Препоръчайте фитнес инструктор моля

  • 39 414
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 205
Здравейте, искам да попитам дали някоя от вас спортуващи мами използва услугите на фитнес инструктор и може ли да ми препоръчате такъв?

Винаги съм била едричка, но сега след раждането/ от което мина прекалено много време Embarassed/ съм станала направо дебела и отпусната. Никога не съм ходила на фитнес, въобще не знам какво да правя там и в какъв ред и затова искам да започна с треньор, който да ми направи програма.
Може ли да ми препоръчате фитнес и инструктор, за предпочитане в южните квартали
Какви са цените на тренировката с инструктор

Благодаря ви

# 1
  • Мнения: 0
Ако става дума за София, аз преди ходех в The Gym. Там е много приятно, чисто и инструкторите си ги бива. Само цените са малко височки....Иначе е в Стрелбище.
Сега съм хвърлил око на JK Фитнес в Бокар, но не съм ходил още. Някой има ли впечатления от него?

# 2
  • Мнения: 205
Иво, JK съм ползвала басейна и спа-то и е доста приятно. За фитнес залата не знам, но проверявах какви аеробики имат, но нещо не ми допаднаха. Ако пробваш фитнеса да споделиш, че съм решила от април съвсем сериозно да започвам, дано до тогава да успея да се ориентирам

# 3
  • Мнения: 2 751
Всичко зависи в кой район ще посещаваш фитнес. Повечето добри фитнеси имат инструктори, чиито услуги можеш да ползваш, а цената е различна.

А мислила ли си за групови занимания, щом искаш да сваляш кила? Зумба, аеробика, тае-бо или нещо такова, или предпочиташ фитнес?

Ако е за групови, мога да дам съвет, ако решиш да ходиш на фитнес, първо избери фитнеса - да ти е удобен и да ти допадат условията  Hug

# 4
  • Мнения: 0
kak@r@la, благодаря за отговора. Явно ще трябва да ида и да пробвам на място, защото сайтът им за нищо не става....няма цени, няма снимки, нищо....Или може би аз не се ориентирам... Thinking

# 5
  • София
  • Мнения: 336
kak@r@la - аз ходя на фитнес с персонален инструктор и съм много доволна. Занимава се само с мен, следи как правя упражненията - препоръчвам тренировките с инструктор за хора, които не са ходили на фитнес и не знаят какво да правят.
Съгласна съм с Кали, че трябва да избереш фитнеса първо, локацията е важна, защото при неудобно пътуване мотивацията пада. Всеки фитнес според мен предлага и изготвяне на индивидуална програма, за която се доплаща.
Груповите тренировки са забавни и излизат по - евтино, но аз лично се чувствам много по - удовлетворена след индивидуална двучасова тренировка във фитнеса(лично мнение) Peace.

# 6
  • Мнения: 0
Естествено, индивидуален фитнес инстурктор е супер. Могат и диета да ти изготвят. Само че струва $$$

# 7
  • Мнения: 6 365
Важно е какъв да НЕ е инструкторът:
- Ако фигурата му е като на пумпал, само гърди и бицепси, с пилешки крака, се откажи
- Ако от втората тренировка продава добавки, се откажи
- Ако ти даде програма с 12-15 повторения и 10 различни движения, се откажи
- Ако реши в един ден да тренира рамене, в друг гърди, в трети- задник и крака, се откажи
- Ако иска от теб да правиш по час кардио, се откажи

Изобщо, избери локация, а после гледай някой, който се занимава с функционален фитнес. Не че със сплит тренировки и кардио няма да постигнеш резултати, ако си сериозна, но там е работата, че ще трябва да си много сериозна, много редовна, а тренировките ще са дълги. Обратно, ако намериш инструктор, който се занимава с функционален фитнес, тренировката ще е по-кратка, а натрупаните мускули няма да изчезват за два дни.

