помогнете ми

  • 9 544
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3
миналата година имах едно просрочие от 120 лв.закъснях с месец и нещо и пратиха писмо до шефа.тогава той ми даде и ми ги удържа от следващата заплата.но ми каза да не се случва повече.

# 16
  • Мнения: 60
Той няма те уволни, само ще ти запорира заплатата, ако му пратят такова писмо.

# 17
  • Мнения: 4 569
Той няма те уволни, само ще ти запорира заплатата, ако му пратят такова писмо.
При запор няма ли някаква сума, която да остава на работещия?

# 18
  • Мнения: 3
Ако се стигне до там и ми я запорират това значи че ще го направи съдия-изпълнител.А ние работим с такива и ще изложа фирмата.Затова ще ме уволнят.

# 19
  • Мнения: 3
благодаря на всички за това,че не ме критикуваха и се опитаха да ми помогнат,но май за мен няма надежда

# 20
  • Мнения: 599
Не можеш ли да поискаш аванс?

# 21
  • Мнения: 3
не няма как.

# 22
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Той няма те уволни, само ще ти запорира заплатата, ако му пратят такова писмо.
При запор няма ли някаква сума, която да остава на работещия?
Да, обикновено не се запорира цялата заплата.
Между другото, ако се наложи запор на заплатата, шефа ти няма право да те уволни, не знам дали го знаеш. Тогава той носи наказателна отговорност.

# 23
  • Мнения: 0
Между другото, ако се наложи запор на заплатата, шефа ти няма право да те уволни, не знам дали го знаеш. Тогава той носи наказателна отговорност.

Това пък изобщо не е вярно! Може ли да ми посочите конкретния законов текст в Кодекса на труда, където се гаратнира такава закрила от уволнение на заборчнелите работници?  Не е много разумно да се дават напразни надежди на момичето. Работодателят носи отговорност ако не запорира и не превежда запорираните суми, но никой не го задължава да държи на работа работника. То ако ставаше така, всички щяхме да си просрочваме заемите и с това да си гаратираме трудовите договори в тая безработица.

# 24
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Между другото, ако се наложи запор на заплатата, шефа ти няма право да те уволни, не знам дали го знаеш. Тогава той носи наказателна отговорност.

Това пък изобщо не е вярно! Може ли да ми посочите конкретния законов текст в Кодекса на труда, където се гаратнира такава закрила от уволнение на заборчнелите работници?  Не е много разумно да се дават напразни надежди на момичето. Работодателят носи отговорност ако не запорира и не превежда запорираните суми, но никой не го задължава да държи на работа работника. То ако ставаше така, всички щяхме да си просрочваме заемите и с това да си гаратираме трудовите договори в тая безработица.
Говорих преди не много време с позната, която има фирма и е счетоводител. Нейна подчинена имаше този проблем, и жената обясни, че няма право да я уволни, след като току що са й запорирали заплатата, и че носи наказателна отговорност  за това.
Няма как да ти посоча такъв законов текст в Кодекса на труда, тъй като не съм го чела. Но в крайна сметка, ако се замислиш, има логика.
Та, не искам да обнадеждавам авторката, просто аз това знам.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Между другото, ако се наложи запор на заплатата, шефа ти няма право да те уволни, не знам дали го знаеш. Тогава той носи наказателна отговорност.

Със сигурност няма такова нещо.

# 26
  • Мнения: 4 569
Разрових се из профила на авторката. Писала е предимно в темата за получаване на детски надбавки.
Цитирам само едно нейно мнение
Цитат
аз не съм майка,но имам двама по-малки братя които още учат.ние сме сирачета и само аз работя вкъщи.и наистина чакаме на тези 35 лв.и съм сигурна че има много други за които те са жизнено необходими.
Sad

# 27
  • Мнения: 478
Стори ми се, че си писала, че ще имаш парите след седмица. Разговаряй с тях дали не могат да те изчакат още малко, обясни им кога точно ще им върнеш парите, абе направо им се моли да те изчакат(понякога наистина помага). Обясни, че ако те търсят на работа ще те уволнят и тогава съвсем няма да има откъде да вземеш пари, а в крайна сметка в техен интерес е да си ги получат. Все пак ако стигнеш до там да вземеш пари от лихвар чети много, много внимателно какво подписваш.

# 28
  • Мнения: 599
Разрових се из профила на авторката. Писала е предимно в темата за получаване на детски надбавки.
Цитирам само едно нейно мнение
Цитат
аз не съм майка,но имам двама по-малки братя които още учат.ние сме сирачета и само аз работя вкъщи.и наистина чакаме на тези 35 лв.и съм сигурна че има много други за които те са жизнено необходими.
Sad

Последно - безработни ли са или ученици. Нали напред писа, че има баща, как така са сираци.

# 29
  • Мнения: 4 569
Разрових се из профила на авторката. Писала е предимно в темата за получаване на детски надбавки.
Цитирам само едно нейно мнение
Цитат
аз не съм майка,но имам двама по-малки братя които още учат.ние сме сирачета и само аз работя вкъщи.и наистина чакаме на тези 35 лв.и съм сигурна че има много други за които те са жизнено необходими.
Sad

Последно - безработни ли са или ученици. Нали напред писа, че има баща, как така са сираци.

   33uu  33uu  33uu
Понеже ми заприлича на пързалка затова се разрових.

Общи условия

Активация на акаунт