давате ли на бебето си да гледа телевизия

  • 25 084
  • 114
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 736
Хич не е забавно стихчето, но е много хубаво.  Peace

# 76
  • София
  • Мнения: 1 664
Хич не е забавно стихчето, но е много хубаво.  Peace

Много ми хареса и на мен.

Телевизор не притежавам и не мисля да притежавам, а дори да имах, точно на бебе или на малко дете никога не бих пуснала.

# 77
  • Мнения: 3 736
Ние гледаме ДВД филми на него, чат-пат новини и толкова.

Ако ме извините, наистина не разбирам как толкова много от вас приемат за нормално детето да се захласва по рекламите.

# 78
  • Мнения: 1 897
Ааа,не се захласва ,а гледа.Защо да не е нормално,обясни кое намираш за ненормално?

# 79
  • Мнения: 3 736
Факта, че толкова малки деца гледат съсредоточено не друго, а именно реклами и в това не се вижда нищо притеснително. Няколко души казаха, че децата им гледат само реклами, което на мен хич не ми звучи добре. Сова е говорила по въпроса назад, няма да я повтарям. Просто не се стърпях да споделя недоумението си.

# 80
  • Мнения: X
Нормално е, че се захласват по рекламите, все пак те с тази цел са създадени; не е нормално за мен родителите да се радват и да поощряват това.

# 81
  • Мнения: 3 736
Това ме учудва и мен, Алексче, затова попитах. Знам за случаи, в които бебето отказва да яде освен ако не му се отвлича вниманието с реклама. Разбирам го за краен случай, когато просто трябва да хапне нещо, но извън подобен краен случай не го разбирам.

# 82
  • Мнения: X
И аз не го разбирам, но ми се е обяснявало, че нямам злоядо дете и затова не разбирам.  Tired

# 83
  • Бургас
  • Мнения: 6 623
Грях ми на душата,но давам понякога.
Нямам родители или свекърви наоколо и ме се иска да остана с две свободни ръце.Не стои на шезлонга сама.Какво ли не опитвах.
Когато беше болна само това беше спасението да се нахрани,защото при АБ спря да яде.
Всички на маймуни се направихме,но никакъв резултат.Не че ядеше с ТВ,но поне не плюеше това,което успявах да пробутам.
Преди да ме разкостите,напрао да си призная,че явно съм мнооого лоша майка.

# 84
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 178
Не знам да се радвам ли или не,но детето ми изобщо не гледа нищо.Не го интересува телевизора,освен дистанционните,които гризе усилено. Grinning Иначе ТВ-то работи почти постоянно за фон,но внимание не му отделя никакво.

# 85
  • Мнения: 931
Аз пък не разбирам защо едно дете е толкова жизнено необходимо да гледа картинка на прасе и крава върху лист хартия и в никакъв случай върху телевизор. Ако и в двата случая използваш носителя, за да научиш детето какво е това, каква е разликата? Наистина не разбирам, обяснете ми, моля.

# 86
  • София
  • Мнения: 1 664
Аз нямам нищо против филмчетата като такива, имам против самата телевизия и в частност - това, което тя ни предоставя като "избор" за гледане.

Избрано от мен филмче бих пуснала на дъщеря ми на компютъра, когато поотрасне. Но да попива невероятната пошлост и лъжи, които безконтролно се изливат от телевизионния  екран - не. За реклами пък да не говорим.

Последна редакция: нд, 01 апр 2012, 23:27 от Flip

# 87
  • Мнения: 11 576
А какъв е проблемът, че гледа ТВ? Заради зрението ли?

# 88
  • Мнения: 3 736
Славка, едва ли някой ще иска да те разкости.  Hug Напълно разбирам, че човек пробва всичко когато детето не иска да яде.

Лулу25, говорим за телевизия, не за образователни филмчета. Флип хубаво е написала каква е разликата.

А какъв е проблемът, че гледа ТВ? Заради зрението ли?

Не, заради внушенията. И под 'внушения' нямам предвид някаква световна конспирация. Прочетете стихотворението на Дал, то много изчерпателно обяснява каква е разликата между книжки и телевизия.  Simple Smile

# 89
  • София
  • Мнения: 1 149
Специално за рекламите и специално за моето дете - ами ако може някой да го нахрани без да гледа реклами - моля! Всеки си намира начина да се справи със злоядото дете. ИрПуц специално е наясно с мъките ми в храненето на синът ми. И хич не ме интересува, че било неприемливо да гледа тв, камо ли пък точно реклами, пък дали са внушения, дали нещо друго... И хич не мисля, че ми е грях на душата. Като гледа реклами, докато се храни, та какво - ще се увреди нещо ли, що ли  newsm78 На мен пък това не ми е ясно - какво ще му стане от гледането на няколко реклами на ден

Общи условия

Активация на акаунт