е добра, или се мъчат да го изпързалят, не виждам защо да не кажа. Забелязвам, че хората започват да стават много мнителни, все им се струва, че някой им наднича в канчето и се пазят, сакън да не се минат нещо....По тази причина не смея да питам никога. А човек има нужда да го ориентират, особено като си сменя работата, но...не смее. Confused Някои пък ги е страх да не им завидят и може би да не ги урочасат, знам ли... Joy

добре казано!

# 32
  • София
  • Мнения: 6 366
ако не знаете за никоя професия колко пари изкарва, щото е неприлично да се пита - как се ориентирате коя професия е перспективна и коя - не? Simple Smile

вие как си избрахте професията и работата, като не питахте колко пари се изкарват от нея?

въпросът, зададен от журналистката, си е съвсем нормален и на място.

Престижът на една професия не се определя от парите, които се изкарват с нея.

говорим за различни неща. верно, че започват с една и съща буква. Stuck Out Tongue

# 33
  • Мнения: 481
не бих отговорила на такъв въпрос, освен ако не е във форум, в който си говорим за секс играчките ни ( по-лично от това -здраве му кажи)  Joy Joy Joy
Майтапът на страна, в интернет има сайтове, където хората пишат какви заплати вземат, професия, опит, град в който работят, образование, големина на фирмата и тнт.
Тези данни се сортират и са напълно анонимни. Това е много добръ начин да се ориентираш, дали печелиш добре или не.
Във всеки случай по-добре отколкото да разпитваш познатите си.

# 34
  • София
  • Мнения: 6 366
Майтапът на страна, в интернет има сайтове, където хората пишат какви заплати вземат, професия, опит, град в който работят, образование, големина на фирмата и тнт.
Тези данни се сортират и са напълно анонимни. Това е много добръ начин да се ориентираш, дали печелиш добре или не.
Във всеки случай по-добре отколкото да разпитваш познатите си.

не ги знам къде са тия сайтове и дали включват продавачите на вестници.
хората имат способността да лъжат - дори и анонимно, дори и в Интернет (особено там) - може да си го забелязала.

и аз като Касита да попитам - какво толкоз лошо има в тия въпроси?

никой досега не е формулирал отговор.

# 35
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Англичаните са казали, че е невъзпитано да се задават три въпроса на човек, без значение колко ти е близък:
"С кого спиш?"
"За кого гласуваш?"
"Колко пари изкарваш?"

Правете си изводите.
Никога никой не съм питала колко пари получава. Дразня се, когато мен питат и обик. казвам, че това си е моя работа.

# 36
  • Мнения: 2 592
И аз гледах сутринта въпросното предаване и ме издразни как водещата го изтърси съвсем неочаквано въпроса за заплащането. Редовно купувам списания от въпросния чичко, много е приятен и за това не бях изненадана, че не я отряза, но ако бях на него учтиво щях да кажа, че не й влиза в работата
Иначе нямам проблем с това приятели да ме питат колко изкарвам. Аз обикновено не питам, те сами ми споделят по един или друг повод. Ако решат да споделят - ОК, ако не - пак е ОК. Имаме различни професии, така че тяхното заплащане не ме вълнува особено

# 37
  • Мнения: 481
дразниш се, но всеки иска да се ориентира дали трудът му се заплаща адекватно или не.
Когато кандидатстваш за нова работа е много полезно да си информиран как се оценява труда ти на пазара.

# 38
  • София
  • Мнения: 17 322
Еднакво нетактични са ми колко пари взимаш, колко килограма тежиш и на колко си години Simple Smile
Парите ми ги знаят само мъжа ми и майка ми - той, защото бюджета ни е общ, тя, за да не се притеснява. Simple Smile

# 39
  • Мнения: 481
Майтапът на страна, в интернет има сайтове, където хората пишат какви заплати вземат, професия, опит, град в който работят, образование, големина на фирмата и тнт.
Тези данни се сортират и са напълно анонимни. Това е много добръ начин да се ориентираш, дали печелиш добре или не.
Във всеки случай по-добре отколкото да разпитваш познатите си.

не ги знам къде са тия сайтове и дали включват продавачите на вестници.
хората имат способността да лъжат - дори и анонимно, дори и в Интернет (особено там) - може да си го забелязала.

и аз като Касита да попитам - какво толкоз лошо има в тия въпроси?

никой досега не е формулирал отговор.
няма смисъл да се лъже относно заплатата в такива сайтове, защото тези, които влизат там обикновено имат за цел да сравнят своята заплата с заплатата на тези, които работят в същия сектор.
За да направи това сравнение обаче, първо трябва да вкара своите данни.
Та така..

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
говорим за различни неща. верно, че започват с една и съща буква. Stuck Out Tongue
Никак не са различни. Дай пример за професия, която не е престижна, но е перспективна? Може и да греша, но аз не се сещам за такава.  newsm78

# 41
  • Мнения: 10 547
Подобни въпроси едва ли се задават от непознати на опашката в магазина или пред кабинета на гинеколога.
Едва и се задават в средата на разговор за поезия, проза, пълнени чушки.
Обикновено се стига до тях в контекста на даден разговор, който за да стигне до там едва ли е воден от напълно непознати.
И въпреки това можеш да отговориш уклончиво.
Аз го правя прямо. Въпрос на усещане.


Всяка професия може да бъде перспективна, дори и да не е престижна в представите на масата.

# 42
  • Мнения: 314
Защото е неуместен. Какво му влиза на някой в работата колко пари изкарвам? Какво на мен ми влиза в работата да узнавам подобно нещо за друг. Относно сверката на часовника има начин да я направиш и без да питаш познати и непознати какви са им доходите.

Какъв е начинът да разбереш, ако не питаш познати и приятели как се движат нещата в момента?!?!  newsm78
Ако те не "могат" да ти отговорят, кой ли ще ти даде по-актуална информация предвид това, че дори и да решиш да опиташ на ново място, трябва да минеш през цедката на сума ти интервюта и пак да не разбереш заплащането...  #Crazy

А кой говори да питаш непознати .....  newsm78?????????

Последна редакция: чт, 02 фев 2012, 14:53 от mama&sladurana

# 43
  • Мнения: 4 615
jam, то ако ще се лъже по форумите, няма спирка да се лъже и на  живо. А иначе въпроса е като този "с кого спиш" . Какво получаваш като му научиш отговора?

Следя заплатите, но не като разпитвам хората. Нито познати, нито не познат. Знам в областта как се движат и обикновено така решавам дали да приема работата.

Последна редакция: чт, 02 фев 2012, 15:09 от агнешко

# 44
  • Мнения: 314
jam, то ако ще се лъже по форумите, няма спирка да се лъже и на  живо. А иначе въпроса е като този "с кого спиш" . Какво получаваш като му научиш отговора?

Следя заплатите, но не като разпитвам хората. Нито познати, нито не познат.

Добре де, най-добронамерено питам как?

За мен въпросите не могат да се сравнят, най-малкото защото заплащането може да се измери и съпостави количествено.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт