АВГУСТовската дружина във втория триместър мина

  • 29 054
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 370
Хоп и аз в новата тема, Блонди, супер е  Hug

Гунди, весел празник! Здраво и щастливо да ти е детенцето   bouquet

И аз от два дни мисля, че усещам бебка. За пръв път ми е и не съм сигурна, но от време на време като че ли някой ме побутва лекичко от вътре  Heart Eyes Ще следя дали ще продължи и ще се усили, за да съм сигурна, че е това Simple Smile

На последния преглед забравих да попитам за фолиевата киселина, дали да я спра. И сега се чудя какво да направя. Аз пия по 2 неофолик мета, защото се установи неусвояване на киселината до край и увеличихме дозата, освен това и във витамините има немалко количество. Според вас мога ли да продължа приема й до следващия преглед на 21.03?

Пожелавам на всички прекрасни емоции в новата тема!

# 61
  • Мнения: 81
И аз да се разпиша в новата тема. Блонди   bouquet

Гунди, честит ти рожденик! Много здраво и щастливо дете да расте!   newsm67  Да споделиш как е минал празника после! Grinning
Галка, да споделиш мнение  за покупката! На мен също ми трябва нещо такова за фугите на белия гранитогрес, че с това лазене с четката, хич не е харашо ooooh! . Но като гледам Блонди какво е написала точно по този въпрос....
MaryJane, Ари на мен ми харесва за умалително. Моето семейство живее в Атина и аз го знам това Аки Laughing. Там няма проблем, но като си дойдете  в БГ няма да звучи добре Hug Ари е идеален вариант според мен!
Екзотична, признавам, че не съм чела характеристиките, но на пръв поглед  повече ми харесва количката Esprit.
Месечинке, моята беше Кенгуру Даяна и недостатъка е точно това, че се разкърцаха гумите. Споделяхме го и преди, но да те предупредя че модел Виктория е доста голяма и след сгъване, да го имаш в предвид. Тежичка и голяма е, но пък е стабилна и красива Hug
Софи, и аз нямам още такава черта на корема. Не си спомням точно кога се появи първия път, но ми се струва много рано още.
Принцеса Лея, чисто физиологично няма проблем да родиш нормално 3 год след секциото. Но в БГ много зависи и от доктора.
Freedom, не мисля че може да навреди фолиевата ако продължиш да я приемаш.
Днес в времето при нас беше страхотно! Прибрахме се рано от село, че мъжо трябваше да работи в магазина /имаме малко магазинче за детски обувки и дрехи/. А ние със Станислав си направихме прекрасна разходка. Милия, така беше зажаднял за игри навън... Тича, тича, подскачаше си от крак на крак, истински щастлив! Играха в  парка с едно момиченце повече от час и макар доста да закъсняхме с обяда, не бързахме да се прибираме.

# 62
  • София
  • Мнения: 39
Здравейте в новата темичка Hug
magi_g аз и в предната тема похвалих xlandera, но пак да кажа, че съм много доволна от него - ние като я купувахме преди 2 години имаше промоция и с зимния кош беше 700 лв, после си купихме чанта и чадър, което добави 100 лв отгоре, но пък си ги ползвахме. Столче не купихме, защото беше около 200, а и ползвахме директно коша в колата до 6ти месец. Сега пак ще си я ползваме - общо взето е доста здрава за такава експлоатация Simple Smile

Много благодаря за инфото. Засега тези колички са ми фаворит, макар че не съм се спряла на определен модел, но четириколките са ми по на сърце. Само дето още не съм ги видяла на живо и най-важното не съм мерила ни асансьор ни багажник и ако се окаже, че няма да влезе в едно от двете ще бъда много нещастна. Ако реша да похарча повече парички за количката май ще е за тази Peace

Аз още нищо не усещам нито ме рита, нито ме гъделичка Crossing Arms Доки каза най-рано след месец newsm78 а в една статия пишеше, че толкова рано не се усещат ритници  Rolling Eyes а побутването били газове  newsm78

За фолиевата к-на на мен док от ЖК ми каза да я спра, а другия дето ходя на частно каза да продължавам до раждането, така че едва ли ще ти стане нещо до 21.03.
Как се установява това неусвояване на ФК newsm78

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 614
Само се записвам  и отивам да чета.
Гунди,честит рожденник и от мен.Да ви е жив и здрав и да радва всички около себе си.

# 64
  • Мнения: 370
Маги, в началото на бременността ми направиха кръвни генетични изследвания, на които освен другите неща излезе и неусвояването на ФК с 35%.

# 65
  • Мнения: 133
Нямате изчитане  Whistling
Блонди, благодарности за темичката   bouquet
Гунди, да ти е жив и здрав рожденикът! Само да ви радва и да е един добър батко Wink
Софи, аз съм ползвала три вида слинг - шал, халки и слинджи. Бяха ми много удобни. Шала го ползвах много над годинката за носене на гръб. Ако нещо конкретно те интересува съм на разположение Wink
За линията на корема - нямам спомен кога ми се появи предния път, но едва изчезна после. Много дълго време след раждането пъпчето ми беше черно, което определено не ми беше особено приятно  Rolling Eyes
Освен това от слънцето ми се появи т.нар. маска на бременността. Затова препоръчвам на всички с по-бяла кожа мазане с фактор 50 още с първите по-силни слънчеви лъчи  Peace
Аз четири дни се радвах на гости и добро похапване и сега съм скарана с кантара, т.к. показа един килограм нагоре  Twisted Evil Тези дни мисля да съм на нещо по-леко, пък дано се сдобрим Simple Smile

# 66
  • Мнения: X
A, aко не ти излезе тая линия  Joy
Аз само се включвам да искам прошка   bouquet а който още не се е обадил на най-близките да поиска, бързо да набира телефона  Twisted Evil аз вече съм си в София - вчера в Пловдив пролет, тук си е още зима  Laughing .. искам вече да е вторник - да си получа изследванията и всичко да е ок, да поговоря с лекарката за кръвното ии минавам в 4 месец  Laughing
Тралала, честити усещания  Hug
А Софи, ти като каза, че имаш контракции, това, което беше усетила 10 дни назад наистина ли е бебка или са контракциите?

