Баба Марта бързала ЮНСКИ мартеници вързала!

  • 40 828
  • 724
  •   1
Отговори
# 705
  • София/Правец
  • Мнения: 130
виталче, за гърло можеш да смучеш всичко. Поне на мен така ми каза лекарката де. Има и хомеопатични варианти ако се притесняваш от нещо друго. на мен тонзилотрен много ми помага. Препоръчвах го няколко пъти тук. Май имаше и други положителни мнения. То е хомеопатично.

линко, много се радвам за хубавите ти резултати!!! Такива лекарски грешки са за предпочитане. Лошото е, че само те стресират... Просто напоследък май прекалено много грешки правят тия хора.. невнимние ли е какво не знам, ама става досадно...

За столчетата за кола за новородени (за кошниците ако говорим) и аз мога да кажа, че не са съвсем удобни. Малко се сгъват бебетата вътре като змийчета... На нас ни се наложи един ден да го возим повече и не е плакал или негодувал! Но ние имаме допълнителна възглавничка за по-ранните месеци  и въпреки нея извивката пак е голяма. За малко по-големи на няколко месеца бебета е супер вече де! Ние я ползвахме до към 10-11 месеца и после купихме по-голям стол, защото искахме да седи напред вече Simple Smile
Но пък като малко по-голям на 5-6-7 месеца съм го изкарвала навън с този стол и му беше много удобно... Поне долкото съм могла да разбера Simple Smile Зависи си от детето и колко е стабилно както за всичко останало, както и нади каза. Пък ако питате и лекари може и други версии да чуете... Simple Smile Аз съм много далече от медицината и се водя по собствената си прецента и детето ми.

Аделинче, манията ми с това плетене нали все расте. Сега измислих гениалната идея (повлияна пак от твоя случай) и си поръчах книгата за плетенето, която имаш подарък и ти за 8-ми март от мъжа ми Simple Smile След 15 мин. я беше поръчал онлайн  Laughing Явно не е бил измислил друго Simple Smile Няма да имам кактус за колекцията... ще го преживя някак Simple Smile Всичко за каузата все пак  Crazy



П.С. Само да кажа, че заглавието за нова тема, което беше предложено по-назад в темата ми харесва  Peace Simple Smile
Ако не Аделинчето да се напъне с нещо за 8-ми март и да предлага идеи Simple Smile

# 706
  • Мнения: 170
Благодаря ви момичета за подкрепата!
Линко, много се радвам за теб,но все пак се пази! Hug
Относно скарлатината, тя е бактериално заболяване, не е вирусно, много малка е вероятността да премине през плацентата, лекува се успешно чрез антибиотици, които и бременните могат да пият, протича със симптомите на ангина, но има и обрив, но някои лекари изобщо не я броят за шарка. Да, за съжаление повтаря, но пък не е опасна за плода! Peace Peace
А пък лечение на инфекция във влагалището може да ти бъде предписано само от лекар, след като ти направи микробиология, ако твоя не ти обръща внимание отиди при друг, но при този сърбеж според мен трябва бързо лечение Naughty

# 707
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета! Днес бях на преглед и бързам да се отчета. Всичко с бебко е ОК. Доки каза, че следващия месец мога да си гледам живота и да се наслаждавам на бременността, без да се притеснявам. Simple Smile Каза, че бебко е малко голям - 1200гр. Струва ми се страшно мнооого. Но тя ме води, че съм в 28 г.с., а според инф - ята, която намерих за тази седмица трябва да е 1100гр. Та не знам дали е за притеснение? Дано накрая да не сме някое гигантско бебоче, че ще видя зор Wink Важното да е живо и здраво.
Момичета, искам да ви попитам нещо. Днес доки ми даде болничен, но ме праща на комисия. В понеделник трябва да отида. И се чудя как протича при тях? какво трябва да правя, нещо разпитват ли ме,преглеждат ли ме... никога не съм ходила и се чудя. И последно - има ли вариант да не ми дадат болничен? Благодаря предварително за инфото.
Лека вечер, дами! Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 708
  • София
  • Мнения: 31
Му6морок, твоетоо беб4е се състезава със беб4ето на Драгица. Над килце   Crazy  браво на вас Simple Smile Според мен няма от какво да се притесняваш, а и щом доки не ти е казал нищо, зна4и вси4ко е наред.
vital4e ти при д-р ПАНОВА ли се следиш?
Линко слава на Бога че е било фалшива тревога. То 4овек да не знае на кой да се довери!  Crossing Arms

# 709
  • Мнения: 975
Някой спомена че пие магнерот а сега ще трябва и желязо да започне да пие .Да знаете че между двете трябва да има около 2-3 часа почивка ,тоест от прием до прием.
Моя хемоглобин е 100,но док каза да не пия нищо за сега.Ще наблегна на храненето .
И аз ще се налага да пренасяме бебка живот и здраве с колата на път около час та се чудих кое кошче ще е удобно?Това за новородено което е може ли с него или това .

# 710
  • Мнения: 63
Добър вечер момичета. Аз най-после седнах пред компютъра след цял ден работа, готвене и учене с дъщерята.
Линко, радвам се че при теб всичко е наред.
mu6morok11 браво за добрите резултати! А с какво ги храните тези големи бебчета?
dania_09 завиждам ти за плетенето, а аз писах инструкции за работа с програма... От книгата ще си доволна.
Да кажа че аз не признавам 8-ми март за празник, та не мога да дам много предложения по повод деня. Но все пак, леко по темата:

Друго нямам в тоя час да донеса на твоя празник ярък,
при тебе ще дойда ЮНИ просто аз - най-хубавия на света подарък!


