ШЕСТОКЛАСНИЦИ - тема № 33

  • 55 538
  • 761
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 18 338
И моите се води, че преговарят за въпросния тест по география. Mr. Green Едната я е изпитвала вчера историчката, има 6. Grinning Хем са 1-ва смяна и  се предполага, че имат повече  време за подготовка, хем нещо ми изглеждат все още  неорганизирани. И вчера, и днес, по това време още  не са приключили с ученето. Rolling Eyes

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 5 042
 Hug

# 17
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
 Peace

# 18
  • Мнения: 8 999
Ама вярно атласът е много смотан! Този по история ми се вижда по-добре направен.

Да, бе! Аз се дзверих, плюнчих, листих, ама не намерих карта, на която да е изобразена планината Кавказ. Пък тя била граница на Стара Велика България. Е, ако мен ме няма, как това дете да види къде е била пустата Велика България.
И, вече не помня точно, ама река Днестър или Днепър я няма. А тя също е някаква граница на нещо си.
Превърнах се в картограф. Все нещо дорисувам, чертая...
По история пък има едни "подскоци" между различни периоди и владетели и объркването е тотално. Днес учи за Светослав Тертер и Георги ІІ Тертер. Ама тоя Светослав откъде се появи, не е ясно. Да не говорим за Византийската империя, която ту е Византийска, ту е Латинска, а пък не става ясно кой и защо я преобразява.
Тия уроци, имам чувството, че са писани от шизофреници. Изпадат в някакъв цикъл и наблягат на никому ненужни факти, после пък се пропускат огромни периоди, без дума да се обели за тях, и изведнъж някой се жени за вдовицата на друг, за внучката на трети или за дъщерята на четвърти.
Уроците по география, уж следват някаква логика, но все пак на моменти така се задълбава в материята, че се чудя защо и кому е нужно да се знае това.
Днес пък имахме друга аномалия. По Човек и природа. В учебника изрично пише, че еднородни смеси от газове се отделят, като газът се втечни /т.е изстуди/ и след това постепенно се затопля докато стигне температурата на кипене /и изпарение/ на този елемент, който е с най-ниска стойност. В учебника е даден пример с азот и кислород като съставки на въздуха. Казано е, че при затопляне първо се изпарява азотът /не цитирам точно, но горе-долу/ -192 градуса, а кислородът при -150 градуса. После, в учебните тетрадки правили упражнение, където са посочени четири съставки на въздуха /азот, кислород и още две/ и там, под наблюдението и контрола на госпожата, са записали, че изпарението е в реда: първо кислород, после друго, после азот и накрая нещо си, на което температурата на кипене е -280 градуса.
Ясно е, че при следващия тест ще има подобен въпрос. Какво да посъветвам детето? Да следи учебника, или това, което са писали в час в учебната тетрадка?
Ако на някой не му е ясно, утре ще цитирам точно.

# 19
  • Мнения: 1 175
Кислород - Температура на кипене   (-182,9 °C)
Азот -  Температура на кипене   77,35 K (-196 °C)

Аз залагам азота да се изпари преди кислорода. Тоест на -196.
Учебникът е верен, после г-жата ще каже.. а, ама аз точно така го обясних  Joy
Не е да не ни се е случвало.

-280 няма кво да е обаче, -273 е минимума доколкото помня.

# 20
  • Мнения: 8 999
Е, уточних, че не цитирам точни стойности.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 210
Има и Днепър, има и Днестър, Кавказ също Peace. Сигурна съм, защото М. ги беше рисувал в учебната тетрадка, когато се готви за един от тестовете. Смляно им е като за бебета  Mr. Green - движението на племената със стрелки, границите също с някаква цветна линия. Госпожата още в началото на годината обясни, че атласа ще им е полезен заради това - каквото го няма в учебника, го има в него.

# 22
  • Мнения: 266
Привет и от мен  Hug

Днес съм на родителска среща , питах госпожицата дали ще има неприятни изненади , а тя както винаги непукист  Whistling

При нас зеленото училище е само до 4-ти клас , иначе не е пропускала  Wink

Засега съм я оставила сама да себори с разказвателните предмети, но като ви чета май ще трябва да проконтролирам нещата  Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 3 421
Здравейте!
Да се запиша и аз.
Моята щерка иска много да ходи на зелено(но тя иска да ходи навсякъде).
Обаче ще й се размине, защото април месец ще ходи в Сърбия с вокалната група и от училище в Турция, та леко нахално ми се вижда да иска и зелено.
Във връзка със зеленото - на майка ми от училището винаги когато организират зелени училища са с около 100-150 лв по-малко от тези, които са в нашето училище. Говорим за същият период от време, за не по-лоши хотели и т.н. Много ме е яд, защото моите деца винаги имат голямо желание да ходят, но като ги пусна и двамата - ето ти една средна работна заплата за 4-5 дни.
Баба им предложи да ходят с нея - ама не е същото, искат си със съучениците, да няма родителски контрол(в случая бабин  Laughing) и така.