Освен това гадното на сплит тренировките е, че се сдобиваш с напомпани, но уморени и схванати мускули, които изчезват много бързо при липса на тренировки. Номерът е инструкторът да не бърза и да се грижи не само за отделните мускули, но и за координацията на тялото, иначе ще имаш много сюрреалистични резултати. Не говоря за физика, просто може да ти се изменят движенията и то не много приятно. Пробвано е, не го прави. Тялото не е сбор от части, тренирай го цялото.

# 8
  • София
  • Мнения: 336
Каквото и да тренираш, ако спреш, лежиш/седиш по цял ден, резултатите изчезват. С каквото и да се захванеш, трябва да си постоянен, търпелив и да не се отказваш - движението е здраве, а не само средство да свалиш някакви килограми.
За сплит тренировките не съм забелязала такива странични ефекти, в края на седмицата сумарно цялото ми тяло е тренирано. Но всеки има свой препочитания за тренировките и в крайна сметка решава какво е най - подходящо за него. Аз лично не бих отрекла никоя разновидност на спорт, стига да е достъпна и да прави човека щастлив. И аз не подкрепям добавките.
ivo_as - да, не излиза евтино, но нали за такъв инструктор пита kak@r@la .

# 9
  • Мнения: 6 365
Да, но някои видове сила се запазват с месеци и години, докато временното надуване на мускулите изчезва с дни.

Колкото до сплит тренировките- добри са, докато не ти се наложи да си използваш тялото по предназначение. Тогава усещаш, че движения, за които имаш силни мускули, са ти трудни. Особено лесно се вижда в бойните изкуства, където вместо експлозивен, грациозен и стегнат се усещаш тромав.

Както казах, като се замисли човек, тялото е повече от сбор от мускули, така че фактът, че мускулите са тренирани поотделно не значи, че тялото е тренирано. Особено ако движенията са били монотонни, изолиращи и не са тренирали нервната система да управлява мускулите да работят в унисон.

Иначе така наистина мускулите растат, но това невинаги означава функционалност, изпитала съм го сама.

Пак ще препоръчам функционален тренер, Милко от Spider Sport или неговия ученик Лазар Радков.

# 10
  • Мнения: 0
kak@r@la, при персоналните тренировки се вземат под внимание много фактори, ако инструктора ти работи на индивидуалния принцип. За жалост в България малко инструктори работят по този начин:(. Ако си с наднормено тегло, повечето инструктори използват 2 основни подхода, или започват силова  тренировка   с големи тежести /вариант сплит/, или прилагат  интензивно кардио натоварване. При първия подход се смята, че мускулите трябва да са здрави, за да горят повече калории и след като станеш с по-големи мускули се включва кардио натоварването. При втория случай те скапват тотално като ти съсипват ставите и сърдечносъдовата система. Най-добрия подход е комбинацията от тези два като се обърне особено внимание на функционалните ти възможности и физика. Много е важно да се получи една симетрия в тялото ти. На пример, ако имаш широк ханш и малки рамена, най-добре е да се прилагат интензивни упражнения за ханша и силови за рамената. Тогава се хармонизират отделните части и физически изглеждаш по-добре, макар и със същите килограми.

# 11
  • Мнения: 6 365
Има и трети вариант: без сплит, трениране на цяло тяло с разумни тежести и без кардио. Изобщо, сплит и кардио не е закон божи и може да има отлични резултати и с други методи.

Мускулите не горят чак толкова много калории.

# 12
  • Мнения: 0
 Mr. Green
Mamacita Bandida , разбира се, че има много варианти за тренировка, затова и писах "индивидуален подход", това е най-важното! Инструкторът  трябва да се води от персоналните резултати и възможности на трениращия, защото онова, което има ефект при един човек, не означава, че ще има ефект при друг.

