Първи срок минах аз, ах колко ми е лесно в ПЪРВИ клас - 2011/2012г.

  • 52 088
  • 753
  •   1
Отговори
# 75
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 933
Не съм чула при нас някой нещо да организира за 8 март - от страна на родителите имам предвид. Иначе класната ще води децата "тайно" от нас в детски арт център, където ще изработват картички за майките.  Grinning

# 76
  • София
  • Мнения: 9 890
Ние имаме пари в касата, аз съм касиер. Говорих с няколко майки и ще вземем най-вероятно парфюм нещо. Няма как да говоря с всички, ако някой има нещо против следващия път с удоволствие ще му връча всички касови бележки и разписки, таблици с имена и подобни Laughing и ще се отърва от касиерската ми работа.

# 77
  • Мнения: 1 883

Добре дошли на новите мами и тахните първокласници.

Здравейте и от мен. Имам първокласничка. Проблем  при диктовките са ни малките думи, т.е. как да различава предлози от представки.  Почва да се чуди ,,намира " или ,,на мира" и докато се чуди...диктовката приключила.  Дайте акъл ,моля ви !

Това в час ли , или в къщи? Защото малкия каза, че в клас госпожата диктува дума по дума. И не сме имали такива проблеми. Според мен няма как още да разиличават предлози от  представки.

Май ще ходим на ВМС ,пък каквото сабя покаже.

# 78
  • Мнения: 2 867
Мисля да занесе цвете за 8 март. Не съм чула досега за друга идея.

Здравейте и от мен. Имам първокласничка. Проблем  при диктовките са ни малките думи, т.е. как да различава предлози от представки.  Почва да се чуди ,,намира " или ,,на мира" и докато се чуди...диктовката приключила.  Дайте акъл ,моля ви !
В училище ли се случва това? Може да се опитва да слуша кога са паузите докато им диктуват, или да пита учителката направо. Аз като диктувам в къщи се старая да разграничавам думите с отчетливи паузи, а понеже има и правила които не са учили като за пълен, непълен член направо казвам как трябва да напише думата.

# 79
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Малко изтървах новата тема покрай ваканцията  Embarassed

Честито на рожденичките - Еми и Никол  bouquet

При нас нямаше допълнителни домашни за ваканцията и по-добре, защото ходихме на ски. Случихме на време и цял ден беше на пистата. Вече се справя добре със ските. Иска ми се по-често да имаме възможност да го водим, но сме много далеч от планинските курорти  Tired

По БЕЛ взеха последно щ и Щ, а по Математика - измерване и чертане с линия (според детето  Mr. Green)
С диктовката в училище се справя по-добре, отколкото с преписването в занималнята или в къщи.

# 80
  • София
  • Мнения: 4 578
Здравейте и в новата тема. Ние сега се прибрахме от ски. Ще ви чета   bouquet

# 81
  • Мнения: 45
 Благодаря за милото посрещане !  bouquet и на вас!
Тя , Arizona -бърка ги и у нас и в училище . Аз правя паузи , мисля , че и учителката диктува добре.
Може да не се вслушва, или да е временно объркване ,което се дължи на големия брой такива думички и двойната им /според нея/ употреба. Аз се боя да не започне да изостава ,че като дойдат звучни -беззвучни  от проверки и чудене съвсем ще я втаса.  Ето какво намерих, дано е полезно.
     
   

Примерни норми за скорост на четене и писане:

                          четене                              писане

1 клас              35 - 40 д/мин                12 - 16 д/мин

2 клас              60 - 70 д/мин                40 - 50  д/мин

3 клас              80 - 90 д/мин                70 - 80 д/мин

4 клас            100 - 105 д/мин               80 - 90 д/мин

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
Да е честит и 7-я РД на Никол /от бързане съм пропуснала да честитя Embarassed/
Да е жива и здрава и мнооого щастлива!

Привет на новите мами   bouquet

Хе-хе върнах се в детството ми ...с много ярък спомен как ни засичаха четивната техника на непознат текст...имаше големи драми си спомням. Моят още не съм го "тествала" , но смятам да му спестя "травмата". Grinning

# 83
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Моят още не съм го "тествала" , но смятам да му спестя "травмата". Grinning

Аз също смятам да му я спестя. Stop
За ВМС май се поотказа дребния.От предните години 2те ги решава,успява да реши малко повече от половината задачки и се наплаши нещо сякаш. Rolling EyesГоворя му,че не е животозастрашаващо и толкова важно да реши всички ама нейсе,май максималистче си отглеждам.
Има време де,за решението. Simple Smile

# 84
  • София
  • Мнения: 19
Цитат
Примерни норми за скорост на четене и писане:

                          четене                              писане

1 клас              35 - 40 д/мин                12 - 16 д/мин
Как се справят вашите деца? Ние определено сме далеч от тези норми. Не зная в училище ,но когато правим диктовки в къщи,трудно бихме достигнали тази бързина. Надявам се, до края на учебната година да успеем! smile3529

# 85
  • Мнения: 1 883
Моят още не съм го "тествала" , но смятам да му спестя "травмата". Grinning

Аз също смятам да му я спестя. Stop
За ВМС май се поотказа дребния.От предните години 2те ги решава,успява да реши малко повече от половината задачки и се наплаши нещо сякаш. Rolling EyesГоворя му,че не е животозастрашаващо и толкова важно да реши всички ама нейсе,май максималистче си отглеждам.
Има време де,за решението. Simple Smile
Вие ще спестите ,но в училище НЕ! Още се практикува. Миналата седмица са им засичали време по математика.
На моя съм му засичала четене .Например една страница за колко време ще я прочете. Не се е травмирал.
Джили ние сме на светлинни години от тези норми. Grinning Надявам се ,че с повече пракитка ще започне да чете по-бързо.За мен е по- важно като чете да разбира текста.

Последна редакция: пн, 27 фев 2012, 10:44 от Тя

# 86
  • Мнения: 298
Извинявайте ако е глупав въпроса,но какво означава ВМС

# 87
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Нямам спомен с големия да е чел за време и някой да му е броил думичките. Simple SmileЩе питам класната на малкия,но силно ме съмнява да го правят.Това си е чисто издевателство,хаха! hahaha
И ще му спестя със сигурност поне в къщи това психическо натоварване,да! ooooh!

# 88
  • Мнения: 1 883
Деска ще питам днес класната. Но малкия беше категоричен ,че са смятали задачи и са им засичали време.
 
Извинявайте ако е глупав въпроса,но какво означава ВМС
Великденско Математическо Състезание.
http://math-bg.com/?page_id=3233

# 89
  • Мнения: 372
Цитат
Примерни норми за скорост на четене и писане:

                          четене                              писане

1 клас              35 - 40 д/мин                12 - 16 д/мин
Как се справят вашите деца? Ние определено сме далеч от тези норми. Не зная в училище ,но когато правим диктовки в къщи,трудно бихме достигнали тази бързина. Надявам се, до края на учебната година да успеем! smile3529

Може би на края на годината се очаква да пишат по-бързо,но сега 12-16д ми звучи доста трудно.Ние още не сме научили всички букви.

Общи условия

Активация на акаунт