Баба Марта бързала ЮНСКИ мартеници вързала!

  • 40 830
  • 724
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 0
Линко, радвам се за добрите новини, отдъхни си и не се тревожи повече.  Hug
Мимишонка, аз отначалото пък имам ужасно течение, първо беше бяло, после стана жълто и док ми като твоята все махаше с ръка и казваше, че това е нормално и че не мога да го лекувам все още. Накрая стана зелено на парцали, направо изпаднах в шок  Sick и я принудих да ми пусне микробиология. Оказа се, че имам гъбички и друг доктор, който беше дежурен тогава ми изписа 1 свещичка Ломексин и също ми каза, че няма спасение и не е много хубаво да си слагам свещички. Нямаше никаква полза от тази свещичка и аз незнам какво да правя в момента, напълно ми отказаха всякакво лечение.  Sad
Фиоре Камелия, на мен последния път като ходих ми взеха кръв и док каза, че най-вероятно хемоглобина ми ще е паднал, но още не са ми излезли резултатите и незнам какво ще ми изпише.
Щом са ти го изписали, няма страшно  Wink
Nell_a, добре дошла в групичката   bouquet

# 691
  • Мнения: 43
Петя78 в 27ма седмица съм,ходя при Зарзаланов.Винаги има много жени които чакат и прегледа на видиозона не трае повече от 5 -6 мин.Все казва ''Всичко е наред''но вобще не ме информира какво следва от тук нататък и такива работи.Даже сега в понеделник ше ходя да слушаме тоновете и ще кажа на акушерката да ми пусне изследвания на кръв и урина щотото последни ми правиха в 3ти месец...

# 692
  • Мнения: 45
Благодаря Ви момичета за бързите отговори  Hug  bouquet Hug ,ще ги купя утре и ги започвам!Единственото,което ме притеснява е запека,който ме чака и ужасния вкус в устата вечер.Като бях бременна със сина си пиех и ми действаше по този начин.

Добре дошла nell_a   bouquet Лека бременност и прекрасна госпожица Юни месец  Hug

# 693
  • Мнения: 300
fiore kamelia, и моя хемоглобин беше 105 преди 10 дни, доктора ми изписа Малтофер, но аз нали все се съмнявам не ги взех. Реших, че ще пробвам една седмица да ям подходящи храни и след това да пусна пак контролно хемоглобин. Тъпках дроб, червено цвекло на сок, риба, гъби, спанак, цедих си портокали, но въпреки това беше паднал на 100 и сега си дъвча хапченцата  Sick Моя съвет е да ги почваш и ти  Wink
ААА да за запека, аз си взех успоредно с хапчетата и сироп Лактулоза, засега действа, но не без напъни  #Crazy нали  видя какъв е ефекта от моя запек,това си го причиних от напъни...
 Жасмина Мира, ходя при Кунев, отначало като исках да забременея тръгнах при него на фоликулометрия, понеже ми беше наблизо и удобно, после като забременях останах на ЖК при него. Днес май беше решил да си върже гащите с това вакрване в болница...

# 694
  • Русе
  • Мнения: 571
jasmina_mira , как така в трети месец последно изследвания? На мен са ми пускали всеки месец до сега кръв и урина. А иначе го познавам много добре Зарзаланов, ходех при него почти една година, преди да тръгна по репродуктивни клиники, няма да ти кажа колко пари ми взе. Има хубава техника, но си мисля, че него само портфейла го интересува. Всеки път ми вземаше различни пари, без обяснение защо толкова, да не говорим за това подмятане по стаите, ти влез тук, ти влез тук. Уж съм на видеозон, съблечена, а го чакам 30 минути, защото е в другия кабинет да гледа други жени, а като вляза в кабинета му да говорим какво правим, там в стаята още 3-4 чакат и трябва да си обяснявам от А до Я на всеслушание, именно защото не помни пациентите си, нямат картони и т.н. Аз лично не бях доволна от него.

# 695
  • Мнения: 300
Преди да тръгна при Кунев и аз ходех при Зарзаланов на фоликулометрия, но не ми харесваше това че през два-три дни ме викаше да ме гледа на вагиналния и нищо конкретно, един път ми пусна хормони имах висок пролактин уж щяхме да го лекуваме хапчетата не ми понесоха и ги спрях та при него все имах задържане на фоликули и уж нямах овулация. Накрая ми писна от него, въпреки че се знаем отдавна и пари рядко ми вземаше за прегледите, ама и много циганки при него...  Мъжът ми пък винаги е бил против да ходя при него и аз се отказах.

# 696
  • Мнения: 19
Благодаря за посрещането!
Относно раждането - моята докторка е частник и изражда в Тина Киркова и в клиниката на Мазнейкова. И двете не ми се струват добра оферта.
Почти съм решила, че мястото ще е Окръжна болница, макар и не при моята докторка. Само хубави неща чувам за там. Особено последните 3 г. откакто имало нов директор. Направен е ремонт на родилното и било много чисто и хубаво. При това доколкото разбрах избор на екип (който всички казват, че специално за там не е необходим, тъй като всички са добри при който и да попаднеш) + епидурална упойка и настаняване по възможност - единично, но не повече от 2-ве родилки в стая,  е 350 лв.  Няма никъде такава цена и условия. Дано всичко това да е вярно. Всяка сряда имало отворени врати в 12 часа, показвали ти всичко и ти обяснявали подробно и мисля да отида април месец да разгледам.
Колкото до епидуралната упойка - мисля да я пропусна, колкото хубаво чух за нея, толкова и лошо. И все пак нищо не се знае, като опре ножа до кокала... Simple Smile)