Последна редакция: пт, 02 мар 2012, 20:01 от Vergy

# 13
  • Мнения: 1
Сайтът на JK си работи и аз го препоръчвам Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 1 047
Цитат
Пак ще препоръчам функционален тренер, Милко от Spider Sport или неговия ученик Лазар Радков.
Декември месец и аз търсих фитнес и в крайна сметка отидох при Лазар. Може и да е добър, обаче цената се оказа абсолютно непосилна за мен  Tired Ходих 2 пъти и уж щях програма да взема, ама после Коледа, Нова година- не останаха пари...после в студовете не можех да пътувам до там и така ми пропадна фитнес начинанието  Crazy

# 15
  • София
  • Мнения: 1 456
 kak@r@la, този сайт беше първото нещо, което изчетох от начало до край, когато реших, че ще ходя на фитнес http://lubomirivanov.com/category/%D1%84%D0%B8%D1%82%D0%BD%D0%B5%D1%81/. Успех, трудно е в началото, но щом започнеш да виждаш резултатите от своя труд, става много по- лесно.

# 16
  • Мнения: 205
Здравейте хора Laughing Аз не съм влизала в темата откакто я пуснах, а дори вече имало спорове Laughing
Нищо, в спора се ражда истината или поне така се казва

Първо аз не съм съвсем слон де- 168 см, 62 кг съм, принципно фигурата ми е сравнително хармонична. Като всяка жена имам проблеми с корема, ханша и бедрата и разбира се липсата на воля и мързела. Не се стремя към съвършена фигура, а по-скоро към прилично изглеждаща и най-вече тонизирана. Цената за мен е доста определяща. А и не искам някой, който да ме тренира като животно, но да ми обръща достатъчно внимание като отида, а не да вися по 15 минути и да чакам някой да дойде да ми пусне уреда или да ми каже сега какво да правя, защото времето ми е ограничено и искам като отида за 1-2 час да направя пълноценна тренировка.

Иначе груповите занимания сигурно са много хубави, но обикновено са във фиксирани часове, а на мен времето ми е малко ограничени и рядко са ми удобни тези часове/ с малко дете съм/

Както и да е, ще пробвам няколко фитнеса, които съм си набелязала и ще споделя впечатления. Междувременно съм отворена за всякакви препоръки

иначе за видовете тренировки- хал хабер си нямам коя каква е и не мога да взема отношение, само знам че има някакви кръгови тренировки, които пак не знам какви са. Иначе имам една приятелка, която ще вербувам да ходим заедно и тя иска с треньор и може някъде да се договорим за по-нормална цена, тоест надявам се

# 17
  • Мнения: 0
Здравейте на всички!Относно фитнес инструкторите,специално персоналните излиза доста солено от порядъка на 15-20лв тренировка.За това Ви съветвам да посетите зала,която си има инструктор.Пък и нека всички да са наясно,че тренировката е една малка част,едва около 30-40%.Дами,ако искате да изглеждате добре,освен че трябва да тренирате правилно,а и да си изградите култура на хранене.Аз лично ви препоръчвам да направите консултация с инструктор специално за храненето,да ви обясни кое,как,защо и да направите няколко тренировки с него,след което да практикувате сами.Помеждудругото съм персонален фитнес инструктор.лицензиран към НСА "Васил Левски".Ще се радвам да бъда полезен,като първата тренировка е безплатна.От гр. София съм,ползвам залата срещу сектор А на стадион Герена.За повече информация - 0885 77 23 19  Тодор Марков.Поздрави Simple Smile

# 18
  • Мнения: 4
Според мен най-подходящо за теб са т.нар. кръгови тренировки.

# 19
  • Мнения: 11
-

Последна редакция: пн, 24 сеп 2012, 01:21 от uBaH4o

# 20
  • Мнения: 205
Да се включа и аз като автор на темата - 8 кг надолу съм. Тренирам вкъщи, но без диета не става наистина. Още малко и вече ще съм готова и за трен в зала

Тодор, Иванчо какво трябва да се приема след тренировка - знам за суроватъчния протеин, но не може ли да е някаква храна, че тия химии нещо не ми допадат

# 21
  • Мнения: 11
-

Последна редакция: пн, 24 сеп 2012, 01:20 от uBaH4o

# 22
  • Мнения: 9 193
Здравейте , знам че е стара тема , нооо ми се иска да я побутна Embarassed
интересувам се живо от темата..
Някакви насоки..
искам да започна да се занимавам със спорт , не искам да правя мускули като щангист Blush
трябва ми ЛТ да поговоря да ме види,прецени и да ми състави програма за трениране.. не искам сама да се засиля и да се контузя , като се захвана с непосилни за мен упражнения и си нанеса трайни контузии.
Имам роднина която се деформира за винаги от самоназначила си програма от упраж. и спазваща я с педантична точност.

