задължителна ли е по закон предучилищната от 5 г. за набор 2007

  • 8 643
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 12 309
Това че има осигурени места не  задължава да се посещава училище от 5г.
...
Бояна, аз това имах предвид.
Но след това
От Закон за народната просвета (публикуван на  http://www.rio-sofia-grad.com/)...
ако Министерството пък говори така
Моята информация е от  Министерството - отговориха ми че   за момента не съм длъжна да давам дете на 5г. на предучилищна, но април месец предстои приемане на нов закон...
  аз лично отново съм на старта, абсолютно дезориентирана. Аман значи.  Close ooooh!

И аз все се мотая, но утре ще ида да подам заявление... за всеки случай.
Да видим до септември ще стане ли поне малко нещо ясно.  ooooh!
Няма какво да си дезориентирана. Ако няма условия къде да го запишеш? Не виждам как могат да те глобят, а и няма да си само ти. А новия закон няма как да касае предучилищната на родите 2007-ма, защото от април до есента в практика нищо няма да може да се промени.

# 31
  • Мнения: 7
Здравейте,
Следя темата и имам едно питане. Синът ми роден е 2006г. Не е ходил на детска градина но тъй като ПГ е задължителна сме кандидатствали в 2 ДГ. Все още не е приет и сме на изчакване а училището в което искаме да го запишем не подсигурява ПГ поради липса на стаи (както и всички които са в нашия район), но все пак изискват документ за завършена ПГ.
Та въпроса ми е следният: Ако неуспеем да се класираме никъде в нашия район за ПГ и детето няма възможност да получи въпросното свидетелство това означава ли, че няма да бъде прието в училище като първокласник? Ако стане така, това е в разрез със закона който гласи, че образованието е задължително до 16г. възраст!
Моля ви, дайде някакви идеи за тази ситуация в която съм попаднал.
Благодаря ви предварително и Успех на всички!

# 32
  • София
  • Мнения: 502
http://kg.sofia.bg/isodz/news/932 


някой да има ново инфо   

# 33
  • Мнения: 2 416
Момичета ,защо сте така настроени за ПГ в училище,така/без да искате/ ще предадете това мнение и на децата си.Моят син е набор 2005 вече две години ходи на ПГ в у-ще  ,вчера сподели ,че не искал толкова дълга ваканция Laughingпеят,рисуват ,пишат ,смятат,майсторят разни неща и са само 4часа на у-ще.Много полезно е за едно дете,няма нищо страшно Hug

# 34
  • Мнения: 7
Лично аз бих искал сина ми да е в училище но в нашия район не предлагат ППГ поради липса на стаи.
Имам едно питане: Приеха ни вече в ППГ в детска градина но аз искам да си взимам детето на обяд. Правят ли проблем от страна на ДГ за това?

# 35
  • София
  • Мнения: 9 517
Лично аз бих искал сина ми да е в училище но в нашия район не предлагат ППГ поради липса на стаи.
Имам едно питане: Приеха ни вече в ППГ в детска градина но аз искам да си взимам детето на обяд. Правят ли проблем от страна на ДГ за това?
говори с учителките, но принципно не правят проблем, пащаш си пълна такса. Обаче в детската градина имат часове и следобяд, така че е най-добре да се разбереш с учителките

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 21 699
На мен лично не ми е хубаво на 5г да е в училище - като сграда и като среда.  Ако бяха същински отделени - нямаше да съм против изобщо. Но не предавам моите чуства на детето, на нея обяснявам колко ще е забавно с децата и как госпожата ще им чете и ще играят игри, решават задачки.

Mnemonic, за държавна ДГ не съм чувала да има такива, в които ще са съгласани да е на половин ден. То дори за началото, за адаптивния период не са склонни да отстъпят да се взима на обяд детето, та за изобщо...  Това е един от многото ми доводи против ДГ.

# 37
  • Мнения: 1 418
Момичета ,защо сте така настроени за ПГ в училище,така/без да искате/ ще предадете това мнение и на децата си.Моят син е набор 2005 вече две години ходи на ПГ в у-ще  ,вчера сподели ,че не искал толкова дълга ваканция Laughingпеят,рисуват ,пишат ,смятат,майсторят разни неща и са само 4часа на у-ще.Много полезно е за едно дете,няма нищо страшно Hug
Аз също мисля така.Ние не сме ходили на детска и не мога да направя разлика,но на моя син определено му харесва в училище.

# 38
  • София
  • Мнения: 502
svetla     светла






Общи условия

Активация на акаунт