Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 291
Новите випуски са променени заради многото сапунки по Disney Channel,а не от индиговата аура.

Давайте малко по-конкретно, моля.
Може ли пример за нетипични за възрастта им задълбочени интелектуални търсения. ?
За по-интелектуални интереси също ми трябва пример. А за духовността не знам как да се изкажа, тя се изгражда от семейството.

# 16
  • Мнения: 40 950
Предпочитам да не отсъждам предварително кое е глупост и кое не е, още повече, че наистина има промяна в децата, даже начални учителки с дългогодишен стаж  го казват - че новите випуски са променени, доста по-духовни деца, с по-интелектуални интереси, даже с нетипични за възрастта им задълбочени интелектуални търсения.

Да бе, затова имаме такива блестящи резултати в проучването на ПИСА. Плюс това там не става дума за зубрене, а за разбиране.

# 17
  • Мнения: 5 160
Духовните и интелектуалните са над тези неща Simple Smile (логиките в PISA)Да могат да си попълват гаранционната карта, или да разчитат касови бележки. Това си е комерсиализъм отвсякъде;)

# 18
  • Мнения: 3
Не казвам, че твърдо вярвам във всяко нещо, което прочета в интернет.
Просто гледам да не съдя прибързано и да не отсъждам веднага, че е глупост, само щото го нямало в учебниците. Днес е фантастика, утре може да е безспорен научен факт, няма да е за първи път.

Подобно мнение за децата беше изказано от учителка в основно училище, която има наблюдения над доста випуски деца, според нея децата от последните випуски са много променени 

# 19
  • Мнения: 5 160
Подобно мнение за децата беше изказано от учителка в основно училище, която има наблюдения над доста випуски деца, според нея децата от последните випуски са много променени 

Това е факт. Няма и как да не са. Животът се промени адски много.
 И да - истината е по средата - между фантастиката и науката.

# 20
  • Мнения: 3
Вижте, аз нямам наблюдения над ВСИЧКИ деца. Имам преки наблюдения над моите, само с тях мога да давам примери. Новите випуски са променени, защото четат много, четат целенасочено, и без никой да ги принуждава.
Примерно синът ми сам се научи да чете  на 3 години.
Дъщеря ми - която беше на 4 и половина по това време, и на която вече бях показала буквите - му ги показала и на него, и на 3 години той ми демонстрира как чете почти гладко текст.
Докато тръгне на предучилищна, вече беше изчел 50-60 книжки, основно от тип наука адаптирана за деца, като поредицата "Страховитото в науката", "Жестоката математика", "Злокобният ъглотрон", "Подлите дроби", както и куп енциклопедии.  
Оттогава не е спрял да чете, сега е в 5 клас  и трябва да кажа, че не изглежда свръхграмотен или свръхначетен спрямо съучениците си, даже е малко свит, защото понякога не смогва да е на нивото им.

# 21
  • Мнения: 13 291
В изложението няма нищо конкретно, а пък и как се мери тая аура,как и по какви критерии определят дали едно дете е хиперактивно-дали на общоприетите от психологията или си имат някакви си техни.
Доколкото погледнах има една -две книги по въпроса неподкрепени с никакви изследвания.
И простете, но информация от този вид не е за всеки newsm78,няма да го коментирам.
Нормално е всяко поколение да е различно и какво значение има че така казвали учителките, те са казвали същото и за нас навремето и за випуските преди 10 години, нещата се променят живеем в различно време.
А въпросното изложение ми прилича на миш-маш от копнати нещо от психологическа литература, само дето са си добавили за аурата и няма нищо общо със фантастиката.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 291
Вижте, аз нямам наблюдения над ВСИЧКИ деца. Имам преки наблюдения над моите, само с тях мога да давам примери. Новите випуски са променени, защото четат много, четат целенасочено, и без никой да ги принуждава.
Примерно синът ми сам се научи да чете  на 3 години.
Дъщеря ми - която беше на 4 и половина по това време, и на която вече бях показала буквите - му ги показала и на него, и на 3 години той ми демонстрира как чете почти гладко текст.
Докато тръгне на предучилищна, вече беше изчел 50-60 книжки, основно от тип наука адаптирана за деца, като поредицата "Страховитото в науката", "Жестоката математика", "Злокобният ъглотрон", "Подлите дроби", както и куп енциклопедии.  
Оттогава не е спрял да чете, сега е в 5 клас  и трябва да кажа, че не изглежда свръхграмотен или свръхначетен спрямо съучениците си, даже е малко свит, защото понякога не смогва да е на нивото им.
Рози,  от твоите изводи си направи извод са всички деца ли? Големият ми син се научи на около 5 да чете и пише, заедно със свои връстници. В Европа децата и по-рано се научават, просто по-рано тръгват на училище.

Изивнявай, но рабра ли синът ти за дробите от книжката Подлите дроби? тя е написана изключително неграмотно.

# 23
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Как така не съм разбрала за тази промяна у учениците си.
Деца са си, както всички други, и както нас.
Различни са, но малко, животът им е различен. Информацията е повече и от много източници.

# 24
  • Мнения: 13 291
Как така не съм разбрала за тази промяна у учениците си.
Деца са си, както всички други, и както нас.
Различни са, но малко, животът им е различен. Информацията е повече и от много източници.

 WinkНяма и да разбереш, щом поставяш под съмнение съветите на поредното гуру как се възпитават и образоват деца и не разбираш от фантастика.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022



Честита Баба Марта! Живи и Здрави!  Hug


ПП: Благодаря на автора за темата.   bouquet

# 26
  • Мнения: 8 220
Как така не съм разбрала за тази промяна у учениците си.
Деца са си, както всички други, и както нас.
Различни са, но малко, животът им е различен. Информацията е повече и от много източници.

Спокойно, ще разбереш, колкото по-късно, толкова по-добре. Това го казвам съвсем сериозно.

# 27
  • Мнения: 1 615
Как така не съм разбрала за тази промяна у учениците си.
Деца са си, както всички други, и както нас.
Различни са, но малко, животът им е различен. Информацията е повече и от много източници.

Само да те утеша, че не си само ти - имам няколко близки начални учителки; те също казват, че всеки следващ випуск е различен, да, ама в смисъл, че всеки следващ е по-зле от предния Wink

# 28
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 323
Предлагам да извадим и кристала и да се почва  Laughing

И да ви кажа, че сте много назад с материала. Вече има и диамантени /елмазени/ деца   Flutter

# 29
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Има теми за индиговите деца във форума. Много пъти е обсъждано. Пуснете търсачка.

Срещала съм теми от 2006 г насам няколко.

Общи условия

Активация на акаунт