Баба Марта ще закичи МАЙските момичета с мартенички и кокичета!

  • 40 858
  • 743
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 0
Добър ден на всички!Тази сутрин станах в 4.30 и се бях наспала, LaughingВремето днес изглежда приятно,та мисля да изляза на разходка защото досега съм качила 13 килца с това стоене у дома.
Хайде хубав ден! Hug

# 586
  • Мнения: 4
Благодаря ти krisko6699. В момента нямам налична кола, но пробвах със студена вода. Знам че тогава мърда, но просто не мога да си го обясня един ден активно, на другия ден пълно затишие. По принцип като хапна и се почва едно мърдане, ама не всеки път се получава. Сега даже усежам как нешо се напряга, че ми стана корема много твърд.
 Лек ден ви пожелавам, че аз съм на работа.atwork

# 587
  • Мнения: 0
Привет Момичета!

Прекрасен слънчев ден! Дано да е все така за напред! newsm51

Тази сутрин се събудих в 05:40 по обичайните причини / 00/ и малкият сладур така нежно ме загали по корема, че не можах да заспя повече. След сутрешната йога, малко кафе и грейналото навън слънце се чувствам отлично.  newsm44

mery- mimi радвам се, че при теб всичко се развива отлично. По отношение на тоновете всеки лекар си е на различно мнение. Аз ходя на консултации в МД по здравна каса и отделно при лекарката, която ще ме изражда. Тя следи пулса на малкия калпазан с миниатюрно уредче, нещо средно между слушалка и бебефон, още от 28 седмица. В МД ми казаха от 31 седмица. Върви ги разбери. Важното е, че всичко е наред и нашият бебчо също се развива точно за седмиците си.

nassi_85 не се притеснявай излишно за движенията. Моята докторка каза, че трябва да ги усещаме всеки ден по 10 пъти. Няма значение кога. Моят бебок също си спинка по цяла нощ. От миналата седмица започна да се размърдва през ноща и то ако мърдам също. Иначе вечер като си почивам пред телевизора или на работа като се заседя пред компа.

Артемида тази помпа на Авент много силно ни я препоръчаха на курсовете за бременни на Хип.

Аз също имам един глупав въпрос. Ако в болницата се наложи да се изцеждаме с помпа, как съхраняваме кърмата? Можем ли да ползваме стерилизатори там и да давам изцеденото на бебчо още докато сме в болницата или трябва да я занесат в къщи и да я замразят?

Желая ви хубав и усмихнат ден!

 

# 588
  • София
  • Мнения: 133
nassi_85, опитвала ли си да си разместиш малко коремчето? При мене винаги действа, когато го разбутвам да се обади на татко си вечер. Мъжът ми се шегува, че след такава офанзива на корема, малчо сигурно получава световъртеж. Ако не се лъжа, скоро имаше такова запитване и Drina писа че помага чаша студена вода.

# 589
  • Мнения: 11
Atanasova_bobi, в Тина Киркова ще раждам. Нямам търпенние да отида на отворените врати на 27-ми, че аз дори не знам от къде се влиза там – просто ми препоръчаха лекар и така. А ти къде ще раждаш? Лекарката всеки път ми повтаря след 5 април да очаквам всеки момент, та ... то си наближи Sign Exclamation Не знам защо, но си мисля, че ще е около Великден.
Little_didi4, не се притеснявай за бебето – „избързването” и „изоставането” е само относно килограмите и височината. Най-важното е, че с всяка изминала седмица органите се доразвиват – така че всичко е ОК. Моето например е с доста дълги крака, но той баща му е към 2 метра, така че – няма как да избягаме от генетичните предразположения.
Mishoka2, мерси за информацията за праха за пране – явно ще си остана на него.
Drina, радвам се, че си добре. Времето определено предразполага към неприбиране вкъщи, така че ... продълавай в същия дух, след като се чувстваш добре.
Jo_anna, за килограмитте – така казват да - ще видим какво ще стане до края.
Nassi_85, аз определено започна да усещам редовно бебето в началото на осми месец. И аз като теб си притеснявах, когато не го усетя цял ден, но да ти кажа като се успокоиш и като легнеш спокойно по гръб то се размърдва. Но например – моето бебе и сега нощем не се движи – спи с мен Simple Smile Но пък е много активен през деня. Не се притеснявай излишно, това само ще стресира малкото човече.
Jia_m, и моята котка е такава, но само с непознати. Аз мисля да се пробвам да съжителстваме някакси. Естествено до определена възраст няма да остават насаме, ще ги запознавам постепенно, но ако не става или има друг проблем – ти си написала решението  bye

# 590
  • Мнения: 146
Привет маминки  Hug
Аз също последните  2 нощи не спя добре,ставам често до 00 или постоянно се въртя а това вече ми коства доста усилия  Embarassed  preggo
Сутринта бях на ЖК,бебка е добре,2 кг. е води,плацента,тонове всичко е ок.Взе ми посявка понеже имам някакво течение и в петък ще видим резултатите.
Слънчев ден от мен   Hug

