АВГУСТовската дружина във втория триместър мина

  • 29 034
  • 742
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 250
Здравейте и в новата тема.
   За единични или двойни гуми зависи и колко е диаметъра им и как са захванати. Ако са по-големи може би е по-добре да са единични, а като са по-малки - двойни.
   Аз мисля, че си намерих моята количка - Graco Stadium Duo. Сега остана и да посъбера пари до раждането и да си я карам с кеф после. На дължина ми се събира в асансьора и на ширина е колкото единична, което е направо супер.
   Определено тази бременност е много различна от предната, мислех че поне като се говори за торти и сладко ще ми се дояде, но нищо такова не се случи.
  

# 46
  • Мнения: 264
Мерси отново за изказаното мнение относно количките:)
Five magnificent : Хубава е количката:) На мен ми се ще, двете да са едно до друго и затова отписах този тип колички, а и не ме притеснява ширина и такива подобни, пак гледам да е максимално компактна. Може би ако ме притесняваше ширината и дължината и аз бих се насочила към този тип.
А ние колко сме мамите, които чакаме близначета?Май сме към 3-4:)

Ух и мен ме мъчи мъдрец:( Уж е избил, ама сега расте и ме наболява яко:( Ползвам парадонтакс, ама си ми кървят венците и другата седмица имам час при зъболекаря, да видим какво ще каже той.

Аз още на никой не съм искала прошка Laughing, но довечера ще трябва:) Може и от тук да започна. Прощавайте ако съм ви обидила, не е било умишлено Hug

А вие, купихте ли си мартенички вече???

# 47
  • София - град
  • Мнения: 141
Момичета сега чета "бременност по седмици" Пише "При теб през  14  гестационна седмица появява се тъмна черта от пъпа надолу, която се нарича линеа негра. Тя е резултат от увеличеното количество хормони. " Вие имате ли вече линеа негра?

# 48
  • Мнения: 27 524
Коя книжка четеш?  Grinning Много е рано за тази черта, ако се появи (не е задължително), тя се появява някъде след 6-ти месец  Simple Smile

# 49
  • Мнения: 1 089
"Внимание, докато преглеждахте тази тема, в нея бе публикуван нов отговор.,"
 А уж бях бърза  Joy

Блонди, благодаря за поредната хубава темичка   bouquet.
Дано я напълним само с хубави новини Praynig
 Не знам дали ще мога да пиша в следващите дни, но да знаеш, че ще ти стискам палци за 1-ви март  Praynig Praynig Praynig
Гунди, да ви е живо и здраво детето и лятото да се сдобие с прекрасно другарче  Hug
MaryJane, съгласна съм с теб за Аки  hahaha. На мен ми допадат Ари или Аги. А Андреас много го харесвам, нали и баща ми е Андрей, но точно по тази причина Андрей отпада при нас. Между другото за Андреа (женската форма) звучи много добре, но не бих си кръстила детето така, защото корена на думата означава мъжествен и хич не ми се връзва с женско име.
Кашпичке, дано всичко да е минало добре и ще ти помагаме да си дочакаш резултатите  Hug
TrAlAlaa, пожелавам ти страхотен рожден ден утре  Hug
Софи, мойта си е със същия цвят както преди - едва забележима, но като че ли пъпчето ми е потъмняло (може би).

И аз не усещам бебето още, пък и нали навсякъде пише, че е рано, че имало значение къде е закачена плацентата и т.н., та си чакам търпеливо.
А по принцип съм чела, че мърдат повече ако сте хапнали или пили нещо сладко или храна с кофеин.
Радвам се за хубавото време в България. Дочакахте го най-сетне, то не беше зима, не беше чудо. Северна Америка прати всичкия сняг на Европата тая зима. Специално при нас общо май не ни се събират и 5 см за цялата зима. Не помня зима, в която да ми е липсвал сняг толкова много  Tired.

Ние вчера решихме да ходим на разходка в парка с приятели. То беше слънчево, но един вятър, едно чудо, после естествено не ми се размина главоболието, макар да бях с шапка. Снощи ветровете тук бяха новина в националния ефир  ooooh! големи сме ...

Прегръдки на всички, аз сядам пак да работя, че малко изостанах с един краен срок.

Лека неделя и прекрасна седмица на всички, ще чакам много хубави новини  Hug

 

# 50
  • София - град
  • Мнения: 141
Коя книжка четеш?  Grinning Много е рано за тази черта, ако се появи (не е задължително), тя се появява някъде след 6-ти месец  Simple Smile
Не е книга от линковете на 1ва страница. Бременността по седмици

# 51
  • Мнения: 7
Момичета сега чета "бременност по седмици" Пише "При теб през  14  гестационна седмица появява се тъмна черта от пъпа надолу, която се нарича линеа негра. Тя е резултат от увеличеното количество хормони. " Вие имате ли вече линеа негра?

Софи  Hug аз все още нямам линеа негра, но мисля, че не е задължително да излиза толкова рано към 3-4 месец  newsm78

Darlena благодаря ти  Hug

От няколко дни усещам бебо  Mr. Green страхотни ритници ми надава  Laughing  със сигурност не може да го объркате с друго  Mr. Green

# 52
  • София - град
  • Мнения: 141
Тралала бравооо честито Hug
То и аз не знам кога трябва да се появи та за това питам  Grinning

# 53
  • Мнения: 7
 Hug

Записче!!