Ако имате, предложения за личен треньор или фитнес с ЛТ искам човек които определено е на ТИ с формулировката персонален инструктор!

# 23
  • Мнения: 6 365
Всяка програма за тренировка, следвана педантично и хронично, води
до травми. Човешкото тяло е създадено за вариабилност на движението.

Лазар Радков.

# 24
  • София
  • Мнения: 10 858
Мамасита, възможно ли е да повдигна дупето с  някакви домашни тренировки?
Ако трябва ще си купя пудовки ...

Мечтая и да мога да си позволя Милко, ама не мога  Sad

# 25
  • Мнения: 45
Не съм Мамасита, но все пак:
Вивиан, за дупето защо не пробваш клекове в домашни условия с някаква подръчна тежест, каквато и да е, но удобна за целта. Е, ако имаш лост - прекрасно.

Пинко, Любомир Иванов е добър, но пък и цените му са височки  Mr. Green Ще ти състави програма и хранителен режим, ако искаш, не знам дали обаче дава индивидуални тренировки...

# 26
  • Мнения: 9 193
 Hug
мерси , а какви са цените ориентир моля Praynig
Милко?
Любомир Иванов?
Лазар ?

да се подготвя психически  Sunglasses

# 27
  • Мнения: 6 365
Мамасита, възможно ли е да повдигна дупето с  някакви домашни тренировки?
Ако трябва ще си купя пудовки ...

Мечтая и да мога да си позволя Милко, ама не мога  Sad


Дупето не се повдига с тренировка само, а с пренастройка на движенията
в ежедневието. Ако се научиш да клякаш до земята, с прилепени ходила,
ще се стегне само. Както и ако ходиш правилно, като ангажираш глутеусите.
Номерът е да не ходиш разкрачено и лениво. Ако имаш пудовка, и там има няколко
упражнения, но ежедневното движение върши повече работа. Ходенето без обувки
или с ниски подметки почти автоматично ангажира правилните мускули. Парадоксално,
не се стяга задник с ходене на токчета, точно обратното.

Лазар Радков взима 20 лева за консултация, може да минеш с няколко.
Ще си заслужава.

# 28
  • София
  • Мнения: 10 858
Мамасита, безкрайни благодарности  Hug

Само още една консултация, относно клековете с прилепнали стъпала - по конкретно по колко на ден? С или без загрявка?

Аз ходя 99% с ниски равни обувки, предимно кецове, и ходя големи разстояния, енергично, но явно не напрягам глутеусите. Ще помогне ли ако съзнателно ги стягам крачейки?

# 29
  • Мнения: 6 365
Не, не се стягай. Щом ходиш така, вероятно ги впрягаш.Трябва да помисля още
малко , но имаше един номер стъпалата да са добре насочени напред, тоест
линията на ходене да минава между петата и палеца. Повечето хора извъртат
ходилата повече или по-малко настрани, а това сплесква задника.

Кляканията са по 5-6 на ден, не за бройка, а за форма. И после да се
изправиш.

Просто все едно нямаш тоалетна чиния, а клекало. Между другото
затова хората от третия свят нямат проблеми със ставите и не страдат
от плоскогъзие- защото по няколко пъти на ден правят "упражнението"Simple Smile

Всъщност целта не е стегнати мускули, а такива, които са меки, но в кондиция
да реагират във всеки момент. Стегнатите мускули не са хубаво нещо.