# 67
  • Мнения: 5
Ето и аз се вписвам в новата темичка! Блонди - Е , пак си се постарала с началните снимки  bouquet Blush !!! Трогна ме и мама мишочка  Laughing
за количката на кангаро- виктория много е готина и аз съм си я харесала! Peace Peace
~~~Честито на рожденика!  bouquet Gift newsm59
И да се оплача Cry пораснало ми е "ремаркето" ooooh! Sad

Последна редакция: нд, 26 фев 2012, 20:48 от purpule

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
Ма вие ме убивате с това ритане от 13  г.с  Thinking Аз съм в 16 г. с и нищо не съм усетила до сега . Питах на ФМ и ми казаха че поне след 4 седмици ще се случи това , тъй като в момента бебето ми е 135 грама и трябва да порасне за да има сила да ритне ? Rolling Eyes

# 69
  • Мнения: 4 070
Много, много благодаря на всички за милите думи и красивите пожелания. Hug Hug  bouquet  bouquet
Свърши първото парти, само още две.  Party Party

# 70
  • Мнения: 264
Да се включа в темата за Стийм-мопа Laughing Вижте какво намерих в нета http://www.youtube.com/watch?v=e1xp42HLBU8&feature=endscreen , мисля си, че не ви върши работа, защото не си запявате ето тази "пЕснИчка" Joy , вижте на тази баба как и чисти всичко Laughing И аз мислех да го купя, но определено никой, който го е ползвал не е доволен, затова ще намеря друг вариант:)))

# 71
  • София - град
  • Мнения: 141

А Софи, ти като каза, че имаш контракции, това, което беше усетила 10 дни назад наистина ли е бебка или са контракциите?


О Бюти / Блонди нещо те мисля, теб бях написала вместо Бюти Hug/ , контракциите нямат нищо общо с мърдането на бебето. Мен лично от контракциите ме боли, няма как от тях да ти мръдне нещо  Laughing Явно съм с чувствителна матка. Аз казах и на док , той потвърди че е напълно възможно. Контракциите са ми от 20 февруари, аз на 14 или 15 я усетих за първи път бейби. А и аз вече редовно си я усещам , всяка вечер  Heart Eyes А от 2 дни болката от контракциите я няма.

Последна редакция: нд, 26 фев 2012, 23:43 от Софи:)

# 72
  • Добрич
  • Мнения: 22
Диди24, можеш ли да дадеш малко инфо за шуслеровите соли.  Praynig Доста изчетох, но немога да преценя кои комбинации са подходящи за бременни. Например за еластична и стегната кожа мисля че съм чувала, разни за отслабване има, за целулит и т.н. Ще ти бъда благодарна да споделиш Simple Smile

# 73
  • Мнения: 1 089
И да се оплача Cry пораснало ми е "ремаркето" ooooh! Sad

Ееее, най-сетне и някой друг да се оплаче  hahaha!!! Тъкмо си мислех, че само моето расте със същото темпо като корема (което много ме дразни). В корема расте бебо и да продълажва да расте милото, ама ремаркето какво отглежда та е хукнало да се състезава с корема хич не ми става ясно  ooooh! Rolling Eyes.
Freedom, аз продължавам да си пийвам фолиева от време на време отделно от мултитата за бременни, защото там не пия пълната доза (височки ми се виждат някои дози). Имам усещането, че урината ми би светила в тъмното от конските дози на Б12.

# 74
  • Мнения: 844
Здравейте!
Блонди , много хубава темичка   bouquet

За количките - Аз лично съм доволна от x-lander-а . Друга многоо сполучлива количка е ето тази http://prodavalnik.com/mothercare-spin-silver-i3947890 . Видях в продавалника 2бр , чисто нови. В магазина са към 1100лв, а там на половин цена. Много лесно се обръща коша в посока на движението и обратно , но трябва да се види и пипне де. Аз имам отзиви от една позната , много е доволна.

За Стийн мопа ме разсмяхте  Laughing И аз се бях навила , но много бързо ме "отвиха "  Laughing А бабата така лъже , че и 2 си взела (стария и новия модел  Joy Joy )

За дрешките от Англия - лични впечатления - много са къси и широки  Crossing Arms  не ми харесват особено.

Екзотична , на мен Есприта повече ми хареса  Wink

Софи , моята линеа негра с предната бременност се появи към 7месец и до 2-3месеца след раждането изчезна.
Бюти , има вариант и да не ти излезе такава линия.Не е задължително Simple Smile  При всеки е индивидуално.

Тралала ,честит ти рожден ден! Да си жива и здрава , много спокойна бременност (дано да спрат контракциите) и страхотно бебе на финала  

Последна редакция: пн, 27 фев 2012, 01:30 от rossy-pm

Общи условия

Активация на акаунт