Отговори
# 60
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Здравейте, мамчета. Нас също ни почнаха май коликите. Свива се, пръцка, почервенява. Нощес от 4 часа само дреме мрънкайки, ръмжи, свива се, а аз обикалям около леглото. Вчера също беше неспокоен. Почнах капките Лефакс, които ми донесоха от Германия. да видим дали ще има ефект. Дени, от теб научих за номера със сешуара и сутринта в отчаянието си реших да го пробвам. Не знам дали беше случйност, но както мрънкаше и се гърчеше, изведнъж се отпусна и заспа. Е, верно, че спа половин час, но без да мръдне.
Валентина, борим се с кърменето, за сега се оправяме. По някога(често даже) се храни на 2 - 2,5 часа, но успявам за сега да мина без АМ. Да видим... Шапка ти свалям, че не се предаваш и действаш помпата. Много е досадно наистина. Но пък кърмата си е кърма. Аз като опитвах да му дам 1-2 пъти АМ, направо ми се късаше сърцето. Все едно съм си изоставила детето. Такова чувство имам.
sniiskio, теб също само те мисля. Хайде дано още тези дни да си го приберете малчо и да се успокоиш! Какво казаха за този шум в сърцето? Надявам се, че няма нищо страшно.  Praynig
Биби, Сави, чакаме ви с новини!
ЕМА, ти също ще се разпишеш тази седмица. Хич не ми се стягай за март. Нема да стане...  Laughing
десита76, честита ти кукла! Да продължава бързо да наддава, че има наваксва малката принцеска! Браво за лекото раждане!   bouquet
Рали, радвам се, че си по-добре. На мен също ми прави впечатление, че това, което бебето изсуква, помпата не може явно. Мойта е на Авент - ръчна. Днес сутринта понеже той заспа непробудно и не можех да го накарам да си дояде, та реших да се помпам по нощите. Е, нищо почти не изцедих. След малко дребния се събуди и размрънка. Сложих го на гърдта и добре я източи.

# 61
  • Мнения: 114
Рали, много благодаря!   bouquet

# 62
  • Мнения: 41
Star, дано се разминете с по-леки колики. При нас само първия ден беше страшно. От нищо не се успокояваха, ни на ръце (а пробвахме всесъзможни пози), ни легнали, ни прави, гушнати или притиснати. Сега се разминаваме само с мрънкане и много рядко рев. Лошото е обаче, че някой дни като ги почнат, ги държат много дълго - между три-четири хранения. Тогава само си проплакват, но не могат да заспят а само дремят по няколко минути. Накрая явно и от преумора не могат да заспят. Ние ползвахме Колиеф, но първо че много трудно се правят когато си на АМ, второ не забелязах да помагат. Сега ако ги използвам, ще е само за да оправдая парите дето дадохме за тях.

Как сте с повръщането? Моя Калоян май поспря, но вчера както си спеше спокойно си върна през носа и в гърлото. Задави се и веднага скочих да го вдигам. Мишо пък всяка нощ го прави този номер. Много ме е страх да не се задавят, а аз да не ги чуя за да реагирам no

# 63
  • Мнения: 224
Здравейте!
Честито на Рони.к!! Да е жив и здрав Жорето! Бързо възстановяване!

И Георги повръща. Забелязала съм, че го прави, когато се напъва да пръцка или ака.
Вчера му правехме питка. Получи много подаръци...баткото също  Simple Smile А за мама страхотно секси бельо  Mr. Green

# 64
  • Мнения: 5
От мен един щъркел: She_moto е родила.Момиченце! На позналите - честито Simple Smile 2650гр. 47см. казва се Теодора. Да им е жива и здрава и да е винаги отмяна на мама и на тати мъжкото момиче!

