Отговори
# 75
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Честита принцеса Теодора на Сави! Жива и здрава да е малката моторджийка! Да расте умна и добричка, а на мама бързо възстановяване!   bouquet
Дени, и моят така само промрънква, не може да заспи, по-точно заспива и се буди след няколко минути, пак задремва. Да видим, че ужас...

# 76
  • Мнения: 114
BoBoDes, много благодаря!   bouquet Опитвам се да се подготвя с различни варианти, че ми е първа рожбичка  baby_neutral

# 77
  • Мнения: 13
Честито на She_moto  newsm68 Да е жива и здрава малката принцеса и много послушна  newsm32 newsm51
Аз от 2 дена се опитвам да попълвам темичката ни с новородилите, че ми е жал да я изоставим  Confused Не знам до колко се справям, ама поне е нещо... Не знам на Сави какъв и беше термина  newsm78 и на първа страничка го нямаше, така че ако знаете - -да го попълним и как е родила?

Аз не се включвам много, щото няма какво да кажа Sad Чакам нещо да се случи и да бягам към болницата, ама цък... Все повече ми се загнездва идеята за предизвикано раждане, но още не съм говорила с доки какво ще каже. Да свърша още някои неща тези дни и ще се опитам да изнахалствам  Mr. Green

# 78
  • Мнения: 5
Не съм сигурна кога беше термина на Сави. Тя роди с планирано секцио.

# 79
  • Мнения: 12
Привет феврурарски майчета!

Влизам да съобщя че в събота 18 февруари в 8.10 сутринта се роди нашата Емелин. Тя се роди едно отгледано бебче - тежи 4.16 кг и е 57 см дълга  Laughing Въпреки впечатляващите и мерки се роди бързо, и повечето от раждането го прекарах с усмивка на уста, само последните 15 минути бяха по неприятни но с хубав завършек. Ще се опитам в най-скоро време да напиша как мина всичко.

Ние сме си вкъщи, кърмим се и се гледаме и съм на седмото небе  Hug

# 80
  • Мнения: 1
Rou да ти е жива и здрава. Те мерките направо са  Shocked едномесечно бебче си имаш кажи речи.
Чакаме разказа за раждането като си по свободна.

# 81
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Момичета, чета ви редовно, не съм изчезнала, просто още не мога да вляза в ритъм въпреки, че ми помагат вкъщи и не ми остава време да коментирам Sad Иначе следя какво става с всяка една от вас!

Честито на She_moto, Rou и всички нови майчета! Рони, Фабианна - целувам ви всичките и бебетата ви по дупетата!! Party Heart Eyes Party
She_moto, помниш ли като се кахъреше, че ще си останеш последна в темата и няма да има кой да ти честити Joy Е, изпълних си обещанието - да са ни живи и здрави всички новопоявили се слънчица! Да растат усмихнати малките душички!

veiana, оху нещо се разколебавам за тази педиатърка, ако мога тази нощ ще подновя търсенето в нет-а за района.

