ШЕСТОКЛАСНИЦИ - тема № 33

  • 55 531
  • 761
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 3 421
Дидева, какво е за един състезател една олимпиада повече  Laughing И ние сме днес така - от БЕЛ ще тичаме към Астрономия  Laughing
Това , което ме учудва е слабият интерес към олимпиадата по БЕЛ - може би пак за недомислието да я направят във ваканцията ..., нямам обяснение защо толкова малко деца се явяват/ ние с връзки  #Crazy/  - все пак може да се използва за проверка на знанията , да се ориентира как е с материала - БЕЛ е основен предмет и както се казва необходимо е да си грамотен на собствения си език.

Мен пък въобще не ме учудва слабия интерес. При 4 почивни дни за учениците, хората използват за да пътуват. А явяването ти изяжда почти цял ден, няма какво да се лъжем.
Нямам идея защо никой не мисли когато се определят датите.

# 76
  • Мнения: 1 988
Здравейте, някой успял ли е да се снабди с днешните задачи от олимпиадата по Астрономия?

# 77
  • София
  • Мнения: 18 250
Здравейте, някой успял ли е да се снабди с днешните задачи от олимпиадата по Астрономия?
http://www.minedu.government.bg/opencms/export/sites/mon/left_me … 12astro-II-56.pdf  Hug

# 78
  • Мнения: 266
И дъщеря ми е чела произведението...
На тях са им дали преразказ на част от "Невидимият Тонино" на Джани Родари...

И при нас , явно в Пловдив това е хита  Grinning

# 79
  • Мнения: X
И дъщеря ми е чела произведението...
На тях са им дали преразказ на част от "Невидимият Тонино" на Джани Родари...

И при нас , явно в Пловдив това е хита  Grinning
Е, все пак е общински кръг. В цял Пловдив темата е една.  Grinning
dani.m73, получила съм задачите, за което благодаря. Като ми остане малко време ще изчистя писаното и ще ги пусна в " Турнирите". В момента много съм ангажирана с отмяната на приема в 5 клас на МГ.  #2gunfire

# 80
  • Мнения: 266
Дидева няма за какво да ми благодариш, ти правиш много повече за дечицата ни  Hug

# 81
  • Мнения: 1 988
Здравейте, някой успял ли е да се снабди с днешните задачи от олимпиадата по Астрономия?
http://www.minedu.government.bg/opencms/export/sites/mon/left_me … 12astro-II-56.pdf  Hug
Благодаря, много интересни задачи и много резлични от олимпиадата в предишни години.

# 82
  • Мнения: 1 513
Олимпиадите по БЕЛ от 5-ти кл. ли са? Кой ги организира? Къде мога да прочет аповече?

# 83
  • София
  • Мнения: 1 185
Здравейте мами на петокласници,

Малко страничен въпрос от темата Олимпиада - В колко часа си лягат вечер децата ви??
У нас е голям дебат, че я карам в 22.00 - 22.30 да си е в леглото. Не била бебе, голяма е вече и т.н. ooooh! Моля, дайте съвети..
А пускате ли ги сами на кино в МОЛа??

# 84
  • Мнения: 266
Здравейте , да ви попитам - вашите деца ще се явяват ли на Лингвистично кенгуру, откъде ще търсите материали за подготовка  newsm78

Здравейте мами на петокласници,

Малко страничен въпрос от темата Олимпиада - В колко часа си лягат вечер децата ви??
У нас е голям дебат, че я карам в 22.00 - 22.30 да си е в леглото. Не била бебе, голяма е вече и т.н. ooooh! Моля, дайте съвети..
А пускате ли ги сами на кино в МОЛа??

Хриси и у нас е същия проблем , все й е рано , и все нещо си намира да оправя ,само и само да не легне навреме ooooh!

# 85
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 275
Моите са по леглата в 10, оставям петокласника да си почете някоя страница на нощната лампа още 10тина минути. Бяха драми преди, от доста време не е имало мрънкане.
Иначе на кино в МОЛ-а Радо е ходил с някое приятелче - някой от родителите ги кара и ги прибира, но там са сами. Не сме имали проблеми.

Учидих се на желанието на Радо да ходи на олимпиадата по БЕЛ, защото хич не му е силната страна, ама. Нищо не каза вчера - писал бил и толкова.

# 86
  • София
  • Мнения: 1 655
Моят човек е рано пиле рано пее, но и рано си ляга  Grinning,
поне в това отношение никога не съм имала проблеми.
А ако му се съберат няколко дни с голямо натоварване,
часове игра навън в снега, случвало се е да заспи и следобяд
(когато беше първа смяна) - а следобедният сън
беше кошмарът му в детската градина  Mr. Green

На кино в МОЛа го пускам още от миналата година,
ходят с метро, имам им доверие,
но е в компания с няколко шестокласници и седмокласници,
които познавам от раждането им (буквално).

# 87
  • Мнения: 8 999
Дъщеря ми си ляга към 21.30. Ако е по-късно, сутрин не може да се събуди. Става към 6.30 ч.
В киното я пускам сама /е, не съвсем сама, защото винаги е с някоя приятелка или с брат си/, но до МОЛ-а не ходи сама, а след края на филма ги чакам аз или някой друг родител.

# 88
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 944
И моят син лягаше в 21:30, когато беше първа смяна. Сега малко по-късно.
Ходил е с приятел на кино в МОЛ-а, сами с метро. Веднъж засега, нямаше проблеми. Иначе, аз редовно ги водя в Арена, но ги оставям и прибирам след филма.

# 89
  • Мнения: 338
Моят никога не е имал проблем със ставането и за това го оставям и до по-късно да чете. Ляга около 10 и половина, чете до към 11 примерно.
На кино ходи сам с едно приятелче от старото училище - сами си ходят до там с трамвая и пеша, ако е късно и тъмно ги прибирам, ако не - сами пак с трамвайчето.

Общи условия

Активация на акаунт