# 65
  • Мнения: 5
Честито и тук на Сави!!! Да е жива и здрава малката принцеса Теодора!

# 66
  • Мнения: 1
SHE_MOTO-ЮПИИИИИИИИИИИИИИИИИ Laughing Аз казах ли ти-МОТОРДЖИЙКА ЩЕ Е.Да ви е жива и здрава,Теди,да ви радва и запълва дните ви с безкрайна любов и щастие  Hug Аз Бибка чаках,че уж Сав щеше утре да ме чака...ох....моя хайванин какво ще го правя-айди мама,момите те превариха-блейка......

# 67
  • София
  • Мнения: 45
Честито и от мен на новите мами, които вече гушка своите бебчета. И на мен не ми остава много време за писане, но пък гледам да смогвам с четенето. И нашия татко от днес е на работа и ние с бебо сме си сами, каката е на училище. Днес ставаме на 20 дни ходихме на пробно кърмене и сме наддали половин кило храним се самос кърма засега дано да бъде така и занапред. Пожелавам успех на всички които са останали все още с тумбачета, а на мамите-послушни бебета и да спинкат повече.

# 68
  • Мнения: 1
Честито на новите майки. Да са им живи и здрави бебчетата и много послушни.
Аз днес ходих по разни институции и за пръв път се изцедих и оставих на баба и да я храни. Ами на 15 дни си е изяла доволно 100мл. което мисля, че е добре. Нямаме колики за сега и се моля и да не разберем какво е това, поне с каката не успях. От утре вече сме реовно на разходка.
Ema тъй както в тоалета цък цък, да не го изтърсиш там? Laughing

# 69
  • Мнения: 153
Честит Георги на Рони_к!

Честита Теодора на Ши-Мото!

Малко отчет и от нас. Кари предимно спи и яде. От 2 дни обаче и тя взе да се свива, та май коликите няма да ни подминат. Засега давам Еспумизан, но особен ефект няма - все така се свива и ръмжи. Дано така остане, че като се сетя кака и какъв рев удряше на нейната възраст направо лошо ми става.

Успех на майчетата, които все още са в очакване!

# 70
  • Мнения: 9
Добре дошла на малката Теодора  ura nbirthday Сави, скорошно възстановяване  newsm51

Какви капки ползвате за ужасните колики ?  ooooh! Еспумизана не помогна, сега сме на Colief , ама за сега полза почтиииии никаква.  Rolling Eyes Миличкия голямо свиване, пръцкане, зачервяване и какво ли още не изживява.  #Crazy Sad

# 71
  • Мнения: 678
Честита малка принцеса Теодора на Савинка!!!
Ние днес за втори ден бяхме навън,боже за 40 мин,съм извървяла едва 500-600 метра.Всички се спират да ти честитят,като се заприказваме и отиде....Иначе Самуил е толкова послушен в количката.Дано не е като кака си,че тя не стоеше никак вътре и много рано я махнахме и си вървяхме пеш.....

# 72
  • Мнения: 67
офффф днеска и нас ни мъчат коликите .......  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
а аз имам да пиша тестове, че в събота имам изпит ...........

# 73
# 74
  • Варна
  • Мнения: 320
BoBoDes, моля те да ме светнеш за кърпичките с олио, които ползваш вместо мокри кърпички. Предполагам, че слагаш бебешко олио върху бархетена пелена или се бъркам  Thinking
  


не, така ги продават. бяха ми подарили един жълт пакет, с едно бебе отпред и надпис Comfort и голяма капка олио. не намерих същите, но ми похвалиха такива кърпички с олио от ДМ и днес ходих да купя. тия дни ще видя дали са хубави. други засега не съм намерила, но ще потърся и на Себамед, щом рали казва, че и те имат такива Simple Smile

честита беборана на Сави, и на останалите майчета - да им растат здрави и щастливи рожбите  bouquet

п.п. пак да питам, какво става с пепи и граци? някакви усложнения след раждането ли?
аз днес имах адските болки долу ниско под пъпа, със замайване на главата и с позиви за повръщане, но с едно но-шпа се оправих. док каза, че било контракция на матката. ама като чета тука че имате някакви проблеми и почвам да се психирам да не би и при мен да се случва нещо Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт