Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 62 595
О, имах глупостта да пиша в една тукашна тема за децата-индиго, и направо щяха да ме изядат! Те просто вярват, а вярата няма как да я прекършиш, ако ще всички доказателства за  противното да представиш. Дори по-лошо - колкото повече доказателства има срещу вярването, толкова по-силно вярват. Само ще кажа - горките деца, докато майките им се занимават с глупости, децата губят ценно време, през което могат да дръпнат с подходяща работа с тях. ще дойде момент, в който се казват "защо чаках, защо не помислих поввече", ама няма връщане назад. А на шарлатаните какво да им направиш, те не са медицински лица, че да носят професионална отговорност, а ако са психолози, би трябвало гилдията, доколкото има такава, да вземе някакви мерки. Ама, надали.

# 61
  • София
  • Мнения: 3 296
Андариел, ама те индиговите не бяха ли тия дето са по-умни от нашите? Дето четат на 3 и знаят дробите.

# 62
  • София
  • Мнения: 62 595
не, те са ттези, вглъбените, дето цялата мъдрост на света е събрана в очите им. Неко като "той е малък, но вече знае всичко за света, няма нужда да учи, а той ще учи другите". Онези с дробите са гениалните.
Моите са най-обикновени, имат си своите проблясъци на мъдрост, но са и будалички още. "На нас гении не ни трябват."

# 63
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Като цяло това с индигови , кристални и т.п. деца ми изглежда като пълна измишльотина.Не вярвам на такива глупости.А като се има в предвид колко често чувам,че нечие дете било индиго,определено си е масова глупост.
Да,ама струвало около 300 лева да ти го кажат.
Днес по новините по БТВ говориха за това.
И после на всеки "сеанс" по 60 лева, за да ти кажат какъв му е таланта. Обаче от един "сеанс" не ставало.

# 64
  • Мнения: X
И после на всеки "сеанс" по 60 лева, за да ти кажат какъв му е таланта. Обаче от един "сеанс" не ставало.
Пу, пък на моето още на първия сеанс по математика му казаха, че става за математик и то само срещу 6 лв.  Joy

# 65
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
И после на всеки "сеанс" по 60 лева, за да ти кажат какъв му е таланта. Обаче от един "сеанс" не ставало.
Пу, пък на моето още на първия сеанс по математика му казаха, че става за математик и то само срещу 6 лв.  Joy
Минала си се, на моя без пари му го казаха  Joy .

# 66
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Какви 6 лв.? Някой подбива цените май.Wink
Аз чакам автора да си каже тарифата.

# 67
  • Мнения: 654
Развеселихте ме  bouquet
И защо да не им вземат пари,даже 300 са малко.
Ако отпечатат грамота може и повечко да вземат.

# 68
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Развеселихте ме  bouquet
И защо да не им вземат пари,даже 300 са малко.
Ако отпечатат грамота може и повечко да вземат.

 newsm10

Мисля си и нещо друго. Човек има потребност да харчи пари, защо да не дават  newsm78 , който има нужда. И на мен ми се случвало да купя нещо непотребно.

# 69
  • София
  • Мнения: 2 850
Ох, слава Богу! Има много здравомислещи хора. Бях се притеснила, че само моите деца са обикновени. Rolling Eyes

# 70
  • Мнения: 372
Като цяло това с индигови , кристални и т.п. деца ми изглежда като пълна измишльотина.Не вярвам на такива глупости.А като се има в предвид колко често чувам,че нечие дете било индиго,определено си е масова глупост.
Да,ама струвало около 300 лева да ти го кажат.
Днес по новините по БТВ говориха за това.
И после на всеки "сеанс" по 60 лева, за да ти кажат какъв му е таланта. Обаче от един "сеанс" не ставало.

Разбира се ,че колкото поваче будали има,толкова поваче ще струва съответната услуга.А явно хората са готови да платят доста ,само и само за да им кажат,че децата им са по-специални от останалите.

# 71
  • Мнения: 1 129
Андариел, ама те индиговите не бяха ли тия дето са по-умни от нашите? Дето четат на 3 и знаят дробите.

Това е в добрият случай. В лошият, на родителите на деца с някакво изоставане например, им се обяснява, че детето например мълчи, защото е много талантливо, вижда неща, които другите не виждат и е объркано. "Сеансите" помагали да отприщят знанията на детето и то да започне да ги прилага ...

Мисля си и нещо друго. Човек има потребност да харчи пари, защо да не дават  newsm78 , който има нужда. И на мен ми се случвало да купя нещо непотребно.

В това няма нищо лошо. Обаче на мен в главата ми се върти най-лошият вариант, в който едно дете може да има нужда от помощ, но родителите му не се свързват със съответния специалист, защото някой им взима по 60лв. на "сеанс", обяснявайки им, че детето е специално.