# 30
  • София
  • Мнения: 10 858
Веднага започвам прилагането на съветите ти  Hug
Аз се бях подготвила за някакви къртовски тренировки - ти едни клекове. Веднага ги почвам  Grinning обичам лесните неща, и дано помогнат за:


 rotfImbo Ох, това ме разби!!!! Страшно!   rotfImbo

# 31
  • Мнения: 6 365
Ако не си забелязала, модерните дънки за млади мъже и жени се шият
все едно за хора без задник. Или по-скоро с такъв, дето не стърчи назад, а
настрани.

И не е даже до генетика. Наскоро се загледах в едни чернокожи младежи,
ей така с антропологична цел. И тях беше почнало да ги обхваща плоскогъзието
на белия човек:)

Ако човек иска да изглежда по определен начин, трябва да започне да се движи
така и след време тялото само ще се оформи.

Само внимателно да не се преразтеглиш. Може да не слизаш докрай- не се
насилвай.

# 32
  • София
  • Мнения: 10 858
Вече направих една серия от клекове, нямам проблем със слизането до край и изправянето, даже ми е приятно. Но не чувствам напрежение в глутеуса, а в бедрата, над коляното  Rolling Eyes
Може би не заемам правилната поза. На какво разстояние едно от друго трябва да са стъпалата? На ширината на раменете или по близо? Защото кляках и по двата начина, но колкото по-разтворени са стъпалата, толкова по-лесно става ...

# 33
  • Мнения: 6 365
Правилното е както клякат малките деца, като си играят.

Не, няма да усетиш напрежение, това е друг вид натоварване.
И изисква време- не е като фитнеса, който ти подува мускулите за
дни.

По принцип формата на мускулите зависи от общия начин на движение
на тялото. И трябва малко време, докато се прояви.

Аз самата съм пробвала, май правилното е да клякаш с минимално използване
на енергия. Понякога съм се опитвала съзнателно да не използвам бедрата, и
тогава се включват други мускули.

Но това са фини настройки. С времето ще започнат да се променят нещата. А и
самото движение като че ли обучава задника къде да складира мастна тъкан, така
че и това променя малко формата.

# 34
  • София
  • Мнения: 10 858
Благодаря Мамасита   bouquet

Започвам прилагане ежедневно  Hug

# 35
  • Мнения: 6 365
Виж този блог: katysays.com

Там се говори повече за биомеханика, аз оттам ги научих нещата, както
и че част от отслабването идва от ежедневната поза и начин на движение.

# 36
  • Мнения: 1
Благодаря Мамасита   bouquet

Започвам прилагане ежедневно  Hug


Моля те пиши ако постигнеш резултати с този вид тренировки, защото аз имам ОГРОМНИ съмнения, че това е правилният път към оформен глутеус. newsm78

# 37
  • Мнения: X
Не зная за другите споменати инструктори, но силно НЕ препоръчвам Любо Иванов!!! Предлаганият от него хранителен и тренировъчен режим е подходящ за блъскачи- мъже.  Stop
Въобще, едно е мъж да ти подготви програма /хранителна и тренировъчна/, съвсем друго- жена. Погледът върху нещата е коренно различен.
И за да не остане просто спам- поинтересувай се от женски фитнес- клубове или групови тренировки, както и индивидуални треньорКи/ инструкторКи.  Peace

# 38
  • Мнения: 1
Аз мога да препоръчам горещо едно момче. Казва се Слави Горанчовски. От него съм най-доволна от всички инструктори с които съм тренирала до сега. За съжаление на последък е доста зает.

# 39
  • Мнения: 6 365
Благодаря Мамасита   bouquet

Започвам прилагане ежедневно  Hug


Моля те пиши ако постигнеш резултати с този вид тренировки, защото аз имам ОГРОМНИ съмнения, че това е правилният път към оформен глутеус. newsm78

Правилно се съмняваш- правилен път няма. Но има добри практики, които ще поставят
позитивна основа. А "оформен глутеус" се постига с Фотошоп. Това е тяло, не пластмасова
отливка.

