Баба Марта ще закичи МАЙските момичета с мартенички и кокичета!

  • 40 825
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3
З.Иванова, скоро се замислих, а и зачетох по въпроса. Всички мъже ясно си имат някакъв проблем с главата, с това "да не направят нещо на бебето", което на мен ми се струва безумно, но на тях определено им влияе, независимо дали си го казват или не. Жените от своя страна започват да си мислят "той не ме иска вече, не съм му сексапилна, не ми обръща внимание като преди и тн и тн" и положението става олеле. Както единият не може да го превъзмогне като усещане от едната страна, така и другият не може да бъде убеден, че усещането му го лъже. И става драмааа.

Аз по-скоро се притеснявам, че такъв период е периодът след раждането, защото независимо естествено или секцио, си има някакво време, в което не може/трябва/ не е приятно и тн да правиш секс. После пък идват някакви безкрайни грижи покрай детето, особено ако се опитваш да съчетаваш нещата и с работа по някакъв начин, ако например имаш собствен бизнес,  /да не говорим и за всички домакински задължения/ и се чудя как се "спасява" дивото спонтанно желание, което е имало преди? Дали ако жената е способна да го запази, мъжът не я възприема вече по усезаемо различен начин...

Maya, АЙКО - до към 8ч според мен. Аз след час-два ще се отриентирам натам.

Jia, oтносно кошарките - аз съм загледала 2 - едната е CANGAROO:

http://www.bebe-best.com/images/cangaroo%20funny%20dreams%20blue%20a.jpg

Другата ESPRIT:

http://www.moebebe.com/catalog/images/koshara-esprit-brown.jpg

# 31
  • София
  • Мнения: 6
Мерси за отговорите, аз чакам мъжа ми да се прибере и сигурно и ние към Айко  Simple Smile

# 32
  • Мнения: 121
Привет отново мамчета!

Най-накрая успях да се добера у дома...има няма както съм излязла сутринта в 9:30 добре се справих  Sunglasses

Jia, аз също гледах кошарки, тъй като ще се наложи да пътуваме с бебче и си харесах тази:
http://kasida.bg/bertoni-sgyvaema-koshara-travel-kid-2-niva-circ … 11-446-11145.html
За сега обаче няма да купуваме, тъй като съм се спряла на дървено легълце. Чак лятото като се наложи да затръгваме на път тогава.

Да ви кажа купих последната възглавничка за кърмене от Айкото на околовръстното, така че не ходете там - няма повече, съжалявам  Mr. Green Обаче ми казаха, че периодично зареждат по 2-3 бройки.

Иначе от обикалянето по магазините другата полза беше едно одеалце, няколко бодита и пелени. Харесах си количка, която в единия магазин нямаше кой да ми покаже как се разглобява, а във вис виталис я нямаше. Но се оказа че е 15 кг. и май ще се откажа...много тежка нещо...И пак тръгвам от нулата по отношение на количката. А, и креватче си харесах, но може би другия месец ще го поръчаме. Отивам малко да полегна, че и кръста ме стегна ...

Ей, да не пропусна - Аселинка   bouquet честита годишнина!


# 33
  • Мнения: 1
записче от мен  Whaasup

# 34
  • Мнения: 1 313
Днес си подреждах гардероба. Прибрах всичките офисни дрехи, които от есента стоят на закачалки и не ползвам. Сега е празен празен... Обаче си пробвах едни дънки от преди бременността и успях да ги закопчея Mr. Green, е стискат ми при копчето и няма да ги нося, но съм доволна Grinning После излязох и си купих две блузи, че корема много ми порасна и в нищо почти не се събира. Премама има голямо намаление, но почти нищо не е останало от малките размери.

Само аз ли си мисля, че първите месеци бебето няма нужда от такава кошара, защото ако пътуваме може да спи в кошчето на количката? Кажете, да знам да се поправя на време.

Обиколника не само, че не е задължителен, а дори и вече на много места се препоръчва да се избягва. Аз не ги харесвам и няма да взимам.

Другата седмица ще ми докарат торба дрешки от бебето на братовчедка ми. Освен това се уговорих с майка ми да шием чаршафи за бебето, но това ще е април сигурно. Шевните машини винаги са ме респектирали, но ми се искаше да направя нещо за бебката.

# 35
  • Мнения: 507
Арлина, ако си имате легло в което да спи, в началото няма нужда от кошара. Но аз гледах Теди само в кошара с хубав матрак.

jo_anna, Anjella, много хубави сте ги избрали, само един съвет от мен (ако може). Гледайте кошарата да има цип отстрани и да се отваря защото идва един момент в които бебето като стане към 1 год иска да излиза само. Просто така е по-безопасно, защото няма да се опитва да прескача. Отваряш му отстрани отвора и знаеш, че може само да влезе и да излезе, без да се удари.

# 36
  • Мнения: 240
Запис и от мен!
Дрина,   bouquet  Много хубава тема!
GeryD, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН на порасналото ти момче- да расте здрав и палав за радост на мама и татко!  Hug
asselina, Честита Годишнина! Много любов и разбирателство ви пожелавам!   bouquet
Anjella,  сега като се замисля и розовия вариант на Чико-то никак не изглежда зле на снимките...