# 72
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Ох, слава Богу! Има много здравомислещи хора. Бях се притеснила, че само моите деца са обикновени. Rolling Eyes

Аз затова казвам, че такива даващи за глупости пари  - не съм виждала, затова тази дума масово - не съм съгласна с нея. Може да се каже доста хора например.

Думата масово не ми хареса определено, защото пак се повтарям, аз такива хоре не познавам.

Ааа впрочем един сладур, мой приятел е със СОП и си говорим с майка му и нещо го възпитаваме, там да слуша да не скача играем разговор, а той да ни чуе и в това време той ни каза - ама мен едикоя си леля ми каза че съм кристалче. Майка му  Shocked - какво е това. Ами по даровитите деца, по-различните и майка му като се скара и каза: "Като хвана метлата аз, да видим какво кристалче си"  Joy . Та всяко дете е уникално, но не значи, че задължително трябва да има диагноза и да е еднакво с другото. Затова се дразня на такива статии.


Моите в момента не са обикновени - пубери са.  Joy Joy Joy

Пoлu, а доста деца ги ръчкат по специалисти, които ти взимат по 35 лв на сеянс, но нищо не вършат. И от такива да бяга човек.

# 73
  • Мнения: 10
Абе регистрирах се преди 15 минути, ама я и аз да дам глас:
Вие казвате - индиговите деца са ненормални, те са уроди, били изтъкани само от проблеми..... Айде да не изреждам всичките глупости, които циркулират по техен адрес, че ми смъкват енергията на такава долна мъртва точка, че после не мога да се вдигна с дни от леглото (поболявам се).
Аз, доколкото схващам, може би ще трябва да споделя кое-що за мене си, да не кажете, че просто идвам, за да наливам масло в огъня (не че не бих могъл - не обичам):

Сега съм на 18, скоро правя 19. И съм такова дете - по закон пораснало, по душа - все още на 12... Simple Smile Имам много проблеми вкъщи с нашите, но те се дължат на факта, че те просто си мислят, че възпитателните методи на товарищ Макаренко са най-доброто средство за възпитание на дете. Имам и малка сестричка, на 11, но за нея - по-късно. Аз точно заради тези техни философски възгледи и няколко много тежки грешки по отношение на грижата си за мене ми изстинаха от сърцето и постепенно взехме да се раздалечаваме като хора един от друг. Какво доведе до там, не мисля, че ще е много приятно да разкажа, защото може и да има хора със слаби сърца - а аз съм преживял наистина отвратителни неща, само защото не съм като "тях", като "другите", като сивата безлична овча маса. Те слушаха чалга, аз слушах българска музика от 70те и 80те - как може той да слуша такава музика, той трябва да е същият имбецил като нас! Аз отдавна бях отвикнал да играя всякакви игри - и компютърни, и интернет (те тогава тъкмо се зараждаха като алтернатива на компютърните), а те цъкаха CS и HalfLife - квоооооооо? той няма да играе CS и HalfLife? Откъде-накъде? Той не се вписва в калъпа! Значи трябва (ако с добро не стане) със зло да го вкараме във стереотипа за средния български малоумник в инкубационен период! (простете за засуканата фраза, ама наистина повечето хора на моята възраст преди 5 до 7 години бяха точно такива) Но те не отчитаха, че не обичам да влизам в стереотипи по никакъв повод. Защо ли?

Защото съм индигово дете!!!