Естествените движения неминуемо подобряват фигурата. Не драматично като фитнеса,
но трайно. Изпитана рецепта- хората го правят от хилядолетия.

# 40
  • София
  • Мнения: 10 858
трябва да ви кажа, че вече ИМАМ промяна в силуета. Малка е, но аз я забелязвам  Heart Eyes
При мен не е адски зле положението, но не е и както трябва да е.
Определено клековете имат ефект. Четох и в сайта на Инес Субашка (дали там беше ...), като се препоръчва точно клекове,  и то с максимално изнесено назад дупе ("все едно се опитваш да достигнеш нещо зад теб, с дупе"  Laughing).
Така правя и вече виждам резултат, а е минала 1 седмица!

Та в този контекст -
Мамасита благодаря ти!  Hug

# 41
  • Мнения: 6 365
Между другото тия клекове са лек да не ти пропаднат
тазовите органи на дърти години. Много важно е за жените.

# 42
  • Мнения: 1
[quote
 А "оформен глутеус" се постига с Фотошоп. Това е тяло, не пластмасова
отливка.
[/quote]
 
Това са оправдания на хора, които нямат воля да постигнат нещо! Не очаквах да го прочета точно в твой пост. Мисля, че си интелигентна жена и си наясно, че е възможно да имаш перфектно дупе и без фотошоп. Само, че само с ходене на ниски подметки няма как да стане, ще ме прощаваш. Отричай тренировките в зала, игрище, стадион.. и т.н колкото си искаш, но именно те помагат. Иначе и баба ми не носи токчета, ама задника й съвсем не е стегнат!!!1

# 43
  • Мнения: 6 365
Че съм интелигентна- може, но това с "волята" и постоянството е
доста голям мит. Да не говорим, че това е идеален случай, в който
зарязваш всичко, тренирането става приоритет. Да, но животът на
повечето хора не позволява такива приоритети. И не е до воля, обидно
е да кажеш на някоя млада майка, че се е запуснала и трябва да ходи
в зала или на стадион.

Но ако има метод, чрез който в ежедневието може бавно и трайно
да подобри тялото си- защо да не го предложа?

Това не е просто тренировка, а е начин на живот, който може да
остане като полезен навик десетилетия наред и да носи виталност
и здраве, дори да нямаш време за зала или да не ти се тренира.

Пък ти ако искаш практикувай тези неща, но отгоре си тренирай.

Виж само снимки на стари атлети, които са тренирали без модерните
маратонки с въздух и системи. Имат "слаби" квадрицепси, но затова пък
много развити задници. Обратно, модерните атлети имат едни жабешки
бутове, но пък плоски гъзове. Всичко е въпрос на навик и биомеханика,
кои мускули ще ангажираш.

И съм напълно убедена, че ангажираните мускули и без голяма тежест си
стават добре развити и "сочни", особено ако нервната система ги е заприходила
и ги е вкарала в телесната схема. Мозъкът играе по-голяма роля за мускулите,
отколкото си мислим. Ако мозъкът не регистрира мускула, той направо вехне-
всеки е виждал хора с инсулт. Но дори в нормално състояние, някои мускули
си стоят без мозъчен контрол и висят неизползвани. И си личи при доста хора.

# 44
  • Мнения: 1
choki_moki, от последния ти пост не разбрах - препоръчваш да се носят токчета ли?!

Разберете, че няма мъжки и женски тренировки, няма мъжки и женски упражнения.
Не съм съгласна, че жените трябва да избират за инструктори само съответния пол.
Не отричайте мъжете, само защото сте попаднали на такъв, от който не сте били доволни.
Не слагайте под един знаменател всички.

# 45
  • Мнения: 1
choki_moki, от последния ти пост не разбрах - препоръчваш да се носят токчета ли?!

Разберете, че няма мъжки и женски тренировки, няма мъжки и женски упражнения.
Не съм съгласна, че жените трябва да избират за инструктори само съответния пол.
Не отричайте мъжете, само защото сте попаднали на такъв, от който не сте били доволни.
Не слагайте под един знаменател всички.