# 591
  • Мнения: 1
Здравейте, дами,

и аз да кажа за котките, че ние доста инфо търсихме още от преди да забременея. Говорила съм с доста гинеколози, педиатри и общопрактикуващи лекари, български и чужбински. И с няколко ветеринари. Та всеобщото мнение е че няма шанс при домашна котка, която яде домашна храна да се прихване токсоплазмоза. Опасност има само ако котката яде мишки, мърша и подобни техни вкусотии. Токсоплазмоза е възможно за се хване и директно от хората, когато ядат неизследвано месо без достатъчна термична обработка, например колбас от домашни животни. Затова и преобладаващият процент от заболели бременни никога не са имали домашна котка. Българските вет-ове винаги предупреждават да не се пипат външни животни, защото при тях шансът за зараза е доста голям. Чуждите нищо не казват по въпроса, но те по принцип си нямат такава популация на улични котки и кучета.
Иначе токсоплазмозата се развива в изпражненията на котката - затова бременните не трябва да се занимават с тази извисена дейност като почистване на котешката тоалетна. Но за да се развие нещо неприятно там, трябва да е стояло поне 48 часа. Доколкото са ми казвали ветеринари, изследването на самата котка за токсоплазмоза не е определящо, заради неустойчивост на бактерията. Трябва да се направи изследване на бременната.

Относно бебетата и котките - няма единно мнение дали помагат да се развиват алергии. В България това е много разпространено схващане, но в Австрия педиатрите ме гледаха доста странно когато ги питах. Според тях няма никаква директна връзка, някои дори твърдят че ако майката е контактувала с котка от преди бременността, тя си има антитела, които предава на детето. Повечето деца, които имат алергия са нямали домашно животно.

Лично мое мнение е че все пак е по-трудно съвместяването на бебе и котка, защото котките пускат косми, които трябва да се чистят често и самите животни имат склонност да се завират между чисти дрехи, чаршафчета и съм сигурна че нашата ще поиска да спи при бебето  Mr. Green И освен това съм чувала че някои котки проявяват ревност към новия член на семейството, така че трябва да се наблюдава поведението й.

Уф, стана цял ферман #Crazy

Да кажа и за мърдането на бебето - моята лекарка ми каза че трябвало да го усещам на всеки два три часа  Shocked и ако не го усещам да го размърдам малко. Имаше един момент миналата седмица, почти два дни не го усещах, не знам аз ли бях много заспала, то ли беше много заспало Laughing Но съвета на Дрина за чашата студена вода действа, после лягаш на една страна и то си мърда. Моето мръдна чак след 10 мин, но действа.

# 592
  • Мнения: 847
maiski_topcho, първите дни нямаш кърма,а коластра,която е изключително важна за бебчо,но не мисля,че като количество въобще може да се цеди толкова,камо ли да се съхранява-поне аз пробвах и успях да изцедя само толкова,колкото да изцапам помпата. Нека да споделят момичетата,които са успели да изцедят нещо в първите дни,ще ми е интересно.

Ние гледахме в петък бебо и вече се е обърнал  Heart Eyes за първи път слушахме тонове-док каза за сега,че ще правим само веднъж седмично. Аз също ще ги слушам в Майчин дом, но още не знам къде.

Лелелее,като ви гледам колко сте напреднали и мъничко ви завиждам. Моят термин нали е 31 май,та доста ще си поизчакам-всички ще ви изродя  Joy
От друга страна е много хубаво,че май ще се разминем без 7чета в темата   bouquet

# 593
  • Мнения: 4
Добър ден майчета!На мен ми отмениха консултацията днес,ще е другата седмица направо когато дойде време за болничен.Незнам дали е нормално ама аз вместо да се изморявам кипя от енергия по цял ден,последните две седмици направо хвъркам.Даже ми изчезнаха киселините и подуването на краката и ръцете сутрин.Странна работа newsm78
Мимка, това че се чувстваш пълна с енергия може само да те радва Simple Smile
Аз вчера  бях в МД на консултация с кардиолог. Каза ми на 23 април да заповядам с чантичката. Раждането за сега се очертава да е нормално, но заради проблемите ми със сърцето, трябва да ми назначат антиботик и да ме следят по- изкъсо.

Последна редакция: вт, 13 мар 2012, 12:36 от Бебоне

# 594
  • Мнения: 1
За домашните любимци аз съм ЗА кучета не за котки. Имам една рошава йоркширска териерка  и нямам никакво намерение да се разделям с нея не се скубе не може да скача и да се катери по дивани страшно гальовна.
Лично аз смятам, че съжителството с домашен любимец носи на детето много повече ползи отколкото вреди.