Сега мога да си представя как мигате с мило удивление, каквото изпитва котката, когато излее отгоре си мазнината, в която сте пържили риба. Аз даже имам диагноза по МКБ-10 с код F84.5 - Синдром на Аспергер. Ама там е работата, че съгласно стереотипа на измисленото заболяване аз трябва да не мога да се сприятелявам с когото и да е било, също така да въртя едни и същи теми в разговорите си с хората и други подобни смешки, но ако седна да повтарям едно и също като развален грамофон, то това значи, че искам да обърна внимание на даден проблем, а не че умът ми е занесен изцяло само в тази тема, защото ми се е видяла с нещо привлекателна и ми се вкарва идеално в стереотипите. Аз нито един стереотип нямам - може да използвам само определени улици, за да отида някъде, но това ще е, не защото съм си вкарал филма, че само оттам може да се мине - ако реша, мога да обиколя целия град, преди да стигна до мястото където имам работа и това няма изобщо да ми навреди, но аз използвам тези маршрути като най-кратки. Ако намеря някакъв още по-кратък, веднага го сменям.
А вие, (предварително моля за извинение за израза, че още в първа публикация го използвам) патки прости, защо съдите тези деца, без да познавате нито едно такова, А!!! Може и много добри майки да сте за своите си отрочета, но тези деца ги мислите за някакво бедствие, само защото са малко по-будни - вярно, че преди 10тина дена изгоних едни особено нахални мормони от Морската градина (живея във Варна), които до последно се опитваха да ме вкарат в "правата" си вяра, а два-три дена по-късно смлях от ритане с кубинките си пищялите на един особено нахален йеховист, който имаше същите виждания за мене като мормоните, ама съгласете се, че и вие бихте набили едно такова фанатизирано зомби, ако не ви оставя на мира.
Но иначе идеята ми да се регистрирам тука, беше да помоля за помощ за една моя идея да помогнем за децата с аутизъм както можем по центровете за работа с такива дечица, защото мога да ви кажа, че 98% от диагностицираните с такава болест деца са всъщност индигови и други деца на новото време, които са си самопрерязали доброволно каналите за свръзка със света, защото родителите им, мислейки си, че и така става работата да ги възпитат, ги оставят на телевизора. Децата, колкото и малки да са, също мислят по някакъв начин и съответно и емоции усещат. Оттам нататък като натрупат обида първо към мама, която по цял ден ходи по кафенета, и към тате, който по цял ден не става от скайпа и от военните игрички (ако сте чували за синдрома на не(до)изживяната казарма, значи ви е ясно за какво става въпрос), то постепенно решава, че нашият свят, който е иначе доста интересен, не си струва занимавката да се подобрява и се самозатварят в собствения си свят. Ключалките към този техен свят обаче са толкова стабилни, че само за няколко месеца да изтървеш детето и вече е доста трудно да отвориш по какъвто и да било начин детето за света отново... А, и нека добавя, често, ако детето бъде отворено наново към света, то това става частично, а не напълно, така че детето може да продължи да се тъпче с хапчета и всякакви изтощителни безглутенови и безхранителни (а защо не и безводни и бездихателни) като цяло диети до живот, като живее като парцал. Задачата на тези деца е не да ни тормозят и подлудяват априори, а да ни накарат да погледнем на родителската функция по коренно различен начин. Психическият тормоз и подлудяването са най-крайните средства.
Ако някой желае да се запознае с истинско индигово дете, нека ми пише на ЛС за някакъв канал за свръзка. Определено много неща бих могъл да ви покажа за тези деца, и то все хубави.
а иначе на коментари от рода на:
Ох, слава Богу! Има много здравомислещи хора. Бях се притеснила, че само моите деца са обикновени. Rolling Eyes

Аз затова казвам, че такива даващи за глупости пари  - не съм виждала, затова тази дума масово - не съм съгласна с нея. Може да се каже доста хора например.

Думата масово не ми хареса определено, защото пак се повтарям, аз такива хоре не познавам.

Ааа впрочем един сладур, мой приятел е със СОП и си говорим с майка му и нещо го възпитаваме, там да слуша да не скача играем разговор, а той да ни чуе и в това време той ни каза - ама мен едикоя си леля ми каза че съм кристалче. Майка му  Shocked - какво е това. Ами по даровитите деца, по-различните и майка му като се скара и каза: "Като хвана метлата аз, да видим какво кристалче си"  Joy . Та всяко дете е уникално, но не значи, че задължително трябва да има диагноза и да е еднакво с другото. Затова се дразня на такива статии.


Моите в момента не са обикновени - пубери са.  Joy Joy Joy

Пoлu, а доста деца ги ръчкат по специалисти, които ти взимат по 35 лв на сеянс, но нищо не вършат. И от такива да бяга човек.

Дано по-скоро се отърсим от тази глупост.
Имам предвид "ние" като хората на съвременността.


Затъваме повече. Странно е, че образовани и интелигентни хора вярват на шарлатаните повече, отколкото на самите себе си. Във всеки вестник, списание,  дори в рекламите на някои тв се рекламират точно такива хора.

Ще отговоря така: Sancta Simplcitas!
И за подсилване на ефекта:
 hahaha hahaha hahaha Joy Joy Joy

Готов съм да отговоря на всякакви въпроси за тези деца, стига да не са някакви абсолютни тъпизми. А за такива шарлатани, дето за един Алеко ще ти извадят тапийка на детето, че е индигово - аз бих повел бригада да ги набием - защото методите им са меко казано шарлатански и мушенгийски, извлечени от зоната на Здрача на духовния свят, където се подвизават всякакви суяци като Деян Колев, Алексей Шадрин и още петима-шестима, за чиито имена сега не мога да се сетя. Истинските духовни водачи могат да се разпознаят по това, че не прокламират наред разни техни си учения и истини, а просто действат и освен това - ако някой поиска от Деян Колев духовна истина, оня ще му извади най-напред ценоразписа, а истинският духовен водач изобщо няма да седне да се плюнчи и тутняви, ами ще я подкара по същество, като изобщо няма да чака никакви облаги - то за тази му дейност има кой да си го възнагради!

Мир вам, много любов и светлина и Kissing You Good Night!!!

# 74
  • Мнения: X
Мисля, че е добре модератор да слее двете теми, че много индиго, много нещо в този подфорум!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=648769.0

Общи условия

Активация на акаунт