В по-горните постове беше споменато, че ако ходиш на ниски обувки задника ти ще се стегне от само себе си. Аз препоръчвам сериозни упражнения. Иначе аз съм съгласна с твоето мнение, че няма мъжки и женски упражнения. Но вероятността да попаднеш на свестен инструктор е почти нулева. Всеки гледа да ти вземе парите и да претупа нещата.

# 46
  • София
  • Мнения: 10 858
Чоки, препоръчай и ти някое домашно упражнение за стегнат задник  Simple Smile

# 47
  • Мнения: 6 346
Чоки може да препоръчва добавки за изгаряне на мазнини. Rolling Eyes

# 48
  • Мнения: 1
Хм... то е хубаво да активираш всички мускули и особено задната си верига в ежедневието. Дори и при ходенето. Наистина малко хора включват всички мускули.
Малко хора сядат и се изправят правилно от стол и тн.
Но, ако ще говорим за наистина добър мускулен тонус и видимо оформени глутеуси, задни бедра и квадрицепси... само ходенето няма да помогне (освен ако не е ходене в планината и при голям наклон).
Трябват си целенасочени тренировки, и то не само със собствено тегло.

Да, добри инструктори се срещат рядко.

Към споменатото име на Лазар, мога да добавя

(за София)

Росен Миладинов,
Никола Ночевски,
Галин Коларов,
Динко Желязков,
Силвия Аврамова

Ако сте фенове на кросфит и функционални тренировки - Ефтим Илиев, Александър Кирилов, Инес Субашка

# 49
  • София
  • Мнения: 10 858
Чоки може да препоръчва добавки за изгаряне на мазнини. Rolling Eyes

 Laughing

# 50
  • Мнения: 1
Чоки може да препоръчва добавки за изгаряне на мазнини. Rolling Eyes

Поне мога да препоръчам нещо, а не само да плюя по всичко като някои хора тук,

Най-популярните упражнения за стягане на задника могат да се правят и в домашни условия и няма да ви отнемат повече от 15 мин на ден. Това са така наречените "ритници".
Изпълняваш ги по следният начин. Заставаш на четири лапи на ръба на легло, холна маса, табуретка, диван или каквото имаш подходящо вкъщи. Единият крак виси свободно, а с другият коленичиш. И започваш да риташ нагоре с висящият крак в продължение на една минута, след което сменяш краката. Не трябва да правиш по-малко от 40-45 повторения за това време. Като приключиш и с двата крака се изправяш, подпираш се на някоя стена с ръце и започваш да риташ пак назад и пак по минута на крак. След това почиваш 30-40 сек. и повтаряш. Правиш три серии.

# 51
  • София
  • Мнения: 10 858
Ще включа тези упражнения в ежедневието ми, благодаря!   bouquet

# 52
  • Мнения: 5 892
Чоки може да препоръчва добавки за изгаряне на мазнини. Rolling Eyes
Течен Л-карнитин пробвала ли си ?

# 53
  • Мнения: 6 346
Ако въпросът е към мен - не, и не смятам да пробвам.

# 54
  • Мнения: 5 892
Защо? Другите фат- бърнари са доста по- "тежки", ако мога да се изразя така...

# 55
  • Мнения: 6 346
Защо реши, че търся фетбърнър? Shocked

# 56
  • Мнения: 5 892
Като каза "добавки за изгаряне на мазнини", реших че питаш за фат бърнари. Извинявай  Blush  bouquet

# 57
  • Мнения: 45
Не зная за другите споменати инструктори, но силно НЕ препоръчвам Любо Иванов!!! Предлаганият от него хранителен и тренировъчен режим е подходящ за блъскачи- мъже.  Stop
Въобще, едно е мъж да ти подготви програма /хранителна и тренировъчна/, съвсем друго- жена. Погледът върху нещата е коренно различен.
И за да не остане просто спам- поинтересувай се от женски фитнес- клубове или групови тренировки, както и индивидуални треньорКи/ инструкторКи.  Peace


Би ли разказала защо не харесваш Любомир Иванов по-конкретно? Аз бях останала само с добри впечатления от него, пък и храната и тренировките не могат да се разделят на мъжки и женски, а зависят от целите на спортуващите...

Да не прозвучи като заяждане, нямам тази цел, интересно ми стана да чуя защо не го препоръчваш.  Hug

# 58
  • Мнения: X
Не го приемам като заяждане, разбира се.  Flutter
Тренировъчният му режим не ми хареса, защото беше насочен основно към мускулни групи и тренировки, типични за мъже, чиято цел е напомпване на мускули  Confused Не беше съобразен със спецификите на женското тяло и мускулатура. Който не вярва, че между мъжки и женски организъм, биохимия и т.н. процеси има разлика, не смятам да го разубеждавам. Това е моето мнение, изградено не за ден- два, нито въз основа на шепа информация/ проучвания, зад което твърдо заставам   Peace
Хранителният режим- изварата и пилешкото филе /разбира се, класиката в жанра  Laughing/ чистят мазнини безспорно. Но... можеше да вложи поне още малко фантазия все пак  Laughing
Уточнявам, че впечатленията ми са от 2010 година, оттогава може и да са се променили нещата  Peace

# 59
  • Мнения: 45
За хранителния режим си права - класика си е  Mr. Green И на мен това не ми беше допаднало (липсата на разнообразие и фантазия), но пък като се замисля той няма как да знае кой какво яде ...

Може ли, ако момичетата в тази тема не им се чете, на лични да ми драснеш какво имаш предвид под специфики на женската мускулатура, биохимия и др. процеси? Интересно ми е, ще съм благодарна   bouquet

# 60
  • Мнения: 1
Хранителният режим- изварата и пилешкото филе /разбира се, класиката в жанра  Laughing/ чистят мазнини безспорно. Но... можеше да вложи поне още малко фантазия все пак  Laughing

Храня се с пилешко, риба, телешко, извара, яйца, макарони, ориз, картофи, овес.. и т.н и всякакви салати /типичните за спорта/ и съм открила супер много и разнообразни начини да си приготвям храната така, че да не ми омръзва. Все пак за да се усвоява максимално трябва да е приготвена вкусно и да изглежда добре. Мога да препоръчам рецепти ако някой има интерес. Simple Smile

Относно течният Л-карнитин, пила съм само еднократни дози, но честно казано не съм възхитена. Предпочитам Ацетила.

# 61
  • Мнения: 31
Здравейте, последното мнение е от 2013. Някой може ли да препоръча добър фитнес инструктор, който наистина постига резултати?

# 62
  • Мнения: 7
Миналата година почнах работа с Румяна Илиева,като бях достигнала 72 кг при ръст 155 см,преди това,с известни прекъсвания,тренирах у дома с  нейни тренировки...та свързах се с нея,тя изготви режим,състоящ се от 14 менюта,като сам избираш какво кога да ядеш,всичко се тегли с електронна везна.Свалих до 56 кг за близо година,но дойде момент ,в който този хранителен режим вече ми се беше втръснал ,чувствах се гладна,уморена ...Исках и вече да посещавам фитнес.Понеже живея в малък град,тук нямаме инструктори,които да изготвят режими.Проучих нещата и се свързах с Юлиян Тодоров.Той има няколко метода за изготвяне на режим-дава ти готова диета,дава ти стойности,които попълваш всеки ден,като сама определяш какво да ядеш,аз избрах варианта с макросите,направи  ми и тренировъчен режим.Вече месец се чувствам страхотно,свалила съм до 53 кг,като целта ми в момента е чистене на мазнини,то ест не ме вълнува колко кг съм,а как изглеждам.Цените му са доста достъпни,като тренировъчният режим е за три месеца.Може да се свържеш с него он-лайн,а може да посетиш и залата в София.Ще останеш доволна,ако дадеш от теб каквото е нужно!Успех!

Общи условия

Активация на акаунт