Към ЛЛЛ: Момичета, имах най-доброто желание да изчета коментарите ви от предходната ни тема и статиите в сайта преди да питам и искам съвети, но не съм очаквала в каква въртележка ще се вкарам, пореден ден не ми остава време. Много моля, извинете, ако се коментира за n-ти път
Родих с естествено раждане на 9 февруари- нормално и бях много щастлива, когато непосредствено след раждането установих, че имам коластра. Може би направих грешка като оставих беба почти целия следобед на първия ден, а и втория да суче, много си се радвахме, но ето, че на третия ден вече бях с рагади, сигурна съм, че проблема не е в позиционирането на бебето, засуква много добре- с широко отворена устичка на нивото на гърдите, по учебник, просто кожата ми е безкрайно нежна, на почти 40 г. съм, а зърната ми още розовеят. Веднага започнах да кърмя с протектори и да мажа с гермастан, но белята беше станала. Беше изключително болезнено, а и беба естествено не искаше да цока, когато потичаше кръв. На 3-ия ден не кърмих, защото бебето беше цял ден на фототерапия, заради много висок билирубин /Rh-несъвместимост/. После сигурно допуснах втората принципна грешка като 4 и 5 ден, започнах да я кърмя през хранене и да давам от болничната добавка, с надеждата зърната да се позакрепят по-бързо. Кърмата естествено не се увеличи с нуждите на бебето, отпуших каналите едва на 5-6 ден с помпа тип спринцовка. От 7-ия ден до днес - 11 ден се опитвам да компенсирам "производството" с по-често кърмене, пия чая на Хип, изцеждам се след кърмене /е, признавам си, не всяко/, но засега не се получава. Лявата ми гърда, която беше водеща при предишното ми бебе е все още силно болезнена, предполагам затова и произвежда твърде малко, въпреки, че не я пропускам. След кърмене и на двете гърди, често и с повтаряне на гърдите и с компресия, бебето се държи като нахранено - изплюва само гърдата и заспива, но за много кратко 10-20 мин., след което се събужда отново с рев и ако предложа АМ изяжда почти цялото количество - ок.50-60 грама, тогава вече заспива успокоено. Ако я сложа пак на гърда - няма резултат  Sad
След кърмене изцеждам макс. 20 мл./не винаги/, ако направя голяма пауза 2-3 ч. - максимум 40-50 мл. Така се въртим в омагьосан кръг почти целия ден. Започвам амбицирано да храня само на гърда, но след 2 хранения през час, става ясно, че не й е достатъчно и независимо дали й давам изцедена кърма или се храним за 3-4 път на гърда се "предавам" и давам добавка - и освен, че цялото ми време отива за безумното упражнение - кърмене, изцеждане, стерилизация и преваряване на вода /за вс. случай, за да имам, готовност, ако се наложи АМ/ не постигам успех и с увеличаването на кърмата.
Съжалявам, че съм толкова обстоятелствена, имах нужда може би и да се оплача на някой Confused С една дума проблемите са все още 2- болезнените все още гърди и количеството кърма.
п.с. забелязвам също, че при сукане преглъща само няколко пъти в началото и след това не преглъща, освен това се чудя дали суче достатъчно силно, или по-скоро стиска гърдата. Като че ли, синчето навремето имаше по-добра "смукателна" сила.

# 82
  • Мнения: 27



Честито за двете принцеси - на Сави и Rou - да са живи и здрави и много усмивки да носят със себе си и покрай тях.

Вале - мерси, че питаш - аз вече не знам де се намирам - бях много спокойна, но взех да се притеснявам по лекичка ... ама в общи линии съм добре, ще си чакам де ще ида....
Между другото аз като си избирах помпа - за тая дето си я наела изчетох много хубави мнения ... дано всичко да е наред с нея.

veiana Понеже гледам че си с 2 седмици назад от мен и прочетох какво си написала за предизвиканото раждане и голямото бебе - и моите притеснения са подобни искам да споделя (в събота моята бебка излезе 4370 гр и също като теб - нормална плацента, нормална течност, не спира да шава още - т.е. въпреки миналия вече термин - има мегдан за още). Та днес исках внимателно да обсъдя с докторката притесненията си по този повод и дори попитах не е ли по-разумно да се направи секцио, за да не рискуваме да извадим някоя тазобедрена става (имам проблеми с халтави стави) с това голямо бебе...
Докторския отговор беше следния: "Няма причина да се прави секцио и за това НЯМА да го направя, трябва да е някакъв абсолюто некадърен лекар, за да извади става така, а такива тука няма, машинката е с изключително голяма грешка и за това не бива да се шашкаш за килограмите - и друг път сме вадили бебета с подобни размери/кг .... всичко е нормално и ще я чакаме. Предизвикването на раждане крие много повече рискове, така че по-добре да изчакаме 10тина дни от колкото да си навличаме беля на главата...“
Сега, аз не попитах какви са рисковете от предизвиканото раждане, защото тази лекарка ми се стори много стабилна и реших да уважа мнението й - много опитна и авторитетна е...
Та за това, просто споделям, пък и ти до нашите размери и килограми едва ли ще стигнеш

Стар - пожелавам ти много бързо да забравиш за проблемите с кърменето - вярвам, че ще се справиш с тях, как не

# 83
  • Мнения: 678
BoBoDes ,явно от настинка/така казват/,получих увреждане на лицевия нерв.Сега ми е леко изкривена устата,по трудно пия и ям.На силни лекарства съм,на инжекции и вливания на банки...Дано се оправя бързо,че всеки ме пита и е доста неприятно като иззляза навън.За сега окото  спря да сълзи,явно от капките..