# 24
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 944
Привет и от мен!

Браво на всички отличници  Hug! Ние не сме от тях - три 5-ци, но обеща втория срок да е по-старателен. Ха, дано, ама надали  Mr. Green

И Саши сам се бори с науките. Като гледам някои мами тук колко са напред с мат'ряла, започва да ми става съвестно. Ще трябва по-активно да се включвам и аз, но кога, кога .... 

Моята щерка иска много да ходи на зелено(но тя иска да ходи навсякъде).

И моята е така  Wink. Синчето, обаче, е друга бира - никъде не иска да ходи, зорлем трябва да го тикам  да се забавлява, да е по-самостоятелен. Но при нас засега нищо не се говори за зелено, уж класната физкултурничка обеща много да ги води по екскурзии, засега никъде не ги е завела.
И на мен ми се щеше да ги пусна двамата на ски лагер през "зимната ваканция", но сякаш близо 1000 лв за 4 дни трудно ще прежаля.

# 25
  • Карлово
  • Мнения: 4 708
днес са я изпитали по история. Идеше ми да я удуша - четворка.
Госпожата е за удушаване. То е ясно, че ще почиват в изнвънредната ваканция.

# 26
  • Мнения: 7 190
Запис, дет' се вика. Grinning

Нашият клас в момента е на бяло училище. Изкарват прекрасно, като съчетават каране на ски с решаване на задачи. Laughing

Учебници и атласи не чета, освен тези по математика и български език. За всички недоразумения по останалите предмети си има учители, които да обясняват материала в клас. Все ми е тая, ако девойката ми не е запомнила колко жени и деца имал едикойси цар. Laughing Ами, има си справочници за това и ако й потрябва някой ден информация по този въпрос, ще се поразтърси и ще се информира. Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 6 210
Аз го карам да ми разказва уроците (струва ми се, че не го прави добре) и тогава отварям учебниците по разказвателните предмети. Някак с тестовото изпитване много се наизустяват нещата, без да се разбират, а понякога имат отворен въпрос и не винаги може да си формулира хубаво мисълта.
Миналата седмица учи по немски - взели числата до сто. Накарах го да брои на глас, за да видя дали ги е научил. Човекът чинно почна - айн, цвай и т.н., но по едно време си викам "Бе аз какво го карам да брои, като дума не знам на немски и може да реди каквото му дойде в акъла!"  hahaha.

Фран, къде са на бяло децата? Наистина е хубава тази комбинация от спорт и учене, много е добре, че са организирали така нещата  Peace.

# 28
  • София
  • Мнения: 9 623
Привет и от мен в новата тема! Hug
Благодаря за усилията и хубавото оформление. Hug

Чак сега видях за видеоуроците по математика! ooooh!
Трябва да ги пусна на моят син, че има ценни моменти в тях.
Вчера се сети, че си е загубил някъде атласа по история! ooooh! Дано днес го открие, че не знам без него как ще се справя?! Sad

Вчера реших да го препитам на 2 на 3 по български език. Не можа ни едно определение да ми даде по ни един параграф! И аз разчитам досега, че чете. ooooh! Ужас!
Снощи го накарах да преговори поне цялата граматическа част. Стигнали са до предлозите, иначе като материал.

# 29
  • София
  • Мнения: 18 338
Аз го карам да ми разказва уроците (струва ми се, че не го прави добре) и тогава отварям учебниците по разказвателните предмети. Някак с тестовото изпитване много се наизустяват нещата, без да се разбират, а понякога имат отворен въпрос и не винаги може да си формулира хубаво мисълта.
Миналата седмица учи по немски - взели числата до сто. Накарах го да брои на глас, за да видя дали ги е научил. Човекът чинно почна - айн, цвай и т.н., но по едно време си викам "Бе аз какво го карам да брои, като дума не знам на немски и може да реди каквото му дойде в акъла!"  hahaha.

Фран, къде са на бяло децата? Наистина е хубава тази комбинация от спорт и учене, много е добре, че са организирали така нещата  Peace.

Вени, сериозното по немски  са взели след числата, които започват между другото  с айнс Grinning. Взели са вече падежа Акузатив. Добре,че по БЕЛ взеха първия срок допълнения и т.н, та имах на какво да се подпра при обясненията. Чак сега, като видяха промяната в окончанията за определителни, неопределителни членове, прилагателни и т.н, разбраха защо съм ги карала преди това да наизустяват определителни членове  der, die или  das. Чудели се били защо съм ги тормозела да учат "безмислици", като прозорец от среден род, маса от мъжки, книга от среден, диск от женски и т.н.Но сега разбрали.. JoyПо-добре късно отколкото никога.
Моите девойки също няма да ходят на зелено. Твърде завишени са цените и умножени по 2 ми идват в повече. Peace

Общи условия

Активация на акаунт