Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 27

  • 77 086
  • 723
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 884
А, да, без готови сокчета и безалкохолни и храни с консерванти и Е-та... Липсват ми млечните-сирене и мляко за мен бяха храните, без които не сядах да се храня. Червеното месо също ми липсва...Май само със сладкото съм ОК.
 А ззнае ли някой за кои храни се смята, че подпомагат свиването на тумора

Последна редакция: нд, 01 апр 2012, 17:09 от Луди Пеперуди

# 706
  • у нас - на брега на морето
  • Мнения: 294
Марги, честит рожден ден на порасналото момче на мама!Да ти е здрав и скоро да те дари с ново внуче, че то другото порасна и е готова кака - бавачка! bdbaloni happy bd
Що се отнася до диетите - аз изобщо не мога да спазвам такива, просто защото нямам воля, а и е много трудоемко, а аз не разполагам с такова.
Луди Пеперуди, мисля, че е много крайна тази диета. Напротив, за червеното месце като скара алангле с биричка, беше едно от нещата за вдигане на левкоцитите по време на лъчето. За киселото мляко също не съм съгласна.

# 707
  • Мнения: 884
Да, мисля да си върна млечните, просто се чувствам наистина като при диета-гладна и недоволна... Не стига останалия ужас... Ще оставя студенопресованите растителни масла и тъмните хлябове, а червеното месо-просто ще го огранича до веднъж седмично.Ако се сетите още нещо , нещо което сте прочели или изпробвали-споделете!

# 708
  • Мнения: 48
Маргич, честито и от мен! Да сте живи и здрави цялото семейство!  newsm59

Момичета, защо се тормозите с тези диети,...яжте, това което ви се яде! Един път се живее!

# 709
  • София
  • Мнения: 5 074
Даааа, яжте и пийте с мярка. Всичко което душицата ви иска.

# 710
  • Мнения: 4 864
Тъкмо и аз се замислих за това кое е разрешено и кое не, и вие отворихте дума. Аз разбрах,че пържено не трябва да се яде. Аз вече не пия натурални сокове,а си поръчвам само фрешове по заведенията. Ако няма фреш-минерална вода. Лекарят ми каза да не консумирам червено цвекло и моркови. А сладкото да се ограничи. Вкъщи сутрин пия половин изцеден лимон с мед, а вечер 50 гр червено вино- по лекарски предписания. А , и сутрин 50 мл козе мляко,моме с кафенце, с какао. Ама задължително. Иначе нищо друго не ми е казано да правя  newsm78

# 711
  • Мнения: 0
 Маргич,честит празник на теб и цялото ти семейство.Желая ти от сърце много години да им се радваш на внуци и правнуци. nbirthday  party023
  Момичета,радвайте се на живота яжте,пиете и си носете новите дрехи.
 Хули,писали сме заедно Hug

# 712
  • Мнения: 0
  Ново 20 доколкото си спомням цвеклото и моркова ги препоръчваха задължително newsm78
 А бе тези доФтори уж учат от едни и същи учебници а, си противоречат като се дипломиратnewsm78 май са били все в междучасие  Thinking

# 713
  • Мнения: 4 864
Да, и аз се очудих точно за цвеклото и морковите,защото се препоръчваха на братовчедка ми,която мина през това....

# 714
  • Варна
  • Мнения: 118
margi4,
Живи и здрави да сте. Много весела рождена дата си е избрал твоя човек  Simple Smile
 newsm59

Момичета,
ИединИе и пиЕниЕ му е майката ! Защо се ограничавате ?!?!
То седенето пред тез компютЪри и то е вредно ... облъчва ... в пряк и преносен смисъл  #2gunfire. Затова аз мисля, че трябва само добра храна, чист въздух и движение. И... никакви ограничения ... /ех, сладкишите само  Embarassed/

# 715
  • Пловдив
  • Мнения: 199
Марги, Честит празник! Да сте живи и здрави!
Относно диетите, при лъчето спазвах строга диета, 5 год. не бях яла фасул със зеле, че ми се отразява зле на червото. Сега ям, пия и си нося новите дрехи. Понякога ям и боклуци, ама не става без тях.