Желая ви лека вечер.

# 711
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Мушморок, аз като гледам лентичката ти термина ти май е малко преди юни? Аз съм за 4-ти и ти си около 6-7 дни преди мен. Моето бебе е 1 кг някъде, така че твоето ако е седмица преди моето е нормално да е толкова тежко. Не се притеснявай Simple Smile Аз гледах и по тези каендарчета като кръглите на лекарите дето изчисляват термина (не съм на моя компютър да ти пратя линка) и за моята седмица си пишеше 1000 гр. Всичко е нормално не го мисли Simple Smile

Пантерка, първата снимка е на кош за новородено и аз долкото съм запозната не са позволени за возене в кола. Много хора не го спазват де... Но според мен в този кош не е безопасно по пътищата.
Аз лично съм върл привърженик на возенето на детето винаги в столче и когато ми се наложи да ни вози някои друг и няма стол ми е много напрегнато...  Whistling

Аделинче, заглавието ми харесва Simple Smile И аз не съм много по тия празници... св. Валентин и 8-ми март и не ги празнуваме особено... Само получавам кактусче  Grinning

Приятна вечер на всички  Hug

# 712
  • Мнения: 975
Мушморок ,при мен лкк протича за 2-3 минути .Аг ми пише болничния,дава ми го ,и аз отивам в кабинета на един от комисията,давам му болничния и той ми казва след 1 час да отида да си го взема.Никой нище не ме пита Simple Smile.Няма да ти откажат спокойно.

# 713
  • София
  • Мнения: 929
Moмичета, имам идея за заглавие на нова тема: ПРОЛЕТ ИДЕ ВЕЧЕ, СИЛНО РИТА МАЛКОТО ЧОВЕЧЕ Много се радвам за добрите новини на всички мами!

# 714
  • Мнения: 76
Ей sugar baby супер е заглавието, но бих сменила само една дума, за да се знае, че сме юнски мами все пак:  ПРОЛЕТ ИДЕ ВЕЧЕ, СИЛНО РИТА ЮНСКОТО ЧОВЕЧЕ Wink

vital4e, за гърлото - Прополки   Peace много са ми вкусни.

За желязото - с анемия съм още от началото и пия по 2 хапчета феро-фолгама на ден, а отскоро с пустите контракции и по 2 магнерота. Трябва да са през 3 часа. Но досега не съм имала проблеми със запек да чукнем на дърво. Наблягам на червени чушки под всякаква форма, леща, активия, прясно мляко, избягвам ориз и картофи.    Wink

# 715
  • Мнения: 0
sugar baby напълно одобрявам твоето предложение Peace

mu6morok11 явно всеки лекар си процедира по различен начин. Аз взимам болнични от 3 месец на бременността и нещата се случват така: нося си картона примерно днес на доки и тя ми казва ела утре или в другиден да си вземеш готовия болничен лист и приготвени 5 лв., които били за обработката му, т.е. с лкк - то въобще не се и срещам, тя си се занимава, аз си плащам и така и двете страни доволни. Но пак казвам, че при всички е различно...

# 716
  • Мнения: 70
shugar baby много ми харесва предложението за заглавие на тема

# 717
  • Мнения: 76
Мами помагайте - записах си час при д-р Обретенова в понеделник /нали сме в търсене на педиатър/, която приемала в Овча купел и в 403бл., и в 21 поликлиника. Въпросът ми е къде е 21 поликлиника /по-близко ми е от 403бл./?! В нета пише - на Монтевидео 21, според бгмапс там е НБУ, а 21 дкц излиза, че е в сградата на 4 МБАЛ на Монтевидео 23. Някой знае ли дали е преместена или?

# 718
  • Мнения: 45


Друго нямам в тоя час да донеса на твоя празник ярък,
при тебе ще дойда ЮНИ просто аз - най-хубавия на света подарък!
Moмичета, имам идея за заглавие на нова тема: ПРОЛЕТ ИДЕ ВЕЧЕ, СИЛНО РИТА МАЛКОТО ЧОВЕЧЕ


И двете ми допадат адски много   bouquet Peace
Лека и спокойна вечер!!!

# 719
  • Мнения: 513
Здравейте и добре дошли на новите мами!

Ние с малкия сме болни. Това не ме притеснява особено, обаче на него на ушенцето му има една гнойна пъпчица. Чудя се, да не би да му избива варицела. Някой от вас знае ли как изглеждат пъпките от варицела, евентуално да ми ги опише? Аз не съм карала и ми е доста притеснено. За сина ми не е лошо да я изкара на тази възраст, но за бебето много се притеснявам.

За столчетата/ кошниците за кола- задължителни са за возене в колата. Не са напълно легнали, но имитират ембрионалната поза на бебето в корема и повечето бебета си ги харесват и най-важното- безопасни са за гръбчето. А бебето от новородено, не стои постоянно в напълно леганала позиция- повечето време е на ръце, където не е в съвсем в равно положение. Някои бебенца много повръщат и лекарите препоръчват да им се повдигне матрачето на 30 градуса и така да спят. На други пък поради опасност от луксакция им препоръчват редовно носене в кенгуру. Ние на нашата количка имахме няколко положения на гръбчето и когато синът ми стана на 5 месеца, я повдигнахме на 30 градуса, а на 6- още малко. Той се научи да седи стабилно сам на 8 месеца, но преди това не му е било некомфортно в количката, все пак гръбчето му си стоеше напълно подпряно.

Общи условия

Активация на акаунт