# 595
  • Мнения: 1 313
Благодаря за отговорите за Персил.

Днес ходих да си търся някакви обувки, но както обикновено става не харесах. Но пък купих козметика на Веледа за бебето и за мен, както и възглавничка с черешови костилки от ДМ. Освен това са ми приготвили още една торба бебешки дрешки и като ги прегледам ще видя остава ли ми да купя нещо. Май моята госпожица само ще доизносва Embarassed Ама ми е много трудно да преценя какво да купя, много по-лесно е да ти дадат и да си избираш Laughing

Беки Б, мисля че няма да имаш проблем нито с превода, нито с ПИК кода - той все пак е по ЕГН. Аз съм омъжена близо 4 години и все още дебитната ми карта е на старата фамилия, заради служителите в банката, които все не са в час какво да направя, за да я сменят. Всички документи смених, само това остана и последния път като ми я преиздадоха със старата фамилия мислех да входирам оплакване, но не ми остана време. Изплащали са ми болнични, тя сметката си е на мое име, само дебитната карта не е. Но виж, за болничния е важно да ти напишат новата фамилия, независимо дали си сменила личната карта - от НОИ ги връщат иначе и ще ти забавят много парите.

Помпа за кърма и аз имам същата. До колкото четох, навсякъде много я препоръчват и казват, че няма смисъл от електрическа, освен ако няма примерно да се връщаш на работа и да оставяш големи количества кърма ежедневно за бебето.

И за размера на бебето да кажа - нашето през преглед излиза или седмица назад или точно по размери. А в началото все си беше седмица назад, защото съм с дълъг цикъл. На мен докторката ми показа - тя мери определени показатели и ехографа осреднява по тях по някаква формула - тоест примерно на нашето главата му е малко по-големичка, бедрената кост малко по-малка и т.н. Според мен не може да се вярва на тези мерки, едно че бебетата не са по калъп и второ, че зависи и колко точно е измерено.

# 596
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Jia_m, ние с Дрина сме редовни на тези лекции. Доколкото разбрах и Мишока2 ще дойде:)

# 597
  • Мнения: 240
Беки, по въпроса за фамилията на картата - моята малоумниците я издадоха на старата ми фамилия, въпреки че бяха поне 5 пъти уведомени. Оказа се, че е проблем всеки път, когато тегля пари от клон на банката - т.е. реша ли да изтегля в брой повече от 400лв за 24 часа и се почват едни обяснения, отврат. Сметката е моя, картата е моя, парите са си мои, но като случа на бавна служителка в съответния клон и се почва: "дайте картата, дайте личната карта. Ми що са различни фамилите?" и следва снемане на обяснения... #Cussing out все едно от нейния джоб ги вади, а пък аз съм престъпник....  #2gunfire   #Cussing out
Ако не греша срока за смяна на документите е два месеца - л.к., свидетелство за МПС, задграничен паспорт, добре е да не чакаш по опашки в РПУ по местоживеене с бебо, според мен.  Peace А и л.к. ще ти трябва, когато те приемат в болницата за раждането. Данни от нея ще се впишат в акта за раждане на бебето. Талона на МПС-то не си го смених, може би трябваше, не са ме проверявали, откакто се омъжих...    Другото важно е да уведомиш за промяната банката /копираха ми л.к. няколко пъти/ и счетоводството на фирмата, в която работиш... Имаш право на 2 дни отпуск за сключване на брак. Ползването при мен стана с молба в свободен текст /можеш по желание да цитираш чл. от КТ/. Ползването на болничен прекъсва ползването на отпуск, можеш така да се аргументираш и ето ти още два дни  Wink ...  Ако някой се сети - да допълва.

# 598
  • Мнения: 7
Всъщност Жанинче,не съм сигурна дали ще дойда  Rolling Eyes,но ще видя как ще съм с времето и мога да дотичам  Twisted Evil
Днес ходих на гости на моя приятелка  с две близначета момичета,та си тръгнах с една торба дрехи,после минах през Даная и Ники да видя дали има лятна колекция,но още не са я изкарали,няма бодита с къс ръкав и по-тънки одеалца,но си купих разни дребни неща като ръкавички,клинче и терлички  Flutter,явно като се позатопли повече ще ги пуснат летните неща..

# 599
  • Мнения: 31
merry-mimi аз съм тапишон 160см с татко 206см,бебока още от начало имаше страшно дълго бедро,и винаги изпреварваше с по седмица развитието на главата.Работата е там ,че наблюдаващият ме лекар ми е свекърва,да много по спокойна съм от към всичко,но и тук идва и притеснението ми..усещам я че нещо крие или не иска да ми каже...или просто си въобразявам.
Нямам тъпрение да дойде понеделник та да видим как е.

Означава ли това,че ако изостава бебето то е само на ръст и тегло.Органите му и развитието им също ли са изостанали..или те си се развиват според седмиците...уф разбра ли се въпроса ми?

Общи условия

Активация на акаунт