Относно количките - кой каквото и да ви казва на коша просто му викат зимен, коша е точно и специално за новородени. Напълно легналото положение на летните колички е само и единствено за удобство на вашето порастнало (+6 м.) дете, за да може да спинка удобно. Коша за новородено е задължителен за всяко бебе до 5-6 м. или докато се събира бебчо в него. Всяка неправилна позиция на бебето и неудобни места, гънки, чупки и т.н. може да нанесе трайни увреждания. Също така трябва да знаете, че кошчетата за кола, част от които са и от комплекти 3 в 1 на колички, трябва да се ползват за кратко време, никога повече от 2 часа. Въпреки, че някои специалисти препоръчват в такова кошче, независимо дали се използва върху количката или по време на пътуване в кола, бебето да прекарва не повече от 30 до 45 мин.

Аз лично много харесвам на Jane, революционния кош - Матрикс, който е 2 в 1, става на кош за новородено и на кошче за кола. Като коша за новородено спокойно може да се монтира в колата както си е така целия в напълно легналото му положение. Харесала съм си количката им Трайдър, поради този кош и още нещо много важно за мен, че е доста висока количката, защото аз съм 1,80 м. и N на брой навеждания на ден към количката и ...кръста замина. А и бебчо ще седи по-високо, не ниско в праха и мръсотията на околната среда и изгорелите газове от колите. Другото, което ми харесва е че е с много големи гуми, с които можем да ходим навсякъде, по пясъка, на плаж, в планината, на вилата и т.н. А и харесвам триколки, по- лесно се управляват. Даже вече измерих - побира се в асансьора. Simple Smile) Само цената не й харесвам, но се надявам да е инвестиция и за следващи бебоци. Simple Smile

Настинала съм и се чудя мога ли да смуча някакви хапчета за гърло ? Дали някоя от вас е взимала или са противопоказни ?

# 697
  • Мнения: 50
nell_a добре дошла и лека бременност!

# 698
  • Мнения: 43
абе просто в русе си е един ужас бих казала аз.Тояй е 3тия при които ходя откакто съм бременна.Първия едва не ми се скара че идвам на преглед.Втория всеки път го чаках по 2 часа най-малко (със записан час) третия и той е за смяна май... newsm61 smile3511

# 699
  • Мнения: 19

vital4e, добре дошла! Аз ходих в Щерев на училище и съм доволна.
[/quote]

Ivy4ka,
моля да ми дадеш повече инфо. Колко време продължава курсът, теми, цена, може ли таткото да присъства, кога се провеждат занятията.. ?

# 700
  • Русе
  • Мнения: 571
абе просто в русе си е един ужас бих казала аз.Тояй е 3тия при които ходя откакто съм бременна.Първия едва не ми се скара че идвам на преглед.Втория всеки път го чаках по 2 часа най-малко (със записан час) третия и той е за смяна май... newsm61 smile3511

За съжаление е така. А що се отнася до чакането, то и аз в Тутракан чакам.
Лека и успешна бременност и се надявам скоро да се видим цялата русенска тайфа.  Hug

# 701
  • Мнения: 19

vital4e, добре дошла! Аз ходих в Щерев на училище и съм доволна.

Ivy4ka,
моля да ми дадеш повече инфо. Колко време продължава курсът, теми, цена, може ли таткото да присъства, кога се провеждат занятията.. ?
[/quote]

Ivy4ka, мерси много, видях информацията на сайта им. Застъпени са важните за мен теми. Мисля да отида. Simple Smile

# 702
  • Мнения: 300
Виталче, напълно съм съгласна с теб за столчето за кола, страшно е неудобно за новородено бебе с тази дълбока извивка на гръбчето. Двете ми приятелки имат бебенца с разлика от 1 месец и двете си купиха столчета и двете не са доволни слагат вътре възглавници на извивката за да е по-удобно на бебетата, а кумеца ми е вече на 4 мес. и столчето едва го побира.
Количката и аз държа да е с кош за новородено Peace

Моя мъж днес като пътувахме към Тутракан и ми вика: На ти сега един боулинг, гюлета ще ми хвърля, че и с шейната ходиш да се пързаляш  Angry tooth

# 703
  • Русе
  • Мнения: 571
Ех Линко, пази се. Като се роди бебока, ще има и боулинг и разходки и други забавления.
Що се отнася до столчета за кола, аз много се двоумя. Нали мисля да раждам в Тутракан и се чудя как ще донесем бебетата от там до Русе. Ако е тук в града, на ръце в колата и готово, ама за извънградско едва ли ще може, та се чудех именно за столчета за кола или за портбебета.  newsm78

# 704
  • varna
  • Мнения: 15
Деси82   с 1 Магнерот на ден нищо няма да направиш. Магнезият по принцип намалява по време на бременност и едно хапче е само за профилактика, но не и за лечение. Защо се притесняваш да го пиеш? Той не вреди , даже е полезен и за сърдечни проблеми.  Peace

Добре дошли на новите мами и се радвам за Линко. Hug

Аз днес бях на ЖК- бебка е добре, все още седалищно обаче. Но имало време да се завърти. Измериха я 950 г.  Party

Общи условия

Активация на акаунт