# 716
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 017
Привет скъпи мои, гледам тук цари ведър дух, което е супер! Гледам захванали сте любимата ми тема за храненето и рака! newsm78 И гледам Луди пеперуди е захванала като мен в началото да бори рака почти с глад Mr. Green Мили дами, и аз съм скарана с всички диети и то ми личи, ама в началото като се настървих да ям предимно "полезни неща" - равна нямах.Е, издържах съвсем малко, щото съм си пощянка и не страдам от липса на апетит. Толкова се бях изнервила, че само храна ми се привиждаше и си казах "Стоп". Сега познавам хора, които се хранят само с треви и не са преборили болестта и такива, които нищо не знаят за "здравословното хранене", а са си ок. Аз гледам да съм в средата. Не мога да се откажа напълно от сладкото. Нямате идея колко обичам сладко Rolling Eyes Rolling Eyes #CrazyПалвам си по няколко цигари, пийвам червено вино /не малко Mr. Green/, рядко концентрат,но има и неща, които вече не правя - ползвам зехтин, не ям пържено, не ям кожа на пиле /но определено предпочитам вместо гадните пилета, свинско месце не мазно/,ям ленено, сусамено семе, много плодове и зеленчуци. Нали ви казах, че сега всяка сутрин ям покълнало жито. все се чистя и все не съм прочистена.Не съм си забранила 100% абсолютно нищо, защото в момента, в който го направя само за това си мисля и става чудо Joy
Да ви кажа, че си пуснах пак кръвни, че нали бях покачила чернодробните ензими и съм ги намалила, но не колкото се надявах имайки предвид, че съм на пост и пих какво ли не за черния дроб newsm78 Взех си и третия протокол за Золадекс. Стана бързо и без проблеми.
И накрая да ви кажа, че изкарах чуден уикенд на Чилингира на язовир Въча. прекрасно място и сега съм заредена с положителни емоции. Снимки във фейса Mr. Green
Прегръщам ви! Hug

# 717
  • София
  • Мнения: 5 074
След поста на Милмич.... направо ме е срам да споделя каква е моята диета  Embarassed

# 718
  • Пловдив
  • Мнения: 292
Момичета, аз нямах куража да търся второ мнение и да минава още време, а рачето просто да се шири в мен.Доверих се на лекарите, и без това останах изумена от отношението им, при всичко, което се изписва за тях...

И мен вече много ме е шубе за това, че отлагам. В деня в който ме приеха за операция ме порази някакъв вирус и ме изписаха. Затова търся второ мнение - така или иначе болна не могат нито да ме оперират, нито биопсия да ми правят. Две седмици се лекувах и уж се излекувах и вчера пак температура и повръщане и днес хайде в спешното и хоп - вирусна плевмония (гати първо-априлската шега на съдбата). Сега лежа в пулмология и се лекувам. И доста ме боли в областта на дясната гърда , в която е тумора - и плешките под гърдата и като поемам въздух и като раздвижа това място. А на ренгена показа плевмония в лявата част. Странно ми е!  
Вас болял ли ви е рака или областа около него?  newsm78

П.П. Е, поне пазя диета - не ям почти нищо тези дни.  Crazy

# 719
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 017
След поста на Милмич.... направо ме е срам да споделя каква е моята диета  Embarassed

Що бе, скъпа? Не се ли гордееш с мен? Сподели, де Mr. Green

И доста ме боли в областта на дясната гърда , в която е тумора - и плешките под гърдата и като поемам въздух и като раздвижа това място. А на ренгена показа плевмония в лявата част. Странно ми е!  
Вас болял ли ви е рака или областа около него?

Незабравка, нищо не ме е боляло, но тази болка за която говориш като поемеш дъх я имам от доста време. Невралгична е. Пих едни лекарства и ми мина,, но много ме мъчи. Сега като си знаеш диагнозата всичко ще те заболи, скъпа, но като намериш решенията за себе си, ще се поуспокоиш и ще се почувстваш по добре. Hug Peace А, и аз да потвърдя, че 5 стадий в РМЖ няма. Това, което си видяла са някакви показания за апарата, на който са те гледали. Разделителната му способност или нещо такова. Когато диагностицираха мен и го видях  си  помислих същото...Боже, през колко еднакви неща и емоции минаваме ooooh! Hug

Последна редакция: нд, 01 апр 2012, 23:23 от milmich

Общи условия

Активация на акаунт