Това хубаво време не може  да ме задържи в къщи!
 
Блонди, благодаря за поредната хубава темичка   bouquet

Софи и аз го четох, но ми се струва малко раничко.

# 54
  • Мнения: 11
Записче Hug
Благодаря за хубавата темичка.
В това хубаво време очаква да  сте по вън,а вие пак доста сте изписали.Сега сядам да чета. Simple Smile

# 55
  • Мнения: 278
Ставам сутринта и гледам - нямам глезени, ужас. Пия сокове, вода и гриза грепфрути пък дано понамалеят тези оттоци. Давайте съвети.
В Англия не си купували количката преди да се роди бебето, лоша поличба. А ако я купели молели в магазина да я запазят и да им я доставят след време.

# 56
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Страхотно време , направихме си супер разходчица, както и вчера. Вече така мечтая за топло време!!!
Софи, и аз нямам още линеа негра(алба), предния път ми се появи доста късно, дали не беше 8ми месец. Може и 7 ми да беше, не помня. Но пъпа ми беше тооолкова кафяв накрая Grinning
 А на мен кожата на корема ми се бели, спомням си, че и предния път беше така. Някой друг като мен?
Котка и калинка, за отоци и събиране на вода има шуслерови соли, но не помня кой номер беше, мога да проверя ако те интересува. Безопасни са за бременни.
 За пазаруването, предния път напазарих почти всичко от 7ми месец още. Не вярвам в подобни суеверия. Всичко е до нагласа. Определено вече се оглеждам за някои неща Wink

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 400
Записвам се и аз.Блонди  bouquet.На мен линеа негра ми се появи някъде към 7 месец,мисля че е рано още.Бебето още не го усещам,въпреки че ми е втора бременност.Въпреки че има доста време до август,аз започнах да се замислям дали след първо секцио ще мога да опитам нормално раждане(в смисъл дали лекарите тук в БГ биха се съгласили на такъв вариант).Аз до последно мислех че ще раждам нормално,но в последните седмици се видя че бебето е с усукана пъпна връв,постоянно следяхме кръвотока и мен мира не ми даваше че може в хода на раждането да се задуши.Реших се на секцио заради бебето,но сега много ми се иска да си го спестя ако мога.

# 58
  • Мнения: 393
здравейте и от мен Simple Smile

Софи, новата ти снимка е много хубава  Hug

за линията на корема - моята се появи в края на 5 началото на 6м. първия път. Строго индивидуално е и не е задължително.

На всички, чиито мъниците са пораснали. Да са ви живи и здрави! Да са щастливи! И много да ги слушате и обичате!   bouquet

за колите - безаварийно каране на всички (с нови и стари коли) Simple Smile Шофирала съм автоматик, шофирала съм и с ръчни скорости и да ви кажа разчитам на ръчните скорости особено зимно време. Не бих искала да си вземем автоматик, когато стигнем до нова кола.

Днес най-малко очаквайки усетих бебенцето  Heart Eyes Mr. Green Страхотно!!! Няма как да го сбърка човек  Mr. Green
Бллонди  Благодаря   bouquet  Снимката с мишанка и бебетата е много хубава  Simple Smile

В този ред на мисли днес бяхме в Националния природонаучен музей  Party

И аз чакам Кашпичка да се появи и да каже как е минало  Hug

П.П. Забрави да кажа за количките, че разчитам на 4 големи единични гуми (може и да не се помпат).  Ако нашата количка все още става за ползване бих я ползвала. Сатава и за зимна и за лятна, дръжката се  върти от двете страни на коша и се регулира на височина (аз съм 157см. а съпругът ми 192см.) редно е някак да ни е удобно и на двамата Simple Smile Количката е простичка и евтина MAG England  Simple Smile Има амортисьори, удобен  и голям багажник и не на последно място се пере в пералня (разглобява се до скелет и всичко влиза в пералнята  Mr. Green

Последна редакция: нд, 26 фев 2012, 16:20 от dbs

# 59
  • Мнения: 250
   На мен линията на корема предния път ми се появи сравнително рано, около 18-та седмица, и тогава отрано имах коремче както сега. Сега тепърва ще се види кога ще е, може и да е скоро.
   От 1 седмица може и да си въобразавам, но мисля че съм арена на ритници и салта от близначките(женски по мои майчински усещания), особено следобяд и вечер са много активни. Мислех, че съм забравила усещането, но явно не съм, много е приятно. Само се притеснявам вътре да не си бият шамари Simple Smile)

Екзотична: за едно до друго също имам вариант, но е от тези със сгъването на чадър, и нея ще си я купя, за да имам по-компактна за евентуални пътувания, макар че с 3 деца накъде ще ходя, но... все пак може и да ми прищрака нещо, никога не се знае. Пък и тя е от по-евтините - около 150лв я намерих нова. Май сме толкова някъде майките с двойните чудеса. А доктора, при който съм на ЖК има и случай с тризнаци, което като го чух и лекинко се успокоих, че при мен можеше и да е по-зле.

Последна редакция: нд, 26 фев 2012, 17:22 от Five magnificent

Общи условия

Активация на акаунт