Отговори
# 45
# 46
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Пoлu рекламираш ли жълтите вестници.


Масово  #Crazy . Пак журналистически глупости.

# 47
  • Мнения: 1 129
Пoлu рекламираш ли жълтите вестници.


Масово  #Crazy . Пак журналистически глупости.

Нищо не рекламирам. Абсолютно по темата е, а моя колежка написа статията след много разговори. Публикувам го умишлено без заглавието на вестника, за да не се сметне за реклама, а по-скоро да се обърне внимание на това което пише.  "журналистически глупости" звучи като "всички мъже са еднакви". Аз съм журналист и не смятам, че работата ми е глупост. Напротив, благодарение на нея съм помогнала на хора в трудност. Така че не се срамувам да се нарека журналист. Общите знаменатели за дадена гилдия или професия не са ми в стила и никога не съм разбирала как може да се прави такова обобщение.

# 48
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Ами най-голямата глупост, че масово родителите мислят, че децата са им свръхестествени  #Crazy . (ок глупостта на журналистката, която и да е тя)
Ами около мен никой не мисли детето си си за такова, дори не съм попадала на такъв човек.

Къде е тази масовка.

А ако има такива, дето наистина търсят такива "специалисти" да си признаятили по-точно да разкажат - аз такова нещо не съм срещала.   

 

# 49
  • Мнения: 1 129
Ами най-голямата глупост, че масово родителите мислят, че децата са им свръхестествени  #Crazy . (ок глупостта на журналистката, която и да е тя)
Ами около мен никой не мисли детето си си за такова, дори не съм попадала на такъв човек.

Къде е тази масовка.

А ако има такива, дето наистина търсят такива "специалисти" да си признаятили по-точно да разкажат - аз такова нещо не съм срещала.   

А, значи отричайки "масовката" правите обобщения. Ясно. Родители, които са се обърнали към въпросните шарлатани мислят децата си за свръхестествени, защото това е, което им се казва. И те вярват в него. А "глупавата" журналистка е написала тази статия, след като се е срещнала с човек, който убеждава хората, че децата им са индиго, както и с родители, които са разбрали, че са били излъгани срещу 60лв. В редакцията е подаден сигнал от тези хора. Ако гледате телевизия или предавания като "Господари на ефира" например, ще знаете, че хората масово са лъгани за пари. Дали от "врачки", "народни лечители", "кредит консултанти" или хора, които злоупотребяват с родителската любов и убеждават, че могат да помогнат на детето. Така, че вместо да скачате, може или малко да се поинтересувате, или просто да приемете, че, за да се напише материал върху подобно нещо значи има постъпени сигнали от измамени хора.

# 50
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ето какво мисли и един професор невролог по въпроса: Ако детето изостава, не вярвайте, че е „индиго” или „кристал”

# 51
  • Мнения: 41 343
Никой родител не иска да приеме, че детето му има някакъв недостатък, че не е талантливо и т.н. И в резултат, както удавник се хваща за сламка, така и много родители сигурно наистина с готовност прегръщат идеята, че детето им не е изоставащо, а е индиго. Друга работа си е, нали? А има ли такава тенденция веднага се появяват и мошеници да точат пари.

# 52
  • Мнения: 1 129
Никой родител не иска да приеме, че детето му има някакъв недостатък, че не е талантливо и т.н. И в резултат, както удавник се хваща за сламка, така и много родители сигурно наистина с готовност прегръщат идеята, че детето им не е изоставащо, а е индиго. Друга работа си е, нали? А има ли такава тенденция веднага се появяват и мошеници да точат пари.

Именно и което е най-страшното има хора, които са пренебрегнали психически проблем в детето си и не са потърсили специалист, заради вярата оказана на един непознат, който всеки месец им взема пари за курсове, за да направи детето им индиго. Който ги залъгва, че има голям напредък, че е едно от най-интелигентните в курса, а по някакъв начин на децата им е втълпено, че не трябва да коментират какво се случва в този един час. Имаше едно момченце, хем големичко в 10-ти клас. Нямаше някакви изоставания, напротив - много интелигентно дете, но ходеше на такъв курс. Там ги учели да боравят с методите на индиго. Колко пъти сме си говорили за такива деца. Единственото, което ми е казвал, че внушението е сила, която те се учат да контролират, но не може да говори за това извън тяхната общност. При някои такива "курсове", определението "секта" е много точно.

# 53
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Всъщност темата е точно реклама на един такъв
...А има ли такава тенденция веднага се появяват и мошеници да точат пари.

Влезе, пусна си зарибявката и повече не се появи. Не го интересува даже дали някой му се е вързал, а може вече да си има достатъчно шаранчета в мрежата и да няма време да ни обърне внимание на нас обикновените деца Wink

# 54
  • Мнения: 13 380
Малко встрани от темата, наскоро четох за някакъв нов японски метод за лечение на деца аутисти, който или вече се прилага или ще започне в болница Токуда.
А жалко наистина, че са се нароили една купчина самозвани психолози, чиито книги и консултации нямат нищо общо с тази сериозна наука.

# 55
  • Мнения: 372
Като цяло това с индигови , кристални и т.п. деца ми изглежда като пълна измишльотина.Не вярвам на такива глупости.А като се има в предвид колко често чувам,че нечие дете било индиго,определено си е масова глупост.

# 56
  • Мнения: 654
Като цяло това с индигови , кристални и т.п. деца ми изглежда като пълна измишльотина.Не вярвам на такива глупости.А като се има в предвид колко често чувам,че нечие дете било индиго,определено си е масова глупост.
Да,ама струвало около 300 лева да ти го кажат.
Днес по новините по БТВ говориха за това.

# 57
  • София
  • Мнения: 3 293
Е как 300лв? В предишната тема майките сами си ги откриваха децата - индиго.

# 58
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Дано по-скоро се отърсим от тази глупост.
Имам предвид "ние" като хората на съвременността.

# 59
  • Мнения: 15 265
Дано по-скоро се отърсим от тази глупост.
Имам предвид "ние" като хората на съвременността.


Затъваме повече. Странно е, че образовани и интелигентни хора вярват на шарлатаните повече, отколкото на самите себе си. Във всеки вестник, списание,  дори в рекламите на някои тв се рекламират точно такива хора.

Общи условия

Активация на акаунт