Великденска трапеза 2012!

  • 75 260
  • 513
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 19
Аз пък много харесах седефените яйчица на една съфорумка и си взех такива бои плюс едни кристали. Житото не ми покълна, после видях на пакета, че пшеницата е грухана Sad Лещата тръгна, но тя е доста рехава. Чудя се да търся ли друго жито и дали то ще порасне за толкова кратко време?

# 211
  • Мнения: 1 446
Мацки,днес ядох един козунак с пълнеж от мляко,захар и орехи. Някакви идеи?

Крейзи, има такива бои със специално такива цветове от първата ти снимка.

Ако се притеснявате за житото, по-добре вземете котешка трева, която пораства за 4-5 дни. Аз лично заложих на този вариант тази година, просто я посях в съда, който ми е за яйцата, а не в кутийката. Доста е хубава, зелена, гъста....

Последна редакция: вт, 27 мар 2012, 15:02 от Red Velvet

# 212
  • Мнения: 6
Крейзи, има такива бои със специално такива цветове от първата ти снимка.


 newsm78 а как се казват или не се сещаш?

# 213
  • Мнения: 1 446
Нямам никаква идея, но като ходя на шопинг тея дни, ще гледам да видя. По принцип бяха немски, просто са нарисувани такива яйца на опаковката.

# 214
  • Мнения: 6
Нямам никаква идея, но като ходя на шопинг тея дни, ще гледам да видя. По принцип бяха немски, просто са нарисувани такива яйца на опаковката.

ок, мерси ще търся Simple Smile

# 215
  • София
  • Мнения: 974
Мацки,днес ядох един козунак с пълнеж от мляко,захар и орехи. Някакви идеи?

Срещала съм рецепти за орехова плънка с мляко. Но не съм опитвала и съответно правила, правя козунаците с ореховата плънка на Наталина .
На първо четене открих тази от сп. Меню http://www.menumag.bg/recepta/kozunak-i-rulo-ot-edno-testo

# 216
  • Мнения: 782
Аз пък много харесах седефените яйчица на една съфорумка и си взех такива бои плюс едни кристали. Житото не ми покълна, после видях на пакета, че пшеницата е грухана Sad Лещата тръгна, но тя е доста рехава. Чудя се да търся ли друго жито и дали то ще порасне за толкова кратко време?

Ще порасне  Simple Smile

# 217
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 408
Мацки,днес ядох един козунак с пълнеж от мляко,захар и орехи. Някакви идеи?

Крейзи, има такива бои със специално такива цветове от първата ти снимка.

Ако се притеснявате за житото, по-добре вземете котешка трева, която пораства за 4-5 дни. Аз лично заложих на този вариант тази година, просто я посях в съда, който ми е за яйцата, а не в кутийката. Доста е хубава, зелена, гъста....
Влез в козуначената тема-2012 на първа страница търси плънка на мама Саша на баба и...има я,и е с прясно мляко Peace аз от 4 год.си правя тази на Наталина и на мама Саша на баба и...страхотни са и двете  Wink

# 218
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 809
Взех от боите Кептънс от Про Маркет. Syn    bouquet
Имам въпрос към изполвалите ги миналата година - дали са наситени цветовете или трябва да взема по 2 пакета  newsm78

# 219
  • Мнения: 3
Аз пак за желираните яйца  Laughing Днес в Лидл видях, че има Кисел. Понеже не съм ходила на детска градина, а видях, че киселът съдържа желатин, става ли за целта?

Според мен става. Аз съм купувала Кисел от Лидъл, много добре си се желира.Става си доста твърдо желе, като обърнеш купичката не пада  Laughing. Вземи си едно пакетче и пробвай Simple Smile

# 220
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
То може да не пада, но желира ли като желе? Ще се разпадне при опит да се обели яйцето, ще се разцепи. Не мисля, че е подходящо, аз не бих рискувала. Няма нищо сложно сами да си приготвите желе. Peace Във всеки случай, ако изберете кисела, пробвайте преди празника, да няма разочаровани дечица точно на Великден и да не ви се развали изненадата.  Hug

П.П То пък във века на изкуствените храни, може и в този кисел да има толкова желатин, че наистина да се бетонира. Не съм купувала скоро. Понятието "кисел" обаче не предполага силно желиран крем по консистенция. В технологията на приготвянето му по рецептурник няма желатин, а нишесте. Simple Smile Peace

Последна редакция: вт, 27 мар 2012, 19:38 от Джемма

# 221
  • под тепетата
  • Мнения: 9 568
cikoni, мисля, че няма нужда от две бои. По указание на опаковката боята се разтваря в чаша вода и след това се излива в литър вода. Аз не слагам литър, а някъде към 300мл, защото си боядисвам яйцата в кофички от мляко. Стават много наситени цветове. Пробвах преди два дена със стара боя. Характерно е, че яйцата са сварени и изстинали и тогава се боядисват. Аз си взех 2 опаковки от 4 цвята и 1 от 3 цвята, защото са с годност до 2014г.

# 222
  • Мнения: 921
Аз започвам да задобрявам с козунаците и немога да не ви се похваля със снощното си произведение  Wink

# 223
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Хич не си застреляна, и аз вчера се пулих в пловдивсия Карфур, но имаше  други и се ядосвах... Имам от миналата година едно пакетче, но искам да си взема и тази година.

В софийския Карфур има Кептънс. Вчера взех оттам  Peace Зад касите има стилажи с бои. На един стилаж - български, на следващия кептънс и така!

Нас, определено задобряваш  Crazy  Peace По коя рецепта правиш козунака?

# 224
  • Мнения: 921
Татит, по моя си  Blush Разгедах доста рецепти, стана ми ясно горе долу какво е необходимо и в какви количества. От баба ми знам, че трябва с повече яйца да е. И запретнах ръкави изкарах продуктите и на око (почти де)   и воала Joy

Общи условия

Активация на акаунт