# 84
  • Мнения: 1
ROU-Честита ви Еми-жива и здрава да ви е  bouquet    ЕЛСИаз се кахърях,не ше мото Mr. Green имаш да изпълняваш обещание все още Naughty  Hug Като нищо ще я закрия,стой та гледай ooooh! Ех,значиии,с това кърмене си мислех че тоя път ще се справя по кадърно ама като ви чета...пак ще е зор... ooooh! Ударих един гълток домашна Confused и два-вино,да я разбутам тая матка,да тръгне бе значииииии Laughing  един буркан люти чушки ми донесе ММ,ама се двоумя заради гъзарите-остана да ми цъфне и д-то сега и ще я втасам.....айде лека Hug

# 85
  • Мнения: 13
Вечерите са ми направо кошмар  ooooh!  Няма такова охкане и псуване на ум, като моето  Mr. Green

Елси лошо с тази педиатърка... Аз още нямам, но Старлет ми даде координати на нейната - д-р Павлова, която е в Иван Вазов и е изпитана. На около 50год. била и е от старата генерация. На мен ми е малко далече и съм си я оставила за резерва, ако не намеря друга. Ако те устройва и искаш ще ти дам тел. на ЛС

bibilyana сега четейки те малко ме разколеба. Аз пак казвам, е още не съм говорила с лекарката, а тя като нищо може да ме отреже и аз пак ще си остана само с желанието  Rolling Eyes Просто доста се притесних от размерите, а като ми каза че дори мога и да пренося, само си представих 4кг. вече и се  #Crazy Знам че тези кг. не са точни, знам че има и случаи в които няма нито един шев дори и при повече кг на бебето, но като първо дете и не толкова голям таз все си представям как ме режат и шият като прасе на заколение  Simple Smile Евала правя на Rou... аз не знам такова голямо бебе как ще излезе от мен  Shocked

Някой пита, но така и не видях отг. - кажете може ли тези термокани дето се продават да заместят преварената вода за бебка? Въобще преваряват и убиват ли микробите във водата или само я затоплят и най-сигурно си е на котлона?
P.S. и не се карайте  Naughty аз съм тук до Март и темичката ще я затворя подобаващо. Нали затова сега тренирам с оформлението  Wink

# 86
  • Мнения: 27
 veiana напълно разбирам за какво говориш за вечерите - ще се радвам да споделиш какво е казала и твоята лекарка, но нали ти казвам - дори и при написано черно на бяло 4400гр - моята ми каза - няма страшно... и дано да е така
Ако говориш за каните за варене на вода - естествено, че преваряват - аз от години преварявам само така. Ако искаш да си сигурна - натискаш копчето 2 пъти или повече да се превари повече пъти....

# 87
  • Мнения: 219
И аз преварявам с електрическа кана и не мисля, че е необходимо да се преварява по няколко пъти с нея водата Peace.

# 88
  • Мнения: 12
Благодаря на всички за чиститките  Hug

Мами, само искам да ви успокоя че голямото бебе излезе много по-лесно от мен, от първото ми което беше с килограм и нещо по-малко. Истина е че това ми е второ, но най от значение е не големината а това колко се движите по време на раждане. Аз легнах за последните 10 минути някъде, до тогава бях в изправено положение и се движех, кляках, въртях се, по едно време маршерувах каквото ми идваше от вътре. Така че моят съвет е да вярвате в тялото си, може да се справи, и да го слушате мнооого внимателно.  Hug

# 89
  • Мнения: 1
И аз мисля, че майката му е ве движението. Аз 4 часа ходих напред назас из коридора и болки никакви не усетих. Кляках си въртях си таза да се намести. Легнах чак когато усетих, че ще напъва вече. Пък шев и кройка има и при 2 килограмови бебчета, то божа работа.

Общи условия

Активация на акаунт