Ние днес сглобихме леглото - http://arbor-bg.com/bg/component/virtuemart/details/25/3/Детски- … егла/Детско-Легло и не съм очарована. Сложихме матрака на най-високото ниво и зейна една голяма дупка между матрака и чекмеджето. Поставката за матрака са я оставили без никакво оцветяване, бяла е, контрастира и определено не изглежда добре. Цвят "тъмна череша" е постигнат с най-обикновен байц, който им се е досвидял... а под "масивна дървесина" разбирайте възможно най-евтиния чам, откойто по принцип "масивни" мебели не се изработват... Много съжалявам, че се спряхме на тях... надявам се с времето да спре да ме дразни, че като го гледам се замислям да взема брадвата на Дрина... Във всеки случай това е първото и последно, което купувам по снимка  Peace

Последна редакция: сб, 25 фев 2012, 19:52 от krisi72

# 37
  • Мнения: 507
Криска, Благодаря за пожеланието. Да ти кажа снимката не отваря. Не се ядосвай  Hug , може ли да се боядиса тази част, която те дразни за да стане същия цвят? Ако не става с боя може със самозалепващо се фолио за мебели такъв цвят. Така става на почти всички дървени креватчета.

# 38
  • Мнения: 240
GeryD, сега като го погледнах пак не е чак толкова зле... Благодаря за съвета   bouquet - ще му лепна едно самозалепващо фолио, няма да изтрая миризма на боя  ... иначе леглото е "Веласкес" на "Арбор". Може би имах твърде големи очаквания...

# 39
  • Мнения: 507
На снимките изглежда много добре (което те е подвело), това с фолиото е идея за да не те дразни.   Hug

# 40
  • Мнения: 160
З.Иванова, лелее, затова не се сетих...с моя бременен мозък, ужас!
А за мъжа - повече от 2 седмици...аз след 2-3 ден и ще съм супер изнервена сигурно. Надявам се сега да си по-добре! Simple Smile Hug
Jia, ние избрахме тази: http://www.babybg.com/product_info.php/cPath/25/products_id/3210
В Айко сме я виждали, стабилна е, много ми харесва. Сега гледах , че и количките са много намалени, по 200-300лв намаление...но "моята" я няма Sad На abc condor.
За възглавницата не съм споменала - много е удобна, супер се спи и много бързо се заспива Simple Smile
Дрина, извинявай за въпроса, не се сетих, че става въпрос за нас...просто мислите са ми само към бебетата Simple Smile

# 41
  • България, Шумен
  • Мнения: 77
asselina честита годишнина! 1dating И вие сте се женили посред зима, а аз си милсех, че само аз съм лудата дето се омъжи и двата пъти посред зима и сняг!!!!

Geri да ти е здраво детенцето и много да ви радва, да се разбира с бебо и да го приеме с радост! newsm59

Drina много благодаря за темичката, изключително много ми хареса снимката на бременната с цветето!!! Браво, мила! Съжалявам и разбирам как се чувстваш, и аз в къщи съм по-припряната дето иска всичко да се свърши, но мъжете май имат нужда да се случват нещата по малко по-различен и бавен начин. което е изнервящо понякога! Спокойно, с любов и търпение ще си имаш нов дом!!!  Hug Hug Hug

З. Иванова влизам в болницата в понеделник, пуснах нова стерилна урина, че да не ги чакам за нищо без лечение. Тъкмо ще го взема в понеделник и се започва, не знам колко време ще остана, но като се има в предвид, че съм с бактерии отново newsm61 smile3514 smile3511 сигурно ще постоя, ще ми надупчат дупето, защото както знаете имам и много болезнени контракции. Благодаря ти за загрижеността!!! Hug Hug Hug


 newsm59  party023 на дундолина, бъди здрава и много щастлива мама през май!!!

Последна редакция: сб, 25 фев 2012, 19:03 от pisana yana

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Дрина, я се обичайте с твоя мъж Grinning! Моят си спомня, че предния път като бях бременна сме имали тежки караници..сега пак имахме една в началото Cry Но трябва да проявим разбиране ( най-вече те към нас), защото хормоните са си хормони Rolling Eyes А ти мисли за седмицата, за задачките - дни на отворените врати, разходки по магазините ( тежка е програмата ) и кулинарни постижения Wink


Днес се върнахме от кратко пътуване до Радуил. Беше много хубаво, малко разнообразие...Твърдо съм решила, че ще отидем още някъде преди да родя, че после ще има дълга пауза Grinning Както влязохме в София, директно се отбихме в Икеа и се купихм един скрин с 4 чекмеджета, който ми се струва,че ще върши много добра работа както за бебето, така и после за детската стая Grinning
Много ми е кеф да оптимизирам жилището, но малко по малко (така е по-приятно) и се радвам на всяка вещ по 1-2 седмици Laughing

# 43
  • Мнения: 240
Днес и аз се отбих в "Айко" - имат 20% намаление на всички стоки за бебета, които не са промоционални. Взехме спално бельо и ваничка със стойка... много са хубави... Във "Вис Виталис" намерих пелени от тензух, цветовете на бархетните не ми харесаха и пропуснах... може би свършват по-бързо. По колко пелени ще ни трябват?  newsm78

# 44
  • Мнения: 240
Харесала съм тази кошара - http://kasida.bg/hauck-sgyvaema-koshara-za-spane-i-igra-dream-n- … 010-102-9660.html,
GeryD, предполагам такъв цип имаше предвид?
Има ли толкова малки матрачета? Тези 2см. дебелина на матрачето ми изглеждат доста несериозно...?
И понеже е "кошара за път" - колко трябва да е голямо бебчето, за да пътуваме?

Общи условия

Активация на акаунт